Σχολικά Ερωτηματολόγια

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ειναι εργασια νομιζω με τιτλο ΄΄Μονογραφια επαγγελματος΄΄
1ο: Ιδιαιτερα χαρακτηριστικα και ικανοτητες που πρεπει να εχει ο μαθητης για να ακολουθησει μεσω της εκπαιδευσης την πορεια για το συγκεκριμενο επαγγελμα.
2ο: Τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα και ικανοτητες που πρεπει να εχει ο επαγγελματιας στο συγκεκριμενο επαγγελμα για να εχει μια επιτυχημενη πορεια.

Αυτα πρεπει να γραψω σε καθε κεφαλαιο.Αλλα που μπορω να βρω πληροφοριες ωστε να γινει μια αριστη εργασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Επέλεξε ένα επάγγελμα, πχ νηπιαγωγός, και φαντάσου πως είσαι εσύ ο μαθητής που θέλει αυτό το επάγγελμα αλλά και ο εκπαιδευτικός.
Δεν είναι τόσο δύσκολο, ειδικά το 2ο, το 1ο είναι λίγο φλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Eσυ Θεοδωρα εχεις κανει καποια εργασια σαν αυτη;Το 1ο ειναι δυσκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Nope.
Δεν έχω κάνει.
Δεν ξέρω αν είναι δύσκολο αλλά δεν ξέρω τι θα έγραφα. Ίσως για αυτό να έβαζα κάποιο άλλο επάγγελμα. Οικολόγος και έτσι για να έγραφα τίποτα και στο 1ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

:P:P:P

Νεοφερμένος

Η :P:P:P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Sorry αν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα, αν υπάρχει βρίστε με ελεύθερα... :P
Αν υπάρχει κάποιος που πάει πρώτη λυκείου και έχει κάνει την εργασία της τεχνολογίας (ή κάποιος μεγαλύτερος που του έχει μείνει από παλιά τέλος πάντων) και έχει όρεξη να μου τη στείλει θα του δώσω το mail μου αν μπορεί να κάνει αυτή την καλή πράξη..θα με γλυτώσει από κόπο..και θα το εκτιμήσω ιδιέταιρα..
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Έχω σκεφτεί ένα(το δεύτερο δεν θα το πω, δεν ειμαι σίγουρη :P). Ο τίτλος είναι "Υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένη μια γέφυρα και αντοχή σε διάφορα βάρη" Το θέμα είναι δεν ξέρω εάν είναι καλή και δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα το υλοποιήσω κάτι τέτοιο!

:/:

Εάν αυτή η εργασία δεν είναι υλοποιήσημη μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη; :redface:

UPDATE: Η εργασία θα πρέπει να περιλαμβάνει πείραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό θέλει και φυσική (λογικά θέλει πείραμα).
Κάνε κάτι με θερμοκρασίες και ανάπτυξη κάποιου φυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
το θελεις με πειραμα....


ταχυτητα πτωσης καθε σωματος....παρε ενα μπαλονι στερεωσε το αντικειμενο με σπαγκο ριχτο απο ενα υψος και με την χρηση της αγαπημενης μας φιλης της φυσικης μπουαλα!!!ετοιμο το θεματακι!!
μπορεις να αναφερεις τη μαζα,να υπολογισεις το βαρος,να δεις αν κανει ελευεθερη πτωση ή κατακορυφη βολη κλπ κλπ κλπ κλπ


θελεις να παιξεις με την χημεια....παρε διαφορα υδατικα διαλυματα και παιξε με το ph.(πεχα)ποσο οξινο ειναι,ποσο βασικο....κοινες ιδιοτητες κλπ κλπ

ελπιζω να βοηθησα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Μπορεις να κανεις μια εργασια για τη φωτογραφικη μηχανη, δειχνοντας συνοπτικα πως δουλευει. Παρε ενα κουτι απο παπουτσια (η φτιαξε ενα απο μακετοχαρτο και ντυσε το με αυτο το αυτοκολλητο που εχει σχεδιο ξυλου), απο τη μια μερια κανε μια πολυ μικρη τρυπουλα, απο την αλλη μια μεγαλη και βαλε στη μεση ριζοχαρτο. Επειτα αν κοιταξεις μεσα απο τη μεγαλη τρυπα στρεφοντας τη μικρη προς καπου που να εχει φως θα δεις την εικονα ανεστραμμενη μεσα στο ριζοχαρτο. Το κουτι καλο θα ειναι να το βαψεις μαυρο απο μεσα (το πειραμα αυτο υπαρχει στο "ερευνω και ανακαλυπτω της πεμπτης ή εκτης δημοτικα, αν δεν εχουν αλλαξει τα βιβλια).
Μαζεψε και μερικες σελιδες με πληροφοριες για τη φωτογραφικη μηχανη (ιστορια, πώς λειτουργει κ.λπ.) και εισαι ενταξει.

Ακομα μπορεις να ασχοληθεις με το DNA. Αν ψαξεις στο Youtube μπορεις να βρεις ενα σωρο βιντεο με τροπους για να αφαιρεσεις τα μορια του DNA της φραουλας.
Π.χ.:

(Ειναι αγγλικα ομως :/:)



Καλη δουλεια και καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που αφιερώνετε για να με βοηθήσετε. Το θέμα είναι πως θέλω εργασίες που θα έχουν δύο μεταβλητές.
Επίσης, δεν με πειράζει καθόλου να είναι κάτι στα αγγλικά. Ότι βρείτε μου το δείχνετε, δεν έχω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Τι εννοεις δυο μεταβλητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Δηλαδη, πάχος ξύλου(πρώτη μεταβλητή) και αντοχή στο βάρος(δεύτερη)

Αααα :hmm:
Ε τοτε αυτα που σου προτεινα ειναι ντιπ αχρηστα :P

Εκτος κι αν βρεις τροπο, χρησιμοποιωντας φακους να καθορισεις την ευκρινεια της εικονας στη φωτογραφικη μηχανη (τυπος φακου-ευκρινεια) :hmm:
Αλλα θα ειναι δυσκολουτσικο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό που είπα εγώ;
Θερμοκρασία και ανάπτυξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
σε εμας παντως η εργασια ( το πειραμα ) πρεπει να εχει ανεξαρτητες εξαρτημενες μεταβ. ,ελεγχομενες μεταβλητες επιπεδα μεταβλητων ψαχνω για εργασια και αυτο που σκεφτηκα ειναι η εξασθενηση του σηματος ενος δεκτη οσο μεγαλυτερη ειναι η απομακρυνση απο τον πομπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αααα :hmm:
Ε τοτε αυτα που σου προτεινα ειναι ντιπ αχρηστα :P

Εκτος κι αν βρεις τροπο, χρησιμοποιωντας φακους να καθορισεις την ευκρινεια της εικονας στη φωτογραφικη μηχανη (τυπος φακου-ευκρινεια) :hmm:
Αλλα θα ειναι δυσκολουτσικο...:hmm:

Καθόλου άχρηστα. Γι'αυτό που ζητάω τώρα, είναι λίγο αλλά σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!

Αυτό που είπα εγώ;
Θερμοκρασία και ανάπτυξη;

Ναι, αυτό μου κάνει και ευχαριστώ πολύ. Ψάχνω όμως κάτι άλλο διότι το έχει ήδη ένας μαθητής από την τάξη μου αυτό!

σε εμας παντως η εργασια ( το πειραμα ) πρεπει να εχει ανεξαρτητες εξαρτημενες μεταβ. ,ελεγχομενες μεταβλητες επιπεδα μεταβλητων ψαχνω για εργασια και αυτο που σκεφτηκα ειναι η εξασθενηση του σηματος ενος δεκτη οσο μεγαλυτερη ειναι η απομακρυνση απο τον πομπο

Ενδιαφέρον... Εμένα μ'αρέσει πολύ. Εάν την έκανες φαντάζομαι θα έβγαινε ωραία εργασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Ενδιαφέρον... Εμένα μ'αρέσει πολύ. Εάν την έκανες φαντάζομαι θα έβγαινε ωραία εργασία![/QUOTE]

μαλλον αυτη θα κανω αφου ειναι σχετικα ευκολη και μπορω να βρω ευκολα πληροφοριες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://www.tee.gr/teeassoc/silogoi/edmhde/idees.htm
Επέλεξε κάτι εύκολο, γενικά δες στο google. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το Θεό. :P
Πες μας ποιο θα πάρεις, να έχουμε ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top