Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

joel_maggot

Νεοφερμένος

Η joel_maggot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το χρωματάκι είναι κατ'επιλογή ή ό,τι σου πέσει;; :slourp:
(Αναφέρομαι στο λαχανί-γαλάζιο-κίτρινο στη φωτογραφία.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το χρωματάκι είναι κατ'επιλογή ή ό,τι σου πέσει;; :slourp:
(Αναφέρομαι στο λαχανί-γαλάζιο-κίτρινο στη φωτογραφία.)

Είναι ανάλογα αν κάνεις προπτυχιακό,μεταπτυχιακό η διδακτορικό.
Εμείς θα έχουμε το χρώμα του προπτυχιακού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ε τότε οι 5ετή σχολές που νομίζουν οτι παίρνουν και μεταπτυχιακό συγχρόνως έπρεπε να έχουν το μπλε!!!!!! :D :D :D :D

https://iwords24.blogspot.gr/2012/09/blog-post_22.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
εγω θέλω λαχανί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joel_maggot

Νεοφερμένος

Η joel_maggot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δηλαδή όλοι λαχανί :pfff::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Κατα την εγγραφή username και password δεν πήρα. Πως θα το πάρω τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Όπως επισήμανα και σε προηγούμενες σελίδες/θέματα ορισμένα πανεπιστήμια δε δίνουν κωδικούς αμέσως στην εγγραφή αλλά λίγο μετά την έναρξη μαθημάτων,παρόλα αυτά πάρε ένα τηλ και ρώτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
πέρα απο την εγγραφή(+αιτηση εσιτισης/εστιας), είναι το μόνο πράγμα για το οποιο χρειάζεται να κάνουμε αίτηση, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
παιδια απο οτι καταλαβα θα ξανατρεχω για φωτογραφιες και την τριτη φευγω για μονιμη εγκατασταση....τωρα εμαθα οτι πρεπει να εχω τις φωτογραφιες που βγηκα σε ηλεκτρονικη μορφη για το πασο και θα πρεπει να ξαναβγω.......μου ειπαν οτι πρεπε να ειχα ζητησει απο το φωτογραφο να μου τις στειλει στο εμαιλ μου η να τις αποθηκευσει σε ενα φλασακι...εσεις το ξερατε?

Σημείωση Συντονιστή
Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Γενικές Φοιτητικές Απορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι είχα βάλει μια φωτό απο τις διακοπές και την είχα φτιάξει στα pixel που ήθελε και την έβαλα , βάλε μια απο τον υπολογιστή σου δν χρειάζεται να ειναι ειδική απο φωτογραφίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι είχα βάλει μια φωτό απο τις διακοπές και την είχα φτιάξει στα pixel που ήθελε και την έβαλα , βάλε μια απο τον υπολογιστή σου δν χρειάζεται να ειναι ειδική απο φωτογραφίο
Aν σκανάρω μία απο αυτές που έχω βγάλει για την σχολή, λές να υπάρξει πρόβλημα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Aν σκανάρω μία απο αυτές που έχω βγάλει για την σχολή, λές να υπάρξει πρόβλημα;:)
οχι..και εγω το ιδιο εκανα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αυριο ξεκιναει η προθεσμια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έτσι λέει το σάιτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παλι κανενα crash μυριζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
μπαααα!
Τώρα μόνο οι πρωτοετείς έχουν μεγάλο φόρτο! Όσοι είχαμε λογαριασμό από πέρσι, απλά θα πατήσουμε το send!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Όπως επισήμανα και σε προηγούμενες σελίδες/θέματα ορισμένα πανεπιστήμια δε δίνουν κωδικούς αμέσως στην εγγραφή αλλά λίγο μετά την έναρξη μαθημάτων,παρόλα αυτά πάρε ένα τηλ και ρώτα ;)

Μα εγώ το πάσο θέλω μόνο. Δε θα παρακολουθήσω τα μαθήματα γιατί θα ξαναδώσω.
Γίνεται να κάνω εξουσιοδότηση σε ενα φίλο μου για να πάρει αυτός τους κωδικούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μα εγώ το πάσο θέλω μόνο. Δε θα παρακολουθήσω τα μαθήματα γιατί θα ξαναδώσω.
Γίνεται να κάνω εξουσιοδότηση σε ενα φίλο μου για να πάρει αυτός τους κωδικούς;

Γιατί δεν επικοινωνείς με τη γραμματεία και να ζητήσεις να σου τους στείλει στο mail σου;
Βγάλε και την ταυτότητα και όταν περάσεις του χρόνου εκεί που θέλεις την αλλάζεις. Δεν έχεις να χάσεις κάτι, το αντίθετο ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ε τότε οι 5ετή σχολές που νομίζουν οτι παίρνουν και μεταπτυχιακό συγχρόνως έπρεπε να έχουν το μπλε!!!!!! :D :D :D :D

https://iwords24.blogspot.gr/2012/09/blog-post_22.html
Κι εμείς έχουμε προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα ακόμα και στο ίδιο ίδρυμα (π.χ. ΕΜΠ που είναι 5ετή τα προπτυχιακά). Τα περί αντιστοίχισης σε κάποιο σύστημα όπως Bachelor-Master ή 5ετές Diploma είναι άλλη ιστορία. Συνεπώς, ορθώς πράσινο!

Σχετικά με τις αλλεργίες, νομίζω ότι το βασικότερο είναι η αλλεργία σε φάρμακα για την περίπτωση που πάθεις κάτι. Προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικά καλή κίνηση και μακάρι να υπήρχε και στην αστυνομική ταυτότητα. Το "δωρητής οργάνων" ίσως είναι λίγο άκυρο με την έννοια ότι πολύ πολύ λίγοι θα "τολμήσουν" να το γράψουν (εκτός αν είναι ήδη δωρητές). Πιο χρήσιμο θα ήταν πχ να γράφει ΑΜΚΑ πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αν η σχολή σου "είναι 5ετής" και δεν την έχεις τελειώσει (σύνηθες και όχι επειδή είσαι επισκέπτης) τι γίνεται με την ταυτότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top