Σχολικά Ερωτηματολόγια

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εγω ειχα διαλεξει θεμα "2012"!!! :)

Ο τεχνολογος περιμενε κατι πολυ χαλια του στυλ "θα πεθανουμε, βρειτε καταφυγιο" και μας δουλευε (καλοπροαιρετα παντα ο ανθρωπος, δε λεω, ειναι καλος καθηγητης) τον "συνεργατη" μου κι εμενα. την παρασκευη παρουσιασαμε και φαινεται να του αρεσε (δεν του πηγαμε αυτο που περιμενε :)). ηταν ωραιο θεμα, με πολυ πλακα (διαβαζεις πολλες ασυναρτησιες στο διαδυκτιο) και ειναι ευκολο και να τα αποστηθησεις αν θελησεις για την παρουσιαση, μιας και πανω κατω γνωστα ειναι ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_v

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φιλε ωραιο αυτο με 2012!!πρωτοτυπο!!εγω παλι επελξα να κανω εργασια με θεμα την πυρινικη φυσικη και ενεργεια!!ειναι πολυ καλο θεμα μιας και μου δινεται η δυνατοτητα να ασχοληθω με πειραματα και γενικοτερα ερευνα!!το μονοπου αρκει ειναι να εχουμε ορεξη και μερακει και φυσικα να μας αρεσει το θεμα και εμμεσα να μας αντιπροσωπευει ετσι ωστε να εχουμε το αποτελεσμα που επιθυμουμε(20 στο τετραμηνο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Σκοπος ειναι το να μαθεις και να το περασεις καλα, το εικοσι ειναι επακολουθο των δυο. θα μου πεις τωρα, τι να μαθω εγω απο το "2012";... ενταξει, εξαιρεση ειναι αυτο :Ρ

ΥΓ: αν κανεις και πειραματα σχετικα με την ενεργεια σιγουρα θα ανεβει και ο μεσος ορος αξιολογησης της παρουσιασης μιας και θα υπαρχει ενδιαφερον απο τους "θεατες". καλη η ιδεα σου! μπορεις επισης να τους κανεις και απλες ερωτησεις πανω στο θεμα για να νιωθουν οτι συμμετεχουν πιο πολυ και ετσι να δινουν προσοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πιστευτε ειναι ενδιαφερον θεμα η αρχιτεκτονικη σε διαφορες εποχες απο την αρχαιοτητα ως σημερα??? Θα βρω υλικκο?

Αχ μπράβο, πολύ ωραίο θέμα!!:) Αν κοιτάξεις στο goοgle, θα βρεις αρκετές πληροφορίες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannak

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παιδια θελω μια βοη8εια οποιος μπορει ασ μ δωσει καμια ερωτησει σχετικα με το περιβαλλον γτ κανς μια εργασια κ θελω ερωτησεις για το ερωτηματολογιο μ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
iwannak, μπορεις να ρωτησεις:
"προσπαθειτε με καποιο τροπο να ειστε πιο φιλικοι προς το περιβαλλον; ναι οχι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannak

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
χμμ ευχαριστω για την βοηθεια σου...!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_v

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Σκοπος ειναι το να μαθεις και να το περασεις καλα, το εικοσι ειναι επακολουθο των δυο. θα μου πεις τωρα, τι να μαθω εγω απο το "2012";... ενταξει, εξαιρεση ειναι αυτο :Ρ

ΥΓ: αν κανεις και πειραματα σχετικα με την ενεργεια σιγουρα θα ανεβει και ο μεσος ορος αξιολογησης της παρουσιασης μιας και θα υπαρχει ενδιαφερον απο τους "θεατες". καλη η ιδεα σου! μπορεις επισης να τους κανεις και απλες ερωτησεις πανω στο θεμα για να νιωθουν οτι συμμετεχουν πιο πολυ και ετσι να δινουν προσοχη.
Μην το λες!!μπορεις να μαθεις για το 2012!γειναι ειναι μια ιδεολογια και 2 διαφορετικες αποψεις θρησκειας και επιστημης!!ειναι βαθυστοχαστο θεμα!
οσο για μενα!γενικα μου αρεσει η ερευνα και η εκτελεση πειραματων οποτ θα μου δωθει η δυνατοτητα και για να μαθω αλλα και για να πειραματιστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinagian

Νεοφερμένος

Η katerinagian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια θελω μια βοη8εια οποιος μπορει ασ μ δωσει καμια ερωτησει σχετικα με το περιβαλλον γτ κανς μια εργασια κ θελω ερωτησεις για το ερωτηματολογιο μ...


[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]3)[/FONT][FONT=&quot]Αξιολόγησε τους παρακάτω λόγους ανάλογα με το πόσο πιστεύεις ότι συμβάλουν στην μόλυνση του περιβάλλοντος βάζοντας 5 στο πιο σημαντικό έως το 1 στο πιο ασήμαντο.[/FONT]

[FONT=&quot]Α. αυτοκίνητα [/FONT]
[FONT=&quot]Β. εργοστάσια [/FONT]
Γ. χημικά ( πχ: λιπάσματα, φυτοφάρμακα κτλ)
[FONT=&quot]Δ. κατάχρηση πρώτων υλών ( πχ : ξύλο)[/FONT]
[FONT=&quot]Ε. υπερκατανάλωση[/FONT]

[FONT=&quot]4)[/FONT][FONT=&quot]Αξιολόγησε τους παρακάτω τρόπους που μπορούν να συμβάλουν στην μείωση της μόλυνσης βάζοντας 5 στο πιο σημαντικό έως το 1 στο πιο ασήμαντο ;[/FONT]
[FONT=&quot]Α. φίλτρα στα εργοστάσια[/FONT]
[FONT=&quot]Β. Ανακύκλωση [/FONT]
[FONT=&quot]Γ. χρήση εναλλακτικών πηγών ενέργειας [/FONT]
[FONT=&quot] Δ. βιολογική γεωργία [/FONT]
[FONT=&quot] Ε. βιολογικός καθαρισμός λημμάτων [/FONT]

[FONT=&quot]Πότε έγινε το ατύχημα του Τσερνομπίλ ;[/FONT]
[FONT=&quot] Α.1990 Β.1980 Γ.1982 Δ. 1986 Ε.ΔΓ/ΔΑ [/FONT]

[FONT=&quot]9)[/FONT][FONT=&quot]Η περιοχή του Τσερνομπίλ είναι:[/FONT]
[FONT=&quot]Α. χωρίς ραδιενέργεια [/FONT]
[FONT=&quot]Β. με μικρές διαρροές ραδιενέργειας [/FONT]
[FONT=&quot]Γ. Με αυξανόμενη με τον καιρό ποσότητα ραδιενέργειας [/FONT]

[FONT=&quot]10)[/FONT][FONT=&quot] Τι είναι ο αμίαντος [/FONT][FONT=&quot];[/FONT]
[FONT=&quot]Α. βλαβερό οικοδομικό υλικό [/FONT]
[FONT=&quot] Β. ένα είδος τσιμέντου [/FONT]
[FONT=&quot]Γ. μια ποικιλία ξύλου [/FONT]
δ) ΔΓ/ΔΑ

[FONT=&quot]11)[/FONT][FONT=&quot]Τι είναι το φαινόμενο του θερμοκηπίου ;[/FONT]
[FONT=&quot]Α. ένα φυσιολογικό θερμοκήπιο [/FONT]
[FONT=&quot]Β. η υπερθέρμανση του πλανήτη [/FONT]
[FONT=&quot]Γ. ένα φυσικό φαινόμενο[/FONT]

[FONT=&quot]Τι είναι η τρύπας του όζοντος............[/FONT]

[FONT=&quot]Τι είναι η όξινη βροχή..........................[/FONT]

[FONT=&quot]12)[/FONT][FONT=&quot]Να αξιολογήσεις τα παρακάτω:[5.πολύ επικίνδυνο 4.επικίνδυνο 3. μάλλον επικίνδυνο 2. μάλλον ασφαλές 1.ασφαλές][/FONT]
[FONT=&quot]Α. φαινόμενο του θερμοκηπίου [/FONT]
[FONT=&quot]Β. μεταλλαγμένα τρόφιμα[/FONT]
[FONT=&quot]Γ. λιπάσματα (εκτεταμένη χρήση)[/FONT]
[FONT=&quot]Δ. πυρηνική ενέργεια [/FONT]

[FONT=&quot]13)[/FONT][FONT=&quot]κάθε πότε κάνετε ανακύκλωση[/FONT][FONT=&quot];[/FONT]
[FONT=&quot]Α. συχνά Β. σπάνια Γ. ποτέ [/FONT]

[FONT=&quot]13α) αν δεν ανακυκλώνετε τι είναι αυτό που σας εμποδίζει [/FONT]
[FONT=&quot]α)[/FONT]
[FONT=&quot]β)[/FONT]


[FONT=&quot]14)[/FONT][FONT=&quot]τι γνώμη έχετε για τα μεταλλαγμένα τρόφιμα;[/FONT]
[FONT=&quot]Α. καλή Β. μάλλον καλή Γ. μάλλον κακή Δ. κακή [/FONT]

15)θα αγόραζες ένα γλύκισμα που σου αρέσει πολύ αν ήξερες ότι περιέχει γενετικά τροποποιημένους οργανισμούς;


[FONT=&quot]16)[/FONT][FONT=&quot]Αξιολόγησε τους παρακάτω κινδύνους που κατά της άποψη σου εγκυμονεί η καλλιέργεια Γ.Τ.Ο (5: πολύ σοβαρό, 4 :………)[/FONT]
[FONT=&quot] Α) της μόλυνσης με Γ.Τ.Ο των κοντινών σε απόσταση χωραφιών[/FONT]
[FONT=&quot] Β) της διακοπής της τροφικής αλυσίδας[/FONT]
[FONT=&quot] Γ) της εκδήλωσης αλλεργιών από τον άνθρωπο[/FONT]
[FONT=&quot] Δ)………….[/FONT]
[FONT=&quot] ………….[/FONT]

[FONT=&quot]17)[/FONT][FONT=&quot]τι είναι το Πρωτόκολλο του Κιότο[/FONT]
[FONT=&quot]18 )[/FONT][FONT=&quot]ποια χώρα ευθύνεται για το ¼ εκπομπών [/FONT][FONT=&quot]CO[/FONT][FONT=&quot]2
[/FONT]


ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΕΙΡΑ.... ΔΕΣ ΤΑ , ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΟΥ ΤΑ, ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ..... ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.........
--> Περιβάλλον........... πολύ μεγάλο θέμα.... ολόκληρη επιστήμη......... μήπως θα έπρεπε να επικεντρωθείς κάπου; ανακύκλωση, ενέργεια, μόλυνση εδαφών, μόλυνση αέρα, φαινόμενο θερμοκηπίου, κτλ;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μελα

Νεοφερμένος

Η Μέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
μελα, πρέπει να βρεις βιβλιογραφία, όχι βιογραφία :Ρ
Δύσκολο θέμα γιατί πρέπει να βρεις ενήλικες να δώσεις το ερωτηματολόγιο. Γιατί αποφάσισες να κάνεις την έρευνα σε ενήλικες; Πιο εύκολο θα ήταν να μοιράσεις το ερωτηματολόγιο στους συμμαθητές σου! Ωστόσο δεν παύει να είναι ένα πολύ ωραίο θέμα![/quote]

καταλαθος ειπα βιογραφία...:worry: βασικα εβαλα ενηλικες γιατι θα απαντησουν με περισσοτερη ορημοτητα.... ειναι πολυ ωραιο θεμα για αυτο το διαλεξα αλλα και πολυ δυσκολο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αφού είσαι σε φόρουμ που έχει πλέον ενήλικες μπορείς να το ποστάρεις στο e-steki και να ζητήσεις να στο συμπληρώσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinagian

Νεοφερμένος

Η katerinagian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Για όσους θέλουν να κάνουν online έρευνα είναι πολύ ωραίο εργαλείο η παρακάτω σελίδα. Μπορείς να φτιάξεις το ερωτηματολόγιο σου, να στείλεις το Link σε όσους θέλεις, στους φίλους σου στο fb ή ακόμα και εδώ μέσα να το αναρτήσεις και να σου απαντήσουν. Το mysurvs βγάζει αυτόματα τα αποτελέσματα και τα διαγράμματα. Είναι ένα πολύ καλό εργαλείο, που θέλει λίγη δουλίτσα μέχρι να φτιάξεις τις ερωτήσεις αλλά μετά μπορείς να κάνεις μια καταπληκτική εργασία, με μεγάλο δείγμα, και με έτοιμα τα διαγράμματα και τα στατιστικά!!!!!
https://www.mysurvs.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Καλό, Κατερίνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μπορείτε να μου προτείνετε μια εργασία με θέμα την ηλιακή ενέργεια...Αλλά η καθηγήτρια μας θέλει και πείραμα οπότε πρέπει να είναι κάτι που θα μπορέσω να κάνω κάποιο πείραμα.Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βικτωρία39112

Νεοφερμένος

Η Βικτωρία39112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εχω να σου δωσω ετοιμη εργασια εαν το θελεισ....εκτοσ κιαν εχεισ τετοιο ψωνιο που θεσ να την γραψεισ μονοσ σου......τηνν εχω ανεβασει και στο www.scribd.com αλλα αν θελεισ πεσ μου να σου στειλω το link .Εχει να κανει με το πωσ το ph επιρεαζει την αναπτυξη των φυτων!!!!!!!only willing to help!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
αμα μπορείς στείλε το link να την δω και θα δώ εαν θα την χρησιμοποιήσω.Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonio2761994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonio2761994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
μήπως μπορείς να μου δώσεις το link βικτόρια??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noname2

Νεοφερμένος

Ο noname2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια εχω επιλεξει εργασια με θεμα την ηλιακη ενεργεια... σ μια εβδομαδα την παρουσιαζω και δν εχω κανει τπτ προς το παρον :( :( :(.............μηπως μπορειτε να μου πειτε μερικες ερωτησεισ για τ ερωτηματολογιο και γενικα πως θα ειναι το στυλ και η μορφη του ερωτηματολογιου και γενικα της εργασιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noname2

Νεοφερμένος

Ο noname2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια σε μια εβδομαδα παρουσιαζω sos....θεμα: η ηλιακη ενεργεια...8ελω να με βοηθησητε αν μπορειτε λεγοντας μου διαφορες μεταβλητες για τον τιτλο με θεμα οπως ειπα την ηλιακη ενεργεια....κ επισης αν εχετε ιδεες για το ερωτηματολογιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinagian

Νεοφερμένος

Η katerinagian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια σε μια εβδομαδα παρουσιαζω sos....θεμα: η ηλιακη ενεργεια...8ελω να με βοηθησητε αν μπορειτε λεγοντας μου διαφορες μεταβλητες για τον τιτλο με θεμα οπως ειπα την ηλιακη ενεργεια....κ επισης αν εχετε ιδεες για το ερωτηματολογιο!!!

Ηλιακή ενέργεια και ερωτηματολόγιο..... άρα καταλαβαίνω ότι θα κάνεις δημοσκόπηση και όχι πείραμα. άρα ο τίτλος σου προφανώς θα είναι ' Οι γνώσεις και οι απόψεις των συμμαθητών μου για την ηλιακή ενέργεια'.... εφόσον το ερωτηματολόγιο το απαντήσουν οι συμμαθητές σου! Μεταβλητές: Εξαρτημένη --> Οι γνώσεις και οι απόψεις του δείγματος , Ανεξάρτητη--> Το δείγμα ( αν απαντήσουν οι συμμαθητές σου , το δείγμα σου θα είναι οι συμμαθητές σου)

Ενδεικτικές ερωτήσεις :

Έχετε επισκεφτεί ποτέ κάποια μονάδα παραγωγής ενέργειας μέσω του ήλιου:
Ναι___ Όχι___



Πώς λέγονται τα συστήματα που μετατρέπουν την ηλιακή ενέργεια σε ηλεκτρική;
α) Φωτοβολταϊκά
Β) ................
γ)................
δ) Δεν γνωρίζω


Το περιβάλλον έχει δεχτεί ένα ισχυρό πλήγμα από τις ρυπογόνες ουσίες τα τελευταία χρόνια με κίνδυνο να προκληθεί μη αναστρέψιμη βλάβη. Πιστεύετε ότι μπορούν οι Α.Π.Ε και ιδιαίτερα η ηλιακή ενέργεια να εξομαλύνουν την κατάσταση:
Ναι___ Όχι___

Βαθμολογήστε τα παρακάτω ανάλογα με το πόσο ρυπογόνα τα θεωρείτε βάζοντας 5 στο πιο ρυπογόνο έως το 1 σε αυτό που αποβάλει του λιγότερους ρύπους:
α) Αιολική Ενέργεια 5 4 3 2 1
β) Ηλιακή Ενέργεια 5 4 3 2 1
γ) Γεωθερμική Ενέργεια 5 4 3 2 1
δ) Υδροηλεκτρική Ενέργεια 5 4 3 2 1
ε) Ενέργεια από την Βιομάζα 5 4 3 2 1
ζ) Ενέργεια από το πετρέλαιο 5 4 3 2 1
η) Ενέργεια από τον γαιάνθρακα 5 4 3 2 1
θ) Ενέργεια από το φυσικό αέριο 5 4 3 2 1
ι) Πυρηνική Ενέργεια 5 4 3 2 1

-----> Αν παρουσιάζεις σε μια εβδομάδα και δεν έχεις φτιάξει ακόμα το ερωτηματολόγιο, μάλλον θα πρέπει να βιαστείς!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top