Ταμπέλες στους ανθρώπους

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
δεν ειναι δικαιωμα απο την στιγμη που τραυματιζεις καποιον...δηλαδη τι κανουνε;;;περνανε νομοσχεδια για να μην εχουν τοσο αυστηρες κυρωσεις οι παιδοφυλοι;;;:wacko:

Εξήγησέ μου πως ακριβώς τραυματίζω κάποιον λέγοντας κάτι.Δηλαδή αν σου πω "θέλω να τρυπήσω τ'αρχίδια σου με σκουριασμένο συρματόπλεγμα και στη συνέχεια να σε πετάξω μέσα στον Αμαζόνιο",σε τραυματίζω? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εξήγησέ μου πως ακριβώς τραυματίζω κάποιον λέγοντας κάτι.Δηλαδή αν σου πω "θέλω να τρυπήσω τ'αρχίδια σου με σκουριασμένο συρματόπλεγμα και στη συνέχεια να σε πετάξω μέσα στον Αμαζόνιο",σε τραυματίζω? :eek:

εχεις ενα ιδιαιτερο τροπο να το παρουσιαζεις δε λεω...:P

ναι ρε,προφανως δεν εννοω σωματικα....
''απαιτω ο ψηφοφορος μου κ.Χ να μην εχει τοσο αυστηρες κυρωσεις που βιασε ενα αγορακι/κοριτσακι.μαλιστε με αφορμη αυτη του την πραξη θα ηθελα να προτεινω ενα νομοσχεδιο για την αντικατασταση των ετων φυλακισης με κοινωνικη εργασια σε παιδικους σταθμους....'':/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εχεις ενα ιδιαιτερο τροπο να το παρουσιαζεις δε λεω...:P

ναι ρε,προφανως δεν εννοω σωματικα....
''απαιτω ο ψηφοφορος μου κ.Χ να μην εχει τοσο αυστηρες κυρωσεις που βιασε ενα αγορακι/κοριτσακι.μαλιστε με αφορμη αυτη του την πραξη θα ηθελα να προτεινω ενα νομοσχεδιο για την αντικατασταση των ετων φυλακισης με κοινωνικη εργασια σε παιδικους σταθμους....'':/:

Δεν καταλαβαίνω το point σου,dude.Και 'γω απαιτώ η Megan Fox να μου γλείψει τις μπάλες,από τότε που είδα το πρώτο Transformers,αλλά ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα.Και έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το είδα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το point σου,dude
οκ ισως κανω λαθος στην εκφραση
ιδιαιτερως προσβλητικο και ενοχλητικο σε τετοιο σημειο ωστε να θελω να σου γαμ..............
τραυματίζεις πνευματικά, ξέρω 'γω το υπέρτατο θιξιμο σαν να σου λένε σου μαμω τ μάνα....
δεν γνωρίζω πως αλλιώς να το θέσω

Και έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το είδα. :hmm:

:clapup::D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
οκ ισως κανω λαθος στην εκφραση
ιδιαιτερως προσβλητικο και ενοχλητικο σε τετοιο σημειο ωστε να θελω να σου γαμ..............
τραυματίζεις πνευματικά, ξέρω 'γω το υπέρτατο θιξιμο σαν να σου λένε σου μαμω τ μάνα....
δεν γνωρίζω πως αλλιώς να το θέσω



:clapup::D:clapup:

Well,δεν γνωρίζω κανέναν με IQ πάνω από e (2,718 ) που να ενοχλείται με το "γαμώ τη μάνα σου".Απλά λόγια είναι.Αν ο άλλος θίχτηκε,πρόβλημά του.Έχουμε ξεπεράσει προ πολλού το ζήτημα της "φραστικής επίθεσης".Τα λόγια δεν απειλούν την επιβίωσή σου,απλά λέει ο άλλος την παπαριά του και ξεδίνει.Αυτά περί "λεκτικής επίθεσης" είναι ανοησίες,γιατί πολύ απλά είναι αφ'ενός κενά νοήματος και αφ'ετέρου δεν έχουν σαφή όρια.Τις προάλλες διάβαζα ένα άρθρο για έναν Τεξανό που έλεγε ότι προσβάλλεται απ'το "hello",επειδή περιέχει τη λέξη "hell" ("hell-o") και πρότεινε να αντικατασταθεί με το...heaven-o.Bollocks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Well,δεν γνωρίζω κανέναν με IQ πάνω από e (2,718 ) που να ενοχλείται με το "γαμώ τη μάνα σου".Απλά λόγια είναι.Αν ο άλλος θίχτηκε,πρόβλημά του.Έχουμε ξεπεράσει προ πολλού το ζήτημα της "φραστικής επίθεσης".


διαφωνω,τα λογια-προσβολες πολλες φορες ειναι πολυ καλυτερα απο το να σαπισεις καποιον στο ξυλο


Τα λόγια δεν απειλούν την επιβίωσή σου,απλά λέει ο άλλος την παπαριά του και ξεδίνει.Αυτά περί "λεκτικής επίθεσης" είναι ανοησίες,γιατί πολύ απλά είναι αφ'ενός κενά νοήματος και αφ'ετέρου δεν έχουν σαφή όρια.

i agree

Τις προάλλες διάβαζα ένα άρθρο για έναν Τεξανό που έλεγε ότι προσβάλλεται απ'το "hello",επειδή περιέχει τη λέξη "hell" ("hell-o") και πρότεινε να αντικατασταθεί με το...heaven-o.Bollocks.
:whatever::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
διαφωνω,τα λογια-προσβολες πολλες φορες ειναι πολυ καλυτερα απο το να σαπισεις καποιον στο ξυλο

Αυτό δεν είναι κάτι το αντικειμενικό,οπότε πρόβλημά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Είμαστε εμείς τέλειοι για να κατακρίνουμε και αν στιγματίζουμε άλλους ανθρώπους?Μπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι ωραία ταμπελίτσες!! Εεε και; τι έγινε βρε παιδιά; πού είναι το κακό;
Κάθε ένας χαρακτηρισμός, κάθε μία λέξη που θα χρησιμοποιήσουμε για κάποιον είναι μία ταμπέλα.
Θα ταμπελώσεις κάποιον και θα σε ταμπελώσουν. Έτσι πάει. Πολύ κακό για το τίποτα νομίζω.
Σε εμένα κάποιος φαίνεται χαζός ή γελοίος, σε κάποιον άλλο μπορεί να φαίνομαι εγώ σνομπ ή ξινή.
Αβίαστα γίνεται, το κάνεις ασυνείδητα. Το να λες "ααα δεν είναι καλές οι ταμπέλες κι εγώ δε χρησιμοποιώ ποτέ" ή "και ποιός είμαι εγώ για να ταμπελώσω κάποιον;" πιο πολύ για στρουθοκαμηλισμός μου κάνει. Και ποιός δε ρίχνει ταμπέλες; Ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
Άλλωστε καμμία λέξη δεν είναι από μόνη της κακή ή προσβλητική, δεν υπάρχει τίποτα που να χαρακτηρίζει μία συγκεκριμένη διαδοχή φθόγγων ως άσχημη ή όμορφη, καθαρή ή βρόμικη. Αντιπροσωπεύουν απλώς τις αντιλήψεις μιας οποιασδήποτε κοινωνίας. Η γλώσσα απλώς αντανακλά τις στάσεις της κοινωνίας ενισχύοντας στερεότυπα και προκαταλήψεις. Συνεπώς ναι, θέλεις ή όχι δε μπορείς να ξεφύγεις από αυτό.
Όταν αλλάξουν οι αντιλήψεις της κοινωνίας για τις γυναίκες και τους άντρες, τα φυτά ή τους μάγκες, τότε θα πάψουν να υπάρχουν κι αυτές οι ταμπέλες... αλλά τότε μπορεί να βγουν άλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μωρέ ταμπέλες υπάρχουν, ναι, προφανώς, και θα συνεχίσουν να υπάρχουν λογικά όσο άνθρωποι θα μπορούν να σκέφτονται/εκφράζονται ελεύθερα. Το πρόβλημα δεν είναι με την καθημερινή προσωπική ταμπελίτσα όμως, κι όποιος έχει πρόβλημα μ' αυτή δεν ξέρω, ας ξεκινήσει να μιλάει με κόσμο ας πούμε. Ναι, κανονικά λέω, έξω από βιβλία ή ό,τι άλλο.

Το πρόβλημα είναι με αυτόν που θα 'ρθει με αέρα αυθεντίας να περάσει τη δική του ταμπέλα σαν αυτό που ισχύει, μια αλήθεια που υποτίθεται έτσι είναι και πρέπει όλοι να δεχτούμε. Εκεί υπάρχει θέμα, γιατί μπορείς μετά αυτό να το συνδυάσεις με τσουβάλιασμα κι όποια γενίκευση σου κατέβει κι άντε φτιάξτα τώρα.

To each his own, all in all. Καλή υπογραφή btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι υπάρχει ακριβής διαχωρισμός, όχι όπως τον κάνεις εσύ δηλαδή.
Δηλαδή τι; υπάρχει η ταμπελίτσα που θα ρίξεις στον άλλον στα πλαίσια της μεταξύ σας επικοινωνίας, του τύπου "Μήτσο, είσαι φυτό ρε, γι' αυτό και γι' αυτό!" ή "πολύ σνομπ τύπος ο τάδε, ούτε γεια δεν λέει"

και η ταμπελίτσα "όλοι όσοι φέρονται μ' αυτόν τον τρόπο είναι φυτά και σπασίκλες, πάει και τελείωσε!"
ή το παράδειγμα στην αρχή του θέματος με τις όμορφες αλλά χαζές γυναίκες και τις δυναμικές-έξυπνες αλλά άσχημες.

Το ένα δεν έχει σχέση με το άλλο; Σε γενικές γραμμές μη σου πω ότι είναι και το ίδιο πράγμα.
Το 1ο προέκυψε από το 2ο το οποίο είναι πιο γενικό. Πιο απλά ισχύει το "φυτά είναι όσοι φέρονται έτσι" και το παίρνεις εσύ και το πας στο πιο ειδικό "ο τάδε είναι φυτό"
Και τα 2 είναι αποτελέσματα των κοινωνικών στερεοτύπων που έχουν διαμορφωθεί από την κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σνομπ είναι όποιος δεν χαιρετάει.
Ο τάδε θέλει να χαιρετήσει, αλλά δεν το κάνει επειδή ντρέπεται.

Φυτό είναι όποιος διαβάζει πολύ και δεν βγαίνει έξω.
Ο τάδε διαβάζει πολύ γιατί νιώθει μειονεκτικά που οι γονείς του δεν τον αφήνουν να βγει έξω.

Δύο παραδείγματα όπου καταρρίπτονται οι ταμπέλες που έδωσα εγώ, αλλά σαν τρίτος εσύ δεν μπορείς να ξέρεις.
Ούτε κι εγώ μπορώ.
Γι' αυτό κράτα τις ταμπέλες σου για σένα, να κρατήσω εγώ τις δικιές μου για μένα, και να είμαστε μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι ωραία ταμπελίτσες!! Εεε και; τι έγινε βρε παιδιά; πού είναι το κακό;
Κάθε ένας χαρακτηρισμός, κάθε μία λέξη που θα χρησιμοποιήσουμε για κάποιον είναι μία ταμπέλα.
Θα ταμπελώσεις κάποιον και θα σε ταμπελώσουν. Έτσι πάει. Πολύ κακό για το τίποτα νομίζω.
Σε εμένα κάποιος φαίνεται χαζός ή γελοίος, σε κάποιον άλλο μπορεί να φαίνομαι εγώ σνομπ ή ξινή.
Αβίαστα γίνεται, το κάνεις ασυνείδητα. Το να λες "ααα δεν είναι καλές οι ταμπέλες κι εγώ δε χρησιμοποιώ ποτέ" ή "και ποιός είμαι εγώ για να ταμπελώσω κάποιον;" πιο πολύ για στρουθοκαμηλισμός μου κάνει. Και ποιός δε ρίχνει ταμπέλες; Ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
Άλλωστε καμμία λέξη δεν είναι από μόνη της κακή ή προσβλητική, δεν υπάρχει τίποτα που να χαρακτηρίζει μία συγκεκριμένη διαδοχή φθόγγων ως άσχημη ή όμορφη, καθαρή ή βρόμικη. Αντιπροσωπεύουν απλώς τις αντιλήψεις μιας οποιασδήποτε κοινωνίας. Η γλώσσα απλώς αντανακλά τις στάσεις της κοινωνίας ενισχύοντας στερεότυπα και προκαταλήψεις. Συνεπώς ναι, θέλεις ή όχι δε μπορείς να ξεφύγεις από αυτό.
Όταν αλλάξουν οι αντιλήψεις της κοινωνίας για τις γυναίκες και τους άντρες, τα φυτά ή τους μάγκες, τότε θα πάψουν να υπάρχουν κι αυτές οι ταμπέλες... αλλά τότε μπορεί να βγουν άλλες!

Ε,γενικά μωρέ,οι..."ταμπελίτσες",ενίοτε έδωσαν αρκετά άσχημο όνομα στην ανθρωπότητα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ε,γενικά μωρέ,οι..."ταμπελίτσες",ενίοτε έδωσαν αρκετά άσχημο όνομα στην ανθρωπότητα:
Ακριβώς!! Ταμπελίτσες που αντικατοπτρίζουν αντιλήψεις της κοινωνίας -της τότε κοινωνίας- που πλέον δεν ισχύουν.
Τώρα έχουμε άλλες ταμπελίτσες και μετά από χρόνια θα έχουμε άλλες. Μία λέξη δεν είναι από μόνη της καλή ή κακή ή προσβλητική ή ό, τι άλλο αλλά αντιπροσωπεύει κοινωνικά στερεότυπα... το αν τις χρησιμοποιείς ή όχι είναι άλλο θέμα.
Αν και νομίζω ότι γίνεται ασυνείδητα, σου βγαίνει αβίαστα και χωρίς να το σκεφτείς, ο χαρακτηρισμός που θα δώσεις σε κάποιον εννοώ. Άλλο αν μετά σκεφτείς και τους χίλιους δύο παράγοντες που υπάρχουν από πίσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ακριβώς!! Ταμπελίτσες που αντικατοπτρίζουν αντιλήψεις της κοινωνίας -της τότε κοινωνίας- που πλέον δεν ισχύουν.
Τώρα έχουμε άλλες ταμπελίτσες και μετά από χρόνια θα έχουμε άλλες. Μία λέξη δεν είναι από μόνη της καλή ή κακή ή προσβλητική ή ό, τι άλλο αλλά αντιπροσωπεύει κοινωνικά στερεότυπα... το αν τις χρησιμοποιείς ή όχι είναι άλλο θέμα.
Αν και νομίζω ότι γίνεται ασυνείδητα, σου βγαίνει αβίαστα και χωρίς να το σκεφτείς, ο χαρακτηρισμός που θα δώσεις σε κάποιον εννοώ. Άλλο αν μετά σκεφτείς και τους χίλιους δύο παράγοντες που υπάρχουν από πίσω!!

Δεν ισχύουν οι παλιές,αλλά σήμερα ισχύουν άλλες...

(εικόνα απ'το κέντρο κράτησης παράνομων μεταναστών στην Αμυγδαλέζα)
Αλλάζει το περιτύλιγμα,αλλά η λογική μένει ακριβώς η ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Στην ουσία αυτό που λέω είναι ότι θα πρέπει να αλλάξουν οι διάφορες αντιλήψεις και να πάψουν να ισχύουν τα διάφορα στερεότυπα. Οι ταμπέλες είναι κάτι σαν συνέπεια όλων αυτών!
Το να λες: "εγώ δε χρησιμοποιώ ταμπέλες, ποιός είμαι για να το κάνω;" είναι στρουθοκαμηλισμός.

Αλλά κατά πόσο είναι αυτό εφικτό; Πιο πολύ για φαύλος κύκλος μου κάνει...

edit: βασικά όχι, βλακεία είπα... όχι απλώς να αλλάξουν οι κοινωνικές αντιλήψεις -γιατί η αλλαγή ούτως ή άλλως συμβαίνει- αλλά να εξαλειφθούν!! Να πάψουν να υφίστανται και μόνο τότε θα πάψουν να υπάρχουν και οι ταμπέλες. Γιατί πολύ απλά εξαρτώνται από τις κοινωνικές αντιλήψεις και τα στερεότυπα.
Τα οποία φυσικά τα διαμορφώνει η ίδια η κοινωνία και περνάνε σε μας ασυνείδητα και ακούσια.
Ο φόβος για το διαφορετικό ή για οτιδήποτε δεν μπορεί να εξηγηθεί με τη λογική υπήρχε ανέκαθεν και αυτός είναι ο κύριος λόγος που "αλλάζει το περιτύλιγμα, αλλά η λογική παραμένει η ίδια"
Όταν λοιπόν ξεπεραστεί ο φόβος για το διαφορετικό, το ανεξήγητο, το περίεργο με βάση τα δικά μας σημεία αναφοράς, τότε θα πάψουν να υπάρχουν και οι ταμπελίτσες, οι ταμπέλες ή οι ταμπελάρες αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Σημερινο περιστατικο , ειχα βγει με δυο φιλους μου ...
Με σνομπαρουν αρκετα για το γεγονος οτι πολυ συχνα βγαινω στην πλατεια Ναυρινου. Συχνα μου λενε "Το βαπορι απο την Περσια ποτε περναει;;" και αλλα τετοια. Επισης πιστευουν , και ειναι σιγουροι κιολας γι'αυτο , οτι ολοι οι ροκαδες ειναι πρεζονια , αθεοι , απλυτοι (ω ναι!!!) , κολλημενοι με τη μουσικη τους σε σημειο που δεν εχουν αλλα ενδιαφεροντα , εχουν απαισιο ντυσιμο...αυτα θυμαμαι.:knife: :knife: :knife:
Στην αρχη εμεινα να τους κοιταω....
Μετα προσπαθησα να τους πεισω λεγωντας τους οτι αυτα που λενε δεν ισχυουν πολλες φορες...
Αλλα αυτοι εκει...:pfff:
Δεν αλλαζαν γνωμη (ημσυν κιολας μια εναντιον δυο):(:/:
.................................................................................
Ποσο μου τη σπανε αυτες οι ταμπελες ρε παιδια!!!Ειδικα οταν περιλαμβανουν ενα κοινωνικο συνολο...λες και ο καθενας δεν εχει τη δικη τους προσωπικοτητα ας πουμε :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν αλλαζαν γνωμη (ημσυν κιολας μια εναντιον δυο):(:/:

Έλα ρε, αυτές οι κοντρίτσες είναι οι καλύτερες. Ειδικά για ηλίθια θέματα. :P

Αλλά, αξίωμα: δεν πας ποτέποτέποτέποτέποτέ ΠΟΤΈ να πείσεις τον άλλο. For all you know, μπορεί να γουστάρει να λέει βλακείες. Ή μπορεί κι εσύ να λες. Άρα? Χέστηκες για την πειθώ, δε σε νοιάζει. Να πεις αυτά που 'χεις στο κεφάλι σου θες, κι αν γουστάρει ο άλλος ακούει. Αν όχι, σιγά, εσένα η διαδικασία σε φτιάχνει.

Ναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Με σνομπαρουν αρκετα για το γεγονος οτι πολυ συχνα βγαινω στην πλατεια Ναυρινου.

Ε μεταξύ μας, η Ναυαρίνου είναι για τον π..τσο. :P
καλά αφού σου την δίνουν τόσο πολύ στα νεύρα γιατί τους κάνεις παρέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top