Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Οι εξετάσεις ξεκινάνε μια μέρα αφού ξεκινήσουν οι πανελλήνιες, άρα στις 29.
εμάς μας είπαν μπορεί και μία μέρα πριν ή και παραπάνω ανάλογα με τα κέφια
Wow! Και η λήξη του σχ. έτους γίνεται αναλόγως με την έναρξη των εξετάσεων ή έχει ένα deadline οπότε και θα <<μαζέψουν>> όλα τα μαθήματα μαζί για να τελειώσουμε μέσα Ιούνη;
νομίζω προσπαθούν οι εξετάσεις των μαθητών γυμνασίου και μέχρι 2ας λυκείου να αρχίζουν και να τελειώνουν κοντά με με της 3ης (μαζί με τις ενδοσχολικές). Για αυτό και είμαστε πάντα τόσο κοντά.Νομίζω ναι,το θέμα είναι να κλείσουμε μέσα ιούνη για αυτό ορίζονται τέτοιες ημερομηνίες έναρξης(το φετινό είναι εξαίρεση λόγω των εκλογών,αν και προσωπικά θεωρώ ότι θα καθιερωθεί να κλείνουν τα σχολεία τόσο αργά)

-ωραίο άβαταρ :P

Μην παίρνεις κι όρκο :P

Θυμάμαι το σχολ. έτος 2010-2011 που δώσαμε εξετάσεις μία μέρα πριν τις πανελλήνιες (εμείς Παρασκευή και οι πανελλαδικώς εξεταζόμενοι το Σάββατο).

εγώ δε θυμάμαι τι μαλλί είχα το σχολικό έτος 2010-2011 εσύ θυμάσαι πότε γράψαμε πρώτο μάθημα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
εγώ δε θυμάμαι τι μαλλί είχα το σχολικό έτος 2010-2011 εσύ θυμάσαι πότε γράψαμε πρώτο μάθημα; :P
Yep :P Το πρώτο μάθημα το σχολ. έτος 2010-2011 το γράψαμε στις 13 Μαΐου 2011 (ημέρα Παρασκευή). Είχαμε κλείσει 11 και οι πανελλήνιες ξεκίνησαν στις 14 (ημέρα Σάββατο). Είχαμε τελειώσει στις 10 Ιουνίου τότε... αχ, τι ωραίες εποχές *.* Γράφαμε 10:00-12:00. Το καλύτερο slot για εμένα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
εμάς μας είπαν μπορεί και μία μέρα πριν ή και παραπάνω ανάλογα με τα κέφια

νομίζω προσπαθούν οι εξετάσεις των μαθητών γυμνασίου και μέχρι 2ας λυκείου να αρχίζουν και να τελειώνουν κοντά με με της 3ης (μαζί με τις ενδοσχολικές). Για αυτό και είμαστε πάντα τόσο κοντά.Νομίζω ναι,το θέμα είναι να κλείσουμε μέσα ιούνη για αυτό ορίζονται τέτοιες ημερομηνίες έναρξης(το φετινό είναι εξαίρεση λόγω των εκλογών,αν και προσωπικά θεωρώ ότι θα καθιερωθεί να κλείνουν τα σχολεία τόσο αργά)

-ωραίο άβαταρ :P

Από τη μία είναι καλό να τελειώσουμε νωρίς αλλά από την άλλη αν μαζευτούν όλα τα μαθήματα μαζί δε θα προλαβαίνουμε με το διάβασμα...

ΥΓ: Ευχαριστώ. Τη βρήκα στο FB και τη λάτρεψα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Για βαρεμαρα λετε ε;;Ειμαι κι εγω στο club :P
Αν δεν ηταν τα διαγωνισματα του φροντιστηριου ειλικρινα δε ξερω που θα το εβρισκα το κουραγιο για επαναληψη...Δινω βαση κυριως σε αυτα που θα χρειαστουν για τη Γ' Λυκειου...Εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια....
Μωρε αν δεν ερθει ο καιρος να διαβασω υλη Γ'Λυκειου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πάντως για μένα η Β' παίζει να ήταν η πιο μισητή τάξη έως τώρα. Γενικά όλες οι Β' είναι κάπως (και στο γυμνάσιο έτσι ήταν!)

Χάλια ύλη είχαμε φέτος. Τουλάχιστον θα δώσουμε πανελλήνιες σε ενδιαφέροντα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως για μένα η Β' παίζει να ήταν η πιο μισητή τάξη έως τώρα. Γενικά όλες οι Β' είναι κάπως (και στο γυμνάσιο έτσι ήταν!)

Χάλια ύλη είχαμε φέτος. Τουλάχιστον θα δώσουμε πανελλήνιες σε ενδιαφέροντα πράγματα!

true story
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Πάντως για μένα η Β' παίζει να ήταν η πιο μισητή τάξη έως τώρα. Γενικά όλες οι Β' είναι κάπως (και στο γυμνάσιο έτσι ήταν!)

Χάλια ύλη είχαμε φέτος. Τουλάχιστον θα δώσουμε πανελλήνιες σε ενδιαφέροντα πράγματα!

μπα,εμένα οι α ήταν κάπως.Και στην α γυμνασίου και πέρσι έπεφτε χοντρό διάβασμα και περίεργοι βαθμοί (όχι κακοί,απλά όχι ανάλογοι του διαβάσματος που έριχνα).Φέτος με λιγότερο διάβασμα πολύ καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Μία ερώτηση παιδιά: Οι πανελλαδικές εξετάσεις του χρόνου θα είναι με το καινούριο σύστημα ή με το ισχύον; Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν αλλαγές σε μαθήματα κ.λπ.; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μία ερώτηση παιδιά: Οι πανελλαδικές εξετάσεις του χρόνου θα είναι με το καινούριο σύστημα ή με το ισχύον; Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν αλλαγές σε μαθήματα κ.λπ.; :hmm:
Με το ισχύον νομίζω.
Εδώ καλά καλά δεν ξέρουν αν θα ισχύσει για την Ά καινούριο συστήμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Με το ισχύον νομίζω.
Εδώ καλά καλά δεν ξέρουν αν θα ισχύσει για την Ά καινούριο συστήμα :P
Αυτό να μου πεις! :P Δίνει ο αδερφός μου του χρόνου και έχει αγχωθεί από τώρα. Όπως και να 'χει, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά έχει ξεκινήσει κανείς από εσάς (στη θετική αναφέρομαι κατά βάση) να ασχολείται με τα μαθήματα της τρίτης λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μία ερώτηση παιδιά: Οι πανελλαδικές εξετάσεις του χρόνου θα είναι με το καινούριο σύστημα ή με το ισχύον; Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν αλλαγές σε μαθήματα κ.λπ.; :hmm:

Με το ισχύον, μόνο η Έκθεση νομίζω θα βαθμολογείται με 50 μόρια αντί 40 που είναι τώρα, έτσι ώστε με το καινούριο σύστημα να πάει στα 60

Παιδιά έχει ξεκινήσει κανείς από εσάς (στη θετική αναφέρομαι κατά βάση) να ασχολείται με τα μαθήματα της τρίτης λυκείου;

Εγώ είμαι τεχνολογική, έχω ξεκινήσει μόνο μαθηματικά και φυσική, αν και διαβάζω και λίγο ΑΟΔΕ να πάρω μια γεύση.
Στα Μαθηματικά κάνουμε συναρτήσεις πρώτα και είμαστε στα όρια. Φυσική τελειώνουμε την απλή αρμονική ταλάντωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μία ερώτηση παιδιά: Οι πανελλαδικές εξετάσεις του χρόνου θα είναι με το καινούριο σύστημα ή με το ισχύον; Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν αλλαγές σε μαθήματα κ.λπ.; :hmm:

Με το ισχύον εννοείται!

Πλησιάζει η μεγάλη στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Μία ερώτηση παιδιά: Οι πανελλαδικές εξετάσεις του χρόνου θα είναι με το καινούριο σύστημα ή με το ισχύον; Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν αλλαγές σε μαθήματα κ.λπ.; :hmm:
όσοι είναι τώρα β και γ λυκείου με το ισχύον όσοι μπήκαν τώρα α λυκείου με το καινούριο (αν κατασταλλάξουν για το αν θα ισχύσει)

Με το ισχύον νομίζω.
Εδώ καλά καλά δεν ξέρουν αν θα ισχύσει για την Ά καινούριο συστήμα :P
πες το ψέμματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Παιδιά η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για δικαιολόγηση απουσιών είναι 10 εργάσιμες ημέρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ναι έτσι νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Πότε θα δηλώσουμε το μάθημα επιλογής για την Γ Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πότε θα δηλώσουμε το μάθημα επιλογής για την Γ Λυκείου;

Εννοείς το μάθημα επιλογής στο οποίο θα εξεταστείς πανελλαδικά; Διδασκεστε κανονικά όλα τα μαθήματα γενικής και δηλώνετε επίσημα αυτό στο οποίο θέλετε να εξεταστείτε τον Φεβρουάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πότε θα δηλώσουμε το μάθημα επιλογής για την Γ Λυκείου;

Μερικοί έχουν δηλώσει ήδη, εμείς μάλλον θα το δηλώσουμε την περίοδο των εξετάσεων, όπως και πέρσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εννοείς το μάθημα επιλογής στο οποίο θα εξεταστείς πανελλαδικά; Διδασκεστε κανονικά όλα τα μαθήματα γενικής και δηλώνετε επίσημα αυτό στο οποίο θέλετε να εξεταστείτε τον Φεβρουάριο.
Νομίζω ότι εννοεί το μάθημα επιλογής :P Ξέρεις, τους υπολογιστές, το σχέδιο κλπ κλπ

Ας μην τα "πανελληνιοποιούμε" όλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top