Σχολικά Ερωτηματολόγια

Sotiris_Toumpa

Νεοφερμένος

Ο !Είδομεν τα πάντα όλα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
εγω με την ομαδα μου θα κανουμε ερωτηματολογιο με θεμα ''πως η μουσικη επηρεαζει την ψυχολογια των ανθρωπων'' εχω σκεφτει καποιες ερωτησεις αλλα κολλησα :(!!!
μπορειτε να μου προτεινετε καποιες?

Στην α' λυκείου κάνουμε ατιμική εργασία και όχι ομαδική!Άρα αυτό που λές δέν στέκει με τίποτα:nono:...άν θέλεις μπορώ να σου προτείνω ερωτίσεις για ατομική εργασία.!!
Φιλικά πάντα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Στην α' λυκείου κάνουμε ατιμική εργασία και όχι ομαδική!Άρα αυτό που λές δέν στέκει με τίποτα:nono:...άν θέλεις μπορώ να σου προτείνω ερωτίσεις για ατομική εργασία.!!
Φιλικά πάντα:iagree:

είναι και καποιοι καθηγητές που θελουν ομαδικές εργασίες..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
και που μπορώ να προμηθευτώ αυτό τον αποστακτήρα???? πες μου
Στην Αθήνα έχει στο μοναστηράκι σίγουρα. Έκανα μια αναζήτηση στο google και είδα ότι μπορείς να βρεις εύκολα ακόμα και με παραγγελία από internet. Μη βάλω Link και θεωρηθεί διαφήμηση. Ψάξτο κι εσύ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγω δεν εχω καταλαβει καν τι πρεπει να γραψουμε στισ μεταβλητες. Επισης ουτε πια ειναι τα επιπεδα τους.:(

ποιο είναι το θέμα της εργασίας σου? εμένα π.χ ήταν "ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΙ ' .
μεταβλητή: βαθμός κατανάλωσης αλκοόλ από τους εφήβους.
σταθερά: : Κατά πόσο οι έφηβοι του χου Γενικού Λυκείου καταναλώνουν αλκοόλ.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris_Toumpa

Νεοφερμένος

Ο !Είδομεν τα πάντα όλα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ποιο είναι το θέμα της εργασίας σου? εμένα π.χ ήταν "ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΙ ' .
μεταβλητή: βαθμός κατανάλωσης αλκοόλ από τους εφήβους.
σταθερά: : Κατά πόσο οι έφηβοι του χου Γενικού Λυκείου καταναλώνουν αλκοόλ.
:)

Φαντάζομαι ανώνιμα το συμπληρόνουμε ετσι??
Μπορει ας πούμε κάποιος να πίνει που κανονικά δέν κάνει και να μην θέλει να το μάθει ο περίγερός του!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Φαντάζομαι ανώνιμα το συμπληρόνουμε ετσι??
Μπορει ας πούμε κάποιος να πίνει που κανονικά δέν κάνει και να μην θέλει να το μάθει ο περίγερός του!:jumpy:

:iagree: ναι βρε ανώνιμα !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sentimental

Νεοφερμένος

Η Sentimental αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Στην α' λυκείου κάνουμε ατιμική εργασία και όχι ομαδική!Άρα αυτό που λές δέν στέκει με τίποτα:nono:...άν θέλεις μπορώ να σου προτείνω ερωτίσεις για ατομική εργασία.!!
Φιλικά πάντα:iagree:
επ παιδιά και εμάς σε ομάδες μας έβαλε αλλά μας είπε αν είμαστε 4 να κάνουμε δύο εργασίες!!!!άρα καλά λέει το παιδί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMON44

Νεοφερμένος

Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Μόλις γράφτηκα στο Forum γιατί πιστεύω πως είναι πολύ χρήσιμο. Μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων έπρπε να διαλέξω το θέμα μόνο. Δεν ξέρω όμως τι ? Αγχώνομαι και πολύ. Βοηθήστε με με ένα πρωτότυπο (αν γίνεται) αλλά και πραγματοποιήσιμο θέμα.
-----------------------------------------
Γεια σας. Μόλις γράφτηκα στο Forum γιατί το θεωρώ πολύ χρήσιμο. Μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων έπρεπε να διαλέξω μόνο το θέμα της έρευνας , αλλά δεν ξέρω τι?Αν μπορείτε αναφέρετε κάποιο πρωτότυπο (αν είναι δυνατόν) αλλά και πραγματοποιήσιμο θέμα.:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sentimental

Νεοφερμένος

Η Sentimental αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αχά να και μια καινούρια σαν εμένα!διάλεξε κάτι που να έχει σχέση με την ανάπτυξη φυτών.πανεύκολο και σιγά το πείραμα!!!
μεταβλητή: το μέγεθος της παραγωγής των φασολιών πχ σε συνάρτηση με το λίπασμα που χρησιμοποιείς!!ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris_Toumpa

Νεοφερμένος

Ο !Είδομεν τα πάντα όλα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
επ παιδιά και εμάς σε ομάδες μας έβαλε αλλά μας είπε αν είμαστε 4 να κάνουμε δύο εργασίες!!!!άρα καλά λέει το παιδί!

:P λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SIMON44

Νεοφερμένος

Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα. Πιστεύεις ότι αν αντί για μεταβλητή το λίπασμα χρησιμοποιήσω το υλικό της γλάστρας, θα είναι εξίσου ωραία ηέρευνα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sentimental

Νεοφερμένος

Η Sentimental αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τι εννοείς το υλικό???εννοείς μήπως το χώμα???μέτρησε το ph και ίσως κάνει αλλα και πάλι για να πάρει διαφορετικές τιμές θα χρησιμοποιήσεις λίπασμα...δοκίμασε το πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannafl

Νεοφερμένος

Η ioannafl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
είμαι στην ίδια ομάδα με την Sentimetal.Παιδιά, θέλετε να μας βοηθήσετε να βρούμε μεταβλητές?
-----------------------------------------
λοιπόν, αποφασίσαμε να κάνουμε μια εργασία με θέμα το ψωμί. Μεταβλητές?
ελάτε... χρειαζόμαστε την βοήθειά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω δν εχω καταλάβει ακόμα αν φέτος η εργασία τεχνολογίας θα είναι μια έρευνα ή μια ανάπτυξη ενος θέματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Αυτο είναι όντως ένα μεγάλο μπέρδεμα........Ασε εγώ με τίποτα δε βρίσκω κάτι που να με βοηθησει να απαντήσω στα παρακάτω ερωτηματα
Ποια ανάγκη ώθησε τον άνθρωπο να ορίσει τη μονάδα χρόνου....... και
πώς έφτασε στο σημείο να ορίσει σήμερα ως μονάδα το 1 sec.... Εστω σε ενα απο τα δυο βοηθήστε με κάποιος.............:'( :'( :'(
Δεν υπάρχει κατι στο Ιντρενετ...Εψαχνα για πολυ ώρα :'( ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ
Βοηθήστε με λίγο
Σας παρακαλώ :thanks: :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αυτο είναι όντως ένα μεγάλο μπέρδεμα........Ασε εγώ με τίποτα δε βρίσκω κάτι που να με βοηθησει να απαντήσω στα παρακάτω ερωτηματα
Ποια ανάγκη ώθησε τον άνθρωπο να ορίσει τη μονάδα χρόνου....... και
πώς έφτασε στο σημείο να ορίσει σήμερα ως μονάδα το 1 sec.... Εστω σε ενα απο τα δυο βοηθήστε με κάποιος.............:'( :'( :'(
Δεν υπάρχει κατι στο Ιντρενετ...Εψαχνα για πολυ ώρα :'( ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ
Βοηθήστε με λίγο
Σας παρακαλώ :thanks: :thanks:

marilia σου έδωσα καποια ling στην σελίδα 41...
-----------------------------------------
και κάτι ακόμα..
https://www.survey.ntua.gr/main/courses/hisatgeodesy/geoastro/lectures/astro_lect5a.pdf
και
https://www.physics4u.gr/articles/2002/whatistime.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Χιλια Ευχαριστώ ! ! ! ! ! ! Βρηκα αρκετα πράγματα για το πώς μετρούσαν παλιά οι άνθρωποι αλλα δεν είχε κάπου απάντηση στα δυο βασικά ερωτήματα που λεω παραπάνω που μας είπε οπωσδήποτε να δώσουμε απάντηση.......... γι αυτο....Κατάλαβες????!!!!
Παντως σε ευχαριστώ:thanks: Αν δεν ήσουν και εσυ δε θα είχα τίποτα τώρα
Μου φαίνεται δύσκολο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Χιλια Ευχαριστώ ! ! ! ! ! ! Βρηκα αρκετα πράγματα για το πώς μετρούσαν παλιά οι άνθρωποι αλλα δεν είχε κάπου απάντηση στα δυο βασικά ερωτήματα που λεω παραπάνω που μας είπε οπωσδήποτε να δώσουμε απάντηση.......... γι αυτο....Κατάλαβες????!!!!
Παντως σε ευχαριστώ:thanks: Αν δεν ήσουν και εσυ δε θα είχα τίποτα τώρα
Μου φαίνεται δύσκολο το θεμα

και είναι δύσκολο...εγώ πέρυσι είχα για το αλκοόλ κ ήταν πολύ εύκολο να βρω πληροφορίες.... καλή επιτυχία μια χαρά θα τα καταφέρεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Και παλι ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!! Μακαρι..........!!!!!!!!!
Απο Τρίκαλα εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγω δν εχω καταλάβει ακόμα αν φέτος η εργασία τεχνολογίας θα είναι μια έρευνα ή μια ανάπτυξη ενος θέματος...

είναι κάτι σαν έρευνα..θα πρέπει να κάνεις ένα ερωτηματολόγιο και πανω σε αυτο θα στηρίξεις την ερευνά σου και να βγάλεις συμπεράσματα ωστόσο σε μια άλλη περιπτωση η ερευνα σου θα στηριχτεί σε πειράματα... αν ελεγες το θέμα της εργασίας σου ίσως θα μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο. :)
-----------------------------------------
Και παλι ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!! Μακαρι..........!!!!!!!!!
Απο Τρίκαλα εισαι??

ναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top