Σχολικά Ερωτηματολόγια

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω τελικα λεω να κανω για τις αλλεργιες...:) μηπως θα μπορεσει καποιος να με βοηθησει σχετικα με το ερωτηματολογιο;;;:D
ευχαριστω!
-----------------------------------------
Εμάς μας έδωσε μία λίστα με θέματα και μας είπε να διαλέξουμε ένα απ' αυτά.. Απ' όλες τις μπούρδες που έβαλε μέσα περισσότερο ενδιαφέρουσα μου φάνηκε η κλωνοποίηση.. Έτσι και την διάλεξα.. Τώρα βέβαια δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πως θα πρέπει να δομήσω την εργασία μου.. Αλλά τέλος πάντων. Επίσης, δε θα πρέπει κάθε εργασία να συνοδεύεται είτε απο ερωτηματολόγια είτε απο πειράματα είτε απο κατασκευή? Ε εγώ δε μπορώ να κάνω κάτι απο αυτά... Σόου, ας με διαφωτίσει κάποιος, τι πρέπει να κάνω??:D
μια πολυ καλη ιστοσελιδα για την κλωνοποιηση ειναι η https://www.med.auth.gr/pub/cloning/gr/ ! ελπιζω να σε βοηθησα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ Μαρία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Λοιπόν, κάποιοι ζήτησαν σε άλλο τόπικ εργασίες για το φαινόμενο του θερμοκηπίου...

Στο παράρτημα αυτό της ιστοσελίδας της WWF παρέχονται σχεδόν όλες οι πληροφορίες σχετικά με αυτό. Μάλιστα, αν δεν είστε πολύ απαιτητικοί, δε θα χρειαστεί να ψάξετε πουθενά αλλού:
https://climate.wwf.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
παιδία να σας πω...εμάς μας ειπε οτι η εργασία πρέπει να είναι επιρροή ενός πράγματος πάνω σε κάτι άλλο.σκέφτηκα η επιρροή των ειδών μουσικής στην ανάπτυξη των φυτών αλλά αυτό με τις τροφικές αλυσίδεσ ακούγεται πλ καλύτερο:P :thanks:πάαααρα πλ για την ιδέα πάνω πουχα πει στπους γονείς μ να πάρουμε 5-6 φυτά και να τους βάζουμε στο ένα ροκ στο άλλο μεταλ και στο 3ο κλασσική μουσικη να δούμε πιο αναπτύσσεται γρηγορότερα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
παιδία να σας πω...εμάς μας ειπε οτι η εργασία πρέπει να είναι επιρροή ενός πράγματος πάνω σε κάτι άλλο.σκέφτηκα η επιρροή των ειδών μουσικής στην ανάπτυξη των φυτών αλλά αυτό με τις τροφικές αλυσίδεσ ακούγεται πλ καλύτερο:P :thanks:πάαααρα πλ για την ιδέα πάνω πουχα πει στπους γονείς μ να πάρουμε 5-6 φυτά και να τους βάζουμε στο ένα ροκ στο άλλο μεταλ και στο 3ο κλασσική μουσικη να δούμε πιο αναπτύσσεται γρηγορότερα:lol:

Εννοείτε πως αυτό που ακούει metal θα αναπτυχθεί γρηγορότερα:P

Anyway ένα άλλο θέμα που θα μπορούσες να αναπτύξεις είναι το πείραμα στο CERN και οι επιπτώσεις του στην κοινωνία (πχ οι διάφορες κινδυνολογιές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
!!!!!!!!!!!!1ουαου του στυλ θα μας καταπιει ολους η μαυρη τρύπα!το σωματιδιο χιγκς θα μας ρουφήξει βοήθειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα:P
-----------------------------------------
Αν και όχι πολύ πρωτότυπο, εγώ είχα κάνει στην Α' λυκείου Εργασία με θέμα "Η μόλυνση των θαλασσών & πως αυτό επηρεάζει τις τροφικές αλυσίδες"! Μάλιστα, μας είπε ότι ήταν και η καλύτερη εργασία που είχε δει ποτέ :P Την ίδια εργασία την έδωσα να του την πάει και ο αδερφός μου όταν πήγε Α' Λυκείου και, όταν την είδε ο καθηγητής του είπε:"Α, ωραία εργασία, έχω μια ίδια πάνω στο γραφείο μου!" :P
πο ρε πλσ τι να γράψω πάνω σαυτό το θέμα που να πιάνει 40 σελίδες1?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!η αλλιώς σκεφτόμουν εργασία με θέμα η επιδραση της πρωτείνης απταμερ στην καταπολέμηση των καρκινικών κυττάρων αλλά δεν ξέρω που να βρω πληροφορίες anyone help me??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
τπτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoletta9

Νεοφερμένος

Η Νικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
:bye::bye:Αν και υπαρχουν πολλα παρομοια post, ειπα να φτιαξω και εγω το δικο μου!! Η εργασια στην τεχνολογια μου φαινεται πολυ δυσκολη:(:'(:!: και δεν ξερω τι θεμα να διαλέξω!! Μπορειτε να με βοηθησετε, δινοντας μου καποιες ιδεες και συμβουλες για το θεμα που προκειται να γραψω????
PLEASE.................................
Χρειαζομαι βοηθεια:s:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν υπήρχε λόγος να ανοίξεις άλλο ποστ. Υπάρχουν ήδη ένα δυο, τα οποία σου παρέχουν έναν καταιγισμό ιδεών και πληροφοριών. Πήγαινε σε όσα βρήκες. Δε βλάπτει να κάνεις μια περιήγηση στις σελίδες του τόπικ, έστω κι αν σου φαίνονται πολλές... Όσο περισσότερες σελίδες διαβάσεις, τόσο περισσότερες ιδέες θα πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.
Για να αποφευχθεί η δημιουργία τεράστιων θεμάτων, το topic που αφορούσε τη συζήτηση γύρω από την εργασία Τεχνολογίας πέρσι, κλειδώθηκε και μπορείτε να το βρείτε εδώ. (σίγουρα θα ενδιαφέρει πολύ αυτούς που αναζητούν ιδέες)

:bye:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efaki3

Νεοφερμένος

Η efaki3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια μπορειτε να μου πειτε ενα πρωτοτυπο θεμα για εργασια;γιατι δεν βριδκω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Για τα ηλεκτρικά τρένα? ή για την ρομποτική? το σκέφτηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
στη Τεχνολογία έχω επιλέξει να γράψω μια έρευνα για τα Ηλεκτρικα-Υβριδικά αυτοκίνητα αν μπορείτε βρείτε μου ενα σχετικό πειραματάκι γι αυτό το θέμα. εστω να μου πείτε που το βρηκατε για να το δω!
πχ. Πως μπορούμε να φτίαξουμε ένα ηλεκτρικο αυτοκίνητο με οδηγίες και φωτο αν γείνεται.Και να είναι του επιπέδου μου όχι κανένα επιστημονικό thnx:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Καλά, πόσα θέματα έχεις ανοίξει επιτέλους??!? Κουλάρισε λίγο, κάποια στιγμή θα βοηθήσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
έλεος έχεις κάνει τέσσερα θέματα για το ίδιο πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ διάλεξα για τη Βιομηχανική επανάσταση και τη μεταβιομηχανική εποχή... =/ Ευτυχώς ο καθηγητής είναι πολύ πρόθυμος να βοηθήσει, ειδικά με το ερωτηματολόγιο που όσο να 'ναι δεν είναι εύκολο στο συγκεκριμένο θέμα.
Μ'άρεσε το "παραγωγή καλλυντικών κι επιπτώσεις στην υγεία" αλλά το πρόλαβε άλλος!
(το ξέρατε ότι όταν πρωτοδημιουργήθηκε το κραγιόν θεωρούνταν κάποιο συστατικό του αιτία θανάτου και δεν επέτρεπαν στις γυναίκες να το φοράνε; όχι για την δική τους ζωή, αλλά για τον άνδρα που θα φιλούσαν;!):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heart Shaped Box

Νεοφερμένος

Η Heart Shaped Box αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Hi! Εγώ διάλεξα " Η επιρροή προτύπων/ειδώλων στην εξωτερική εμφάνιση εφήβων 15-18 ετών". Μας έχει βάλει για αύριο μια παρουσίαση π να καλύπτει τα τέσσερα βήματα και δεν έχω ιδέα τι να κάνω γιατί τα λέει τόσο μα τόσο ακαταλαβίστικα. :PΤον τίτλο τον έχω, τα όρια προφανώς είναι η ηλικία(?), αλλα στο internet δεν βρίσκω τίποτα... Να τα γράψω μόνη μου , να αλλάξω θέμα?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiNa!

Νεοφερμένος

Η Eιρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδία ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!
διάβαζα για τις υπόλοιπες εργασίες στην τεχνολογία και
αυτή που θέλει η καθηγήτριά μας δεν έχει καμία απολύτως σχέση...
Πρέπει λέει να περιέχει 12 κεφάλαια
Τα εξής:
1,τίτλος έρευνας
2.Παρουσίαση προβλήματος
3.Παρουσίαση σκοπού έρευνας
4.Παρουσίαση κοινωνικών αναγκών που εξυπηρετει
5.Διαμόρφωση της υπόθεσεις έρευνας
6.Ανάλυση των παραμέτρων που θεωρήθηκε ότι δεν επηρεάζουν την έρευνα
7.Περιγραφή των ορίων-περιορισμών έρευνας
8.Περιγραφή της διαδικασίας που ακολόυθησε ο ερευνητής
9.Ορισμοί
10.Συμπεράσματα
11.Προτάσεις για συμπληρωματική έρευνα και
12.Βιβλιογραφία

Αφήστε που 1-2 που μας έδειξε ήταν τουλάχιστον 100+ σελίδες!!
Τι να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
sorry παιδες καταλάθος το έκανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top