Σχολικά Ερωτηματολόγια

katerinagian

Νεοφερμένος

Η katerinagian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
δεν νομίζω πως είναι δημόσκοπηση....έρευνα
η δημοσκόπηση είναι έρευνα και γίνεται με χρήση ερωτηματολογίου
το πείραμα είναι έρευνα και πρέπει να έχεις τα κατάλληλα μέσα για να το κάνεις
η βιβλιογραφική έρευνα είναι έρευνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanny

Νεοφερμένος

Η Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fanny

μα δεν ειναι αυτο το θεμα...
χρειαζομαι βηματα...

πχ << Διαμόρφωση της Υπόθεσης της Έρευνας>>...
Κατάλαβες???

δεν θελω να αντιγραψω...
να δω καμμια εργασια με αυτο το θεμα για να βοειθηθω θελω...

please!!!!
please!!!!!!
[FONT=&quot]ΤΑ ΜΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ Η ΕΡΓΑΣΙΑ: [/FONT]


[FONT=&quot]ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ:[/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot]Εξώφυλλο (τίτλος εργασίας, ονοματεπώνυμο, σχολείο, τμήμα ,φωτογραφία, τόπος, Έτος)[/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot]Περιεχόμενα[/FONT]
[FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot]Τα πρώτα έξι στοιχεία ( Παρουσίαση προβλήματος, Σκοπός, Κοινωνικές ανάγκες, Υποθέσεις, Παράμετροι που θεωρώ ότι δεν επηρεάζουν την έρευνα)[/FONT]
[FONT=&quot]4.[/FONT][FONT=&quot]Πληροφορίες( ιστορική αναδρομή, επιμέρους θέματα, φωτογραφικό υλικό)[/FONT]
[FONT=&quot]5.[/FONT][FONT=&quot]Πειραματικό μέρος( Διαγράμματα ένα για κάθε ερώτηση. Στις ερωτήσεις ανοιχτού τύπου δεν φτιάχνουμε διάγραμμα.)[/FONT]
[FONT=&quot]6.[/FONT][FONT=&quot]Τα τελευταία έξι στοιχεία ( Αξιοπιστία, Περιγραφή της διαδικασίας που ακολουθήθηκε, Μεταβλητές, Συμπεράσματα, Προτάσεις συμπληρωματικής έρευνας, Βιβλιογραφία)[/FONT]
[FONT=&quot]7.[/FONT][FONT=&quot]Παράρτημα: Ερωτηματολόγιο ( Εργαλείο έρευνας)
[/FONT]


όσο αφορά
[FONT=&quot]τα πρώτα έξι στοιχεία (
[/FONT]
[FONT=&quot]1: Τίτλος ( Υποθέτω οτι έχεις κάνει έρευνα, δλδ δημοσκόπηση, δλδ έχεις ήδη μοιράσει ερωτηματολόγιο, άρα ο τίτλος σου είναι οι γνώσεις και οι απόψεις των συμμαθητών( αν έχεις δώσει ερωτηματολόγιο μόνο στους συμμαθητές σου) μου για το ταεκβοντο)... εκτός και αν έχεις κάνει βιβλιογραφική έρευνα όπου εκεί γράφεις σκέτο το ταεκβοντο.... )[/FONT]
[FONT=&quot]2:Παρουσίαση προβλήματος( Κάνε μια σύντομη εισαγωγή και πες πόσο σημαντικό άθλημα είναι και γιατί και τι προσφέρει, κτλ κτλ)[/FONT]
[FONT=&quot] 3. Σκοπός( Να ερευνήσεις τις γνώσεις και τις απόψεις των συμμαθητών σου για το συγκεκριμένο άθλημα, τι πιστεύουν , αν το ξέρουν, αν τους αρέσει, κτλ,κτλ, και αυτά πάντα σε περίπτωση που έχεις μοιράσει ερωτηματολόγιο)[/FONT]
[FONT=&quot]4. Κοινωνικές ανάγκες( να ενημερώσεις τους συμμαθητές σου, την κοινωνία ολόκληρη για αυτό το άθλημα και την σημαντικότητα του κτλ κτλ), γράψε λίγη έκθεση ιδεών...)[/FONT]
[FONT=&quot]5. Υποθέσεις( Τι αποτελέσματα υποθέτεις οτι θα έχει η έρευνα που έκανες, πχ: το 10% του δείγματος ασχολείται με τον αθλητισμό)[/FONT]
[FONT=&quot]6. Παράμετροι που θεωρώ ότι δεν επηρεάζουν την έρευνα( Παράμετροι που επηρεάζουν αλλά δεν τους λαμβάνεις υπόψη σου, πχ οικονομική κατάσταση δείγματος, κτλ)[/FONT]


[FONT=&quot]Τα παραπάνω σε βοηθάν μόνο αν έχεις κάνει δημοσκόπηση.... αν κάνεις βιβλιογραφική έρευνα μάλλον δεν θα σου είναι πολύ χρήσιμα....!!![/FONT]
[FONT=&quot]Όπως και να έχει , καλή επιτυχία..... [/FONT]:)


ευχαριστώ πολύ!!! !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mzew

Νεοφερμένος

Η mzew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά μήπως έχετε καμιά ιδεά να μου πείτε τι να γράψει στις κοινωνικές ανάγκες που εξυπηρετεί η έρευνά μου?Εμάς μας έδωσε 2 επιλογές: ή ερωτηματολόγιο, ή να κάνουμε πείραμα με φυτά...Εγώ διαλεξα το πείραμα,νομίζοντας ότι θα είναι πιο εύκολο,αλλά τώρα δεν έχω τι να γράψω...Ο τίτλος της εργασίας μου είναι: Πώς η θερμοκρασία του περιβάλλοντος στο οποίο αναπτύσσεται γκαζόν επηρεάζει την ανάπτυξή του.Καμιά ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά μήπως έχετε καμιά ιδεά να μου πείτε τι να γράψει στις κοινωνικές ανάγκες που εξυπηρετεί η έρευνά μου?Εμάς μας έδωσε 2 επιλογές: ή ερωτηματολόγιο, ή να κάνουμε πείραμα με φυτά...Εγώ διαλεξα το πείραμα,νομίζοντας ότι θα είναι πιο εύκολο,αλλά τώρα δεν έχω τι να γράψω...Ο τίτλος της εργασίας μου είναι: Πώς η θερμοκρασία του περιβάλλοντος στο οποίο αναπτύσσεται γκαζόν επηρεάζει την ανάπτυξή του.Καμιά ιδέα?
Δύσκολο φαίνεται:P
Νομίζω η απάντησή σου θα είναι σχετική με τα πειράματα σου...
Εγώ θα έγραφα κάτι σχετικό με την θερμοκρασία και την σημασία του πρασίνου..
Για την θερμοκρασία κάτι του τύπου 'είναι πολύ σημαντικό ότι οι άνθρωποι πρέπει να κατανοήσουν την διάσταση του φαινομένου του θερμοκηπίου και κτλ κτλ' αλλά αρκεί να μπορείς να το στηρίξεις..Άρα μελετάς τα αποτελέσματα και γράφεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mzew

Νεοφερμένος

Η mzew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δύσκολο φαίνεται:P
Νομίζω η απάντησή σου θα είναι σχετική με τα πειράματα σου...
Εγώ θα έγραφα κάτι σχετικό με την θερμοκρασία και την σημασία του πρασίνου..
Για την θερμοκρασία κάτι του τύπου 'είναι πολύ σημαντικό ότι οι άνθρωποι πρέπει να κατανοήσουν την διάσταση του φαινομένου του θερμοκηπίου και κτλ κτλ' αλλά αρκεί να μπορείς να το στηρίξεις..Άρα μελετάς τα αποτελέσματα και γράφεις!;)


Κάτι τετοιο σκεφτόμουν.Να δω τώρα πώς θα το αναπτύξω,αλλά όλο κάτι θα καταφέρω...Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι τετοιο σκεφτόμουν.Να δω τώρα πώς θα το αναπτύξω,αλλά όλο κάτι θα καταφέρω...Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!! :)
Τίποτα!
Βασικά αν θες σου γραφω , αυριο ομως, τι θα εγραφα εγω αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα εχει συνεχεια με το πειραμα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Σκέφτηκα να κάνω εργασία με θέμα "χρωματοθεαπεία". Εχει σχέση με την τεχνολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι μπορείς να το κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris77a

Νεοφερμένος

Ο harris77a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια βοηθεια... μηπωσ εχει κανενασ καμια ετοιμη να δω πωσ ειναι? εχω ενα τελιωσ ασχετο καθηγητη και δεν μασ εχει κανει καθολου περιγραφη πωσ να ειναι η εργασια... μεχρι τησ 10 μαρτη πρεπει να την εχω δωσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είναι δύσκολο, απλά απαντάς στις διάφορες θεματικές ενότητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
κανω ερευνα για τη διαφημιση..εχω φτιαξει ερωτηματολογιο και παρουσιαση του προβληματος αλλα δυσκολευομαι να στο σκοπο της ερευνας...τι να βαλω??:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**χρυ$@ν8η**

Νεοφερμένος

Η Χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ξερετε που μπορω να βρω υλικο για την αρχιτεκτονικη, την ιστορία της και αλλες πληροφορίες? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω πληροφορίες για το καπνισμα και την επίδραση του στον σφυγμό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ρε παιδια σος ειληκρινα δν ξερω τι να κανω!!!
η εργασία μου έχει ως θεμα το γαλα.
ομως το θεμα της εργασιας δν το διαλεξα εγω,το διαλεξε μια κοπελα κ τλκ εφυγε απο την εργασια...
και τωρα εχουμε λιγες μερες ν παραδωσουμε την εργασια κ δν ξερω τι ερευνα πρεπει ν κανω:S
μπορει ν μ προτεινει καποοιος καποια λυση ή εστω βοηθεια γ την εργασια!!??
σος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Παιδιά, διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και μου φαίνεται πώς εμάς μας ζήτησε κάτι διαφορετικό. Δεν μας μίλησε ποτέ για ερωτηματολόγιο..αντίθετα μαζί με την γραπτή εργασία όπου θα αναφέρονται τα στάδια που υπάρχουν και στο βιβλίο, θα πρέπει να κάνουμε και μια κατασκευή όπου πρέπει να δείχνουμε πως μία ανεξάρτητη μεταβλητή θα επηρεάσει την εξαρτημενη (κρατώντας όλες τις άλλες μεταβλητές σταθερές). Δλδ, θα πρέπει είτε να κάνω δύο διαφορετικές κατασκευές ή σε μία αν είναι εφικτή η αλλαγή της εξαρτημένης...

Από την στιγμή που θα βρω το θέμα , μου είναι "εύκολο" να υλοποιησω και την κατασκευή και την γραπτή.

αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω θέμα!

το μόνο που μου ακούγεται καλό μέσα στις σελίδες που διάβασα, είναι αυτό γύρω από την ανάπτυξη των φυτών ανάλογα με το ph του εδάφους!

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε; Θενκς ιν αντβανς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sleeping

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ! Έχω αναλάβει να κάνω μια ατομική εργασία με θέμα το γνωστό σε όλους Internet και πιο συγκεκριμένα "Internet και νέοι". Δεν πρόκειται να σας ρωτήσω να με βοηθήσετε με τις ερωτήσεις αλλα με τις απαντήσεις. Όσον αφορά τις ερωτήσεις, είναι χαζούλες στην πλειοψηφία και από όλες έχω βγάλει κάποιες ερωτήσεις (άρα μην νομίζετε ότι μπήκαν μόνο για να πιάσουν χώρο).

Έχω βάλει το ερωτηματολόγιο στα συνημμένα και θα παρακαλούσα όποιον μπορεί να μου στείλει τις απαντήσεις είτε μέσω προσωπικού μηνύματος είτε εδώ (ταλαιπωρία) είτε στο e-mail : batrax0s@hotmail.com.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • texnologia.JPG
    texnologia.JPG
    104.2 KB · Εμφανίσεις: 171
Τελευταία επεξεργασία:

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
οι απαντήσεις μου είναι
1i
2iii
3iii
4iii
5i
6i
7i
8i
9i
10ii
11i
12ii
13i
14i
15iii
16iii
17iii
18ii
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sleeping

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ευχαριστώ φίλε αρχιμήδη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evelina04

Νεοφερμένος

Η Evelina04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.
Έχω να κάνω μια εργασία στην τεχνο όπως ακριβώς καταλάβατε ... αλλά δν βρίσκω πουθενά (μέσα στ Internet) κάτι σχετικό.
Λοιπόν, ψάχνω: Ποιός είναι ο σκοπός της εξερεύνησης του Διαστήματος ; Έχω κάποιες ιδέες αλλά δν θέλω ν επεκταθώ περαιτέρω μόνη μ...
Αν μπορείτε να μ βοηθήσετε θ τ εκτιμήσω πλ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top