Ταμπόν

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
δεσποινα μηπως δεν εχει σημασια πως θα σπασει ο υμενας?
η μηπως ειμαστε 100 χρονια πισω τοτε που θεωρουσαν οτι μια γυναικα πρεπει να ειναι παρθενα μεχρι τον γάμο??


Ρε παιδιά δεν λέω αυτό...αν είναι δυνατόν... Λέω πως αλλιώς είναι να σπάσει σε συνεύρεση με τον ανθρωπό σου..είναι πιο γλυκό να γίνει έτσι παρά με λάθος χρήση του ταμπόν....Δηλαδή θα προτιμούσα, να μιλήσω για μένα, να σπάσει ο παρθενικός υμένας με τον συντροφό μου παρά με το ταμπόν!
Αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ προσωπικά ούτε που είχα ακούσει τη συγκεκριμένη λέξη μέχρι να διαβάσω το παρόν θέμα. Ομολογώ πως και πάλι δεν έχω πλήρως καταλάβει τί είναι αλλά έχω καταλάβει σίγουρα πως πρόκειται για κάτι γυναικολογικό (πουλιά στον αέρα πιάνω :P). Απαντώ λοιπόν όχι για να πω τί είναι, πόσο μάλλον για το πώς μπαίνει :P, αλλά για να σου δώσω μία συμβουλή. Σαφώς και θα βρεις τις απόψεις των κοριτσιών του forum κατατοπιστικές αλλά δε νομίζεις πως αυτές οι συζητήσεις πρέπει να γίνονται με τους γονείς ή με έναν ειδικό (γυναικολόγο)? Δε ξέρω πότε ακριβώς εσείς τα κορίτσια αρχίζετε να συμβουλεύεστε γυναικολόγους αλλά νομίζω πως αυτοί και οι γονείς σου είναι οι μονοι σε θέση να σου απαντήσουν. Μπορεί να σου προξενηθούν και άλλες απορίες και έτσι θα πρέπει να τους ρωτήσεις ξανά και ξανά αλλά προς Θεού, με τόσο λεπτά ζητήματα δε παίζουμε. Ούτε βλέπουμε τί ήταν καλύτερο για τους υπόλοιπους. Ο καθένας είναι ένας ξεχωριστός οργανισμός με διαφορετικούς ρυθμούς ανάπτυξης και με διαφορετικές ιδιορυθμίες.

Αυτά από εμένα. Τώρα αν ρωτάς απλά επιγραμματικά, νομίζω πως θα έχεις ήδη πάρει τις απαντήσεις που χρειάζεσαι. Αλλά και πάλι σε συμβουλεύω να συζητήσεις είτε με γονείς είτε με ειδικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Δέσποινα...
Το φυσιολογικό είναι να σπάσει με την ερωτική επαφή σε όποια ηλικία και με όποιον είναι (αυτό με το γάμο πώς προέκυψε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν λέω αυτό...αν είναι δυνατόν... Λέω πως αλλιώς είναι να σπάσει σε συνεύρεση με τον ανθρωπό σου..είναι πιο γλυκό να γίνει έτσι παρά με λάθος χρήση του ταμπόν....Δηλαδή θα προτιμούσα, να μιλήσω για μένα, να σπάσει ο παρθενικός υμένας με τον συντροφό μου παρά με το ταμπόν!
Αυτό...

νομιζω οτι δεν καταλαβατε τα κειμενακια που σας εδωσε η krou δεν εχει σημασια αν σπασει κατα τη διαρκεια της ερωτικης επαφης η κατα τη διαρκεια καποιας αθλητικες δραστηριοτητας... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ. ετσι και αλλιως δεν υπαρχει πρεπει. αλλωστε η πρωτη φορα που θα κανει ερωτα καποια θα ειναι πρωτη φορα παντα, με η χωρις υμενα. ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πληροφοριακά, παρθενικό υμένα έχει μόνο ο άνθρωπος και το άλογο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
νομιζω οτι δεν καταλαβατε τα κειμενακια που σας εδωσε η krou δεν εχει σημασια αν σπασει κατα τη διαρκεια της ερωτικης επαφης η κατα τη διαρκεια καποιας αθλητικες δραστηριοτητας... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ. ετσι και αλλιως δεν υπαρχει πρεπει. αλλωστε η πρωτη φορα που θα κανει ερωτα καποια θα ειναι πρωτη φορα παντα, με η χωρις υμενα. ΕΛΕΟΣ

Συμφωνώ και επαυξάνω... Δεν υπάρχει κάποιος άγραφος νόμος πως αν ο υμένας σπάσει από άλλη δραστηριότητα πλην της ερωτικής θα γίνει τίποτα. Βέβαια νομίζω πως καταλαβαίνω και την άλλη άποψη.Είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό νομίζω πως και καλά ο υμένας έσπασε με την πρώτη σεξουαλική επαφή κλπ
-----------------------------------------
Πληροφοριακά, παρθενικό υμένα έχει μόνο ο άνθρωπος και το άλογο:D

Είδες τί μαθαίνει κανείς άμα ψάχνει??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πληροφοριακά, παρθενικό υμένα έχει μόνο ο άνθρωπος και το άλογο:D

θα στο χαλασω αλλα οχι :P

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_with_hymens

Απο τη στιγμη που ο υμενας δεν βρισκεται μεσα στον κολπο δεν εχει σχεση με το αν γινει σεξ ή οχι. Δε μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειτε, οσες το θεωρουν, οτι εχει καποια τετοια σημασια. Αφηστε που στα λινκς που σας εδωσα λεει οτι ο υμενας μπορει να φυγει τελειως μονο μετα απο εγκυμοσυνη. Πραγματικα δεν εχει κανενα νοημα να το σκεφτεστε ετσι...ενα κομματι αηδιαστικο πραγμα ειναι. Θα σας εδειχνα εικονα για το που ειναι ο υμενας να δειτε οτι δεν εχει σχεση με τον κολπο αλλα ειναι τελειως εξωτερικα αλλα ας μη το παρακανω. Ψαχτε μονοι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
θα στο χαλασω αλλα οχι :P

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_with_hymens

Απο τη στιγμη που ο υμενας δεν βρισκεται μεσα στον κολπο δεν εχει σχεση με το αν γινει σεξ ή οχι. Δε μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειτε, οσες το θεωρουν, οτι εχει καποια τετοια σημασια. Αφηστε που στα λινκς που σας εδωσα λεει οτι ο υμενας μπορει να φυγει τελειως μονο μετα απο εγκυμοσυνη. Πραγματικα δεν εχει κανενα νοημα να το σκεφτεστε ετσι...ενα κομματι αηδιαστικο πραγμα ειναι. Θα σας εδειχνα εικονα για το που ειναι ο υμενας να δειτε οτι δεν εχει σχεση με τον κολπο αλλα ειναι τελειως εξωτερικα αλλα ας μη το παρακανω. Ψαχτε μονοι σας.

Ουπς.:hmm:

Τότε αυτό που διάβασα είναι κάτι άλλο, που έχουν μόνο τα άλογα και ο άνθρωπος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Γιατί υπάρχει; Τι εξυπηρετεί;



Στοιχεία ανατο[FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT]ίας

[FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]Τα γεννητικά όργανα της γυναίκας διακρίνονται σε έσω[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma], [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]τα οποία βρίσκονται [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]έσα στην πύελο και έξω γεννητικά όργανα που βρίσκονται έξω από την πύελο[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]. [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]Τα έσω γεννητικά όργανα αποτελούνται από τις ωοθήκες[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma], [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]από τους ωαγωγούς[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma], [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]από τη [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]ήτρα και από το κόλπο[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]. [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]Τα έξω γεννητικά όργανα αποτελούνται [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]όνο από το αιδοίο[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]. [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]Σαν όριο ανά[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]εσα στα έξω και στα έσω γεννητικά όργανα χρησι[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]εύει ο παρθενικός υ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]μ[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]ένας[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma,Tahoma][FONT=Tahoma,Tahoma]. [/FONT]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μετακινήθηκαν ποστς, αντιμετωπίστε το θέμα με σοβαρότητα παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellaki_l

Νεοφερμένος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βουλιαγμένη (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
νομιζω οτι δεν καταλαβατε τα κειμενακια που σας εδωσε η krou δεν εχει σημασια αν σπασει κατα τη διαρκεια της ερωτικης επαφης η κατα τη διαρκεια καποιας αθλητικες δραστηριοτητας... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ. ετσι και αλλιως δεν υπαρχει πρεπει. αλλωστε η πρωτη φορα που θα κανει ερωτα καποια θα ειναι πρωτη φορα παντα, με η χωρις υμενα. ΕΛΕΟΣ

Συμφωνω δεν εχει καμια απολυτως σχεση το πως θα σπασει...Η πρωτη φορα ειναι ξεχωριστη και δεν παιζει ρολο αν εχει σπασει ή οχι ο υμενας της γυναικας ...
Να χρησιμοποιειται ταμπον και να μην φοβαστε το ενδεχομενο να σπασει ο υμενας... Εξαλλου ειναι πολυ βολικο και ουτε που το αισθανεσαι αν το βαλλεις σωστα (εχει λεπτομερεις οδηγειες για το πως πρεπει να τοποθετηθει)...γιατι λοιπον να μην κανουμε την ζωη μας πιο ευκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι τραβάτε κι εσείς κάθε μήνα, γλυκά μου πλάσματα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Τι τραβάτε κι εσείς κάθε μήνα, γλυκά μου πλάσματα. :D
Ευχαριστούμε για την κατανόηση miv:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Τι τραβάτε κι εσείς κάθε μήνα, γλυκά μου πλάσματα. :D
Εμείς δεν τραβάμε τίποτα, εσείς τραβάτε.
Μάλλον μπέρδεψες τους ρόλους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν λέω αυτό...αν είναι δυνατόν... Λέω πως αλλιώς είναι να σπάσει σε συνεύρεση με τον ανθρωπό σου..είναι πιο γλυκό να γίνει έτσι παρά με λάθος χρήση του ταμπόν....Δηλαδή θα προτιμούσα, να μιλήσω για μένα, να σπάσει ο παρθενικός υμένας με τον συντροφό μου παρά με το ταμπόν!
Αυτό...


Δέσποινα εσύ αν κατάλαβα καλά είσαι ... συναισθηματικά δεμένη με τον παρθενικό σου υμένα; :P

Χεχε. ΡΕ! Και σιγά το αίμα του παρθενικού υμένα (και σιγά τον παρθενικό υμένα τον ίδιο). Ελάχιστο αίμα βγάζει όταν σπάσει. Και σιγά επαναλαμβάνω τον παρθενικό υμένα. Ούτε καν σύμβολο παρθενιάς (ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΙΑ) δε θα έπρεπε να τον θεωρούμε. Σιγά τ'αυγά.

Μίλησα με το γυναικολόγο μου και μου είπε ότι είμαι πολύ μικρή για να χρησιμοποιήσω ταμπόν, και θα μου κάνει ζημιά. ΕΛΠΙΖΩ να μην εννοούσε αυτό με τον παρθενικό υμένα! Έχει κάποια άλλη "επίπτωση" τέλοσπαντων; Πάντως αυτό έγινε πριν 1 χρόνο. Ίσως και δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
uh, να υποθέσω δεν ακούτε ούτε καν το virgin killer :P ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηλενα

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΛΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οχι,δεν χρησιμοποιω,αλλα αν θες να μαθεις πως μπαινει,διαβασε τις οδηγιες που εχει η καθε συσκευασια απο πισω!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellaki_l

Νεοφερμένος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βουλιαγμένη (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση miv:P:D

Αν θελετε ειστε κ εσεις γλυκα πλασματακια απο οτι φαινεται :iagree:..thnks miv;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina19gr

Νεοφερμένος

Η κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγώ βάζω 2 σερβιέτες οπότε δεν έχω πρόβλημα:P

Εγώ βάζω πάνες Βρακάκια tena pants και είμαι κομπλε! ούτε διαροές ούτε ανυσηχίες.....:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
οχι,δεν χρησιμοποιω,αλλα αν θες να μαθεις πως μπαινει,διαβασε τις οδηγιες που εχει η καθε συσκευασια απο πισω!:no1:

ούτε εγώ χρησιμοποιώ ταμπόν,βρίσκω λίγο περίπλοκη τη χρήση τους κ έτσι βάζω σερβιέτες...Όμως όπως είπε κ η ειρηλένα άμα θες να το χρησιμοποιήσεις έχει τις οδηγίες η συσκευασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top