Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ας μας πει κάποιος θετικός,ποια βοηθήματα χρησιμοποιούσε
Χημεια κλασσικά Σαλτερής. Μαθηματικά εξαρτάται, εγώ δεν είχα αγοράσει γιατί ήμουν οκ με τις σημειώσεις του φροντιστηρίου. Μου είχαν δώσει όμως τα βιβλία του Μπάρλα. Έχουν πολύ καλές ασκήσεις αλλά δεν είναι τόσο για διάβασμα αφού δεν έχει πολλές λυμένες ασκήσεις και αναλυτική θεωρία. Πολύ καλά είναι και αυτά των Στεργίου -Νάκη. Εγώ αν έπαιρνα θα τους προτιμούσα.
Φυσική είχα Μαθιουδάκη και ήταν πολύ καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σταθερη αξια ο Στεργιου φετος εμεινα πολυ ικανοποιημενος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αφου θα αλλαξει η υλη αρα και τα βοηθηματα να ουμε τι νοημα εχει ;
Νομίζω έχουν ήδη βγει ή τουλάχιστον θα βγουν σύντομα βοηθήματα προσαρμοσμένα στη νέα ύλη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Χημεια κλασσικά Σαλτερής. Μαθηματικά εξαρτάται, εγώ δεν είχα αγοράσει γιατί ήμουν οκ με τις σημειώσεις του φροντιστηρίου. Μου είχαν δώσει όμως τα βιβλία του Μπάρλα. Έχουν πολύ καλές ασκήσεις αλλά δεν είναι τόσο για διάβασμα αφού δεν έχει πολλές λυμένες ασκήσεις και αναλυτική θεωρία. Πολύ καλά είναι και αυτά των Στεργίου -Νάκη. Εγώ αν έπαιρνα θα τους προτιμούσα.
Φυσική είχα Μαθιουδάκη και ήταν πολύ καλό. :)

Ευχαριστώ πολύ:)!

Μπάρλα είχα κι εγώ φέτος.Είχες καλές ασκησούλες αλλά δεν ήταν όπως είπες για να διαβάσεις τη θεωρία από εκεί.Ούτε είχε πολλά λυμένα παραδείγματα.Χρειαζόταν να έχεις πρώτα μια καλή ιδέα από το κάθε κεφάλαιο και μετά να το χρησιμοποιήσεις.Όχι το αντίθετο.Ίσως φέτος προτιμήσω αυτό που μου είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Σταθερη αξια ο Στεργιου φετος εμεινα πολυ ικανοποιημενος .

Είχε καλές ασκήσεις;Παίδευαν καθόλου ή αδιάφορα πράγματα;Από θεωρία και λυμένα παραδείγματα που λέμε;
Μάλλον θα το προτιμήσω κι εγώ φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είχε καλές ασκήσεις;Παίδευαν καθόλου ή αδιάφορα πράγματα;Από θεωρία και λυμένα παραδείγματα που λέμε;
Μάλλον θα το προτιμήσω κι εγώ φέτος.
Πάντως δεν αξίζει τον κόπο και το χρήμα να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και μαζί με τα καινούρια τετράδια να πάρεις και από ένα βοήθημα σε κάθε μάθημα. ;) Αν κάνεις μαθήματα οι καθηγητές σου ή θα σου πουν να πάρεις κάποιο ή θα σου δίνουν υλικό οπότε δεν είναι απαραίτητο να πάρεις σε όλα. Ξεκίνα να δεις πως θα τα πηγαίνεις και μετά όπου κρίνεις ότι χρειάζεσαι κάτι επιπλέον πήγαινε σε ένα βιβλιοπωλείο και ξεφύλλισε πολλά βιβλια΄Τότε θα έχεις μια ιδέα της ύλης οπότε θα μπορείς να πεις ''αυτό είναι εύκολο ή δύσκολο ή καλή άσκηση'' :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχε καλές ασκήσεις;Παίδευαν καθόλου ή αδιάφορα πράγματα;Από θεωρία και λυμένα παραδείγματα που λέμε;
Μάλλον θα το προτιμήσω κι εγώ φέτος.

Ειχε και τα μανικια του ειχε τις ευκολες μαλακιες που τις κανεις στην αρχη για να ρολαρεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Πάντως δεν αξίζει τον κόπο και το χρήμα να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και μαζί με τα καινούρια τετράδια να πάρεις και από ένα βοήθημα σε κάθε μάθημα. ;) Αν κάνεις μαθήματα οι καθηγητές σου ή θα σου πουν να πάρεις κάποιο ή θα σου δίνουν υλικό οπότε δεν είναι απαραίτητο να πάρεις σε όλα. Ξεκίνα να δεις πως θα τα πηγαίνεις και μετά όπου κρίνεις ότι χρειάζεσαι κάτι επιπλέον πήγαινε σε ένα βιβλιοπωλείο και ξεφύλλισε πολλά βιβλια΄Τότε θα έχεις μια ιδέα της ύλης οπότε θα μπορείς να πεις ''αυτό είναι εύκολο ή δύσκολο ή καλή άσκηση'' :)

Μας δίνουν φυλλάδια από το φροντιστήριο με διάφορες ασκήσεις μέσα και από πολλά βοηθήματα.Και θεωρία.Απλά με βοηθάει να έχω και ένα βοήθημα στα μαθήματα που με ενδιαφέρουν.Για να ασχολούμαι μόνη μου πιο πολύ.
Αυτό θα κάνω μάλλον.Θα περιμένω λίγο και στην πορεία,αφού συμβουλευτώ κι τους καθηγητές μου θα πάω και θα ρίξω σε όλα από μια ματιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ειχε και τα μανικια του ειχε τις ευκολες μαλακιες που τις κανεις στην αρχη για να ρολαρεις .

Μάλιστα.Κατάλαβα.

Ευχαριστώ:)

Doctor Tasos;Αν επιτρέπεται τo πας για doctor;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Νομίζω έχουν ήδη βγει ή τουλάχιστον θα βγουν σύντομα βοηθήματα προσαρμοσμένα στη νέα ύλη. :)
Θα αλλαξει η υλη στη β λυκειου?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Δεν το λεω μονο για αυτο. Ας πουμε, αυτοι θα δωσουν πανελληνιες κανονικα? σε 6 μαθηματα??

Βέβαια ... ;) Μα καλά πού ζεις ... ?? :P Δεν έχεις ακούσει ότι το σύστημα δεν θα αλλάξει μέχρι το έτος 2016-2017 ?? Όλοι στο λύκειο κανονικά με 6 μαθήματα θα δώσουν Πανελλήνιες ...

Το ειδα το βιβλιαρακι της αλγεβρας ,το βρηκα πολυ γκαυλιαρικο , ωραιο και ξηγημενο . Πολυ καλη η αλλαγη ,επισης, στην τριγωνομετρια ( την ειχαν κανει για το μουνι ομολογουμενως) και γενικα γαμησε να ουμε .

Συμφωνώ απόλυτα ! Ωραία η αλλαγή που έγινε ... ;)

Αφου θα αλλαξει η υλη αρα και τα βοηθηματα να ουμε τι νοημα εχει ;

Για να ξεκαθαριστούν τα πράγματα με τα βοηθήματα ... Η ύλη έχει αλλάξει μόνο τονίζω σε Φυσική, Χημεία και Άλγεβρα Γενικής ... Οπότε η ύλη στα υπόλοιπα μαθήματα ( και των Κατευθύνσεων ) παραμένει ως έχει ... Ως εκ τούτου μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα ισχύοντα βοηθήματα εκτός των 3ων που προανέφερα όπου θα χρειαστεί να αγοράσετε καινούργια ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@σιντνει

δεν το παω για δρ , λεω να χωθω σε κανα πολυτεχνιο και αμα δεν πιασω τα μορια παω για μαθηματικο να ουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
@σιντνει

δεν το παω για δρ , λεω να χωθω σε κανα πολυτεχνιο και αμα δεν πιασω τα μορια παω για μαθηματικο να ουμε

Μια χαρά θα τα πας;)

Το μαθηματικό είναι και δική μου εναλλακτική.Και το φυσικό επίσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το αν θα το παω καλα θα το κρινει η ιστορια ,γιατι ως γνωστον shit happens.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Το αν θα το παω καλα θα το κρινει η ιστορια ,γιατι ως γνωστον shit happens.

Σωστός!Θα δείξει μωρέ.Δε βαριέσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
περιληψη θα δωσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
περιληψη θα δωσουμε?

Ναι ! :P
Πόσες φορές θα το πω πως σε όλα τα υπόλοιπα μαθήματα εκτός από Φυσική, Χημεία και Άλγεβρα Γενικής
η ύλη παραμένει ως έχει .. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ρε σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top