Σχολικά Ερωτηματολόγια

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ένα θέμα που είχα κάνει είναι:
«ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΦΑΣΟΛΙΩΝ ΜΕ ΗΛΙΑΚΗ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ».
Κάνεις διάφορα πειράματα στο φως, στο σκοτάδι και στο ημίφως.
Αντίστοιχη εργασία ήταν η θερμοκρασία του νερού σε συνάρτηση με το είδος του δοχείου και κάνεις πάλι μετρήσεις σε γυάλινο, σε πλαστικό και σε χάρτινο μπουκάλι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το 2ο το θεματάκι καλο μου ακούγεται!:no1:αλλα το πρώτο το είχε προτείνει κ μια κοπελα στην τάξη μου κ της ειπε η κα8ηγητρια οτι είναι χρονοβόρο κ δεν 8α προλάβει να το κάνει!τώρα οσον αφορα το 2ο θέμα μπορεις να μου δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Λοιπόν...το Πρώτο το είχα κάνει για κάποιο φίλο μου πέρυσι και το 2ο για τον εαυτό μου πρόπερσι! :)
Τι ακριβώς θες να σου πω; Πώς έγιναν τα πειράματα;
Βάζεις νερό ίδιας θερμοκρασίας σε ένα γυάλινο μπουκάλι, σε ένα πλαστικό και σε ένα χάρτινο (πχ απο γάλα). Αλλάζεις τη θερμοκρασία του πρώτου (πχ βάζοντάς το στο ψυγείο) και σε κάμποση ώρα μετράς τη νέα θερμοκρασία. Το κάνεις λίγες φορές αυτό για να εξασφαλίσεις αξιοπιστία και μετά κανεις το ίδιο με τα άλλα μπουκάλια και στο τέλος βγάζεις κάποιο συμπέρασμα απ'τη σύγκρισή τους! Απλό ήταν! Αν θες περισσότερα, πες μου; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εγώ εκανα για τα ναρκωτικά του 21 αιώνα το "iDoser"
το ναρκτωτικο του ιντερνετ...
αλλα όπως ειπα έμας δν μας ζητησε πολύ πραγμα :P
ίσως κάνουμε αλλο αργότερα....
who kn0ws? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
λέει οτι δεν θέλει θέματα θεωρητικά αλλα με πειράματα...αν έχεις καμία άλλη ιδέα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
λέει οτι δεν θέλει θέματα θεωρητικά αλλα με πειράματα...αν έχεις καμία άλλη ιδέα...:)

Λυπάμαι αλλά μιλάς γενικά. Τι θα πει πειράματα? Περιγραφή επιστημονικών πειραμάτων όπως π.χ Cern ή εφαρμογή του πειράματος από εσένα?

Και δεν καταλαβαίνω κι ένα άλλο πράγμα. Πως γίνεται να πρέπει να γράψεις Πειραματική Εργασία τη στιγμή που η εργασία Α Λυκείου 1ου τετραμήνου είναι Περιγραφική Έρευνα? Δε ξέρω αν το πρόσεξες αλλά όλες οι εργασίες που παρατέθηκαν ήταν Περιγραφικές. So what? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά μιλάς γενικά. Τι θα πει πειράματα? Περιγραφή επιστημονικών πειραμάτων όπως π.χ Cern ή εφαρμογή του πειράματος από εσένα?

Και δεν καταλαβαίνω κι ένα άλλο πράγμα. Πως γίνεται να πρέπει να γράψεις Πειραματική Εργασία τη στιγμή που η εργασία Α Λυκείου 1ου τετραμήνου είναι Περιγραφική Έρευνα? Δε ξέρω αν το πρόσεξες αλλά όλες οι εργασίες που παρατέθηκαν ήταν Περιγραφικές. So what? :what:
Λοιπόν αφού σου είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις ακου:
μας είπε που λες οτι δεν θέλει η εργασία να είναι πολύ θεωρία όπως π.χ.εργασία με θέμα τα ναρκωτικά ή το τσιγάρο γιατί δεν μπορεί να εκτελεστεί πείραμα πάνω στο θέμα.Τί δηλαδή;κάποιος θα καπνίσει για να βρεί αποτελέσματα?νομίζω πως όχι!άρα λοιπον μας ζητάει θέματα που να περιλαμβάνουν και πείραμα μέσα.Μας έδειξε π.χ. μια εργασία που ασχολούνταν με τη μεταβολή της θερμοκρασίας του νερού σε σχέση με το χρώμα του δοχείου που περιέχεται.Αυτο περιλαμβάνει τον εξής πειραματισμο:
ο μαθητής μετράει τη θερμοκρασία του νερού σε 3 δοχεία ίδιου υλικού και διαφορετικού χρώματος.Από το πείραμε βγάζει τα αποτελεσματα κ αυτο είναι όλο.Μετά το μόνο που μένει είναι να συνταχθεί σωστά η εργασία.Αλλά αυτή δεν θέλει το ίδιο θέμα να κανουμε ολοι.Ο κάθε ένας διαφορετικό.Οπότε ζητάω ιδέες για ένα σωστό κ έξυπνο θέμα μήπως και βοηθηθώ από άτομα που ξέρουν.
Όσο για την εργασία της Ά λυκείου που λες οτι είναι μόνο πειραματική έρευνα τί να σου πώ?αυτό που μας ζήτησε η καθηγήτρια,αυτο προσπαθώ να κάνω κ εγώ!...:iagree:με νόησες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Λοιπόν αφού σου είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις ακου:
μας είπε που λες οτι δεν θέλει η εργασία να είναι πολύ θεωρία όπως π.χ.εργασία με θέμα τα ναρκωτικά ή το τσιγάρο γιατί δεν μπορεί να εκτελεστεί πείραμα πάνω στο θέμα.Τί δηλαδή;κάποιος θα καπνίσει για να βρεί αποτελέσματα?νομίζω πως όχι!άρα λοιπον μας ζητάει θέματα που να περιλαμβάνουν και πείραμα μέσα.Μας έδειξε π.χ. μια εργασία που ασχολούνταν με τη μεταβολή της θερμοκρασίας του νερού σε σχέση με το χρώμα του δοχείου που περιέχεται.Αυτο περιλαμβάνει τον εξής πειραματισμο:
ο μαθητής μετράει τη θερμοκρασία του νερού σε 3 δοχεία ίδιου υλικού και διαφορετικού χρώματος.Από το πείραμε βγάζει τα αποτελεσματα κ αυτο είναι όλο.Μετά το μόνο που μένει είναι να συνταχθεί σωστά η εργασία.Αλλά αυτή δεν θέλει το ίδιο θέμα να κανουμε ολοι.Ο κάθε ένας διαφορετικό.Οπότε ζητάω ιδέες για ένα σωστό κ έξυπνο θέμα μήπως και βοηθηθώ από άτομα που ξέρουν.
Όσο για την εργασία της Ά λυκείου που λες οτι είναι μόνο πειραματική έρευνα τί να σου πώ?αυτό που μας ζήτησε η καθηγήτρια,αυτο προσπαθώ να κάνω κ εγώ!...:iagree:με νόησες?


Οk κατάλαβα τώρα. Τώρα όσον αφορά το θέμα, το πρωτότυπο δε σημαίνει απαραίτητα και θέμα πάνω στο οποίο μπορείς να κάνεις εργασία. Γενικά επέλεξε ένα θέμα που να σου αρέσει (ατα πλαίσια πάντα :P). Επίσης επέλεξε θέμα με ''υλικό'' δηλαδή να μπορείς να γράψεις. Τώρα αν θες ντε και καλά πρωτότυπο θέμα, τι να πω θα ψάξω και αν βρω τίποτα θα σου πω. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Οk κατάλαβα τώρα. Τώρα όσον αφορά το θέμα, το πρωτότυπο δε σημαίνει απαραίτητα και θέμα πάνω στο οποίο μπορείς να κάνεις εργασία. Γενικά επέλεξε ένα θέμα που να σου αρέσει (ατα πλαίσια πάντα :P). Επίσης επέλεξε θέμα με ''υλικό'' δηλαδή να μπορείς να γράψεις. Τώρα αν θες ντε και καλά πρωτότυπο θέμα, τι να πω θα ψάξω και αν βρω τίποτα θα σου πω. :bye:
Δε τρελαίνομαι για πρωτότυπο θέμα απλώς να είναι με πείραμα.Δε σου έρχεται τίποτα στο μυαλό?Αν μπορέσεις να ψάξεις κ όλας thanx!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Λοιπόν άκου μία που μου ήρθε τώρα στο μυαλό:

Έρευνα της έντασης της αντίδρασης των αλκαλίων με το νερό.

(ή κάπως έτσι)

Και θα περιλαμβάνει το εξής πείραμα (το οποίο σαφώς δε μπορεί να γίνει από εσένα λόγω της έντασης της αντίδρασης του καισίου για παράδειγμα με το νερό)

Θα παρατηρήσουμε την ένταση της αντίδρασης των αλκαλίων με το νερό και πως αυτή αλλάζει όταν αλλάζουμε αλκάλιο.

Αλκάλια: Λίθιο (Li), Νάτριο ( Νa), Κάλιο (K), Ρουβίδιο (Rb), Καίσιο (Cs), Φράγκιο (Fr).

Ή τέλος πάντων κάτι σχετικό. Η συγκεκριμένη έρευνα είναι και δύσκολη και δε ξέρω αν είναι και υλοποιήσημη. Τουλάχιστον, είναι μία ιδέα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόν άκου μία που μου ήρθε τώρα στο μυαλό:

Έρευνα της έντασης της αντίδρασης των αλκαλίων με το νερό.

(ή κάπως έτσι)

Και θα περιλαμβάνει το εξής πείραμα (το οποίο σαφώς δε μπορεί να γίνει από εσένα λόγω της έντασης της αντίδρασης του καισίου για παράδειγμα με το νερό)

Θα παρατηρήσουμε την ένταση της αντίδρασης των αλκαλίων με το νερό και πως αυτή αλλάζει όταν αλλάζουμε αλκάλιο.

Αλκάλια: Λίθιο (Li), Νάτριο ( Νa), Κάλιο (K), Ρουβίδιο (Rb), Καίσιο (Cs), Φράγκιο (Fr).

Ή τέλος πάντων κάτι σχετικό. Η συγκεκριμένη έρευνα είναι και δύσκολη και δε ξέρω αν είναι και υλοποιήσημη. Τουλάχιστον, είναι μία ιδέα :bye:
σωστά όλα αυτά απλά όπως είπες κ εσύ μη υλοποιήσημα...:'(τέλος πάντων thanx:thanks: για την ιδέα.Αν σκεφτείς κάτι πιο προσιτό πες το μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μπορείς να κανεις για ηλεκτροκινητηρες... Ή για την αδρευση και υδρευση με προτυπο το υδρευτικό σύστημα της Αττικής. Εκει μπορεις να κανεις και μακετα. Ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrini!!!

Νεοφερμένος

Η Μυρίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
thanx για τη βοήθειά σου!ότι άλλο σκεφτείς πες το μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία27227

Νεοφερμένος

Η Γεωργία27227 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
γεια σας παιδιά. ειμαι καινούρια και θέλω να μου δώσετε καμια ιδέα για ερωτηματολόγιο για το τεχνητο αίμα. έσπασα το κεφαλι μου να βρω αλλα δεν βρηκα παραπάνω από πέντε ερωτησεις. χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια:thanks:
-----------------------------------------
μήπως μπορείς να δώσεις καμιά ιδέα για ερωτηματολόγιο για τεχνητό αίμα;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τεχνητο αιμα!!!! Ζορικο κοπελια. Εσύ το διάλεξες ή στο έβαλαν με το ζόρι;
Ενδεικτικά:
-πιστευτε οτι μπορει να προκαλεσει μεγαλυτερα προβληματα απο θετικα;
-Πόσο καλό ειναι να να επεμβαίνουμε στη φυση (δεν μπορω να βρω ακριβως την φραση)
-Θα το επιχειρουσατε αν ειχατε προβλημα;
κλπ....
Ελπιζω να βοήθησα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thrasos

Νεοφερμένος

Ο thrasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:jumpy: παιδες βοηθεια εχω βρει θεμα αλλα αν μπορειτε να με βοηθησετε με καμια ιστοσελιδα για να ψαξω υλικο..... το θεμα ειναι τα αμαξια...... απο την μερα που ανακαλυφτικαν μεχρι σημερα.......... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία27227

Νεοφερμένος

Η Γεωργία27227 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
λογικα αν μπεις στο google και πληκτρολογησεις ιστορια αυτοκινητων, κατι θα σου βγαλει...:)
-----------------------------------------
βοήθησες πολύ. σ ευχαριστώ και αν χρειαστεις κ εσυ τιποτα, ειμαι στη διαθεση σου:bye:
-----------------------------------------
βοήθησες πολύ. σ ευχαριστώ και αν χρειαστεις κ εσυ τιποτα, ειμαι στη διαθεση σου:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Είμαι αναμεσα σε τρια θεματα στην δικη μου εργασια:
- Ανανεωσιμες μορφες ενεργειας(που έχει υλικο αλλα ολοι αυτο θα κανουν)
-Πυρηνική ενεργεια θετικα και αρνητικα(υπεροχο θεμα με υλικο)
-Υβριδικά αυτοκίνητα (ωραιο θεμα που μου δινει την δυνατοτητα να ασχοληθω με αυτοκινητα που μου αρεσουν τρελα αλλα χωρις πολλές πληροφορίες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
στείλτε γραπτή υπογεγραμμένη από εσάς επιστολή κατά την οποία θα εκφράζετε τα δικαια αιτήματά σας κι από κει και πέρα αναλαμβάνει η διεύθυνση να διερευνήσει τα γεγονότα

Είμαι αναμεσα σε τρια θεματα στην δικη μου εργασια:
- Ανανεωσιμες μορφες ενεργειας(που έχει υλικο αλλα ολοι αυτο θα κανουν)
-Πυρηνική ενεργεια θετικα και αρνητικα(υπεροχο θεμα με υλικο)
-Υβριδικά αυτοκίνητα (ωραιο θεμα που μου δινει την δυνατοτητα να ασχοληθω με αυτοκινητα που μου αρεσουν τρελα αλλα χωρις πολλές πληροφορίες)

θα σου έλεγα νασχοληθείς με το τρίτο θέμα.....παρεππτόντως τσέκαρες το site της toyota???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ξερεις τι; Αυτο που χρειαζεται δεν είναι απλες πληροφορίες. Χρειάζεται μία ανάλυση. Όχι γενικα. Και οχι μόνο από μια μαρκα αυτοκινήτων. Και συνήθως δεν προτίθονται να παρουσιασουν και πολύ αναλυτικά την τεχνολογία τους.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top