Σχόλια/Βοήθεια/Απορίες σχετικά με τις Κιθάρες

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ok γουστα ειναι..Εγω παντως μισω τα death group.ΤΙ καλο να πεις οτι εχουν φωνη?Κιθαρα?Μονο χτυπιουνται.Εχεις ακουσει ποτε petrucci,satriani για να μ πεις αντε αντε...

Τόσα ξέρεις τόσα λες :D
Αν σε ρωτήσω τι το ιδιαίτερο έχει ο Santrianni θα μου πεις "γαμάει στην κιθάρα" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Τόσα ξέρεις τόσα λες :D
Αν σε ρωτήσω τι το ιδιαίτερο έχει ο Santrianni θα μου πεις "γαμάει στην κιθάρα" :D
Ε ναι που ειναι το περιεργο.Μηπως το αμφισβητείς?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Όλοι γαμάμε στην κιθάρα μετά από 5 χρόνια εξάσκησης 6-8 ώρες την ημέρα :D Αυτό δεν μας κάνει θεούς. Ασχολήσου λίγο με τις συνθέσεις αυτών που ακούς και άσε τις προτάσεις καλλιτεχνών και συγκροτημάτων, δεν θα βοηθήσουν κανέναν. Και αμφιβάλλω αν έχεις ακούσει ποτέ τα συγκροτήματα που έδωσα από την στιγμή που αμφισβητείς θρύλους της progressive όπως Mathaios, Schuldiner, Jarzombek κτλ. Απλά θεώρησες πως όλα είναι Death Metal, ενώ μόνο οι Death είναι αυτό το είδος.

Προσπάθησε να καταλάβεις τι το ιδιαίτερο έχει ο Satrianni και μου τον μοστράρεις και μετά έλα να τα συζητήσουμε. Αμφιβάλλω αν ασχολήθηκες ποτέ με την θεωρία πίσω από αυτά που παίζει, πως δημιουργεί τα συναισθήματα που προβάλλει στην μουσική του και τα σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
να αγορασεις μπασο(bass) ΑΚΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΛΟΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Όλοι γαμάμε στην κιθάρα μετά από 5 χρόνια εξάσκησης 6-8 ώρες την ημέρα :D Αυτό δεν μας κάνει θεούς. Ασχολήσου λίγο με τις συνθέσεις αυτών που ακούς και άσε τις προτάσεις καλλιτεχνών και συγκροτημάτων, δεν θα βοηθήσουν κανέναν. Και αμφιβάλλω αν έχεις ακούσει ποτέ τα συγκροτήματα που έδωσα από την στιγμή που αμφισβητείς θρύλους της progressive όπως Mathaios, Schuldiner, Jarzombek κτλ. Απλά θεώρησες πως όλα είναι Death Metal, ενώ μόνο οι Death είναι αυτό το είδος.

Προσπάθησε να καταλάβεις τι το ιδιαίτερο έχει ο Satrianni και μου τον μοστράρεις και μετά έλα να τα συζητήσουμε. Αμφιβάλλω αν ασχολήθηκες ποτέ με την θεωρία πίσω από αυτά που παίζει, πως δημιουργεί τα συναισθήματα που προβάλλει στην μουσική του και τα σχετικά.
Ενω προβαλλουν συναισθηματα αυτοι οι μογγολοι που ουτε μελωδια εχουν ουτε τπτ.Ασε ρε...Αμφισβητεις μεγαλα ονοματα .Προσεχε λιγο αυτα που λες...Κι αμα ο καθενας μπορουσε να γινει σαν κι αυτον δεν θα ηταν στη θεση π ειναι.Ξεστραβωσου:D και ακου αυτο :D https://www.youtube.com/watch?v=F4fP...hCompass.LoadingDiv').style.display = 'none';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UberHacker

Νεοφερμένος

Η UberHacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δε λέω, καλός ο Satriani, αλλά σιγά τώρα τον συνθέτη. Σε λίγο θα μας πεις ότι ο Malmsteen ξέρει τι γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δε λέω, καλός ο Satriani, αλλά σιγά τώρα τον συνθέτη. Σε λίγο θα μας πεις ότι ο Malmsteen ξέρει τι γράφει.
Μιλησε κανεις για malmsteen???Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Και αυτα που γραφει στην κιθαρα ειναι τρομερα.Επειδη δηλαδη δεν μπαιζει σε group?Απλως ειναι αλλο στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ενω προβαλλουν συναισθηματα αυτοι οι μογγολοι που ουτε μελωδια εχουν ουτε τπτ.Ασε ρε...Αμφισβητεις μεγαλα ονοματα .Προσεχε λιγο αυτα που λες...Κι αμα ο καθενας μπορουσε να γινει σαν κι αυτον δεν θα ηταν στη θεση π ειναι.Ξεστραβωσου:D και ακου αυτο :D

Ok sorry, πριν μάθεις μουσική, πρέπει να μάθεις να διαβάζεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ok sorry, πριν μάθεις μουσική, πρέπει να μάθεις να διαβάζεις :D
προς τι το σχολιο κυριε ξερολα...Για να εχουμε καλο ερώτημαα ποσο καιρο παιζεις κιθάρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
@uncle ernie +tomakriaggouri

πωωω ρε παιδια..μου ανεβασατε το ηθικο!! χαχαχα:P μια προσπαθεια ειπα να κανω και εγω..δε ειπα να γραψω και σολο..αλλα οπως και να χει..οκ ειμαι με αυτα που εχω μαθει εως τωρα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
παιδιαα... ενας ειναι ο SLASH!!!! και γραφει εξαιρετικα σολο και τα παιζει και μια χαρα!! εμενα προσωπικα ειναι ο αγαπημενος μου κιθαριστας!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Slash...
Δεν με εντυποσιαζει καθολου
και δεν ξερω γιατι
ισως επειδη ειναι σκατα η ολη κατασταση των Guns 'n' Roses
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
προς τι το σχολιο κυριε ξερολα...Για να εχουμε καλο ερώτημαα ποσο καιρο παιζεις κιθάρα?

4 χρόνια κιθάρα, 15 πιάνο
Ξαναδιάβασε τι έγραψα και άσε τις εξυπνάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
4 χρόνια κιθάρα, 15 πιάνο
Ξαναδιάβασε τι έγραψα και άσε τις εξυπνάδες.
μπραβο και γω 4 παιζω.Ισως εδωσες πιο πολυ βαση στο πιανο γι αυτο δν ξερεις πολλα απο κιθαρες...:DΑσχολησου τοτε πιο πολυ με το πιανο...
-----------------------------------------
Slash...
Δεν με εντυποσιαζει καθολου
και δεν ξερω γιατι
ισως επειδη ειναι σκατα η ολη κατασταση των Guns 'n' Roses
ο slash ηταν τρομερος συνθετης.Εχει βγαλλει ωραια τραγουδια.Ομως σαν κιθαριστας δεν ειναι και κορυφαιος.Οταν αρχισα τον ειχα και εγω σαν τοπ ομως μετα νταξει καταλαβα πως δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μπραβο και γω 4 παιζω.Ισως εδωσες πιο πολυ βαση στο πιανο γι αυτο δν ξερεις πολλα απο κιθαρες..

Έχεις δίκιο, δεν ακούω dragonforce και metallica :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
εγω δεν ακουω death αλλά ενα εχω να πω

Kyle Gass-->πολυ καλος στο ειδος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Tenacious d for ever
οντως ο kyle σκιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkn1ck

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, δεν ακούω dragonforce και metallica :D
Και μετα λες για μενα οτι δε ξερω να διαβαζω.Ασχετο τελειως...Και να τελειωνουμε αυτη την κοντρα με το ειδος μουσικης.Αν θες ανοιξε αλλο topic εδω μιλαμε για κιθάρα και επειδη δεν ξερεις και πολλα αστο....:DΚαι τελος που λες για τους metallica.Απλως αν δεν εχεις ακουσει το master of puppets απλως δεν ανηκεις στο χωρο της μεταλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos Kiriakou

Νεοφερμένος

Ο Riff Raff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιθάκη (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
λολ
Γελιο εχει:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Και μετα λες για μενα οτι δε ξερω να διαβαζω.Ασχετο τελειως...Και να τελειωνουμε αυτη την κοντρα με το ειδος μουσικης.Αν θες ανοιξε αλλο topic εδω μιλαμε για κιθάρα και επειδη δεν ξερεις και πολλα αστο....:DΚαι τελος που λες για τους metallica.Απλως αν δεν εχεις ακουσει το master of puppets απλως δεν ανηκεις στο χωρο της μεταλ.

Ωραία, μια και μιλάμε για κιθάρα, τρέχα στις πρώτες σελίδες να διαβάσεις τα posts μου να μάθεις τίποτα.

Και το :D μου ανήκει, οκ? :D

ΥΓ. Ο χώρος της metal χέστηκε για το master of puppets με τα κλεμμένα riffakia από metal church :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top