Ταμπού λόγω κατεύθυνσης: ποιά η γνώμη σας;

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Δεν μου απαντησες στο πρωτο μου ερωτημα ακομα.Τι παρραπανω πρεπει να εχουν για να θεωρηθουν επιστημη?

Πειράματα. Επιστήμη είναι έρευνα, παρακολούθηση, μελέτη και πείραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Επιστημη ειναι η γνωση και η προσεγγιση ενος τομεα του επιστητου.Παρατηρηση πειραμα και ερευνα με τον τροπο που εννοεις χρησιμοποιουν κυριως οι θετικες επιστημες.Ομως υπαρχει και ο ορος:ανθρωπιστικες επιστημες, μεσα στις οποιες ανηκουν αυτα που διδασκομαστε στη θεωρητικη.Σ αυτην την περιπτωση μπορει να μην γινονται η ερευνα,η παρατηρηση και το πειραμα με ογκομετρικους σωληνες η με δοχεια ζεσεως(η οπως λεγονται)αλλα μην απορριπτεις οτι γινεται ερευνα στην ανθρωπινη συμπεριφορα πανω απ ολα,μονο που αυτη τη φορα η παρατηρηση ειναι πιο συγκεκαλυμμενη.Αρα τα μαθηματα που διδασκομαστε στη θεωρητικη μπορει να μην αποτελουν μερος των θετικων επιστημων,επιστημες ομως ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Blabber, blabber. Έρευνες στην ανθρώπινη συμπεριφορά χωρίς Βιολογία και Μαθηματικά είναι απλά λόγια του αέρα. Τίποτα δεν μπορεί να σταθεί ακλόνητο χωρίς μαθηματικό υπόβαθρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
'Εχει δίκιο η Ειμαρμένη, θεωρούνται ανθρωπιστικές επιστήμες.
Και δεν είναι απαραίτητα λόγια του αέρα, είσαι απόλυτος χωρίς κανένα λόγο - σε έργα αυτών των ανθρωπιστικών επιστημών εντάσσονται οι νόμοι που διέπουν μια κοινωνία, τα ανθρώπινα δικαιώματα, οι σκέψεις που προάγονται μέσω της ποίησης, της λογοτεχνίας.
Κατά μια έννοια, από τις ανθρωπιστικές επιστήμες θέτονται οι βάσεις της κοινωνίας για να υπάρξει ισορροπία και να αναπτυχθεί η σκέψη που θα αξιοποιηθεί *και* στην έρευνα των θετικών επιστημών, οδηγώντας σ' αυτό που θεωρούμε ανθρώπινη πρόοδο (απ' τον τροχό μέχρι τον υπολογιστή).

Θα φανώ πολύ ιδιότροπη, αλλά γιατί τα περισσότερα παιδιά από θεωρητική κατεύθυνση δεν βάζετε τόνους, παραγράφους, ή δεν αφήνετε κενά ανάμεσα στις προτάσεις; Θα περίμενε κανείς ότι θα εμμένατε περισσότερο στην όψη του κειμένου και στο πόσο ευκολοδιάβαστο θα είναι. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Blabber, blabber. Έρευνες στην ανθρώπινη συμπεριφορά χωρίς Βιολογία και Μαθηματικά είναι απλά λόγια του αέρα. Τίποτα δεν μπορεί να σταθεί ακλόνητο χωρίς μαθηματικό υπόβαθρο.

Αυτό δεν αναιρεί όμως ότι και οι μεν και οι δε είναι επιστήμες.
Αν ακόμα πιστεύεις το αντίθετο, η επιστήμη(κι εγώ είμαι επιστήμη)σηκώνει τα χέρια ψηλά.


Nerya ευχαριστημένη τωρά?
Έχω βάλει σε όλες τις λέξεις τόνους και έχω αφήσει και κενό,μόνο που μου πήρε τη διπλάσια ώρα.
Δεν ξέρω για τους άλλους,εγώ πάντως προσπαθώ να απομακρυνθώ στο φόρουμ απο τη λογική της έκθεσης και να χαλαρώσω λίγο.
Άλλωστε,με νοιάζει περισσότερο,στην παρούσα φάση, το τι λέω παρά το πως το λέω.
Και μην νομίζεις,οι θετικοί είναι πιο ψείρες και τελειομανείς από εμάς σε τέτοια θέματα,μάλλον λόγω μαθηματικής(πειθαρχημένης) σκέψης.
Εμείς είμαστε πιο χύμα και όποιον πάρει ο Χάρος.:)(Αυτό ήταν και το τελευταίο τονισμένο μου μήνυμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν έχει και πολλή σημασία αν και πως σηκώνεις τι ψηλά, όλα αυτά είναι καλώς ορισμένα απ' τους αρχαίους Έλληνες που δεν νομίζω να πολυσκοτίζονται πλέον ;).

Έχει πλάκα το πως διαφαίνεται μέσα απ' τα επιχειρήματά μας και τα δικά σας αυτό που πρεσβεύουμε από την αρχή.

Have fun blabbering.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ειναι πιο ευκολο να ισοπεδωσεις τη συζητηση παρα να παραδεχθεις οτι εχεις αδικο.Φλυαρω για να γινω αντιληπτη απο ολους,τα αποφθεγματα και οι πομφολογιες δεν ειναι γονιμα για μια συζητηση:)

Επισης επειδη βλεπω οτι εισαι ψαγμενος με τη γλωσσα, ειναι:πολλη σημασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Dythor, δε νομίζεις ότι το να το παίζεις "υπερ άνω" δεν είναι και η καλύτερη τακτική; Δεν ξέρεις καν τί είναι "επιστήμη" και προσπαθείς να ορίσεις εσύ ποιοί τομείς μπορούν να θεωρηθούν επιστήμη. Επιστήμη είναι ένα σύνολο τεκμηριωμένων και εξακριβωμένων γνώσεων πάνω σε ένα γνωστικό αντικείμενο. Επιστήμη ΔΕΝ σημαίνει έρευνα. Σημαίνει ακριβής και πλήρης γνώση. Τώρα θα μου πεις, πώς γίνεται να τεκμηριωθεί κάτι χωρίς να ερευνηθεί. Έχεις δίκιο. Η επιστήμη απαιτεί έρευνα. Άλλα έρευνα δεν είναι μόνο μαθηματικές αποδείξεις, ερμηνεία φυσικών φαινομένων κλπ.
Πώς θα μελετήσεις με μαθηματικά την συμπεριφορά των ανθρώπων σε μια κοινωνία; Τη Νομική Επιστήμη δεν την ξέρεις; Επιστήμη είναι και αυτά!

(Μαθηματικοφυσικός είμαι κι εγώ, μη νομίζεται.... απλώς ήθελα να διευκρινίσω λίγο στο φίλο μας την έννοια της επιστήμης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν μου απαντησες στο πρωτο μου ερωτημα ακομα.Τι παραπανω πρεπει να εχουν για να θεωρηθουν επιστημη?

Γιατί είπε ποτέ κανείς πως τα Αρχαία και η Ιστορία και όλα τα θεωρητικά μαθήματα δεν είναι επιστήμες??
Αυτό που μάλλον εσείς οι Θεωρητικοί δεν καταλαβαίνετε ή αυτό που δε θέλετε να καταλάβετε είναι πως ποτέ κανένας δεν αρνήθηκε την ''επιστημονικότητα'' των Θεωρητικών μαθημάτων. Μήπως όμως τα κάνετε όλα αυτά για να αισθάνεστε υποδεέστεροι? Μήπως κατά βάθος για το χ, ψ λόγο θέλετε να αισθάνεστε έτσι?
Κανένας Θετικός/τεχνολογικός δεν κατηγορεί τις επιστήμες σας. Θα σου πω όμως τι κατηγορούν και τι θα κατηγορώ κι εγώ σε ένα περίπου χρόνο: Τον τρόπο διδασκαλίας αυτών των μαθημάτων. Δε λένε λοιπόν πως αυτά τα μαθήματα δεν είναι επιστήμες. Λένε πως δεν προσεγγίζονται επιστημονικά. Και αν μου πεις πως στο σχολείο σου προσεγγίζεις επιστημονικά τα Αρχαία, την Ιστορία, θα σε ρωτήσω αμέσως σε ποιά χώρα πας σχολείο γιατί στην Ελλάδα, ας το παραδεχθούμε, τα μαθήματα αυτά προσεγγίζονται ''παπαγαλιστικά''.
Προσωπικά σου λέω πως φέτος απεχθάνομαι τα Αρχαία, και όσο περισσότερο κάνω μάθημα, τόσο περισσότερο απομακρύνομαι από αυτά.
Δε συγκρίνω επιστήμες. Συγκρίνω τον τρόπο προσέγγισης αυτών. Και σίγουρα ο τρόπος προσέγγισης των θετικών μαθημάτων, τουλάχιστον εδώ, είναι μακράν πιό επιστημονικός από αυτόν των Θεωρητικών μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Κάποιος πρέπει να πει κάποτε στους θεωρητικούς ότι τα αντικείμενα μελέτης τους δεν αποτελούν -εξ' ορισμού- επιστήμη, ε.

Κανε πρωτα τον κοπο να διαβασεις απο την αρχη. Κι ομως καποιος θετικο-τεχνολογικος δεν κατηγορησε απλα τις επιστημες μας,ειπε οτι δεν υφιστανται καν.Προσωπικα δεν αισθανομαι υποδεεστερη απο κανεναν,το αντιθετο θα ελεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Γιατί είπε ποτέ κανείς πως τα Αρχαία και η Ιστορία και όλα τα θεωρητικά μαθήματα δεν είναι επιστήμες??

Από ποτε τα Αρχαία και η Ιστορία είναι επιστήμες?
Οι επιστημονικοί τομείς είναι πολύ συγκεκριμένοι.Σε ποιον τομέα ακριβώς ανήκουν τα Αρχαία και η Ιστορία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Θα με οδηγησετε στην τρελα,στον τομεα της φιλολογιας ισως?
Α!Και ποιοι ειναι οι συγκεκριμενοι επιστημονικοι τομεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κανε πρωτα τον κοπο να διαβασεις απο την αρχη. Κι ομως καποιος θετικο-τεχνολογικος δεν κατηγορησε απλα τις επιστημες μας,ειπε οτι δεν υφιστανται καν.Προσωπικα δεν αισθανομαι υποδεεστερη απο κανεναν,το αντιθετο θα ελεγα.


Σαφώς και δεν πρέπει να αισθάνεσαι υποδεέστερη από κανένα, αλλά δε θα έπρεπε να αισθάνεσαι και το αντίθετο γιατί με αυτή τη στάση, μη περιμένεις τον απαιτούμενο σεβασμό από τους της άλλης όχθης.;)
-----------------------------------------
Από ποτε τα Αρχαία και η Ιστορία είναι επιστήμες?
Οι επιστημονικοί τομείς είναι πολύ συγκεκριμένοι.Σε ποιον τομέα ακριβώς ανήκουν τα Αρχαία και η Ιστορία?

Στις Ανθρωπιστικές επιστήμες δεν υπάγονται??
Τέλος πάντων δεν είμαι επί του θέματος, νομίζω πως σε αυτόν τον τομέα υπάγονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Θα με οδηγησετε στην τρελα,στον τομεα της φιλολογιας ισως?
Α!Και ποιοι ειναι οι συγκεκριμενοι επιστημονικοι τομεις?

Θετικές,εφαρμοσμένες και κοινωνικές επιστήμες.Στις κοινωνικές επιστήμες ανήκουν Ψυχολογία,Ανθρωπολογία και Κοινωνιολογία.Η Φιλολογία δεν είναι επιστήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Η μελέτης την Αρχαίας Γλώσσας δεν είναι επιστήμη; Η μελέτη της ιστορίας δεν είναι επιστήμη;;; Μην τρελαθούμε τελείως.

Συμφωνώ απόλυτα με τον Shadowfax. Έχει δίκιο σε αυτό που λέει σχετικά με τον τρόπο προσέγγισης των μαθημάτων. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Σαφώς και δεν πρέπει να αισθάνεσαι υποδεέστερη από κανένα, αλλά δε θα έπρεπε να αισθάνεσαι και το αντίθετο γιατί με αυτή τη στάση, μη περιμένεις τον απαιτούμενο σεβασμό από τους της άλλης όχθης.;)
Εχεις δικιο,ηταν αστοχη η λεξη "αντιθετο",απλα τουλαχιστον παραδεχομαι ποτε εχω αδικο και τοτε αισθανομαι ανωτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ειναι πιο ευκολο να ισοπεδωσεις τη συζητηση παρα να παραδεχθεις οτι εχεις αδικο.Φλυαρω για να γινω αντιληπτη απο ολους,τα αποφθεγματα και οι πομφολογιες δεν ειναι γονιμα για μια συζητηση:)

Επισης επειδη βλεπω οτι εισαι ψαγμενος με τη γλωσσα, ειναι:πολλη σημασια

Την ισοπεδώνω όταν προφανώς δεν διαθέτεις κάποιο άλλο δοκιμιακό επιχείρημα πέρα απ' το να προσπαθείς εξαιρετικά αδέξια να με πείσεις ότι έχω άδικο.

Για το λάθος μου έχεις δίκιο, αποτελεί διαβολική σύμπτωση όμως, αν κοιτάξεις γενικά τις αναρτήσεις μου θα δεις ότι κάνω ένα τέτοιο κάθε χίλιες. Κάτι άλλο που θα παρατηρήσεις αν κοιτάξεις τις αναρτήσεις μου είναι ότι το γλωσσικό και εκφραστικό μου επίπεδο είναι κατά πολύ ανώτερο του αντίστοιχου δικού σου ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ο ορος επιστημη χρησιμοποιηθηκε αρχικα απο τον Πλατωνα.
Ο όρος επιστήμη δήλωνε αρχικά το οργανωμένο σώμα- συστημα της βεβαιωμενης και τεκμηριωμένης γνωσης που τεκμηριωνεται με λογικά επιχειρήματα
Στη σύγχρονη εποχή ο όρος δηλώνει περισσότερο το σύνολο ομοειδών και ταξινομημένων γνώσεων.
Οι Ανθρωπιστικες επιστημες πιο συγκεκριμενα ειναι εξ ορισμου επιστημες.
Επιστημονικη διαδικασια για να φτασουμε στη επιστημονικη γνωση δεν ειναι ερευνα- πειραμα αλλα η ερευνα της νεας γνωσης σε ενα συστημα. Η Φιλολογια ειναι επιστημη, ασχολειται με τα στοιχεια του λογου, η Γραμματικη . Διαφερει απο τις Θετικες στο οτι δεν ειναι εμπειριστικη.
Λοιπον στη διαμαχη για τη νοημοσυνη των παιδιων της Θεωρητικης δεν εχω παρα να παρω να υποστηριξω οτι πραγματι το 80-90% ειναι πολυ χαμηλης ευφυιας ατομα.Οι περισσοτεροι δεν μπορουν να λυσουν ενα απλο προβλημα.
Ειναι οι εξ' ορισμου παπαγαλοι-φυτα αν εξαιρεσουμε τους ελαχιστους που πανε απο επιλογη οι περισσοτεροι πανε γιατι δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στις αλλες κατευθυνσεις.

Στεκομαι:

1)Στο οτι στο πρωτο πεδιο εχει χαμηλη επαγγελματικη απορροφητικοτητα
2)Τα Θεωρητικα θελουν μονο διαβασμα
3)Στη δικια μου εμπειρια και σε αυτα που διαβαζω
Λοιπον γι αυτο δεν ειστε ριγμενοι, παιρνετε αυτο που σας αξιζει





Στη Φιλολογια υπαγεται και η Γλωσσολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
That's my boy. Η ωμή αλήθεια που θα 'λεγε και ο ΠΦ :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για το "χαμηλης νοημοσυνης" εχω μια ενσταση... Δηλαδη δεν θελει μυαλο να αποστηθιζεις κατεβατα; Εγω προσωπικα ποτε δεν μπορεσα να το κανω αυτο και πραγματικα θαυμαζω αυτους που τα καταφερνουν με την παπαγαλια.

Και πιστευω οτι με το διαβασμα που εκανα περυσι αν ημουν θεωρητικη ουτε 13.000 μορια δεν θα εβγαζα (ενω μια χαρα τσεπωσα κοντα στα 17.000 απο τη θετικη).

Δεν θελω να μπω στη διαδικασια να σκεφτω και να αναλυσω ποιανου η επιστημη ειναι μεγαλυτερη, απλα δεν μου αρεσει να ισωπεδωνουμε πληρως την προσπαθεια των θεωρητικων καθως και το αντικειμενο ενασχολησης τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top