Ταμπέλες στους ανθρώπους

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ταμπελες λοιπον....

Χοντροι,λεπτοι,ασχημοι,φυτα,τουβλα ειναι λιγοι μοναχα χαρακτηρισμοι.Αληθεια , κατα ποσο μπορει αυτο να επηρεαζει την γνωμη μας απεναντι σε καποιον?Νομιζω ειναι αναλογα με την περισταση.Λογου χαρη αν λενε φυτο την κολλητη σου τοτε εσυ εκει γνωρισεις αν ισχυει ή οχι...Αν ομως το λενε για καποιον-α τον οποιο δεν ξερεις καλα και βλεπεις οτι πολλοι δεν εχουν καλη εντυπωση για την παρτη του εκει σου μπαινουν ψυλλοι στα αυτια.
Γενικα ειμαι κατα των χαρακτηρισμων , αλλα σπανια να γνωρισεις καποιον-α που δεν χρησιμοποιει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
βλεποντας την εξωτερικη εμφανιση χανουμε την ουσια
...στη σημερον ημερα βλεπουμε οτι στο σχολικο περιβαλον τα παιδια βαζουν μεταξυ τους ταμπελες και δημιουργουνται οι λεγομενες <<κλυκες>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Η εμφάνιση δεν έχει να κάνει με την αξία η όχι του ανθρώπου! Αλλά αφού η τηλεόραση λέει ότι η γυναίκα πρέπει να είναι ψηλή, λεπτή, με μακριά γυαλιστερά μαλλιά, κ.λ.π. και ο άνδρας ψηλός με κοιλιακούς φέτες,επίσης, κ.λ.π., εμείς οφείλουμε να υπακούσουμε ότι λέει ο "αφέντης μας"!
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
βλεποντας την εξωτερικη εμφανιση χανουμε την ουσια
...στη σημερον ημερα βλεπουμε οτι στο σχολικο περιβαλον τα παιδια βαζουν μεταξυ τους ταμπελες και δημιουργουνται οι λεγομενες <<κλυκες>>

Νομίζω στην Ελλάδα είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό από ότι πχ στην Αμερική. Αλλά και πάλι, παντού υπάρχει μια "παρέα" που θα σχολιάζει και θα ειρωνεύονται τους πάντες και που θα θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους από τους άλλους. Και αυτοί δεν κάνουν κακό μόνο στους άλλους, αλλά είναι και οι ίδιοι πραγματικά δυστυχισμένοι, όσο κι αν το κρύβουν. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Νομίζω στην Ελλάδα είναι σε πολύ μικρότερο βαθμό από ότι πχ στην Αμερική. Αλλά και πάλι, παντού υπάρχει μια "παρέα" που θα σχολιάζει και θα ειρωνεύονται τους πάντες και που θα θεωρούν τους εαυτούς τους ανώτερους από τους άλλους. Και αυτοί δεν κάνουν κακό μόνο στους άλλους, αλλά είναι και οι ίδιοι πραγματικά δυστυχισμένοι, όσο κι αν το κρύβουν. :hmm:

Συμφωνώ ! στην Αμερική τα πράγματα είναι πολύ άγρια
Ωστόσο και στην Ελλάδα σε κάθε σχολείο θα υπάρχει ο νταής,ο ωραίος,ο δημοφιλής κτλ...
Επίσης αυτοί που προσπαθούν να υποβιβάσουν κάποιον κολώντας του κάποια ταμπέλα έχουν σίγουρα οι ίδιοι κάποιο κόμπλεξ
και κάποια ανασφάλεια την οποία προσπαθούν να αποκρύψουν..
Συνηθης τακτικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ταμπέλες... αυτές μας καθορίζουν, ορίζουν την κοινωνική μας διάσταση και εν τέλει διαμορφώνουν την συμπεριφορά μας

τι να πω;;; ίσως πολύ να διαφωνήσουν και να μου την πουν αλλά όσο περισσότερο προσπαθώ να τις αποφύγω τόσο τελικά πέφτω στα στερεότυπα που αυτές έχουν δημιουργήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Άλλη μια ταμπέλα...

Αν βλέπετε south park ένα έχω να πω... ΑΤΑ!!!!! :P:P:P:P:P:P:P

long story short : Η Bebe ανέπτυξε boobs και τα αγόρια της τάξης πλέον την βρίσκουν : cool,smarter,funnier etc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Άλλη μια ταμπέλα...

Αν βλέπετε south park ένα έχω να πω... ΑΤΑ!!!!! :P:P:P:P:P:P:P

long story short : Η Bebe ανέπτυξε boobs και τα αγόρια της τάξης πλέον την βρίσκουν : cool,smarter,funnier etc

γαματο καιρο ειχα να δω βιντεακι απο southpark,αχ,με θυμησες τα νιατα μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
χαχαχα έτσι πως το λες αυτό με τα νιάτα...τι να πω εγώ; :D :lol:

Τελευταία έχω αρχίσει να βάζω ταμπέλες σε ανθρώπους που μέσω πράξεων και λόγων τους, τις έχουν ανάγκη..Δυστυχώς ζούμε στην εποχή της εικόνας και της ταμπέλας. Σκεφτείτε ότι ο κοινωνικός περίγυρος (φίλοι, συγγενείς,..κτλ) "χαλάει" τουλάχιστον ένα 10λεπτο την μέρα, να πει κάτι για μας βάζοντας μια ταμπελίτσα πίσω από την πλάτη μας..γιατί αν ειπωθεί μπροστά μας, το χέσιμο θα πέσει μονοκόματο! ;) Πλέον οι ταμπέλες είναι είδος ανταλλαγής: δίνεις και περιμένεις να λάβεις. Όσοι άνθρωποι λένε ότι δεν "ταμπελοποιούν" λένε ψέματα...γιατί οι καλύτερες ταμπέλες τοποθετούνται σε ανύποπτο χρόνο. Ουδείς είναι αναμάρτητος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
γαματο καιρο ειχα να δω βιντεακι απο southpark,αχ,με θυμησες τα νιατα μου..

χαχαχα και εγώ 17 είμαι :P:P:P (και μισό)

νίκο μέτρησα 5 ταμπέλες και 1 "ρηματοποιημένη" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
χαχαχα έτσι πως το λες αυτό με τα νιάτα...τι να πω εγώ; :D :lol:

Τελευταία έχω αρχίσει να βάζω ταμπέλες σε ανθρώπους που μέσω πράξεων και λόγων τους, τις έχουν ανάγκη..Δυστυχώς ζούμε στην εποχή της εικόνας και της ταμπέλας. Σκεφτείτε ότι ο κοινωνικός περίγυρος (φίλοι, συγγενείς,..κτλ) "χαλάει" τουλάχιστον ένα 10λεπτο την μέρα, να πει κάτι για μας βάζοντας μια ταμπελίτσα πίσω από την πλάτη μας..γιατί αν ειπωθεί μπροστά μας, το χέσιμο θα πέσει μονοκόματο! ;) Πλέον οι ταμπέλες είναι είδος ανταλλαγής: δίνεις και περιμένεις να λάβεις. Όσοι άνθρωποι λένε ότι δεν "ταμπελοποιούν" λένε ψέματα...γιατί οι καλύτερες ταμπέλες τοποθετούνται σε ανύποπτο χρόνο. Ουδείς είναι αναμάρτητος..:P


Βασικά το labelization δεν έχει καμία σχέση με την εποχή,αντιθέτως ζούμε σε μια πολύ καλή εποχή σ'αυτό το ζήτημα.Παλαιότερα,εξ'αιτίας μιας ταμπέλας (π.χ. κομμουνιστής,ή ακόμα πιο παλιά,π.χ...."witch"),μπορεί να σου έπαιρναν και το κεφάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Βασικά το labelization δεν έχει καμία σχέση με την εποχή,αντιθέτως ζούμε σε μια πολύ καλή εποχή σ'αυτό το ζήτημα.Παλαιότερα,εξ'αιτίας μιας ταμπέλας (π.χ. κομμουνιστής,ή ακόμα πιο παλιά,π.χ...."witch"),μπορεί να σου έπαιρναν και το κεφάλι.

ναι οκ ενα δικιο εχεις αλλα νομιζω δεν τις εβγαζαν αυτες τις ταμπελες ετσι στο ντούκου,θα υπηρχε λογικα καποιος σοβαρος λογος που θα τον αποκαλουσαν καποιον κατι.κυριως παλαιοτερα αν ελεγες καποιον κουμουνιστη...

δεν θεωρω και τοσο καλη την εποχη που ζουμε αφου, αν και δεν υπαρχουν σωματικες κυρώσεις, για μια ασχημη ταμπελα υπαρχει συχνα η κοινωνικη κατακραυγη και απομονωση...


:Pτο μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ελπιζουμε σε καλο labelization;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
γενικα οι γυναίκες δέν τους αρέσουν καθόλου οι ταινιες-παιχνίδια που έχουν σχέση με fantasy.:hmm:
δεν είσαι η μόνη..

Έλα η ταμπελίτσα.:P

ναι οκ ενα δικιο εχεις αλλα νομιζω δεν τις εβγαζαν αυτες τις ταμπελες ετσι στο ντούκου,θα υπηρχε λογικα καποιος σοβαρος λογος που θα τον αποκαλουσαν καποιον κατι.κυριως παλαιοτερα αν ελεγες καποιον κουμουνιστη...


Ξέρεις ότι κάποτε, όχι πολύ παλιά, τους κομμουνιστές τους "έτρεχαν"*απίστευτα επιεικής λέξη*, λόγω πολιτικών φρονημάτων, έτσι;:confused:

Επί του θέματος, τι να πω. Προφανώς και η ταμπελοποίηση και τα καλουπάκια, μέσα στα οποία πασχίζουμε να χώσουμε ανθρώπους και συμπεριφορικές αντιδράσεις, μόνο τείχη ορθώνουν στις μεταξύ μας σχέσεις. Νόρμες και πάγια στερεότυπα μέσω ενός πολύ καλού μηχανισμου προπαγάνδας, έχουν κάνει θάματα.
Η Γώγου τα 'λεγε κι είχε απίστευτο δίκιο. "Μέσα απ' του καθένα την πανέμορφη ιδιαιτερότητα ν' αποκαταστήσουμε του Σύμπαντος την Αρμονία." Οι ταμπελίτσες μόνο ανικανότητα να αποδεχτούμε το διαφορετικό αποδεικνύουν και καστοποιούν χωρίς λόγο τους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Έλα η ταμπελίτσα.:P




Ξέρεις ότι κάποτε, όχι πολύ παλιά, τους κομμουνιστές τους "έτρεχαν"*απίστευτα επιεικής λέξη*, λόγω πολιτικών φρονημάτων, έτσι;:confused:

ναι για αυτο ειπα οτι αυτη τη λεξη επρεπε να υπηρχαν αποδείξεις,κατι για να την πουν κυριως παλαιοτερα....


Οι ταμπελίτσες μόνο ανικανότητα να αποδεχτούμε το διαφορετικό αποδεικνύουν και καστοποιούν χωρίς λόγο τους ανθρώπους.

(bold)θεωρω οτι βασικα γινεται ωστε να νιωσουμε μια καποια ασφαλεια,να σηκωσουμε ενα τοιχος προστασιας απεναντι σε ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
ναι οκ ενα δικιο εχεις αλλα νομιζω δεν τις εβγαζαν αυτες τις ταμπελες ετσι στο ντούκου,θα υπηρχε λογικα καποιος σοβαρος λογος που θα τον αποκαλουσαν καποιον κατι.κυριως παλαιοτερα αν ελεγες καποιον κουμουνιστη...

Sure,φαντάζομαι ότι όλες όσες πέθαναν στην πυρά στην Αναγέννηση με την κατηγορία περί...witchcraft,κυκλοφορούσαν με pointy hats και ιπτάμενα σκουπόξυλα. :whistle:

δεν θεωρω και τοσο καλη την εποχη που ζουμε αφου, αν και δεν υπαρχουν σωματικες κυρώσεις, για μια ασχημη ταμπελα υπαρχει συχνα η κοινωνικη κατακραυγη και απομονωση...

Really?Έχεις μήπως υπ'όψιν σου εποχή με περισσότερο φιλελεύθερη κοινωνία?Βρισκόμαστε σε μια εποχή που έχουμε ξεπεράσει προκαταλήψεις αιώνων.Πλέον κανείς δεν σε θεωρεί "δαιμονισμένο",αν είσαι π.χ. επιληπτικός,κανείς δεν σε απομονώνει επειδή π.χ. έχεις παιδί εκτός γάμου,κανείς δεν στιγματίζει κοπέλες επειδή κάνουν προγαμιαίο σεξ.Αυτό είναι κοινωνική κατακραυγή,όχι τα κλαψουρίσματα "δεν με παίζουν στο σχολείο τα παιδιά γιατί είμαι μπούλης".Ζούμε σε μια εποχή που τα boundaries σχετικά με την ανεκτικότητα στη διαφορετικότητα έχουν επεκταθεί άνευ προηγουμένου,για παράδειγμα στην Ολλανδία έχει επιτραπεί να υπάρχει μέχρι και κόμμα παιδόφιλων (!!!).Ακόμα και ο χειρότερος καραγκιόζης πλέον μπορεί να ενταχθεί σε κάποια κοινωνική ομάδα ομοίων του:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Sure,φαντάζομαι ότι όλες όσες πέθαναν στην πυρά στην Αναγέννηση με την κατηγορία περί...witchcraft,κυκλοφορούσαν με pointy hats και ιπτάμενα σκουπόξυλα. :whistle:
ελεος δεν εννοω τοσο παλια απο τις μαγισσες στου ''κομμουνιστές'' περασαν κατι αιωνες δεν νομιζω ειναι το ιδιο!!!:P



Really?Έχεις μήπως υπ'όψιν σου εποχή με περισσότερο φιλελεύθερη κοινωνία?Βρισκόμαστε σε μια εποχή που έχουμε ξεπεράσει προκαταλήψεις αιώνων.Πλέον κανείς δεν σε θεωρεί "δαιμονισμένο",αν είσαι π.χ. επιληπτικός,κανείς δεν σε απομονώνει επειδή π.χ. έχεις παιδί εκτός γάμου,κανείς δεν στιγματίζει κοπέλες επειδή κάνουν προγαμιαίο σεξ.Αυτό είναι κοινωνική κατακραυγή,όχι τα κλαψουρίσματα "δεν με παίζουν στο σχολείο τα παιδιά γιατί είμαι μπούλης".Ζούμε σε μια εποχή που τα boundaries σχετικά με την ανεκτικότητα στη διαφορετικότητα έχουν επεκταθεί άνευ προηγουμένου,για παράδειγμα στην Ολλανδία έχει επιτραπεί να υπάρχει μέχρι και κόμμα παιδόφιλων (!!!).Ακόμα και ο χειρότερος καραγκιόζης πλέον μπορεί να ενταχθεί σε κάποια κοινωνική ομάδα ομοίων του:
https://kourkouti.yooblog.gr/files/2008/12/kourkouti-osfp-panionios-mitroglou-souza-glx-w1024.jpg[/QUOTE]

κόμμα παιδόφιλων;;;ειλικρινα δεν με πειθεις με αυτο το επιχειρημα απλα με εκνευριζεις...
οκ και με πιο απλες ομαδες δες το πχ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ οκ δεν ειναι σαν το παρελθον αλλα ακομα υπαρχουν προβληματα...
Και ισως υπαρχει ανεκτικοτητα αλλα ,σε λαθος θεματα.οι παιδόφιλοι πχ δεν θα επρεπε να ειχαν τπτ.δεν ειναι θεμα ανοχης αλλα μλκσ στο εγκεφαλο τετοια ατομα να εχουν δικαιωματα...τελος παντων σαφως εχουν γινει βηματα αλλα δεν τα θεωρω τοσο μεγαλα....
και δεν με νοιαζει αν μπορω να ειμαι μελος της κοινωνικής ομάδας των ονειρων μου,αυτο δεν σημαινει προοδος αλλα συναίνεση συνηθως στην εκαστοτε τρελα του καθενός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
κόμμα παιδόφιλων;;;ειλικρινα δεν με πειθεις με αυτο το επιχειρημα απλα με εκνευριζεις....
Κι όμως, he is right

https://www.hellenicreligion.gr/doc/komapaideraston.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
κόμμα παιδόφιλων;;;ειλικρινα δεν με πειθεις με αυτο το επιχειρημα απλα με εκνευριζεις...
οκ και με πιο απλες ομαδες δες το πχ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ οκ δεν ειναι σαν το παρελθον αλλα ακομα υπαρχουν προβληματα...
Και ισως υπαρχει ανεκτικοτητα αλλα ,σε λαθος θεματα.οι παιδόφιλοι πχ δεν θα επρεπε να ειχαν τπτ.δεν ειναι θεμα ανοχης αλλα μλκσ στο εγκεφαλο τετοια ατομα να εχουν δικαιωματα...τελος παντων σαφως εχουν γινει βηματα αλλα δεν τα θεωρω τοσο μεγαλα....
και δεν με νοιαζει αν μπορω να ειμαι μελος της κοινωνικής ομάδας των ονειρων μου,αυτο δεν σημαινει προοδος αλλα συναίνεση συνηθως στην εκαστοτε τρελα του καθενός...

Πριν από 50 χρόνια αν ήσουν ομοφυλόφιλος σου κάνανε "ψυχιατρική θεραπεία" με ηλεκτροσόκ.Ε,δεν τα λες και μικρά βήματα.
Btw,ναι,εγώ το θεωρώ πρόοδο.Είναι αναφαίρετο δικαίωμα καθενός να λέει μαλακίες (π.χ. ότι γουστάρει να πηδάει παιδάκια απ'τον κώλο μέχρι που να προκαλέσει fatal bleeding στο σουφρίδι τους),να τις κάνει δεν έχει το δικαίωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Πριν από 50 χρόνια αν ήσουν ομοφυλόφιλος σου κάνανε "ψυχιατρική θεραπεία" με ηλεκτροσόκ.Ε,δεν τα λες και μικρά βήματα.
Btw,ναι,εγώ το θεωρώ πρόοδο.Είναι αναφαίρετο δικαίωμα καθενός να λέει μαλακίες (π.χ. ότι γουστάρει να πηδάει παιδάκια απ'τον κώλο μέχρι που να προκαλέσει fatal bleeding στο σουφρίδι τους),να τις κάνει δεν έχει το δικαίωμα.

δεν ειναι δικαιωμα απο την στιγμη που τραυματιζεις καποιον...δηλαδη τι κανουνε;;;περνανε νομοσχεδια για να μην εχουν τοσο αυστηρες κυρωσεις οι παιδοφυλοι;;;:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top