Σύνδεση internet στην Πάτρα

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Καλά είναι, ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ ^^ γενικότερα τι συμφέρει να βάλω για ιντερνετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω ειχα ψαξει τα προγραμμα μονο ιντερνετ (οχι δωρεαν τηλεφωνα κλπ) και συνεφερε η Forthnet με 15 ευρω το μηνα προπληρωμενα.
15χ 12 + 70 ευρω τελος ενεργοποιησης (σε περιπτωση που το σπιτι δεν εχει γραμμη τηλεφωνου υπαρχουσα).
Στα τηλεφωνα δεν πληρωνεις επιπλεον παγιο (οπως θα γινοταν με τον ΟΤΕ) και σου εγκαθιστουν εξοπλισμο δωρεαν.


Σε προηγουμενο μηνυμα κανω συγκριση τιμων μεταξυ Forthnet και ΟΤΕ Διοδος και υπηρχε αρκετα μεγαλη διαφορα. Να το.
Ειχα δει και τις υπολοιπες εταιρειες (Wind, CYTA κλπ) αλλα της Forthnet συνεφερε εν τελει.
Να κι αυτο.
Ωστοσο, αμα θελεις προγραμμα με ιντερνετ + δωρεαν αστικα/υπεραστικα τηλεφωνα ας πουμε, δε γνωριζω. Δεν ενδιαφερομουν για τετοιου ειδους προγραμμα οποτε δεν το εψαξα καν.

Αυτη τη Forthnet την εχω κανει πια τοση διαφημιση >.< Ουτε να με πληρωναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εγω ρωτησα forthnet και μου ειπαν 17 ευρω που θα ειναι καθε 2μηνο δηλαδη 34 αλλα ηταν πολλα τα τελη ενεργοποιησης :/
ρωτησα στη cyta και μου ειπαν μια προσφορα απεριοριστα σταθερα, 40' σε κινητα και 8mbps 22 ευρω το μηνα και 20 τελη συνδεσης.
αλλα το σκεφτομαι μηπως δεν συμφερει λογο των 8mbps γτι και τηλεφωνα δεν θα κανω πολλα :/
στον οτε μου ειπαν 30 ευρω τελη συνδεσης και 23 το μηνα μονο ιντερνετ 24mbps.
και πρεπει να αποφασισω τι θα βαλω και δεν ξερω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Το πιο φθηνό της αγοράς είναι της wind 15 ευρώ εως 24mbps (ίσχυε μεχρι πριν λίγο καιρό, δεν ξέρω για τώρα) και της cyta 16 ευρώ αλλά έως 4mpbs, χωρίς δωρεάν χρόνο για τηλέφωνο. Στα τέλη ενεργοποίησης μπορεί να γίνει διακανονισμός και να τα δώσετε σε 2 δόσεις ειδικά αν πείτε ότι είστε φοιτητές.
Αν είστε στενεμένα οικονομικά όμως και σας δίνουν wifi μείνετε ως έχετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Στη fortnet το 17 ειναι οταν δεν ειναι προπληρωμενο. Το προπληρωμενο ειναι 15.

Ριξε μια ματια εδω, στο πρωτο (ADSL 24). εΙΝΑΙ 15 ευρω αν προπληρωσεις και 17,90 αν δινεις κανονικα καθε μηνα.

Ο ΟΤΕ σου λεει ταδε τιμη, αλλα εχε παντα κατα νου οτι θα πληρωνεις καθε μηνα παγιο ειτε μιλας στο τηλεφωνο ειτε οχι, το οποιο δε λεει καθολου.

Η CYTA νομιζω δε διαφερει τραγικα σαν τιμη απο τη Forthnet οποτε ισως ειναι εξισου καλη επιλογη. Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι σου λεει πως αμα αλλαξεις εταιρεια, πρεπει να τους επιστρεψεις το router αλλα μικρο το κακο γιατι αφ' ενος, οι εταιρειες συνηθως δινουν δωρεαν εξοπλισμο μαζι και αφ'ετερου μερικες φορες δεν ξερω κατα ποσο το εφαρμοζουν.

Προτου επιλεξεις καλο ειναι να υπολογισεις ποσο θα σου βγουν ολα μαζι για εναν χρονο. Τιμη μηνιαια χ 12 + Τελος ενργοποιησης αν υπαρχει + Παγια αν υπαρχουν.


Γενικα, δε χρειαζεται να παιρνεις τις εταιρειες, ειναι προτιμοτερο να το ψαχνεις στις σελιδες τους και μαλιστα να κοιτας τους τιμοκαταλογους γιατι εκει ειναι το ζουμι (ψιλα πραγμματα). Αν τυχον και παρεις τηλεφωνο να ρωτας τιμη, τιμη προπληρωμενου αν υπαρχει, ταχυτητα (που θα στην πει ετσι κι αλλιως), τελος ενεργοποιησης, αν θα δινεις επιπλεον παγια καθε μηνα, εξοπλισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Στη fortnet το 17 ειναι οταν δεν ειναι προπληρωμενο. Το προπληρωμενο ειναι 15.

Ριξε μια ματια εδω, στο πρωτο (ADSL 24). εΙΝΑΙ 15 ευρω αν προπληρωσεις και 17,90 αν δινεις κανονικα καθε μηνα.

Ο ΟΤΕ σου λεει ταδε τιμη, αλλα εχε παντα κατα νου οτι θα πληρωνεις καθε μηνα παγιο ειτε μιλας στο τηλεφωνο ειτε οχι, το οποιο δε λεει καθολου.

Η CYTA νομιζω δε διαφερει τραγικα σαν τιμη απο τη Forthnet οποτε ισως ειναι εξισου καλη επιλογη. Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι σου λεει πως αμα αλλαξεις εταιρεια, πρεπει να τους επιστρεψεις το router αλλα μικρο το κακο γιατι αφ' ενος, οι εταιρειες συνηθως δινουν δωρεαν εξοπλισμο μαζι και αφ'ετερου μερικες φορες δεν ξερω κατα ποσο το εφαρμοζουν.

Προτου επιλεξεις καλο ειναι να υπολογισεις ποσο θα σου βγουν ολα μαζι για εναν χρονο. Τιμη μηνιαια χ 12 + Τελος ενργοποιησης αν υπαρχει + Παγια αν υπαρχουν.


Γενικα, δε χρειαζεται να παιρνεις τις εταιρειες, ειναι προτιμοτερο να το ψαχνεις στις σελιδες τους και μαλιστα να κοιτας τους τιμοκαταλογους γιατι εκει ειναι το ζουμι (ψιλα πραγμματα). Αν τυχον και παρεις τηλεφωνο να ρωτας τιμη, τιμη προπληρωμενου αν υπαρχει, ταχυτητα (που θα στην πει ετσι κι αλλιως), τελος ενεργοποιησης, αν θα δινεις επιπλεον παγια καθε μηνα, εξοπλισμος.

η cyta to φοιτητικο exei δωρεαν τα 3 πρωτα παγια και με 24αρα ειναι στα 22 νμζ αλλα δεν θυμαμαι τελη ενεργοποιησης.
δεν θελω να ειναι προπληρωμενο γιατι παιζει να φυγω αργοτερα οποτε το μηνιαιο κοιταω. η forthner το μονο κακο ειναι οτι θελει 70 ευρω για την συνδεση :/
λεω για cyta απλα σου ειπα το σκεφτομαι λογω των 8mbps :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Έχω ήδη σταθερό ΟΤΕ και σκεφτόμουν να έβαζα και σταθερό από την ίδια εταιρεία. Σκεφτόμουν το φοιτητικό, που λέει ότι είναι 8 ευρώ, αλλά κατάλαβα ότι είναι και το πάγιο γύρω στα 15. Πάντως, θεωρείται καλή επιλογή? Η ταχύτητα θα έχει πρόβλημα επειδή θα είναι μέσω του δίοδος-εδετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Είμαι σε αυτό το πρόγραμμα και είναι πολύ καλό, γρήγορο και χωρίς προβλήματα. Είναι όμως ακριβό σε σχέση με τις υπόλοιπες εταιρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ωραία σε ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τίποτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο πακέτο που να περιλαμβάνει απεριόριστο ίντερνετ και νοβα και από κει και πέρα δεν με πολύ ενδιαφέρει για κινητά κλπ...
Έχετε να προτείνεται κάτι ; Προσφορά για φοιτητές φυσικά αν υπάρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_98

Νεοφερμένος

Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
είχε η forthnet ένα τώρα πρόσφατα που είδα με 29,90 τον μήνα (με ΦΠΑ)
24Mbps
Starter Pack Nova
Απεριόριστα Αστικά , Υπεραστικά
Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και άμα υπάρχει κάτι για φοιτητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
είχε η forthnet ένα τώρα πρόσφατα που είδα με 29,90 τον μήνα (με ΦΠΑ)
24Mbps
Starter Pack Nova
Απεριόριστα Αστικά , Υπεραστικά
Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και άμα υπάρχει κάτι για φοιτητές

Έχει κάποια επιπλέον χρέωση όμως ; Του στυλ πάγια ξέρω γώ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://diodos.gsrt.gr/Common/PackagesISP.aspx?isp=34

αυτό έχω από τον ΟΤΕ (με 24 Mbps) και είμαι πολύ ευχαριστημένη, σπάνια παρουσιάζει πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Νομιζω η Wind εχει double play απεριοριστα τηλεφωνα-ιντερνετ με 20€ τον πρωτο χρονο και 25€ τον δευτερο. Επειδη εχω το triple play της Nova με τα 30€ αν δεν βλεπεις καναλια τυπου Discovery, History και Nat Geo δεν αξιζει...

Αυτο με τα 25€ του ΟΤΕ δειχνει δελεαστικο αν το συνδυασεις και με ΟΤΕ TV με 21€ ακομα και λιωνεις Premier, Bundesliga και Primera
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Νομιζω η Wind εχει double play απεριοριστα τηλεφωνα-ιντερνετ με 20€ τον πρωτο χρονο και 25€ τον δευτερο. Επειδη εχω το triple play της Nova με τα 30€ αν δεν βλεπεις καναλια τυπου Discovery, History και Nat Geo δεν αξιζει...

Αυτο με τα 25€ του ΟΤΕ δειχνει δελεαστικο αν το συνδυασεις και με ΟΤΕ TV με 21€ ακομα και λιωνεις Premier, Bundesliga και Primera

Αυτό μάλλον θα πάρω γιατί θέλω μπάλα..
Δεν ξέρω όμως έχει ιταλικό μέσα ; Γενικά δεν τα έχω κοιτάξει αυτά ακόμη αλλά θα ήθελα να έχω μια γενική εικόνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω η Nova πιάνει και αμερικάνικα κανάλια (abc , cbs κ.ο.κ) ή όχι ;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτό μάλλον θα πάρω γιατί θέλω μπάλα..
Δεν ξέρω όμως έχει ιταλικό μέσα ; Γενικά δεν τα έχω κοιτάξει αυτά ακόμη αλλά θα ήθελα να έχω μια γενική εικόνα...

Ναι εχει και ιταλικο στο πακετο

Παιδιά να ρωτήσω η Nova πιάνει και αμερικάνικα κανάλια (abc , cbs κ.ο.κ) ή όχι ;; :hmm:

Οχι, δεν πιανει αμερικανικα καναλια αλλα δειχνει καποια προγραμματα του FOX μεσα απο το FX Greece
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τελικα ποια εταιρια προτεινετε για πιο φτηνο και ποιοτικο Internet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top