Σχόλια/Βοήθεια/Απορίες σχετικά με τις Κιθάρες

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ωραία, μια και μιλάμε για κιθάρα, τρέχα στις πρώτες σελίδες να διαβάσεις τα posts μου να μάθεις τίποτα.

Και το :D μου ανήκει, οκ? :D

ΥΓ. Ο χώρος της metal χέστηκε για το master of puppets με τα κλεμμένα riffakia από metal church :jumpy:
τα emoticon δεν ανηκουν σε κανενα οκ?:DΣιγα μη το φτιαξες κιολας.Και για πες απο πιο συγκεκριμενο τραγουδι κλεψανε τα riff.Αν οντως ηταν ετσι θα ειχαν γινει γνωστοι οι metal church,εγιναν ομως?.Και το οτι χεστηκε ο χωρος της μεταλ το λενε μονο κατι ακυροι τυποι(μαντεψτε ποιοι) ενω ολα τα αλλα γνωστα συγκροτηματα λενε το αντιθετο.Δηλαδη θες να μας πεις οτι ολες αυτες οι βαθμολογιες που εχει παρει το master ειναι μουφες,τι αλλο θα ακουσω.Και για να μαθαινεις https://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_puppets δες τα ratings
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Φαινεται οτι ολους σας αρεσουν διαφορετικα ειδη μουσικης. Δεν ειναι αναγκη να μαλωνετε και γιαυτο ομως. Ειδικα στην μουσικη δεν υπαρχει κατι το απολυτο. Μουσικη δεν ειναι μονο ενα συγκροτημα αλλωστε.

Συμφωνω μονο για τους dragonforce οχι επειδη δεν ξερουν να παιζουν αλλα γιατι προσπαθουν πραγματα που δεν μπορουν να παιξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Οτι και να γινει τα εκλεψαν δεν τα εκλεψαν τα ριφακια οι metallica πηγαν στην κορφη γτ εγραψαν μουσικη. και απ την αλλη αν αρχισουμε να βαζουμε τους metallica στο ιδιο επιπεδο με τους dragonforce ημαστε χαμενοι. στη metal ποτε δεν βγηκε κορυφαιο ενα συγκροτημα στην τυχη.
-----------------------------------------
+φωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UberHacker

Νεοφερμένος

Η UberHacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλά, το ότι οι Metallica έχουν κλέψει ριφφάκια από Metal Church δεν είναι σίγουρο. Το Master of Puppets και το Dark βγήκαν την ίδια χρονιά οπότε δεν μπορούμε να μιλήσουμε για κλοπή. Οι Metallica έχουν κλέψει αρκετά riffs κατά καιρούς αλλά παρ'όλα αυτά μέχρι το Master of Puppets ήταν αξιοσέβαστη μπάντα και μία από αυτές που εξέλιξαν το thrash.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Οτι και να γινει τα εκλεψαν δεν τα εκλεψαν τα ριφακια οι metallica πηγαν στην κορφη γτ εγραψαν μουσικη. και απ την αλλη αν αρχισουμε να βαζουμε τους metallica στο ιδιο επιπεδο με τους dragonforce ημαστε χαμενοι. στη metal ποτε δεν βγηκε κορυφαιο ενα συγκροτημα στην τυχη.
-----------------------------------------
+φωνω
πειτε να τα ακουει ο φιλος μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δεν τη λεω σε κανεναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Οτι και να γινει τα εκλεψαν δεν τα εκλεψαν τα ριφακια οι metallica πηγαν στην κορφη γτ εγραψαν μουσικη. και απ την αλλη αν αρχισουμε να βαζουμε τους metallica στο ιδιο επιπεδο με τους dragonforce ημαστε χαμενοι. στη metal ποτε δεν βγηκε κορυφαιο ενα συγκροτημα στην τυχη.
-----------------------------------------
+φωνω

Aς πούμε Trivium πχ?
Τα είδη είναι σχετικά. Το kill em all όλοι το λένε thrash, και στην ουσία είναι punk. Oι μοναδικοι που κατάφεραν να γράψουν genuine thrash ήταν οι overkill με το feel the fire και τα demos τους.

Όπως και να έχει, οι metallica απέδειξαν πως χωρίς Mustaine θα ήταν άλλο ένα mainstream συγκρότημα σαν τους rolling stones ας πούμε. Και επίσης οι metallica δεν ξέρουν κιθάρα, άρα δεν κολάνε εδώ. Όποιος έχει αντίθετη άποψη να πάει να πνιγεί δεν με ενδιαφέρει. Δεν ξέρουν δεν ξέρουν, τέρμα. Δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι συνθετικές ικανότητες του hetfield, ούτε οι τρέλες του burton ούτε η περιουσία του ulrich. Δεν ξέρουν κιθάρα. Επόμενος.

Όσο για το μουσικό μου αυτί, πριν πεις τις εξυπνάδες σου, άντε να βγάλεις την μισή δισκογραφία των death, των metallica, των iron maiden κτλ, και το four seasons του vivaldi με το αυτί χωρίς slow down addons και tabs και να μπορείς να καταλάβεις τις σκάλες με το πρώτο άκουσμα και έλα να μου πεις μετά αν ξέρω μουσική η όχι. Στην κιθάρα είμαι αυτοδίδακτος και μπορώ να παίξω ότι μου δώσεις, τι santrianni, τι malmsteen, τι necrophagist. Μπορεί να μην έχω την ικανότητα τους να κάνω improvisations και το precision τους, αλλά τα βγάζω με καλή απόδωση. Δεν λέω ότι ξέρω κιθάρα καλύτερα απόλους και είμαι χαμένο ταλέντο, αλλά σταμάτησα να μένω με ανοιχτό το στόμα στα sweeps του Herman Li και του Loomis εδώ και πολύ καιρό, γιατί όλα είναι θέμα υπομονής και μετρονόμου.

Μου έμαθες 5 mainstream ονόματα και μου το παίζεις guru της metal.

Όσο για το the dark, ξέρουμε 3 γεγονότα. Είναι ίδιο με το master of puppets, βγήκε την ίδια χρονιά και οι metal church χρησιμοποίησαν υλικό από τα demos. Άσε το μυαλό σου να ενώσει τις τελείες.

Και για να τελειώσω εδώ, ο καθένας ακούει ότι γουστάρει, δεν με ενδιαφέρει. Αλλά οποιοσδήποτε με στοιχειώδη γνώση μπορεί να καταλάβει ποιος είναι τεχνίτης σε ένα όργανο και ποιος όχι και ποιός ξέρει μουσική και μπορεί να την πάει σε ένα καινούργιο επίπεδο. Δεν χρειάζεται να ακούμε πάντα τεχνική μουσική ή οτιδήποτε τέτοιο. Προσωπικά πλέον προτιμώ να ακούω ambient, trip hop, modern jazz, electrogoth, bassoκαταστάσεις και progressive βλακείες, παρά τεχνική μουσική ή metal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Aς πούμε Trivium πχ?
Τα είδη είναι σχετικά. Το kill em all όλοι το λένε thrash, και στην ουσία είναι punk. Oι μοναδικοι που κατάφεραν να γράψουν genuine thrash ήταν οι overkill με το feel the fire και τα demos τους.

Όπως και να έχει, οι metallica απέδειξαν πως χωρίς Mustaine θα ήταν άλλο ένα mainstream συγκρότημα σαν τους rolling stones ας πούμε. Και επίσης οι metallica δεν ξέρουν κιθάρα, άρα δεν κολάνε εδώ. Όποιος έχει αντίθετη άποψη να πάει να πνιγεί δεν με ενδιαφέρει. Δεν ξέρουν δεν ξέρουν, τέρμα. Δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι συνθετικές ικανότητες του hetfield, ούτε οι τρέλες του burton ούτε η περιουσία του ulrich. Δεν ξέρουν κιθάρα. Επόμενος.

Όσο για το μουσικό μου αυτί, πριν πεις τις εξυπνάδες σου, άντε να βγάλεις την μισή δισκογραφία των death, των metallica, των iron maiden κτλ, και το four seasons του vivaldi με το αυτί χωρίς slow down addons και tabs και να μπορείς να καταλάβεις τις σκάλες με το πρώτο άκουσμα και έλα να μου πεις μετά αν ξέρω μουσική η όχι. Στην κιθάρα είμαι αυτοδίδακτος και μπορώ να παίξω ότι μου δώσεις, τι santrianni, τι malmsteen, τι necrophagist. Μπορεί να μην έχω την ικανότητα τους να κάνω improvisations και το precision τους, αλλά τα βγάζω με καλή απόδωση. Δεν λέω ότι ξέρω κιθάρα καλύτερα απόλους και είμαι χαμένο ταλέντο, αλλά σταμάτησα να μένω με ανοιχτό το στόμα στα sweeps του Herman Li και του Loomis εδώ και πολύ καιρό, γιατί όλα είναι θέμα υπομονής και μετρονόμου.

Μου έμαθες 5 mainstream ονόματα και μου το παίζεις guru της metal.

Όσο για το the dark, ξέρουμε 3 γεγονότα. Είναι ίδιο με το master of puppets, βγήκε την ίδια χρονιά και οι metal church χρησιμοποίησαν υλικό από τα demos. Άσε το μυαλό σου να ενώσει τις τελείες.

Και για να τελειώσω εδώ, ο καθένας ακούει ότι γουστάρει, δεν με ενδιαφέρει. Αλλά οποιοσδήποτε με στοιχειώδη γνώση μπορεί να καταλάβει ποιος είναι τεχνίτης σε ένα όργανο και ποιος όχι και ποιός ξέρει μουσική και μπορεί να την πάει σε ένα καινούργιο επίπεδο. Δεν χρειάζεται να ακούμε πάντα τεχνική μουσική ή οτιδήποτε τέτοιο. Προσωπικά πλέον προτιμώ να ακούω ambient, trip hop, modern jazz, electrogoth, bassoκαταστάσεις και progressive βλακείες, παρά τεχνική μουσική ή metal.
Εισαι μετριοφρων ομως αυτο μετραει,με 4 χρονια κιθαρα και παιζεις οτιδηποτε μπραβο:bravo:Και οντως δεν ειμαι guru της μεταλ γιατι ασχολουμαι περισσοτερο με ροκ,μπορει να ξερεις πειρισσοτερα απο μεταλ μουσικη με 4 χρονια ομως κιθαρα πιστευω πως δεν μπορεις να καταλαβεις πολλα για κιθαρα οπως ουτε κι εγω αλλα μη το παιζεις ξερολας και να κατακρινεις μεγαλους κιθαριστες(δεν μιλαω για metallica)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν αποφασίσετε ποιος την έχει πιο μεγάλη, επιστρέψτε στο θέμα του thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
[/b]

Αμαν ρε άνθρωπε. Τους maiden να τους καταλάβω, τους metallica και τους dragonforce τι τους θες και τους προτείνεις. O hetfield έπαιζε με την χειρότερη κιθάρα που φτιάχτηκε ποτέ, και γενικά οι metallica δεν ξέρουν κιθάρα. Οι dragonforce live είναι σαν μωρά που βαράνε κουδουνίστρες. Δοκίμασε να ακούσεις και να παίξεις Spiral Architect, Psychotic Waltz, Fates Warning, Control Denied/Death, Spastic Ink/Watchtower/Blotted Science, Martyr, Dillinger Escape Plan και δεν συμμαζεύεται και μετά δεν θα θες να ξανακούσεις ούτε για Dragonforce, ούτε για Metallica, ούτε για Iron Maiden, ειδικά όταν μιλάς για μουσικά όργανα.

Οι Ibanez είναι οι πουτάνες των μουσικών οργάνων. Όλοι έχουν και ένα signature model. Αν ήθελα να βάλω ένα εύκολο στόχο στην μουσική μου καριέρα είναι να φτιάξω Ibanez Signature Model. Είναι καλές, έχουν ωραία ξύλα, έξυπνα σχεδιασμένο λεπτό μπράτσο που βοηθάει στην ταχύτητα, αλλά νταξ, τι επαγγελματικές και βλακίες. Αν η Ibanez δίνει στο rooster της 50 κιθάρες τσάμπα το μήνα και η Gibson δεν καταδέχεται να φτιάξει καν signature models, τι θα προτιμήσει ο επαγγελματίας, τις τσάμπα ή να δώσει 10000 ευρώ για ένα tour?

Επίσης το κιθάρα για lead και για riffing/groove είναι ξεπερασμένο. Το μοναδικό θέμα που πρέπει να απασχολεί κάποιον είναι το τρέμολο. Αν δεν θες να εξερευνήσεις το τρέμολο, μην πάρεις. Και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με τα ξεκουρδίσματα.

Σ'αγαπω πολυ.
:)
Αλλα ελπιζω να μην αρνεισαι πουθενα μεσα σε ολο αυτο το ποστ το ποσο τιτανοτεραστιο ηταν σαν συγκροτημα οι Μεταλλικατς ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Όταν αποφασίσετε ποιος την έχει πιο μεγάλη, επιστρέψτε στο θέμα του thread.

Εγω ειμαι εκτος συναγωνισμου.. οταν ειμουν 2 μηνων επαιζα 67 οργανα ταυτοχρονα και μπορω να παιξω οτι ολη η φιλαρμονικη του βερολινου μονο με το αυτι (εε νταξει και λιγο με το ποδι.)



ps. Anarki εσυ εισαι μπασιστας μην κανεις σπαμ ποστς, ντροπη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Όταν αποφασίσετε ποιος την έχει πιο μεγάλη, επιστρέψτε στο θέμα του thread.
Καλα οκ τελος για τα συγκροτηματα,εξαλλου αυτος το τραβαει.Φιλε μου πηγαινε για ibanez για γ@@μισε τις gibson.Αυτη ειναι η συμβουλη μ .Αν θες ακου την.Εξαλλου gibson μ'αυτα τα λεφτα δεν προκειται να βρεις κι αν βρεις θα ειναι μουφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εισαι μετριοφρων ομως αυτο μετραει,με 4 χρονια κιθαρα και παιζεις οτιδηποτε μπραβο:bravo:Και οντως δεν ειμαι guru της μεταλ γιατι ασχολουμαι περισσοτερο με ροκ,μπορει να ξερεις πειρισσοτερα απο μεταλ μουσικη με 4 χρονια ομως κιθαρα πιστευω πως δεν μπορεις να καταλαβεις πολλα για κιθαρα οπως ουτε κι εγω αλλα μη το παιζεις ξερολας και να κατακρινεις μεγαλους κιθαριστες(δεν μιλαω για metallica)

Δεν λέω ψέμματα όμως. Παίζω ότι μου δώσεις. Το θέμα δεν είναι αυτό όμως.
Εγώ δεν είπα ότι ο Satrianni δεν παίζει καλή κιθάρα. Ίσα ίσα το αντίθετο, είναι μεγάλος guitar hero. Αυτό που είπα, είναι ότι μου μοστράρεις τον Satrianni που ουσιαστικά δεν κολάει πουθενά και είμαι σίγουρος πως δεν έχεις ιδέα για την θεωρία πίσω από αυτά που παίζει γιατί δεν σε ενδιαφέρει.

Την κουβέντα με τα συγκροτήματα, εσύ την άρχησες, λέγοντας να αλλάξει τα συγκροτήματα που ακούει. Ναι έκανα επίδειξη, ναι δεν φάνηκες να έχεις απάντηση παρα μόνο να μου πεις για 2 γνωστά ονόματα που τα ξέρει και η μάνα μου.

Είμαι ξερόλας, sorry :D
Μπορώ να καταλάβω για κιθάρα, όσο καταλαβαίνω για μουσική, και μουσική παίζω 14 χρόνια, όχι 4. Όπως είπα δεν έχω τα improvisation skills του Vai και το Precision του Malmsteen, αλλά και αυτό δεν αφορά τις γνώσεις μου. Αφορά το πόσο εξάσκηση κάνω κάθε μέρα. Και τα 3 από τα 4 χρόνια που έπαιζα κιθάρα, έπαιζα 8-9 ώρες την ημέρα, κάθε μέρα, με τον μετρονόμο τικ τικ, χωρίς υπερβολές. (γιαυτό έδωσα και δεύτερη φορά πανελλήνιες :D ). Αν το κάνεις και εσύ, θα μπορείς να παίξεις ότι σου δώσουν, χωρίς πολλά πολλά.

Αλλα ελπιζω να μην αρνεισαι πουθενα μεσα σε ολο αυτο το ποστ το ποσο τιτανοτεραστιο ηταν σαν συγκροτημα οι Μεταλλικατς ε.
Και να το αρνούμαι, δεν πειράζει. Αλλιώς δεν θα είμουν αυτός που είμαι :jumpy:, nothing else matters

Όταν αποφασίσετε ποιος την έχει πιο μεγάλη, επιστρέψτε στο θέμα του thread.

Το thread ουσιαστικά έχει τελειώσει, ότι ήταν να πούμε το είπαμε. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάτι, ας το κάνει. Αλλά θα είναι λεπτομέριες, άστο να υπάρχει να κάνουμε χαβαλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν λέω ψέμματα όμως. Παίζω ότι μου δώσεις. Το θέμα δεν είναι αυτό όμως.
Εγώ δεν είπα ότι ο Satrianni δεν παίζει καλή κιθάρα. Ίσα ίσα το αντίθετο, είναι μεγάλος guitar hero. Αυτό που είπα, είναι ότι μου μοστράρεις τον Satrianni που ουσιαστικά δεν κολάει πουθενά και είμαι σίγουρος πως δεν έχεις ιδέα για την θεωρία πίσω από αυτά που παίζει γιατί δεν σε ενδιαφέρει.

Την κουβέντα με τα συγκροτήματα, εσύ την άρχησες, λέγοντας να αλλάξει τα συγκροτήματα που ακούει. Ναι έκανα επίδειξη, ναι δεν φάνηκες να έχεις απάντηση παρα μόνο να μου πεις για 2 γνωστά ονόματα που τα ξέρει και η μάνα μου.

Είμαι ξερόλας, sorry :D
Μπορώ να καταλάβω για κιθάρα, όσο καταλαβαίνω για μουσική, και μουσική παίζω 14 χρόνια, όχι 4. Όπως είπα δεν έχω τα improvisation skills του Vai και το Precision του Malmsteen, αλλά και αυτό δεν αφορά τις γνώσεις μου. Αφορά το πόσο εξάσκηση κάνω κάθε μέρα. Και τα 3 από τα 4 χρόνια που έπαιζα κιθάρα, έπαιζα 8-9 ώρες την ημέρα, κάθε μέρα, με τον μετρονόμο τικ τικ, χωρίς υπερβολές. (γιαυτό έδωσα και δεύτερη φορά πανελλήνιες :D ). Αν το κάνεις και εσύ, θα μπορείς να παίξεις ότι σου δώσουν, χωρίς πολλά πολλά.


Και να το αρνούμαι, δεν πειράζει. Αλλιώς δεν θα είμουν αυτός που είμαι :jumpy:, nothing else matters



Το thread ουσιαστικά έχει τελειώσει, ότι ήταν να πούμε το είπαμε. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάτι, ας το κάνει. Αλλά θα είναι λεπτομέριες, άστο να υπάρχει να κάνουμε χαβαλέ.
Βαλε ενα video στο youtube να σε δουμε γιατι αν επαιζες τοση ωρα καθε μερα εισαι οντως πολυ καλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κι εγω επι ενα χρονο επαιζα ενα 6ωρο τη μερα, με μετρονομους και βιβλια και ασκησεις.
Οταν ΑΓΑΠΑΣ κατι και θες να το φτασεις σε καποιο παρα πολυ καλο επιπεδο, το εξασκεις. Αν καθεσαι να το κοιτας και να σε κοιταει και κεινο, δεν γινεται δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Βαλε ενα video στο youtube να σε δουμε γιατι αν επαιζες τοση ωρα καθε μερα εισαι οντως πολυ καλος

Aν το κάνεις και εσύ θα γίνεις το ίδιο καλός και καλύτερος. Ξεκίνα από τώρα, δεν θα το μετανιώσεις. Μην βάλεις ποτέ την κιθάρα σου στην θήκη της, ξέχασε τα είδωλα σου προς το παρών, και προσπάθησε να περάσεις τα όρια σου. Το ίντερνετ έχει τόσες πληροφορίες να σε προετοιμάσουν ψυχολογικά και πρακτικά, που και μόνο με αυτές θα καταφέρεις να κάνεις πολλά. Οι καθηγητές είναι πάντα σχετικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
θα βαλω και εγω ενα οπου να ναι
θα σας πω να κανετε σχολια :P
-----------------------------------------
ειναι αληθεια το οτι οταν πιασεις την κιθαρα δεν την αφηνεις ποτε.
παιζω 3 χρονια και εχω βγαλει πολυ περισσοτερα πραγματα απ οτι περιμενε ο καθηγητης μ
εχω ξεπερασει τις ντροπες
θελω να παιζω συνεχεια
ειναι η απολυτη ευχαριστηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Aν το κάνεις και εσύ θα γίνεις το ίδιο καλός και καλύτερος. Ξεκίνα από τώρα, δεν θα το μετανιώσεις. Μην βάλεις ποτέ την κιθάρα σου στην θήκη της, ξέχασε τα είδωλα σου προς το παρών, και προσπάθησε να περάσεις τα όρια σου. Το ίντερνετ έχει τόσες πληροφορίες να σε προετοιμάσουν ψυχολογικά και πρακτικά, που και μόνο με αυτές θα καταφέρεις να κάνεις πολλά. Οι καθηγητές είναι πάντα σχετικοί.
Εκανα 3 χρονια μαθηματα κλασικη και ημουν ενας απο τους 2 καλυτερους,δεν ειμαι ψωνιο ο καθηγητης μ το ελεγε.Αλλα τα παρατησα περυσι.Ηλεκτρικη δεν εκανα μαθηματα,μονος μ εμαθα και ξερω καλα πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N@D!@

Νεοφερμένος

Η N@D!@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
εγω οταν την πρωτοπηρα στα χερια μου (στο μαγαζει) (την πρωτη) δεν μου αρεσε καθολου ενω την πεμπτη(:P) που μου εδωσαν την αγαπησα αμεσως ........(την πιο ακριβη πηρα η χαζη):D......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
5 κιθαρες και πας πρωτη γυμνασιου.
Δεν το φυσατε καθολου ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top