Σχολείο και Δημοφιλή Παιδιά

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εντομεταξυ αν δεις μετα απο λιγα χρονια ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που θεωρουμε κουλ στο γυμνασιο ( γελαμε τωρα) δεν ειναι αυτοι οι δημοφιλεις που νομιζεις μικρος... αυτος που καθεσαι τωρα στο λυκειο μπορει να γαμαει και ειδικα στο πιο μετα μελλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Wtf?!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Πες του ότι μπαίνεις iSchool, δείξ'του αυτά που γράφεις εδώ μέσα και μετά θα σε ξεκόψει από μόνος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Χαίρεται
Καλή σχολική χρόνια σε όλους και σας εύχομαι να κατσετε στο θρανίο με οποίον θέλετε. Σε σύγκριση με μένα που μου έχει κολλήσει ένα παιδί καλός μαθητης όχι σπασικλας αλλά ένα παιδί που δεν είναι και πολύ σοι. Πράμα που μου δημιουργη πρόβλημα γιατί με κρατά κάτω στην <<κοινωνικη>> πυραμίδα του σχολείο και θέλω να ανεβω. Εδώ και δύο χρόνια ,τώρα πάω τρίτη γυμνασίου, είμαι λίγο πάνω από τη μέση αλλά θέλω να ανεβω τουλάχιστον στο 80% σε σύγκριση με το 50-60% που είμαι τώρα. Και το πράμα που πρέπει να γίνει είναι να μην κάθομαι ΜΑΖΙ ΤΟΥ στο θρανίο. Τα υπόλοιπα (ρούχα συμπεριφορά κτλ) τα έχω μελετήσει. Αλλά μου μένει αυτό να ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Μπορείτε να βοηθησετε ????
Ευχαριστώ

Λοιπόν δεν θα σχολιάσω καθόλου το post σου .Το μόνο που έχω να σε συμβουλέψω είναι να αναθεωρήσεις την άποψη σου γύρω από την φιλία.Μην πουλάς φίλους για να μπεις στην εκάστοτε κλίκα, γιατί αν το γυαλί ραγίσει δύσκολα ξανακολλάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr Someone

Νεοφερμένος

Ο Dr Someone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Χαίρεται
Καλή σχολική χρόνια σε όλους και σας εύχομαι να κατσετε στο θρανίο με οποίον θέλετε. Σε σύγκριση με μένα που μου έχει κολλήσει ένα παιδί καλός μαθητης όχι σπασικλας αλλά ένα παιδί που δεν είναι και πολύ σοι. Πράμα που μου δημιουργη πρόβλημα γιατί με κρατά κάτω στην <<κοινωνικη>> πυραμίδα του σχολείο και θέλω να ανεβω. Εδώ και δύο χρόνια ,τώρα πάω τρίτη γυμνασίου, είμαι λίγο πάνω από τη μέση αλλά θέλω να ανεβω τουλάχιστον στο 80% σε σύγκριση με το 50-60% που είμαι τώρα. Και το πράμα που πρέπει να γίνει είναι να μην κάθομαι ΜΑΖΙ ΤΟΥ στο θρανίο. Τα υπόλοιπα (ρούχα συμπεριφορά κτλ) τα έχω μελετήσει. Αλλά μου μένει αυτό να ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Μπορείτε να βοηθησετε ????
Ευχαριστώ

Μην φοβασαι θα σου περασει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rgro

Νεοφερμένος

Η rgro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αφου δεν τον εκτιμας σαν φιλο σου ή συμμαθητη να αλλαξεις θεση ετσι και αλλιως. πες οτι θες να κατσεις μονος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite03

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαίρεται
Καλή σχολική χρόνια σε όλους και σας εύχομαι να κατσετε στο θρανίο με οποίον θέλετε. Σε σύγκριση με μένα που μου έχει κολλήσει ένα παιδί καλός μαθητης όχι σπασικλας αλλά ένα παιδί που δεν είναι και πολύ σοι. Πράμα που μου δημιουργη πρόβλημα γιατί με κρατά κάτω στην <<κοινωνικη>> πυραμίδα του σχολείο και θέλω να ανεβω. Εδώ και δύο χρόνια ,τώρα πάω τρίτη γυμνασίου, είμαι λίγο πάνω από τη μέση αλλά θέλω να ανεβω τουλάχιστον στο 80% σε σύγκριση με το 50-60% που είμαι τώρα. Και το πράμα που πρέπει να γίνει είναι να μην κάθομαι ΜΑΖΙ ΤΟΥ στο θρανίο. Τα υπόλοιπα (ρούχα συμπεριφορά κτλ) τα έχω μελετήσει. Αλλά μου μένει αυτό να ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Μπορείτε να βοηθησετε ????
Ευχαριστώ
Προσπαθείς να γίνεις "διάσημος" στο σχολείο σου προσπαθώντας να ακολουθείς ό,τι είναι στη μόδα, να είσαι μέσα σε μια μάζα και να βάζεις ταμπέλες σε ανθρώπους, παρά να δημιουργείς πραγματικές φιλίες και να είσαι αληθινός.
Και τι είναι αυτές οι "πυραμίδες" που λες; Το πόσο γνωστός εισαι στο σχολείο; Φαντάζομαι έτσι κρίνεις τους ανθρώπους και επιλέγεις "φίλους" και όχι από την καρδιά τους. Αν συνεχίσεις με τέτοιο τρόπο σκέψης, το πιο πιθανό είναι να καταλήξεις μόνος σου στο τέλος.
Είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σου, όπως θα ήμουν στον οποιονδήποτε. Το πιο πιθανό όμως είναι να μην δώσεις καν σημασία σε αυτά που σου εγραψαν τα μέλη παραπάνω ή εγώ. Αν τα διαβάσεις, σκέψου τα καλά.
Οι ξεχωριστοί άνθρωποι είναι αυτοί οι οποίοι τελικά καταφέρνουν να αναδειχθούν και όχι αυτοί που είναι ίδιοι με τους άλλους ;)
Με πολλή ειλικρίνεια
Μια μαθήτρια της 2ας Γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν το πρόβλημα - θέμα ή όπως αλλιώς θέλει να το ονοματίσει καθένας, παρουσιάζεται στο ίδιο το άτομο που άνοιξε αυτό το thread, κι όχι στον <<στόχο>>, του ατόμου αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν το πρόβλημα - θέμα ή όπως αλλιώς θέλει να το ονοματίσει καθένας, παρουσιάζεται στο ίδιο το άτομο που άνοιξε αυτό το thread, κι όχι στον <<στόχο>>, του ατόμου αυτού.
Νομίζω πως δε χρειάζεται να αναρωτιέσαι.:P Το πρόβλημά του ειναι τα κόμπλεξ που έχει και όχι το παιδάκι που κάθεται δίπλα του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrakak

Νεοφερμένος

Η Dimitrakak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χαίρεται
Καλή σχολική χρόνια σε όλους και σας εύχομαι να κατσετε στο θρανίο με οποίον θέλετε. Σε σύγκριση με μένα που μου έχει κολλήσει ένα παιδί καλός μαθητης όχι σπασικλας αλλά ένα παιδί που δεν είναι και πολύ σοι. Πράμα που μου δημιουργη πρόβλημα γιατί με κρατά κάτω στην <<κοινωνικη>> πυραμίδα του σχολείο και θέλω να ανεβω. Εδώ και δύο χρόνια ,τώρα πάω τρίτη γυμνασίου, είμαι λίγο πάνω από τη μέση αλλά θέλω να ανεβω τουλάχιστον στο 80% σε σύγκριση με το 50-60% που είμαι τώρα. Και το πράμα που πρέπει να γίνει είναι να μην κάθομαι ΜΑΖΙ ΤΟΥ στο θρανίο. Τα υπόλοιπα (ρούχα συμπεριφορά κτλ) τα έχω μελετήσει. Αλλά μου μένει αυτό να ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Μπορείτε να βοηθησετε ????
Ευχαριστώ

Μην προσπαθεις να σκαρφαλωσεις στην κοινωνικη πυραμιδα επειδη θα δεις οτι στην εφηβεια ολα μπορουν να αλλαξουν απο την μια χρονια στην αλλη καποιος που τωρα θεωρειται 'δημοφιλης' την επομενη χρονια μπορει να μην ειναι και καποιος που θεωρειται φοιτο ή κακασχημος μετα να καταφερει να ανεβει στην κορυφη, ολα αλλαζουν!!! το καλυτερο ειναι να ψαξεις να βρεις τις ισορροπιες να δημιουργησεις τον εαυτο σου να μαθεις τι θες και ποιος θελεις να εισαι να επιλεξεις φιλους που σε θελουν ακριβως οπως εισαι φιλους που θα ειναι μαζι σου και θα σε στηριζουν ακομη και οταν θα εισαι στον πατο της 'κοινωνικης πυραμιδας' ωστοσο για αυτον τον 'περιεργο' οπως λες φαντασου πως θα ενιωθες αν καποιος συμπεριφεροταν με τον ιδιο τροπο σε εσενα, δηλαδη αν καποιος σε απερριπτε και σκεψου αν σου εχει φερθει ποτε αυτος ασχημα και αν ακομη προτιμας να τον διωξεις επειδη αγωνιας να ανεβεις την 'πυραμιδα' σου καλυτερα να το κανεις για να μην βασανιζεται και το παιδι με ανθρωπους που δεν τον θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top