Σχόλια/Βοήθεια/Απορίες σχετικά με τις Κιθάρες

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω για μια εκανα αμαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Gtdead τι κιθαρα εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δεν εχει σημασια η κιθαρα αλλα ο κιθαριστας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Νομίζω οτι η κοπέλα θέλει να πει οτι της άρεσε η πέμπτη κιθάρα που δοκίμασε στο μαγαζί και πήρε αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Λολ τωρα που το ξαναβλεπω δικιο εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εβγαλα το dee του rhandy rhoads και θυμηθηκα τα παλια με την κλασικη.:'(Μην μας πεις gtdead οτι δεν προβαλει συναισθηματα κι αυτος γιατι ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
δεν ξερω αν ειναι αυτη ερωτηση για νεο θεμα, αλλα νομιζω οτι κολλαει καπως και εδω:

ποιος ειναι ο αγαπημενος σας κιθαριστας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν είπα πουθενά ότι ο Satrianni δεν βγάζει συναίσθημα. Νιώστο επιτέλους. :jumpy:
Ωραίος ο Rhoads, κρίμα που την έκανε νωρίς. Το δεύτερο μεγάλο σολο που έβγαλα ήταν τα 2 του Mr Crowley. Το πρώτο ήταν το Beyond the Realms of Death απο Judas Priest.

Μια ibanez rg370dx έχω, και είναι και σε άσχημη κατάσταση γιατί την είχα παρατήσει 6 μήνες. Αλλά δεν ασχολούμαι πλέον, όταν θα μαζέψω λεφτά θα πάω να αγοράσω μια κομμένη και ραμμένη στα μέτρα μου να κάνω την δουλειά μου.

Μια 7χορδη θέλω κυρίως και σκεύτομαι για την Ibanez UV7BK που χρησιμοποιεί ο Trey Azagthoth. Aν δουλεύει γιαυτόν σίγουρα θα δουλεύει και για μένα. Βγάζουν τρελά γκάζια, επιπέδου Morbid Angel και Meshuggah.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
o Andy Latimer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν είπα πουθενά ότι ο Satrianni δεν βγάζει συναίσθημα. Νιώστο επιτέλους. :jumpy:
Ωραίος ο Rhoads, κρίμα που την έκανε νωρίς. Το δεύτερο μεγάλο σολο που έβγαλα ήταν τα 2 του Mr Crowley. Το πρώτο ήταν το Beyond the Realms of Death απο Judas Priest.

Μια ibanez rg370dx έχω, και είναι και σε άσχημη κατάσταση γιατί την είχα παρατήσει 6 μήνες. Αλλά δεν ασχολούμαι πλέον, όταν θα μαζέψω λεφτά θα πάω να αγοράσω μια κομμένη και ραμμένη στα μέτρα μου να κάνω την δουλειά μου.

Μια 7χορδη θέλω κυρίως και σκεύτομαι για την Ibanez UV7BK που χρησιμοποιεί ο Trey Azagthoth. Aν δουλεύει γιαυτόν σίγουρα θα δουλεύει και για μένα. Βγάζουν τρελά γκάζια, επιπέδου Morbid Angel και Meshuggah.
Αμα ειναι μαλακας ο ανθρωπος δεν μπορεις να κανεις τπτ.Ξερεις πως πεθανε πιστευω,τοσο αδικα
Δεν μπορω να σε καταλαβω ρε φιλε,τη μια λες πουτανες τις ibanez και την αλλη θες να παρει αγορασεις ibanez....:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αμα ειναι μαλακας ο ανθρωπος δεν μπορεις να κανεις τπτ.Ξερεις πως πεθανε πιστευω,τοσο αδικα
Δεν μπορω να σε καταλαβω ρε φιλε,τη μια λες πουτανες τις ibanez και την αλλη θες να παρει αγορασεις ibanez....:s
Προφανώς δεν διαβάζεις τι γράφω. Έτσι σου κόλησε και με τον Satrianni. Οι Ibanez έχουν 3947529834543 κιθαρίστες/μπασίστες στο rooster τους. Γιαυτό λέω είναι οι πουτάνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Rooster είναι αυτό:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Coq_Belle-Ile.jpg

Επίσης, ο καημένος ο Satriani γράφεται με 1 'n'.

Τέλος ανούσιας παρέμβασης, συνεχίστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Kαι κάτι δεν μου πήγαινε καλά.. roster εννοούσα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
All in Satan's Name.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Kαι κάτι δεν μου πήγαινε καλά.. roster εννοούσα ^^
Μια χαρα καταλαβα τι ελεγες,απλως γιατι περιμενεις να μαζεψεις λεφτα να παρεις μια συνηθισμενη οπως λες κιθαρα ενω εμμεσα δοξάζεις τις gibson με τα λιγα signature που εχουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μια χαρα καταλαβα τι ελεγες,απλως γιατι περιμενεις να μαζεψεις λεφτα να παρεις μια συνηθισμενη οπως λες κιθαρα ενω εμμεσα δοξάζεις τις gibson με τα λιγα signature που εχουν???

Εμμεσα λες βλακείες, γιατί σε 3 ποστς γράφω πόσο μισώ τις gibson.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
[/b]

Οι Ibanez είναι οι πουτάνες των μουσικών οργάνων. Όλοι έχουν και ένα signature model. Αν ήθελα να βάλω ένα εύκολο στόχο στην μουσική μου καριέρα είναι να φτιάξω Ibanez Signature Model. Είναι καλές, έχουν ωραία ξύλα, έξυπνα σχεδιασμένο λεπτό μπράτσο που βοηθάει στην ταχύτητα, αλλά νταξ, τι επαγγελματικές και βλακίες. Αν η Ibanez δίνει στο rooster της 50 κιθάρες τσάμπα το μήνα και η Gibson δεν καταδέχεται να φτιάξει καν signature models, τι θα προτιμήσει ο επαγγελματίας, τις τσάμπα ή να δώσει 10000 ευρώ για ένα tour?
Δεν σ φταιω αμα ξεχνας τι λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Και οι ibanez αλλα και οι gibson ειναι καλες κιθαρες. Απλως ειναι για αλλα πραγματα και αλλα γουστα. Δεν υπαρχει μια κιθαρα που να τα κανει εξισου καλα ολα. Οι gibson ομως δεν εχουν καλη σχεση ποιοτητας-τιμης. Οσο το οτι εχουν οι ibanez πολλες signature δε μου λεει κατι. Ειναι καλες κιθαρες και οι φτηνες τους(για αυτα που δινεις) και οι ακριβοτερες τους σπερνουν. Εκτος βεβαια απο καποιες ακριβες τους κιθαρες οπως την jem που ενω ειναι εξαιρετικη κιθαρα δεν θαπρεπε ναναι τοσο ακριβη. Παντως οι prestige κανουν την δουλεια τους και με το παραπανω. Νομιζω ομως οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που εχουν σπονσορα την ibanez, δεν παιρνουν οργανα τζαμπα. Ισως εχουν καποιες εκπτωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Και οι ibanez αλλα και οι gibson ειναι καλες κιθαρες. Απλως ειναι για αλλα πραγματα και αλλα γουστα. Δεν υπαρχει μια κιθαρα που να τα κανει εξισου καλα ολα. Οι gibson ομως δεν εχουν καλη σχεση ποιοτητας-τιμης. Οσο το οτι εχουν οι ibanez πολλες signature δε μου λεει κατι. Ειναι καλες κιθαρες και οι φτηνες τους(για αυτα που δινεις) και οι ακριβοτερες τους σπερνουν. Εκτος βεβαια απο καποιες ακριβες τους κιθαρες οπως την jem που ενω ειναι εξαιρετικη κιθαρα δεν θαπρεπε ναναι τοσο ακριβη. Παντως οι prestige κανουν την δουλεια τους και με το παραπανω. Νομιζω ομως οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που εχουν σπονσορα την ibanez, δεν παιρνουν οργανα τζαμπα. Ισως εχουν καποιες εκπτωσεις.
Δεν ειπα κατι για την ποιοτητα της gibson,ισα ισα μακαρι να ειχαι μια απλως η αποψη μ ειναι οτι δεν θα εδινα τοσα λεφτα για μια gibson καθως δεν τα αξιζει.Μπορεις με λιγοτερα να βρεις καλυτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top