Σχολικά Ερωτηματολόγια

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αυτό ζητάει κι ο δικός μας καθηγητής, σελ. 32 - 37 του βιβλίου είναι τα βήματα αναλυτικά. Πότε σας ζήτησε να την έχετε έτοιμη; Γιατί αγχώθηκες τόσο; Όσο για το μέγεθος μην σε τρομάζει, το θέμα είναι να είναι σωστά δομημένη, καλογραμμένη και χωρίς επαναλλήψεις. Βρες ένα θέμα που να παίρνει μεγάλη ανάπτυξη ώστε να μην μείνεις κάποια στιγμή χωρίς πληροφορίες κι όσο πάει, δεν είναι ανάγκη να είναι μεγάλη μια εργασία για να είναι και καλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiNa!

Νεοφερμένος

Η Eιρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σε 3-4 μήνες αλλά δεν ξέρω γενικά είμαι λίγο αγχωμένη...!!
ευχαριστώ πάντως και σ αυτό που λές έχεις απόλυτο δίκιο δεν είναι ανάγκη να είναι μεγάλη μια εργασία για να είναι και καλή!ευχαριστώ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiMi!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας είμαι νέα στο forum...
κάνω και εγώ αυτό τον καιρό εργασία στην τεχνολογία με θέμα ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΙ
και θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το ερωτηματολόγιο....

(συγνώμη σε περίπτωση που βρίσκομαι σε λάθος θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efaki3

Νεοφερμένος

Η efaki3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ψαχνω κατι κοινωνικο..για να ενδιαφερει αρκετα παιδια ακομα κ εμενα..σκεφτικα "τ παντα σχετικα με τους εφηβους" κ ετσι να εχει πολλα θεματα οπςσ καπνισμα κ.α..ειναι καλο λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpi_richie

Νεοφερμένος

Η elpii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι οκ ειναι καλο αυτο!Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι
θελουν παρομοιες εργασιες η πληροφορικη με την τεχνολογια
λες κ υπαρχει διαφορα.Και αν δειξουμε την ιδια το καταλαβαινουν:(χαζομαρες:(

Εγω θα βαλω θεμα στην τεχνολογια τουλαχιστον την εγκληματικοτητα.Στην αρχη ηθελα για τον Σεργιανοπουλο που εχω
πολυ υλικο αλλα μου ειπε αυτη οτι ειναι προσωπικο!Μαλλον δικιο ειχε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
εμενα η περσινη μου εργασια τον καταπληξε....το θεμα ηταν:πως συμβαλλει η διατροφη στην αντιμετωπιση και την προληψη κατα του καρκινου!!!το δουλευα 2μηνες αλλα η εργασια μου πηρε 20...
θα μπορουσες επισης να αναφερεις ενα αλλο προβλημα π.χ.μαθησιακες δυσκολιες οπως η δυσλεξια κτλ.....
δεν εχω να σου δωσω αλλες ιδεες...
δεν ξερω αν σου αρεσαν αυτα που σου προτεινα..καλη τυχη!!!!!:bye:
-----------------------------------------
ψαχνω κατι κοινωνικο..για να ενδιαφερει αρκετα παιδια ακομα κ εμενα..σκεφτικα "τ παντα σχετικα με τους εφηβους" κ ετσι να εχει πολλα θεματα οπςσ καπνισμα κ.α..ειναι καλο λετε?

δεν ειναι ασχημο απλα το βρισκω πολυ γενικο!!!!πρεπει να το εξιδανικευσεις λιγο γιατι η εργασια μπορει να καταντησει μονοτονη αν αναφερθεις στην εφηβεια...πρεπει να αναφερεις χιλια δυο πραγματα π.χ. παρεες, πιεση, καπνισμα, ναρκωτικα, αγχος κτλ!!καλη τυχη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiMaKoS^^

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παίδες η καθηγήτρια μου μας έβαλε μια εργασία πάνω στους σκοπούς της τεχνολογίας....πρέπει να διαλέξω κάποιον και να γράψω λίγα πράγματα για αυτόν
το θέμα είναι ότι έχω φάει όλο το διαδίκτυο αλλά τπτ....καμια βοήθεια παίζει???:'(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εύκολες εργασίες σας βάζουν εσάς...
Η δική μου πέρυσι είχε θέμα : Η επίδραση του σιτέματος (ωρίμανσης) του κρέατος στην ποιότητα του μαγειρεμένου κρέατος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
θυμαμαι μας ειχε ζαλισει τον ερωτα η καθηγητρια μας το παρουσιαζε σαν ενα πολυ σημαντικο μαθημα γινοταν πολυ φορτικη εγω θυμαμαι ειχα κανει εργασια με θεμα τι ωθει τους νεους στο να τρωνε στα fast food. πειρα 16 την ειχα κανει πολυ προχειρη για μου την ειχε σπασει αγρια η εν λογω καθγητρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meteojim

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πάντως παιδιά στην Τεχνολογία, διάλεξα για εργασία το φαινόμενο του Θερμοκηπίου, μιας και ασχολούμαι ιδιαίτερα με την Μετεωρολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εγώ είχα διαλέξει ως θέμα: "Η επίδραση του ηλεκτρονικού υπολογιστή στη ζωή του ανθρώπου". Καλή έγινε. Έκανα και στατιστική έρευνα με ερωτηματολόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gothita<3

Νεοφερμένος

Η Gothita<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω πηρα μερικες πλ κλ ιδεες...ευχαριστω παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efaki3

Νεοφερμένος

Η efaki3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ωραιο θεμα..μπορεις να μ βοηθησεις?εννοω να μ δωσεις κανα link
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ψαχνω κατι κοινωνικο..για να ενδιαφερει αρκετα παιδια ακομα κ εμενα..σκεφτικα "τ παντα σχετικα με τους εφηβους" κ ετσι να εχει πολλα θεματα οπςσ καπνισμα κ.α..ειναι καλο λετε?
:nono:
-----------------------------------------
Η εργασία σου πρέπει να χει θέμα πάνω στην έρευνα πως να στο πω κατι επιστημινικο κοιτα ενα:Η επίδραση των χρομάτων στη θερμότητα ή κάτι τέτιο μας την είχε διαβάσει ο καθηγητης και αυτην την εργασία την έγραψε ένα παιδάκι 5ης Δημοτικού. Είχε σχεση με το ότι τα σκουρα χρώματα αποροφούν περισσότερη ενέργεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ρε σεις εμας μας εβαλε "μεθοδο project" ειναι λεει μεθοδος για να προσεγγισουμε ενα 9εμα/προβλημα σημερα. αυτο εχει 5 βηματα αλλα ολο αυτο το 9ελει σε μια σελιδα μονο αντε 2. χαλια??:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
ρε σεις εμας μας εβαλε "μεθοδο project" ειναι λεει μεθοδος για να προσεγγισουμε ενα 9εμα/προβλημα σημερα. αυτο εχει 5 βηματα αλλα ολο αυτο το 9ελει σε μια σελιδα μονο αντε 2. χαλια??:'(


Βασικά δεν κατάλαβα τίποτα. ^^
Πρέπει να'ναι πολύ χάλια, όντως.:P Αλλά νταξ, αφού είναι το πολύ δύο σελίδες, παλεύεται.
Εγώ ρε παιδιά ακόμη δεν έχω καταλάβει τι κάναμε.:D Διαλέξαμε ο καθένας απο ένα θέμα, βρήκαμε πληροφορίες, και κάθε φορά σηκωνόταν ο καθένας και παρουσίαζε σε όλη την τάξη το θέμα του (ουσιαστικά διάβαζε τις πληροφορίες και τα άρθρα που είχε συλλέξει). Δηλαδή ούτε γράψαμε τίποτα, ούτε πειράματα κάναμε, ούτε ερωτηματολόγια.
Κι αυτοερωτώμαι: That's it? Ξεμπερδέψαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ήταν η πρώτη σας εργασία?? Ατομική άπό ότι κατάλαβα..
Εμείς κάναμε 2.. και ατομική και ομαδική.. οπότε ίσως ξανακάνετε κάτι...
Και όσον αφορά την πρώτη από ότι φαίνεται πρέπει να τελειώσατε...:D
Αλλά η μαγεία της εργασίας στην τεχνολογία είναι να το ψάχνεις λίγο το θέμα.. μην γίνεται δηλαδή αυτό το τυπικό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Χαχ κατάλαβα Δέσποινα! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roCket_Queen

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω σκεφτεί κάποια θέματα για την τεχνολογία και αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι "Το πείραμα CERN" αλλά μου φαίνεται πολύ παλούκι...
Θέλω στην εργασία μου να συμπεριλάβω και videos αλλά δεν ξέρω πού να ψάξω...μήπως έχετε τίποτα υπ'οψην ??:what:

Ευχαριστώωω!! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδιά κ εγώ θέλω ιδέες για την εργασία στην τεχνολογία της α' λυκείου!θέλει λέει θέματα που να είναι πιο πολύ με πειράματα κ όχι θεωρητικά!Ποιό θέμα θα ήταν καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top