Ταμπόν

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
φορατε ταμπον και πως μπαινει?

Ταμπον φοραω μονο οταν ειμαι αδιαθετη και θελω να κανω μπανιο στη θαλασσα...δηλαδη 3-4 φορες τον μηνα..Τωρα για γενικη χρηση δεν το συνιστω..οσο για το πως μπαινει καλυτερα διαβασε τις οδηγιες χρησης..:)
Παντως εσυ εισαι λιγο μικρουλα ακομα για αυτο..Καθυστερησε το οσο μπορεις δεν ειναι καλο να βαζουμε τετοια πραγματα στον οργανισμο μας απο μικρες..Εγω φετος το καλοκαιρι το χρησιμοποιησα 1η φορα..Α και δεν ειναι απαραιτητο να εχεις ολοκληρωσει για να το βαλεις..Υπαρχει ειδικο ταμπον γι αυτη την περιπτωση..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
παντως δεν ειναι καλο και ευκολο να το χρησιμοποιουν κοπελες πριν τη σεξουαλικη επαφη τους...αν και εχει μεγεθη!!:P:lol:

Εγώ και πριν αρχίσω να έχω ολοκληρωμένες σχέσεις τα καλοκαίρια ή και το χειμώνα όποτε ήθελα να κολυμπήσω ή να φορέσω κάποιο ρούχο που θα διακρινόταν η σερβιέτα από μέσα διαφορετικά (π.χ. λευκό παντελόνι) χρησιμοποιούσα tampons. Περισσότερο έχει να κάνει με την ελαστικότητα του κόλπου παρά με την ύπαρξη ή μη υμένα, πιστεύω...και το κατά πόσο είσαι χαλαρή όταν πας να το βάλεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω φοραω....εχει οδηγιες το κουτακι για το πως μπαινει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Ρε παιδια πόσο εύκολο δηλαδή είναι να σπάσει ο παρθενικός υμένας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις ταμπόν ενώ έχεις σεξουαλικές επαφές.
Για οδηγίες επί της τοποθέτησης,μπορείς να συμβουλευτείς το γυναικολόγο σου ή -ακόμα πιο εύκολα-το κουτί με τις οδηγίες ;)
Εγώ πάντως ξέρω πως δεν συνιστάται για συχνή χρήση.Συνήθως μια κοπέλα το επιλέγει αν θέλει να κάνει μπάνιο στην θάλασσα ενώ έχει περίοδο ή αν θέλει να φορέσει κάποιο ρούχο με το οποίο η σερβιέται θα ήταν άβολη/έκανε μπαμ :redface:

Daisy,δεν σπάει και δύσκολα.Ανάλογα..τις συνθήκες :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε παιδια πόσο εύκολο δηλαδή είναι να σπάσει ο παρθενικός υμένας??

Άμα πας να τοποθετήσεις ταμπόν πιθανότατα να σπάσει.:confused:
Πάντως δε συνιστώ να το δοκιμάσεις αν δε το' χεις τόσο πολύ ανάγκη.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
(Δεν κρατιέμαι να μην ρωτήσω)
Και αν σπάσει ποιο είναι το πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ρε παιδια πόσο εύκολο δηλαδή είναι να σπάσει ο παρθενικός υμένας??

εμενα νομίζω μου εσπασε στην 6η δημοτικου όταν εκανα taekwon do.
Μονο ετσι μπορω να εξηγησω αιμορραγια 4 ημερών, ενω η περιοδος μου ήρθε μετα απο ενα χρόνο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
(Δεν κρατιέμαι να μην ρωτήσω)
Και αν σπάσει ποιο είναι το πρόβλημα?

Ε θα πονέσει άδικα. :worry:

εμενα νομίζω μου εσπασε στην 6η δημοτικου όταν εκανα taekwon do.
Μονο ετσι μπορω να εξηγησω αιμορραγια 4 ημερών, ενω η περιοδος μου ήρθε μετα απο ενα χρόνο:P

Ναι, αν κάνεις απότομες κινήσεις σε αθλήματα κι έτσι σπάει.:/:
4 μέρες;;:worry: Πωπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
(Δεν κρατιέμαι να μην ρωτήσω)
Και αν σπάσει ποιο είναι το πρόβλημα?
χαχα,νομίζω ότι υπήρχε προβλημα τότε που μετά την πρώτη νύχτα του γάμου κρεμούσαν το σεντόνι στο μπαλκονι για να φανει ότι η νύφη ηταν παρθενα.
Τώρα λογικά δεν υπαρχει προβλημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
και μια τελευταία απορία τρέχει αμέσως το αίμα??

όταν σπάσει ο υμένας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν είναι στάνταρ αυτά.. Σε άλλες ναι, σε άλλες όχι:/: Σε άλλες δεν τρέχει καν αίμα.. Ή τρέχει ελάχιστο.. Συνήθως όμως μετά από λίγο τρέχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλα μη φανταστείς τίποτα το τρελό αίμα και δεν "τρέχει" ακριβώς. Ελάχιστο είναι στην ουσία μην αγχώνεσαι.:worry:
Βέβαια όπως είπε και η Ίλια είναι αναλόγως τη κοπέλα. Σε κάθε μία είναι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Άμα πας να τοποθετήσεις ταμπόν πιθανότατα να σπάσει.:confused:
Πάντως δε συνιστώ να το δοκιμάσεις αν δε το' χεις τόσο πολύ ανάγκη.:worry:

Αντιθετα, το ταμπον ειναι πολυ ανωτερο απο τις σερβιετες. Απιστευτη ανεση και καθαριοτητα. Αφου το σκεφτεται η κοπελα, ας το δοκιμασει και οσο για τον υμενα δεν χαλασε και ο κοσμος αν σπασει. Δεν πιστευω να σπασει ομως γιατι ειναι πολυ ελαστικος και με μικρος μεγεθο ταμπον δεν υπαρχει προβλημα.
Ωρες ωρες απορω ακομα πως πωλουνται οι σερβιετες, πιο αηδιαστικο και σιχαμερο πραγμα δεν υπαρχει, κυριως οταν την φορας το καλοκαιρι στην ζεστη :/:
Αν θελετε κατι ακομα πιο καλο και απο τα ταμπον, δοκιμαστε καποιο κυπελο περιοδου (divacup, meluna, mooncup, etc) απο σιλικονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν θελετε κατι ακομα πιο καλο και απο τα ταμπον, δοκιμαστε καποιο κυπελο περιοδου (divacup, meluna, mooncup, etc) απο σιλικονη.

:worry: Omg μια αναζήτηση έκανα στο google και έμεινα λίγο. Είμαι πολύ φοβητσιάρα για τέτοια.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πω και εγώ το είδα και έμεινα:P Αηδία ξεαηδία η σερβιέτα τουλάχιστον δεν έχεις τίποτα μέσα σου! Έχεις που έχεις το αίμα και τα σχετικά, δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν θελετε κατι ακομα πιο καλο και απο τα ταμπον, δοκιμαστε καποιο κυπελο περιοδου (divacup, meluna, mooncup, etc) απο σιλικονη.
Με συγχωρείτε και αν πρέπει διαγράψτε το μήνυμα μου. Αλλά το όνομα του προιόντος στα ελληνικά πέτυχε κέντρο!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Με συγχωρείτε και αν πρέπει διαγράψτε το μήνυμα μου. Αλλά το όνομα του προιόντος στα ελληνικά πέτυχε κέντρο!!!


Αχαχαχαχ.

Έλεος είσαι. :P
Πάντως ντάξει γενικότερα συμφωνώ με τα κορίτσια,δεν υπήρχε περίπτωση να έβαζα κάτι τέτοιο.
Μόνο που το βλέπω παθαίνω κάτι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
ευτυχώς που είμαι αγοράκι :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top