ΤΕΙ Πληροφορικής (Α' Ομάδας)

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Κοίτα να δεις...δεν ξέρω γιατί είμαι πρώτο 6μηνο ακόμα :P !Αλλά μπορείς να πας στο site μιας σχολής αυτοματισμού και να δείς!Αν εξαιρέσεις την φυσική που ποτέ δεν τα πήγενα καλα και λιγάκι το σχέδιο που είναι νεο για μένα μια χαρά!


Ναι ρε συ κοιταξα ηδη στο site απο το ΑΤΕΙ Θεσσαλονικης και γενικα μου ψιλοφαινονται δυσκολα ρε.Αλλα ειναι γαματη σαν σχολη,θα μου αρεσε αν ημουν καλος σε φυσικες και τετοια,αλλα δεν ειμαι,αυτη ειναι η αληθεια τι να κανουμε:xixi: Αλλα και παλι δεν ξερω.
Σε περιπτωση που δεν βγαλω τπτ δεν γραψω τπτ στς εξετασεις βγαλω π.χ κανενα 11000 μορια θα παω οτι και να γινει.Αρχικα θα παω στον πειραι η δεν ξερω που αλλου υπαρχει η σχολη και μετα θα παρω μετεγγραφη για θεσσαλονικη,.Θα προσπαθησω να την βγαλω τοτε.

(Αυτα θα γινει σε περιπτωση που δεν περασω καπου που δεν θελω ετσι π.χ ΑΤΕΙ Θεσσαλονικης Πληροφορικη :'( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ναι ρε συ κοιταξα ηδη στο site απο το ΑΤΕΙ Θεσσαλονικης και γενικα μου ψιλοφαινονται δυσκολα ρε.Αλλα ειναι γαματη σαν σχολη,θα μου αρεσε αν ημουν καλος σε φυσικες και τετοια,αλλα δεν ειμαι,αυτη ειναι η αληθεια τι να κανουμε:xixi: Αλλα και παλι δεν ξερω.
Σε περιπτωση που δεν βγαλω τπτ δεν γραψω τπτ στς εξετασεις βγαλω π.χ κανενα 11000 μορια θα παω οτι και να γινει.Αρχικα θα παω στον πειραι η δεν ξερω που αλλου υπαρχει η σχολη και μετα θα παρω μετεγγραφη για θεσσαλονικη,.Θα προσπαθησω να την βγαλω τοτε.

(Αυτα θα γινει σε περιπτωση που δεν περασω καπου που δεν θελω ετσι π.χ ΑΤΕΙ Θεσσαλονικης Πληροφορικη :'( )

Πολύ αγχος βρε παιδί μου!!Γιατί?!Μια χαρά θα πας!Εκεί που θέλεις θα περάσεις!Ναι είναι ΠΟΛΥ δύσκολα!Αλλά αμα βγείς είσαι άρχοντας γιατί έχει μεγάλη απορρόφηση και πολλά λεφτά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αγχος.....???Δεν ξερω τι σημαινει αυτη η λεξη:P

Πως να μην εχω αγχος πες μου,πως!!? Εδω αυριο γραφω διαγωνισμα δικτυα 6 μαθηματακια απο το 7.1 μεχρι 7.6 και εχω τρελαθει.Που να τα θυμαμαι ολα,δεν ξερω,τρελαινομαι μονο στην ιδεα οτι δεν θα γραψω τπτ και ειμαι ας τα να πανε!!!
Που να ερθει ο καιρος για τις παννεληνιες :jumpy::jumpy: ΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Αγχος.....???Δεν ξερω τι σημαινει αυτη η λεξη:P

Πως να μην εχω αγχος πες μου,πως!!? Εδω αυριο γραφω διαγωνισμα δικτυα 6 μαθηματακια απο το 7.1 μεχρι 7.6 και εχω τρελαθει.Που να τα θυμαμαι ολα,δεν ξερω,τρελαινομαι μονο στην ιδεα οτι δεν θα γραψω τπτ και ειμαι ας τα να πανε!!!
Που να ερθει ο καιρος για τις παννεληνιες :jumpy::jumpy: ΄

Να ξέρεις πάντως το άγχος είναι ότι χειρότερο.Χαλάρωσε πήγαινε καμία βολτίτσα να δείς καμιά κοπελίτσα:PΚαι μην σκέφτεσαι συνέχεια το πώς θα γράψεις!!!Μια χαρά θα τα πάς για επάλ α ομάδα δίνεις όχι για το harvard!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Να ξέρεις πάντως το άγχος είναι ότι χειρότερο.Χαλάρωσε πήγαινε καμία βολτίτσα να δείς καμιά κοπελίτσα:PΚαι μην σκέφτεσαι συνέχεια το πώς θα γράψεις!!!Μια χαρά θα τα πάς για επάλ α ομάδα δίνεις όχι για το harvard!


Χαχαχαχαχαχ....Σωστος ο Μαριος :P (Αλλα δεν ξερεις καμια μερα να με δεις στο harvard να παθεις την πλακα σου,θα παω για μεταπτυχιακο Αγγλια και δεν σημαζευεται)
Βασικα τωρα που το ξανασκεφτομαι Μαριε εχεις δικιο ρε συ.Δεν ειναι κατι οι παννεληνιες,οτι γραψω εγραψα so simple.Αλλα και παλι λιγο αγχος θα το εχω,σιγα-σιγα ολα.Απο εδω και περα θα σκεφτομαι θετικα!!!
Αλλα εσυ εγραψες τελεια,εγω δεν ξερω :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχ....Σωστος ο Μαριος :P (Αλλα δεν ξερεις καμια μερα να με δεις στο harvard να παθεις την πλακα σου,θα παω για μεταπτυχιακο Αγγλια και δεν σημαζευεται)
Βασικα τωρα που το ξανασκεφτομαι Μαριε εχεις δικιο ρε συ.Δεν ειναι κατι οι παννεληνιες,οτι γραψω εγραψα so simple.Αλλα και παλι λιγο αγχος θα το εχω,σιγα-σιγα ολα.Απο εδω και περα θα σκεφτομαι θετικα!!!
Αλλα εσυ εγραψες τελεια,εγω δεν ξερω :'(

Κοίτα άμα έχεις μεγάλη οικονομική δυνατότητα εγώ θα έλεγα κατευθείαν εξωτερικό και χέσε και τις πανελλήνιες και όλα τα άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εεεε ενταξει δεν μας τρεχουν και τα "μπατζακια" αλλα ειμαστε καλα.
Για Αγγλια χλομο το κοβω.Μπορει αν δεν πετυχω στις παννεληνιες η και παλι να πετυχω και δεν τα καταφερω στην Πληροφορικη να παω Σουηδια για Φυσικοθεραπευτης :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εεεε ενταξει δεν μας τρεχουν και τα "μπατζακια" αλλα ειμαστε καλα.
Για Αγγλια χλομο το κοβω.Μπορει αν δεν πετυχω στις παννεληνιες η και παλι να πετυχω και δεν τα καταφερω στην Πληροφορικη να παω Σουηδια για Φυσικοθεραπευτης :P:P
:lol: να προσεχεις ομως μην σε κρατησει καμια σουηδεζα και δεν σε αφηνει να φυγεις ;)!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Καλο θα ειναι ρε Λαζαρε δεν θα με χαλασει να σου πω την αληθεια:P
Οχι ενταξει πλακιτσα εκανα,παλια το ηθελα οταν πηγαινα ακομη γυμνασιο.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εεεε ενταξει δεν μας τρεχουν και τα "μπατζακια" αλλα ειμαστε καλα.
Για Αγγλια χλομο το κοβω.Μπορει αν δεν πετυχω στις παννεληνιες η και παλι να πετυχω και δεν τα καταφερω στην Πληροφορικη να παω Σουηδια για Φυσικοθεραπευτης :P:P
Οκ γιατί αν σου τρέχανε και περισσεύανε θα ήσουν μακάκας αν πήγαινες σε ελληνικό ίδρυμα και δεν πήγαινες εξωτερικό:P
-----------------------------------------
Καλο θα ειναι ρε Λαζαρε δεν θα με χαλασει να σου πω την αληθεια:P
Οχι ενταξει πλακιτσα εκανα,παλια το ηθελα οταν πηγαινα ακομη γυμνασιο.........
Μια χαρά είναι ξέρεις πόσες κοπελίτσες πάνε για φυσικοθεραπεία στο γραφείο ενός φίλου μου.Ασε τι να σου λέω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Οκ γιατί αν σου τρέχανε και περισσεύανε θα ήσουν μακάκας αν πήγαινες σε ελληνικό ίδρυμα και δεν πήγαινες εξωτερικό:P
-----------------------------------------

Μια χαρά είναι ξέρεις πόσες κοπελίτσες πάνε για φυσικοθεραπεία στο γραφείο ενός φίλου μου.Ασε τι να σου λέω:P

Παιδια αλλαγή επαγγέλματος!!Όλοι Σουηδία για φυσικοθεραπευτές!!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Παιδια αλλαγή επαγγέλματος!!Όλοι Σουηδία για φυσικοθεραπευτές!!:P:D

Και ξέρετε ε οι σουηδέζες γουστάρουνε μελαχρινούς τρελά γιατί εκεί όλοι είναι ξανθοί.Οπότε θα πιάσουμε την καλή δεν θα προλαβαίνουμε...:D

P.S άντε και σιγά σιγά ας ξαναμπούμε ontopic γιατί το κάναμε το θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Και ξέρετε ε οι σουηδέζες γουστάρουνε μελαχρινούς τρελά γιατί εκεί όλοι είναι ξανθοί.Οπότε θα πιάσουμε την καλή δεν θα προλαβαίνουμε...:D

P.S άντε και σιγά σιγά ας ξαναμπούμε ontopic γιατί το κάναμε το θέμα :P
αντε λοιπον τελειωνουμε το σχολειο και φυγαμε για σουηδια!!!τετοια μελανουρια που ειμαστε θα γυρναμε με ενα τσουβαλι σουηδεζες :D!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ουδεν σχολιο Λαζαρε:P (Ε και παιδια ας σταματησουμε εδω,μην βγουμε off topic,οχι που δεν βγηκαμε να μου πεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Rey

Νεοφερμένος

Ο El_Rey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα...Φέτος άρχισα να σκέφτομαι τι θα βάλω στο μηχανογραφικό του χρόνου και σαν πρώτη επιλογή είμαι ανάμεσα στο ΤΕΙ Πληροφικής(Θεσσαλονίκη/Σίνδος) ή το Τμήμα Πληροφικής ΑΠΘ. Ποια από τα δύο προτείνεται και τι επαγγελματική αποκατάσταση έχουν αυτές οι σχολές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα...Φέτος άρχισα να σκέφτομαι τι θα βάλω στο μηχανογραφικό του χρόνου και σαν πρώτη επιλογή είμαι ανάμεσα στο ΤΕΙ Πληροφικής(Θεσσαλονίκη/Σίνδος) ή το Τμήμα Πληροφικής ΑΠΘ. Ποια από τα δύο προτείνεται και τι επαγγελματική αποκατάσταση έχουν αυτές οι σχολές;

Για να λές ΑΠΘ θα δίνεις απο Β ομάδα!Τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ είναι πλέον ισάξια...αλλά ακόμα το πτυχίο του ΑΕΙ θεωρείται ανώτερο!Έτσι είναι καλύτερο το ΑΠΘ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Η πληροφορικη δεν ειναι ηλεκτρολογια ομως για να μετριεται το διπλωμα με την ισχυ (κιλοβατ)
Ουτε μηχανολογια για να μετρανε οι ιπποι

Στην πληροφορικη εισαι εσυ και οι γνωσεις σου,
Δεν εχει νοημα να πας Β ομαδα για να μπεις σε ΑΕΙ της ειδικοτητας σου απο την στιγμη που μπαιζεις και σε ΤΕΙ πολυ πιο ευκολα
πηγαινε στο Τει και μετα αμα θες τοσο πολυ κανε κατατακτηριες για το ΑΠΘ

Αυτη ειναι η αποψη μου
Η τελικη επιλογη ειναι ομως δικη σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Η πληροφορικη δεν ειναι ηλεκτρολογια ομως για να μετριεται το διπλωμα με την ισχυ (κιλοβατ)
Ουτε μηχανολογια για να μετρανε οι ιπποι

Στην πληροφορικη εισαι εσυ και οι γνωσεις σου,
Δεν εχει νοημα να πας Β ομαδα για να μπεις σε ΑΕΙ της ειδικοτητας σου απο την στιγμη που μπαιζεις και σε ΤΕΙ πολυ πιο ευκολα
πηγαινε στο Τει και μετα αμα θες τοσο πολυ κανε κατατακτηριες για το ΑΠΘ

Αυτη ειναι η αποψη μου
Η τελικη επιλογη ειναι ομως δικη σου!!!

Θα συμφωνήσω αλλά άμα πας για δουλειά εσύ με πτυχίο ΤΕΙ και ενας ακόμη με την ίδια ειδικότητα με πτυχίο ΑΕΙ, το 80% θα επιλέξει αυτόν με το πτυχίο του ΑΕΙ!Δυστυχώς το πτυχίο του ΑΕΙ θεωρείται ανώτερο στην αγορά εργασίας!Αλλά όπως είπες, ας επιλέξει αυτό που θέλει ο ίδιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Υπάρχει και το Πληροφορικής και Ατενωπίζων στο Πανεπιστήμιο της Μαραγκωνίας.

Επισης υπαρχει και το Δαφνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω αλλά άμα πας για δουλειά εσύ με πτυχίο ΤΕΙ και ενας ακόμη με την ίδια ειδικότητα με πτυχίο ΑΕΙ, το 80% θα επιλέξει αυτόν με το πτυχίο του ΑΕΙ!Δυστυχώς το πτυχίο του ΑΕΙ θεωρείται ανώτερο στην αγορά εργασίας!Αλλά όπως είπες, ας επιλέξει αυτό που θέλει ο ίδιος!

Δεν ειναι απαραιτητο αυτο, ειχα εγω ενα καθηγητη που ειχε τελειωσει ΕΜΠ και δεν ηξερε μια αυτοσυγκρατηση να κανει....
(ειδα πως εισαι αυτοματιστης, οποτε δεν χρειαζεται να μπω σε λεπτομερειες)
ασε... πολυ χαλι, απο τοτε αλλαξα γνωμη για τα ΑΕΙ, τα οποια μπορει να σου δινουν τη θεωρητικη γνωση, αλλα το μελυτερο ποσοστο της δουλειας σε τεχνολογικα επαγγελματα, βγαινει απο την εμπειρια, ειτε το θελουμε, ειτε οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top