Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Nα έχετε κωδικούς από το τμήμα μας και να χειρίζεστε στοιχειωδώς τον υπολογιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
ρε παιδια εγω κωδικους δεν πηρα.πως γινεται να τους βρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ρε παιδια εγω κωδικους δεν πηρα.πως γινεται να τους βρω?

Τη Δευτέρα τηλεφώνησε στη γραμματεία της σχολής σου (τις ώρες που λέει ότι λειτουργεί) και θα σου τους στείλουν στο mail σου. Ή αν είσαι κοντά πέρασε να τους πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ή αν είσαι στο ΑΠΘ θα περιμένεις ως 8 Οκτώβρη.
Και μεις πέρσυ τότε τους πήραμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna kaima

Νεοφερμένος

Η Anna kaima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας!!!! σχετικα με την αναγραφη των αλλεργιων σε αυτην τη φοιτητικη ταυτοτητα θελω να πω πως μηπως το κανουν για λογους προληπτικους? εγω για παραδειγμα εχω αλλεργια στη ναφθαλη και σε περιπτωση που τη μυρισω κατα 90% θα πεθανω!!! ή δεν κανει να τρωω κουκια και αρακα... για τον ιδιο λογο που ανεφερα παραπανω!!! ετσι θα προσπαθησουν να μην χρησιμοποιησουν π.χ. ναυθαλινες σε καποια σημεια οπου χρειαζεται, αλλα να την αντικαταστησουν με καποιο αλλο προϊον για να μην υπαρξει κανενα προβλημα!!!! τωρα οσον αφορα την δηλωση επιθυμιας να γινει κανεις δωρητης οργανων δεν ξερω για ποιον ακριβως λογο την εχουν βαλει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
γεια σας!!!! σχετικα με την αναγραφη των αλλεργιων σε αυτην τη φοιτητικη ταυτοτητα θελω να πω πως μηπως το κανουν για λογους προληπτικους? εγω για παραδειγμα εχω αλλεργια στη ναφθαλη και σε περιπτωση που τη μυρισω κατα 90% θα πεθανω!!! ή δεν κανει να τρωω κουκια και αρακα... για τον ιδιο λογο που ανεφερα παραπανω!!! ετσι θα προσπαθησουν να μην χρησιμοποιησουν π.χ. ναυθαλινες σε καποια σημεια οπου χρειαζεται, αλλα να την αντικαταστησουν με καποιο αλλο προϊον για να μην υπαρξει κανενα προβλημα!!!! τωρα οσον αφορα την δηλωση επιθυμιας να γινει κανεις δωρητης οργανων δεν ξερω για ποιον ακριβως λογο την εχουν βαλει!!
Νομίζω ότι κάνουν για αναγνωριστικούς λόγους ώστε αν πάθεις κάτι στο δρόμο να δουν στο πάσο ότι είσαι αλλεργική και να σε βοηθήσουν κατάλληλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ή αν είσαι στο ΑΠΘ θα περιμένεις ως 8 Οκτώβρη.
Και μεις πέρσυ τότε τους πήραμε :)
Φιλε οταν εννοεις τους κωδικους τι εννοεις?γιατι εμας μας εδωσαν ενα email για το τμημα μου αλλα μας ειπαν θα μας δωσοθν και ενα γενικα για το ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Φιλε οταν εννοεις τους κωδικους τι εννοεις?γιατι εμας μας εδωσαν ενα email για το τμημα μου αλλα μας ειπαν θα μας δωσοθν και ενα γενικα για το ΑΠΘ
Κωδικός με τους οποίους θα κάνεις ένα λογαριασμό όπου θα μπαινουν οι βαθμοί σου, θα δηλώνεις τα μαθήματα.... είναι διαφορετικός από το μαιλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Γιατί πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό?
Δεν υπάρχει περίπτωση να σας άφησαν ανενημέρωτους στις γραμματείες της κάθε σχολή σας.Μερικοί ρωτάτε για τους κωδικούς σαν να τους ακούτε για πρώτη φορά στη ζωή σας...Επίσης και για την φωτογραφία του πάσου, δεν κάνει κόπο να διαβάσουμε τις οδηγίες ρε παιδιά.Αναλώνεται τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eγώ πάντως πρώτη φορά άκουσα(διάβασα βασικά) ότι θα έχουμε κωδικούς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Eγώ πάντως πρώτη φορά άκουσα(διάβασα βασικά) ότι θα έχουμε κωδικούς. :P

Γράφτηκες στη σχολή σου??
Δεν σου έγινε καμία αναφορά για κάποιους κωδικούς που θα πάρεις??
Κακή γραμματεία................
Η ήσουν απρόσεκτος εσύ........
Και κάτι ακόμη για τη δωρεά οργάνων..Δεν ψηφίστηκε νόμος πέρυσι ή πρόπερσι δεν θυμάμαι που λέει ότι όλοι μας είμαστε δωρητές εκτός αν δηλώσουμε το αντίθετο????Ασχολήθηκε κανείς με αυτό?τον πείραξε?τότε γιατί σας ενοχλεί η ιδέα εδώ?προφανώς είναι ένας τρόπος η μια διευκόλυνση από το υπουργείο υγείας για να δηλώσουμε το αντίθετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Καμία απολύτως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Καμία απολύτως!!!

Τι να σου πω..Έτυχε να είμαι στη δικά μου σχολή μέσα στη γραμματεία μέρα και ώρα εγγραφής πρωτοετών και η ενημέρωση των κωδικών ήταν το πρώτο πράγμα που γινόταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
δηλαδη εγώ που έχω αλλεργία στη γλουτένη (αλεύρι) θα το γράψω
πολύ προχο λέμεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
δηλαδη εγώ που έχω αλλεργία στη γλουτένη (αλεύρι) θα το γράψω
πολύ προχο λέμεεεεε

Ίσως ισχύει για την σίτιση.Σε εμάς εδώ και χρόνια έχουμε κάρτα για την σίτιση που την χτυπάς ηλεκτρονικά και βγαίνουν όλα τα στοιχεία σου στον υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
α δηλαδή αντικαθιστά το τρίπτυχο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Κωδικός με τους οποίους θα κάνεις ένα λογαριασμό όπου θα μπαινουν οι βαθμοί σου, θα δηλώνεις τα μαθήματα.... είναι διαφορετικός από το μαιλ...
οταν εκανα εγγραφη στη σχολη δε μου εδωσαν αλλους κωδικους περα απο το email:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ίσως ισχύει για την σίτιση.Σε εμάς εδώ και χρόνια έχουμε κάρτα για την σίτιση που την χτυπάς ηλεκτρονικά και βγαίνουν όλα τα στοιχεία σου στον υπολογιστή.

Μπα εμείς δεν έχουμε τέτοια
Ενα χαρτακι εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis-xania

Νεοφερμένος

Ο vasilis-xania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
https://e-grammateia.aueb.gr/unistudent/
Να βάλω username και password αυτά που μας δώσανε; χρειάζεται; τι ακριβώς είναι αυτή η ιστοσελίδα;

και αυτή;

https://eclass.aueb.gr/modules/auth/ldapnewuser.php?auth=4

Δεν νομίζω να έχουν ενεργοποιηθεί τόσο γρήγορα οι κωδικοί των πρωτοετών
Στο πρώτο λινκ θα κάνεις τη δήλωση των μαθημάτων και εκεί θα βλέπεις τις βαθμολογίες κτλ
Στο άλλο προφανώς είναι η σελίδα του τμήματος σου και θα έχεις πρόσβαση σε φορουμ στοιχεία και άλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top