Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
η φοίτηση δεν είναι ν+4?

Ταυτότητα μετά τα εξάμηνα ν δεν θα έχουμε??? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Στο 8ο έτος του Πολυτεχνείου (ή στο 11ο αν δουλεύεις) δεν θα έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Στο 6ο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φυσικά θα έχεις στο 6ο. Αφού είναι ν+2, άρα μέχρι και το 7ο θα έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Την ίδια ταυτότητα ή θα πρέπει να βγει κάποια άλλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτό είναι ένα καλό ερώτημα. Εγώ, από αυτά που γράφονται, καταλαβαίνω ότι θα είναι η ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Για να δούμε. Κάτι μου λέει ότι δεν θα είναι η ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν δεις τις φωτογραφίες από τα πρότυπα που έχουν δώσει, υπάρχει πάνω "ημερομηνία λήξης" η οποία είναι μακρινή. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, θα το δούμε σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μακάρι να έχει προβλεφθεί! Αλλά όπως λες θα το δούμε σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Το δικαίωμα ειδικού εισιτηρίου υποθέτω ισχύει για όσο διάστημα διαρκεί η "φοιτητική ιδιότητα".
Τυπικά αυτή τη στιγμή ισχύει ο νόμος 4009/2011 ("νόμος Διαμαντοπούλου") με κάποιες τροποποιήσεις από τον πρόσφατο νόμο 4076/2012.
Το τι προβλέπεται για τους νέους φοιτητές υπάρχει αναλυτικά στο Άρθρο 2 του πρώτου.
Για τους παλιότερους φοιτητές υπάρχουν μεταβατικές διατάξεις που περιγράφονται στο Άρθρο 80, παράγραφος 9 του πρώτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
To πασο περυσι μετα την υποβολη σε ποσες μερες το πηρατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Πέρσι εμείς τα πήραμε Νοέμβρη, αλλά μην ξεχνάς ότι ήταν πρώτη χρονιά που εφαρμόστηκε το σύστημα.
Εξαρτάται και από τις γραμματείες πάντως. Σε άλλες σχολές μπορεί να κάνουν γρηγορότερα.
Πάντως σε εμάς τα πήραν πρώτα από όλους οι πρωτοετείς (λογικό, αφού δεν είχαν ήδη πάσο για να εκμεταλλευτούν την παράταση που δόθηκε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
2 ερωτησεις εγω τωρα εχω ετοιμη την φωτο ανεβασμενη στο πισι το μονο που χρειαζομαι ειναι να ανοιξει η φορμα και να συμπληρωσω τα στοιχεια μου ετσι?? και η δευτερη ερωτηση ειναι.Μετα απο ποσες μερες παιρνουμε την ακαδημαικη ταυτοτητα?? γιατι υπαρχει ενα θεμα με εμενα.Μετα τις 24 στις 30 φευγω Καβαλα.Οποτε εδω δημιουργειτε νεο ερωτημα.Θα μπορεσω να την παρω απο κανενα καταστημα της βονταφον εκει πανω?? η μονο απο την ροδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
2 ερωτησεις εγω τωρα εχω ετοιμη την φωτο ανεβασμενη στο πισι το μονο που χρειαζομαι ειναι να ανοιξει η φορμα και να συμπληρωσω τα στοιχεια μου ετσι?? και η δευτερη ερωτηση ειναι.Μετα απο ποσες μερες παιρνουμε την ακαδημαικη ταυτοτητα?? γιατι υπαρχει ενα θεμα με εμενα.Μετα τις 24 στις 30 φευγω Καβαλα.Οποτε εδω δημιουργειτε νεο ερωτημα.Θα μπορεσω να την παρω απο κανενα καταστημα της βονταφον εκει πανω?? η μονο απο την ροδο?

Θα την πάρεις από ΄κει που θα δηλώσεις. Άρα δήλωσε Καβάλα μια και θα μένεις εκεί πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Θα την πάρεις από ΄κει που θα δηλώσεις. Άρα δήλωσε Καβάλα μια και θα μένεις εκεί πλέον.
Ααα δηλαδη θα δηλωσω ως τοπο την καβαλα και θα μου το βγαλουν σε καταστημα της βονταφον στην καβαλα??? δεν το ξερα αυτο.Θα το δω και αυριο βεβαια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Επιλέγεις εσύ από πού θες να το παραλάβεις (σου βγάζει μια λίστα με καταστήματα).
Περί χρόνου δεν ξέρει κανείς για φέτος, για πέρσι σε παραπέμπω στο προηγούμενο post. Δε νομίζω να το πάρεις πριν τις 30 πάντως.
Και όχι, δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. :-) Είναι πολύ απλή διαδικασία, πραγματικά... Συμπληρώνεις την αίτηση και μόλις την εγκρίνει η γραμματεία και τυπωθεί σου στέλνουν mail (νομίζω και sms) για να πας να το πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Επιλέγεις εσύ από πού θες να το παραλάβεις (σου βγάζει μια λίστα με καταστήματα).
Περί χρόνου δεν ξέρει κανείς για φέτος, για πέρσι σε παραπέμπω στο προηγούμενο post. Δε νομίζω να το πάρεις πριν τις 30 πάντως.
Και όχι, δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. :-) Είναι πολύ απλή διαδικασία, πραγματικά... Συμπληρώνεις την αίτηση και μόλις την εγκρίνει η γραμματεία και τυπωθεί σου στέλνουν mail (νομίζω και sms) για να πας να το πάρεις.
Πριν τις 30 σεπτεμβρη εννοεις ετσι?? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Βεβαιότατα... :P
Μόνο 5 εργάσιμες και μόλις ανοίξει το σύστημα; Είπαμε, είναι γρήγορη διαδικασία αλλά όχι κι έτσι! Είπαμε, εξαρτάται και από τη γραμματεία.
Δεν υπάρχει λόγος να δηλώνεις την διεύθυνσή σου στη Ρόδο όταν πας στην Καβάλα. Θα είσαι εκεί πάνω για τα επόμενα τόσα χρόνια, μην τα μπλέξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Βεβαιότατα... :P
Μόνο 5 εργάσιμες και μόλις ανοίξει το σύστημα; Είπαμε, είναι γρήγορη διαδικασία αλλά όχι κι έτσι! Είπαμε, εξαρτάται και από τη γραμματεία.
Δεν υπάρχει λόγος να δηλώνεις την διεύθυνσή σου στη Ρόδο όταν πας στην Καβάλα. Θα είσαι εκεί πάνω για τα επόμενα τόσα χρόνια, μην τα μπλέξεις...
Ενταξει θα το δω και αυριο οταν ανοιξει το συστημα.Βασικα ανακοινωσαν ωρα που θα ανοιξει ο σερβερ?? η μπορουμε να μπουμε οτι ωρα θελουμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Γιατί δεν επικοινωνείς με τη γραμματεία και να ζητήσεις να σου τους στείλει στο mail σου;
Βγάλε και την ταυτότητα και όταν περάσεις του χρόνου εκεί που θέλεις την αλλάζεις. Δεν έχεις να χάσεις κάτι, το αντίθετο ίσως.

Δεν είναι παράνομο να έχω πάσο ενώ δεν πηγαίνω στη σχολή; Δηλαδή αν το πω αυτό στη γραμματεία, υπάρχει περιπτωση να μην μου δώσουν το πάσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top