ΤΕΙ Πληροφορικής (Α' Ομάδας)

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΟΜΕΑ[/FONT][/FONT][FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ


Ποια πιστευεται οτι ειναι "καλα" απο τα παρακατω,ΤΕΙ Πληροφορικης....:xixi: ???


[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial,Bold]
[/FONT]ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΑΤΡΑΣ


ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ




ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΔΥΤ.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ


(ΓΡΕΒΕΝΑ)

ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ
ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ


ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ
ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΙΟΝΙΩΝ
ΝΗΣΩΝ


(ΛΕΥΚΑΔΑ)

ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ
ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΔΥΤ


.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ


(ΓΡΕΒΕΝΑ)

ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ
ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ
(


ΑΜΑΛΙΑΔΑ)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ
ΣΕΡΡΩΝ


ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ


ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ &
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
(


ΣΠΑΡΤΗ)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΗΠΕΙΡΟΥ


(ΑΡΤΑ)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ &
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
(


ΛΕΥΚΑΔΑ)

ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ
ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ ΚΡΗΤΗΣ


(ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ
ΔΙΚΤΥΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ


(ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ)

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΣΕΡΡΩΝ


ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΛΑΜΙΑΣ


ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΔΥΤ


. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
(


ΚΑΣΤΟΡΙΑ)

ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ


ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΗΛΕΚΤΡ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓ/ΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ






-----------------------------------------
Εχουν γινει καποια (λαθακια......:xixi:) αλλα δεν πειραζει.
Οτι δεν καταλαβαινεται ρωτατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Κοίτα να δεις δεν ξέρω τι γίνεται σε όλα τα ΤΕΙ αλλά απ οτι ακούω καλά είναι τα εξής:

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
(ΚΑΣΤΟΡΙΑ)

ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ


και θα μπορούσαμε να βάλουμε και το ΗΛΕΚΤΡ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓ/ΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
Αν κάποιος ξέρει περισσότερα να με συμπληρώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εγώ για το Τει πληροφορικής αθήνας μπορώ να σου πώ στο οποίο σπουδάζω, ότι μπορεί άνετα να συγκρειθεί με αντίστοιχο αει.Αμα δείς και το πρόγραμμα σπουδών θα καταλάβεις.Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν ξέρω.Επίσης και το Ηρακλείου είναι αρκετά καλό από ότι μου έχουν πεί οι φίλοι μου που σπουδάζουν εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εγώ για το Τει πληροφορικής αθήνας μπορώ να σου πώ στο οποίο σπουδάζω, ότι μπορεί άνετα να συγκρειθεί με αντίστοιχο αει.Αμα δείς και το πρόγραμμα σπουδών θα καταλάβεις.Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν ξέρω.Επίσης και το Ηρακλείου είναι αρκετά καλό από ότι μου έχουν πεί οι φίλοι μου που σπουδάζουν εκεί...

Α ναι σωστά και το Ηράκλειο!!Ναι το ΤΕΙ Αθήνας είναι πάρα πολυ καλό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Καλα παιδια...Το ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ-ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ δεν παιζονται,ενταξει.Θα ειναι σιγουρη επιλογη στο μηχανογραφικο.Οσο για τα ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ θα ειναι και αυτα μεσα στις 5 πρωτες επιλογες μου:D:D:D
-----------------------------------------
Εγώ για το Τει πληροφορικής αθήνας μπορώ να σου πώ στο οποίο σπουδάζω, ότι μπορεί άνετα να συγκρειθεί με αντίστοιχο αει.Αμα δείς και το πρόγραμμα σπουδών θα καταλάβεις.Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν ξέρω.Επίσης και το Ηρακλείου είναι αρκετά καλό από ότι μου έχουν πεί οι φίλοι μου που σπουδάζουν εκεί...


Τα μαθηματα ειναι δυσκολα ρε Μαριε......:xixi::xixi::xixi: ???
Εχει φυσικες και τετοια απο τ ειδα,και με τη φυσικη δεν τα παμε και πολυ καλα.Τα μαθηματικα παλευονται ενταξει αλλα η φυσικη :ee:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Τα μαθηματα ειναι δυσκολα ρε Μαριε......:xixi::xixi::xixi: ???
Εχει φυσικες και τετοια απο τ ειδα,και με τη φυσικη δεν τα παμε και πολυ καλα.Τα μαθηματικα παλευονται ενταξει αλλα η φυσικη :ee:

Η φυσική καταργήθηκε ευτυχώς :D Οσο ναι μαθηματικά έχει και αρκετά μάλιστα αλλά έχει μαθηματικά που θα σου χριεαστούν σαν προγραμματιστής στο μέλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Η φυσική καταργήθηκε ευτυχώς :D Οσο ναι μαθηματικά έχει και αρκετά μάλιστα αλλά έχει μαθηματικά που θα σου χριεαστούν σαν προγραμματιστής στο μέλλον...

(Απο το ΑΤΕΙ ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ)

Το Τμήμα είναι οργανωμένο ακαδημαικά, σε δύο Τομείς. Στο Τομέα Ανάλυσης και προγραμματισμού και στο Τομέα Συστημάτων και Τεχνολογίας Υπολογιστών. Κάθε τομέας είναι υπεύθυνος για τη διδασκαλία ενός αριθμού μαθημάτων του προγράμματος σπουδών. Τα μέλη του μόνιμου Εκπαιδευτικού Προσωπικού(Ε.Π) ανήκουν σε ένα από τους δύο Τομείς. Όργανα του Τομέα είναι η Συνέλευση και ο Υπεύθυνος του τομέα . Η συνέλευση απαρτίζεται από τα μέλη του εκπαιδευτικού προσωπικού που ανήκουν στον Τομέα και δύο εκπροσώπους των φοιτητών.

Τομέας Ανάλυσης και προγραμματισμού
Καλύπτει τα γνωστικά αντικείμενα των Γλωσσών και Μεθοδολογιών Προγραμματισμού, τα Πληροφοριακά Συστήματα και τις εφαρμογές τους, τη Τεχνολογία-Μηχανική Λογισμικού, την Αλληλοεπίδραση Ανθρώπου-Υπολογιστή, το Ηλεκτρονικό επιχειρείν, την Οικονομία των Επιχειρίσεων και την Οργάνωση -Διοίκηση Επιχειρήσεων και την Εκπαιδευτική Τεχνολογία .

Η Συνέλευση του Τομέα απαρτίζεται από τα μέλη του Ε.Π πού ανήκουν σε αυτόν και δύο εκπροσώπους των φοιτητών. Υπεύθυνος του Τομέα είναι ο Αναπ. Καθηγητής Μ. Σαλαμπάσης με αναπληρωτή του, τον Αναπ. Καθηγητή Β. Κώστογλου.
Μαθήματα του Τομέα
  • Προγραμματισμός Υπολογιστών Ι
  • Προγραμματισμός Υπολογιστών ΙΙ
  • Οικονομία των Επιχειρίσεων και Οργάνωση -Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Αριθμητική Ανάλυση και Προγραμματισμός Επιστημονικών Εφαρμογών
  • Πληροφοριακά Συστηματα Ι
  • Μεθοδολογίες Προγραμματισμού Ι
  • Επιχειρησιακή Ερευνα
  • Πληροφοριακά Συστήματα ΙΙ
  • Ανάπτυξη Διεπιφανειών χρήστη
  • Μεθοδολογίες Προγραμματισμού Ιι
  • Προγραμματισμός Διαδικτυακών Εφαρμογών
  • Πληροφορική και Κοινωνία - Τεχνικές Προσέγγισης Αγοράς Εργασίας
  • Αναπτυξη και Διαχείριση Εφαρμογών
  • Ειδικά Θέματα Πληροφοριακών Συστημάτων
  • Νευρωνικά Δίκτυα
  • Γραφικά Υπολογιστών
  • Ποιότητα και Αξιοπιστία Λογισμικού
  • Πληροφοριακά Συστήματα Διοίκησης
  • Ηλεκτρονική Μάθηση
Tομέας Συστημάτων και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Καλύπτει τα γνωστικά αντικείμενα της Αλγοριθμικής και των Δομών Δεδομένων, τις Βάσεις Δεδομένων και την Ανάκτηση Πληροφοριών τη Τεχνολογία Υπολογιστικών Συστημάτων και Δικτύων, τη Τεχνολογία Πολυμέσων, τα Παραλληλα και Κατανεμημένα Συστήματα, τη Τεχνητή Νοημοσύνη, τα Ευφυή Συστήματα, και τα Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα και Δίκτυα Υπολογιστών. Ο Τομέας καλύπτει επίσης και το γνωστικό αντικείμενο των Μαθηματικών, και Αγγλικών.
Η Συνέλευση του Τομέα απαρτίζεται από τα μέλη του Ε.Π πού ανήκουν σε αυτόν και δύο εκπροσώπους των φοιτητών. Υπεύθυνος του Τομέα είναι ο Καθηγητής Δ. Δέρβος, με αναπληρωτή του τον Καθηγητή Β. Βίτσα.
Μαθήματα του Τομέα
  • Εισαγωγή στη Πληροφορική
  • Ψηφιακά Συστήματα
  • Μαθηματικά Αναλύση
  • Δεξιότητες Επικοινωνίας
  • Αγγλικά Ι (προαιρετικό)
  • Οργάνωση και Αρχιτεκτονική Υπολογιστών
  • Διακριτά Μαθηματικά
  • Αγγλική Ορολογία
  • Αγγλικά ΙΙ (προαιρετικό)
  • Δομές Δεδομένων
  • Λειτουργικά Συστήματα Ι
  • Θεωρία Πιθανοτήτων και Στατιστικής
  • Βάσεις Δεδομένων Ι
  • Τηλεπικοινωνίες και Δίκτυα Υπολογιστών
  • Μηχανική λογισμικού
  • Τεχνητή Νοημοσύνη
  • Λειτουργικά Συστήματα ΙΙ
  • Δίκτυα Υπολογιστών
  • Βάσεις Δεδομένων ΙΙ
  • Τεχνολογία Πολυμέσων
  • Ειδικά θέματα Τεχνητής Νοημοσύνης
  • Παράλληλα και Κατανεμημένα Συστήματα
  • Επεξεργασία Σήματος και Εικόνας
  • Ειδικά Θέματα Βάσεων Δεδομένων
  • Ευφυή Συστήματα
  • Ειδικά θέματα Δικτύων Ι
  • Ειδικά θέματα Δικτύων ΙΙ
  • Προηγμένες Αρχιτεκτονικές Υπολογιστών
  • Ηλεκτρονικό Εμπορίο
  • Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων
  • Γλώσσες και Μεταγλωττιστές
Δηλαδη μπορω να γινω Προγραματιστης η Μηχανικος αν θελω?
Καλα καταλαβα?







 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
[FONT=Arial,Bold]
[/FONT]
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Και για το
ΗΛΕΚΤΡ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓ/ΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ έχω ακούσει καλά λόγια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Με τα τμηματα Αυτοματισμου τι παιζει παιδια...??? Με Πληροφορικη ασχολουνται και αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ για το Τει πληροφορικής αθήνας μπορώ να σου πώ στο οποίο σπουδάζω, ότι μπορεί άνετα να συγκρειθεί με αντίστοιχο αει.Αμα δείς και το πρόγραμμα σπουδών θα καταλάβεις.Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν ξέρω.Επίσης και το Ηρακλείου είναι αρκετά καλό από ότι μου έχουν πεί οι φίλοι μου που σπουδάζουν εκεί...
μαριε απο οτι μου λεει ενα φιλαρακι μου που σπουδαζει τει πληροφορικης αθηνας ο προγραμματισμος ειναι παλουκι!!!!!!και μια φορα μου εδειξε ενα βιβλιο που ειναι γαμησεταααααα!!!!!!!!!!!!παλουκια οντως καμια σχεση με αυτα που κανουμε στο επαλ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Με τα τμηματα Αυτοματισμου τι παιζει παιδια...??? Με Πληροφορικη ασχολουνται και αυτα?

Αυτοματισμού εχω περάσει εγω!κοιτα να δεις!κανουμε προγραμματισμό, ασχολούμστε δηλαδή λίγο με Η/Υ!Το τμήμα Αυτοματισμού ασχολείται με νέες τεχνολογίες και περισσότερο με το μηχανικό μέρος, κανουμε δηλαδή κ συγκολλήσεις κτλ...!Αλλά μπορεί πχ κάποια μέρα να σου δόσουν έναν εγκέφαλο ασανσερ κ να πρέπει να τον προγραμματίσεις!Και έχει και ΠΟΛΥ καλα λεφτά!!!Για μένα είναι μία πολυ καλή σχολή αλλα πρέπει και να σου αρέσει γιατί είναι πολύ δύσκολη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
μαριε απο οτι μου λεει ενα φιλαρακι μου που σπουδαζει τει πληροφορικης αθηνας ο προγραμματισμος ειναι παλουκι!!!!!!και μια φορα μου εδειξε ενα βιβλιο που ειναι γαμησεταααααα!!!!!!!!!!!!παλουκια οντως καμια σχεση με αυτα που κανουμε στο επαλ!!

Ναι είναι παλούκια:D

P.S=Από αθήνα είσαι δηλαδή ε?Κανε add στο msn τότε ρε να κανονίσουμε για κανα καφεδάκι:P
-----------------------------------------
Αυτοματισμού εχω περάσει εγω!κοιτα να δεις!κανουμε προγραμματισμό, ασχολούμστε δηλαδή λίγο με Η/Υ!Το τμήμα Αυτοματισμού ασχολείται με νέες τεχνολογίες και περισσότερο με το μηχανικό μέρος, κανουμε δηλαδή κ συγκολλήσεις κτλ...!Αλλά μπορεί πχ κάποια μέρα να σου δόσουν έναν εγκέφαλο ασανσερ κ να πρέπει να τον προγραμματίσεις!Και έχει και ΠΟΛΥ καλα λεφτά!!!Για μένα είναι μία πολυ καλή σχολή αλλα πρέπει και να σου αρέσει γιατί είναι πολύ δύσκολη...!

+1
Πολύ καλά λεφτά και είναι πολύ λίγοι οι αυτοματιστές(σε αντίθεση με τους προγραμματιστές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ναι είναι παλούκια:D

P.S=Από αθήνα είσαι δηλαδή ε?Κανε add στο msn τότε ρε να κανονίσουμε για κανα καφεδάκι:P
-----------------------------------------


+1
Πολύ καλά λεφτά και είναι πολύ λίγοι οι αυτοματιστές(σε αντίθεση με τους προγραμματιστές).

Ναι προγραμματιστές υπάρχουν παααααρα πολλοί!Και σε λίγα χρόνια που (όπως λένε) θα κατοχυρωθούμε (αυτοματιστές) επαγγελματικά θα είμαστε κομπλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αυτοματισμού εχω περάσει εγω!κοιτα να δεις!κανουμε προγραμματισμό, ασχολούμστε δηλαδή λίγο με Η/Υ!Το τμήμα Αυτοματισμού ασχολείται με νέες τεχνολογίες και περισσότερο με το μηχανικό μέρος, κανουμε δηλαδή κ συγκολλήσεις κτλ...!Αλλά μπορεί πχ κάποια μέρα να σου δόσουν έναν εγκέφαλο ασανσερ κ να πρέπει να τον προγραμματίσεις!Και έχει και ΠΟΛΥ καλα λεφτά!!!Για μένα είναι μία πολυ καλή σχολή αλλα πρέπει και να σου αρέσει γιατί είναι πολύ δύσκολη...!



Σαν σχολη ενδιαφερουσα ειναι,μπηκα σε ενα site και ειδα τωρα.Αλλα εχει πολυ δυσκολα μαθηματα απο τι βλεπω :( (Φυσικη,μαθηματικα κλπ)
Με την φυσικη δεν τα παω καθολου καλα!!!! Δεν ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Σαν σχολη ενδιαφερουσα ειναι,μπηκα σε ενα site και ειδα τωρα.Αλλα εχει πολυ δυσκολα μαθηματα απο τι βλεπω :( (Φυσικη,μαθηματικα κλπ)
Με την φυσικη δεν τα παω καθολου καλα!!!! Δεν ξερω:P

χαχα!αμα κόλλησες εκεί μην πας!!!!Κοίτα τα επόμενα μαθήματα!!Μηχατρονική, ρομποτική...ασε!παλούκι!Γι αυτό λέω!Πρέπει να σου αρέσει γιατί είναι δύσκολη και μπορεί να το μετανιώσεις!Αλλα αμα την βγάλεις είσαι άρχοντας δεν το συζητώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δηλαδη και τα αλλα μαθηματα ασχολουνται με φυσικες και τετοια.....:(:(:( Εσυ πως τα πας με τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά μπορεί κάποιος/α να μου πει τι διαφορές έχει το κάθε ΤΕΙ; Με τι ασχολείται κυρίως κλπ;

-Πληροφορική Αθήνας & Θεσσαλονίκης
-Επιχειρηματικού σχεδιασμού και πληροφοριακών συστημάτων
-Επιχειρησιακή Πληροφορική
-Εφαρμογές στη δίοικηση και την οικονομία
-Γεωπληροφορικής και τοπογραφίας
-Τηλεπικοινωνιακών συστημάτων και δικτύων
-Πληροφορικής και επικοινωνιών
-Βιομηχανική πληροφορική
-Διαχείριση πληροφοριών
-Τεχνολογίας πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών
-Εφαρμοσμένης πληροφορικής και πολυμέσων
-Πληροφορικής και τεχνολογίας υπολογιστών
-Ηλεκτρ/κων υπολογ/κων συστημάτων

Σκέφτομαι τη σειρά με την οποία θα δηλώσω τα ΤΕΙ στο μηχανογραφικό, αλλά δεν ξέρω τι είναι το καθένα και τι πραγματεύεται, ώστε να διαλέξω πρώτα αυτά που με ενδιαφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κάποιος/α να μου πει τι διαφορές έχει το κάθε ΤΕΙ; Με τι ασχολείται κυρίως κλπ;

-Πληροφορική Αθήνας & Θεσσαλονίκης
-Επιχειρηματικού σχεδιασμού και πληροφοριακών συστημάτων
-Επιχειρησιακή Πληροφορική
-Εφαρμογές στη δίοικηση και την οικονομία
-Γεωπληροφορικής και τοπογραφίας
-Τηλεπικοινωνιακών συστημάτων και δικτύων
-Πληροφορικής και επικοινωνιών
-Βιομηχανική πληροφορική
-Διαχείριση πληροφοριών
-Τεχνολογίας πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών
-Εφαρμοσμένης πληροφορικής και πολυμέσων
-Πληροφορικής και τεχνολογίας υπολογιστών
-Ηλεκτρ/κων υπολογ/κων συστημάτων

Σκέφτομαι τη σειρά με την οποία θα δηλώσω τα ΤΕΙ στο μηχανογραφικό, αλλά δεν ξέρω τι είναι το καθένα και τι πραγματεύεται, ώστε να διαλέξω πρώτα αυτά που με ενδιαφέρουν.

Πήγαινε στα site των σχολών και δές με τι ασχολούνται(πρόγραμμα σπουδών κλπ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Thanks και πάλι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δηλαδη και τα αλλα μαθηματα ασχολουνται με φυσικες και τετοια.....:(:(:( Εσυ πως τα πας με τα μαθηματα?

Κοίτα να δεις...δεν ξέρω γιατί είμαι πρώτο 6μηνο ακόμα :P !Αλλά μπορείς να πας στο site μιας σχολής αυτοματισμού και να δείς!Αν εξαιρέσεις την φυσική που ποτέ δεν τα πήγενα καλα και λιγάκι το σχέδιο που είναι νεο για μένα μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top