Σύνδεση internet στην Πάτρα

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Σημερα εκανα την αίτηση για ιντερνετ στην κομοτηνη. Εβαλα forthnet, μιας και εχει φοβερη εξυπηρέτηση πελατων και ειναι αρκετα αξιοπιστη. Ο τεχνικος μου ειπε οτι στην περιοχη που είμαι 16-17mbps θα πιανω.
Ποσο το μηνα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Λοιπον.
Ειναι.17.90 το μηνα και εχεις 24αρα γραμμη και τηλεφωνο με χρονοχρεωση (Οσο μιλάς, τόσο χρεωνεσαι. Εγω θα κανω αναπαντητγ στους δικους μου να με παίρνουν αυτοι απο Θεσσαλονίκη που εχουν τζαμπα.

Αν προπληρωσεις για 12 μηνες είναι 15 τον μηνα.
Επισης μ ειπαν υπάρχει και πρόγραμμα με 19 τον μηνα και εχεις δωρεαν τηλεφωνα.προς forthnet και ιντερνετ 24αρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Aυτην η προσφορα ισχυει για ολα τα χρονια, ή μονο για τον πρωτο??
Γιατι, στον οτε σε μερικα πακετα, η τιμη αυξανεται μετα τον 1ο χρονο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ναι ισχυει. Εξαλλου, οταν τελειωσει ο χρονος σε ρωτανε αν θελεις να στο ανανεωσουν. Εκει βλεπεις αμα εισαι ευχαριστημενος, ρωτας αν αλλαξε τιποτα και βλεπεις. Συνηθως η αυξηση τιμης που αναφερεις γινεται μετα απο 2-3 μηνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Για ολα τα χρόνια ισχυει η προσφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γκαρσόνα Βου

Νεοφερμένος

Η Γκαρσόνα Βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εμ'ενα το σπίτι έχει wifi για τους ενοικιαστές αλλά δεν το έχω τσεκάρει ακόμη και δεν ξέρω κατά πόσο θα βολέψει!Ελπίζω ναι όμως γιατί τα...κονδύλια είναι πολύ περιορισμένα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Οι καλυτερες προσφορες για οσους ψαχνονται τωρα για το νεο τους σπιτι:

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-double-play/wind-double-play-s/?planID=1289

wind με 17 ευρω το μηνα για ενα χρονο

https://www.hol.gr/GR/home/doubleplay/Pages/default.aspx

hol adsl plus με 16 ευρω για ενα χρονο

χωρις παγια οτε κτλ,οι τιμες που γραφω ειναι τελικες και το μονο εξτρα που θα πληρωσετε ειναι το τελος ενεργοποιησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Hol ειναι μαπα βαζει κοφτη.
Εγω forthnet για την αιτηση δεν πληρωσα ουτε μισο ευρω, ενω σε αλλες εταιριες τα σκας.κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Οι καλυτερες προσφορες για οσους ψαχνονται τωρα για το νεο τους σπιτι:

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-double-play/wind-double-play-s/?planID=1289

wind με 17 ευρω το μηνα για ενα χρονο

https://www.hol.gr/GR/home/doubleplay/Pages/default.aspx

hol adsl plus με 16 ευρω για ενα χρονο

χωρις παγια οτε κτλ,οι τιμες που γραφω ειναι τελικες και το μονο εξτρα που θα πληρωσετε ειναι το τελος ενεργοποιησης

Ε και η forthnet εχει 17,90 το μηνα. Ιδια ειναι.

Στη hol προαναφερθηκε οτι πρεπει να υπαρχει ηδη τηλεφωνικη γραμμη. (''Η υπηρεσία απαιτεί την ύπαρξη ενεργής τηλεφωνικής γραμμής ΟΤΕ'' '' , οπως αναφερουν στο σαιτ). Ειναι σιγουρο πως η hol δεν εχει παγιο; Ρωταω επειδη συνεργαζονται με τον ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Στη hol προαναφερθηκε οτι πρεπει να υπαρχει ηδη τηλεφωνικη γραμμη. (''Η υπηρεσία απαιτεί την ύπαρξη ενεργής τηλεφωνικής γραμμής ΟΤΕ'' '' , οπως αναφερουν στο σαιτ). Ειναι σιγουρο πως η hol δεν εχει παγιο; Ρωταω επειδη συνεργαζονται με τον ΟΤΕ.
Για τα πακέτα hol adsl (Shared LLU) χρειαζεται ενεργή γραμμή ΟΤΕ οπότε εκτός από τη hol πληρώνεις και πάγιο ΟΤΕ (15,25€/μήνα)

Τα πακέτα hol double-play είναι Full LLU οπότε δεν πληρώνεις τίποτα στον ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Για τα πακέτα hol adsl (Shared LLU) χρειαζεται ενεργή γραμμή ΟΤΕ οπότε εκτός από τη hol πληρώνεις και πάγιο ΟΤΕ (15,25€/μήνα)

Τα πακέτα hol double-play είναι Full LLU οπότε δεν πληρώνεις τίποτα στον ΟΤΕ.

A ναι νομιζω το ειχες αναφερει ξανα, αλλα τα ξεχναω τοσες εταιρειες που ειναι. :D
Μερσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Κάνε μια αναζήτηση στο google ;)
Έκανα μόλις μίλησες για κόφτη αλλά τα μόνα που βγήκαν ήταν ελάχιστα ποστ του 2006-2009 τα οποία απλώς "ισχυρίζονταν" ότι υπάρχει περιορισμός στην ταχύτητα. Καμία μελέτη γραμμής η οποία να καταδείκνυε κάτι τέτοιο.

Κατόπιν πήρα τηλέφωνο τη hol και μου απάντησα ότι πολιτική της εταιρίας είναι να μην εφαρμόζει traffic shaping σε καμία σύνδεση. Οπότε καλό είναι να μην παραπληροφορούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Και εγω ειχα hol και πηγαινε μια χαρα.Οποτε αλλη φορα καλυτερα να μην τρως οτι σου πλασαρουν.;) Αν και με τετοιο αβαταρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Πιάνω 15mbps (το τσέκαρα και με speed test) με 3 ευρώ το μήνα. Η σπιτονοικοκυρά μου έδωσε τον κωδικό, όπως γίνεται με όλους τους ένοικους σε αυτή τη πολυκατοικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Πιάνω 15mbps (το τσέκαρα και με speed test) με 3 ευρώ το μήνα. Η σπιτονοικοκυρά μου έδωσε τον κωδικό, όπως γίνεται με όλους τους ένοικους σε αυτή τη πολυκατοικία.

Πόσοι ένοικοι είναι στην πολυκατοικία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πιάνω 15mbps (το τσέκαρα και με speed test) με 3 ευρώ το μήνα. Η σπιτονοικοκυρά μου έδωσε τον κωδικό, όπως γίνεται με όλους τους ένοικους σε αυτή τη πολυκατοικία.

Δε νομίζω οτι τα speed test είναι τόσο αξιόπιστα. Πάνε πχ σε μια σελίδα που έχει τέλειους σέρβερ (nvidia), και κατέβασε ενα αρχείο με download manager (flashget πχ). Απο εκεί καταλαβαίνεις πόσο είναι το max speed σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Κατεβάζω με 1.4 - 1,5 mb το δευτερόλεπτο... Άρα it's ok!

Είναι 4 όροφοι στην πολυκατοικία, ο κάθε όροφος έχει 4 διαμερίσματα και το δικό του ίντερνετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
τα 8 mbps ειναι καλά? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top