Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών vs Πληροφορική

Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών vs Πληροφορική
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • ΗΜΜΥ

  • Πληροφορική

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

patcher

Νεοφερμένος

Ο patcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αρχικα καλως σας βρηκα!ρωτησα κ σε αλλο θεμα για τα χανια κ απογοητευτικα ειναι αληθεια,ολοι λενε τα ιδια ελαχιστες φοιτιτριες κοριτσια πρεπει να τρεχεις ρεθυμνο για ζωη κτλ.
Οστοσο δν θελω να "αφησω"ακομα αυτη την επιλογη ειμαι πολυ κολλημενους με του υπολογιστες θελω να ασχοληθω μετα απο μεταπτυχιακο με game development οστοσο πριν βγουν οι βαθμοι πιστευμα οτι η πληροφορικη εφαρμοσμενη η αριστοτελειο θα ηταν πολυ καλα για αυτα που θελω οστοσο με το 17.8 που εχω τωρα αρχισα να σκεφτομαι τους ΗΜΜΥ κ συγκριμενα στα χανια οπως ειπα κ πριν!ξερω οτι δν εχει τοσο προγραμματισμο αλλα καλυπτει μεγαλυτερη γκαμα σπουδων που πιστευω οτι ειναι καλυτερο αφου θα ακολουθησει σιγουρα μεταπτυχιακο στο εξωτερικο!
Εσεις τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?να βαλω πληροφορικη αριστοτελειο ή μακεδωνιας ή ΗΜΜΥ στα χανια?(ειναι τοσο χαλια στα χανια η ζωη?)
Ευχαριστω για τον χρονο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niemann

Νεοφερμένος

Ο Niemann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εσένα τι σε ενδιαφέρει πιο πολύ δηλαδή? Να σπουδάσεις κάτι που θέλεις και σε ευχαριστεί ή να ζήσεις φοιτιτική ζωή? Ειναι γεγονός ότι κάποιες σχολές, όπως οι πολυτεχνικές (ΗΜΜΥ) απαιτούν αρκετές θυσίες αν θες να γίνεις καλός σ αυτό που σπουδάζεις και, η λεγόμενη φοιτητική ζωή είναι μία απ αυτές τις θυσίες. Αν θέλεις λοιπόν να πας ΗΜΜΥ να πας χωρίς να σκέφτεσαι τις θυσίες. Αν πάλι δεν είσαι διατεθειμένος να θυσιάσεις κάποια πράγματα τότε να πας Θεσσαλονίκη. Απλά σκέψου τι θα σε κάνει πιο χαρούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ειναι και το αντικειμενο ομως, οι ΗΜΜΥ δεν ειναι καθαρα πληροφορικαριοι οπως εχει ειπωθει σε αλλο τοπικ, ενω εσυ θες να ασχοληθεις με πληροφορικη περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patcher

Νεοφερμένος

Ο patcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ελπιζω οτι κ στα χανια αν τελικα παω δν θα εχω προβλημα τουλαχιστον οχι οπως καποιοι αλλοι που διαβασα στο insomnia οστοσο δν ειναι μονο το μερος αλλα κ η σχολη μαρεσει πολυ κ ο προγραμματισμος αλλα κ το hardaware και τα δυκτια και γενικοτερα τα μαθηματα που εχει στο ΗΜΜΥ οστοσο αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερο να αρχισω απο κατι γενικο κ να καταλειξω στο ειδικο η να αρχισω κατευτειαν με προγραμματισμο full!Δν εχω προβλημα να κανω καποιες θυσιες αλλα μεχρι ενα βαθμο!κ μονο απο τα τμηματα του πολυτεχνειου καταλαβαινω οτι θα ψαχνεις φοιτητρια με κιαλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πιστευω αν πηγαινες σε καθαρη πληροφορικη θα ειχες περισσοτερα εφοδια να κανεις αυτο που θελεις μετα. Αλλα επειδη δε ξερω και πολλα για τις σχολες πληροφορικης δε λεω τπτ αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελευθερια

Νεοφερμένος

Η ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αχ...το ιδιο παθαινω κ γω....εχω κολλησει με θεσ/νικη....δεν θελω πατρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μην πας ΗΜΜΥ καλύτερα, πήγαινε σε κάποια Πληροφορική αφού θέλεις αργότερα να ασχοληθείς με game development.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Δηλαδή αν πας ημμύ δεν έχεις καθόλου φοιτητική ζωή όπως προαναφέρθηκε??Τόσο χάλια είναι τα πράγματα ρε γαμώτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οχι, υπερβολές είναι αυτά.
Αν παρακολουθείς όλες τις διαλέξεις θα μπορείς να κάνεις εύκολα και γρήγορα τις εργασίες σου.
Είναι δύσκολη σχολή, αλλά δεν χρειάζεται να αφιερώσεις όλο το χρόνο σου σε αυτή για να τη βγάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Κοίτα νομίζω ότι τα παιδιά στο φόρουμ εννοούν πως τη φοιτητική ζωή που προβάλλεται καλύτερα να την ξεχάσεις. ΔΕ θα είσαι όλη μέρα με τη φραπεδιά στο χέρι αραχτός συνέχεια, εξ άλλου πουθενά αλλού στον κόσμο δεν υπάρχει αυτή η αντίληψη για τη φοιτητική ζωή. Από άτομα που ξέρω, οι σχολές αυτές πάντως θέλουν να έχεις μια επαφή με το μάθημα και να παρακολουθείς, και όχι απλά να διαβάζεις μια φορά το εξάμηνο όπως ακούς να κάνουν οι πιο πολλοί. Δε νομίζω πως αυτό σημαίνει όχι φοιτητική ζωή. Σαββατοκύριακα θα έχεις χρόνο για εξόδους και καθημερινές δε θα είσαι όπως ήσουν στο σχολείο. Απλά πρέπει να αποδεχτείς ότι συχνά τις καθημερινές οι (παλιοί) φίλοι σου θα βγαίνουν και εσύ πιθανό να έχεις δουλειά. Έτσι τα έχω καταλάβει εγώ τα πράγματα, διορθώστε με αν έχω λάθος αντίληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κοίτα νομίζω ότι τα παιδιά στο φόρουμ εννοούν πως τη φοιτητική ζωή που προβάλλεται καλύτερα να την ξεχάσεις. ΔΕ θα είσαι όλη μέρα με τη φραπεδιά στο χέρι αραχτός συνέχεια, εξ άλλου πουθενά αλλού στον κόσμο δεν υπάρχει αυτή η αντίληψη για τη φοιτητική ζωή. Από άτομα που ξέρω, οι σχολές αυτές πάντως θέλουν να έχεις μια επαφή με το μάθημα και να παρακολουθείς, και όχι απλά να διαβάζεις μια φορά το εξάμηνο όπως ακούς να κάνουν οι πιο πολλοί. Δε νομίζω πως αυτό σημαίνει όχι φοιτητική ζωή. Σαββατοκύριακα θα έχεις χρόνο για εξόδους και καθημερινές δε θα είσαι όπως ήσουν στο σχολείο. Απλά πρέπει να αποδεχτείς ότι συχνά τις καθημερινές οι (παλιοί) φίλοι σου θα βγαίνουν και εσύ πιθανό να έχεις δουλειά. Έτσι τα έχω καταλάβει εγώ τα πράγματα, διορθώστε με αν έχω λάθος αντίληψη.
Πολύ σωστά, ειδικά τα bold.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ελπιζω οτι κ στα χανια αν τελικα παω δν θα εχω προβλημα τουλαχιστον οχι οπως καποιοι αλλοι που διαβασα στο insomnia οστοσο δν ειναι μονο το μερος αλλα κ η σχολη μαρεσει πολυ κ ο προγραμματισμος αλλα κ το hardaware και τα δυκτια και γενικοτερα τα μαθηματα που εχει στο ΗΜΜΥ οστοσο αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερο να αρχισω απο κατι γενικο κ να καταλειξω στο ειδικο η να αρχισω κατευτειαν με προγραμματισμο full!Δν εχω προβλημα να κανω καποιες θυσιες αλλα μεχρι ενα βαθμο!κ μονο απο τα τμηματα του πολυτεχνειου καταλαβαινω οτι θα ψαχνεις φοιτητρια με κιαλια!

Άμα έχεις τ' @@ να κυνηγήσεις πολύ αυτό που θες πήγαινε Επιστήμης Η/Υ στο Ηράκλειο. Η καλύτερη σχολή προγραμματιστών στην Ελλάδα hands down. ΠΑΛΟΥΚΙ όμως και με αρκετές πιθανότητες να τα περάσεις δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patcher

Νεοφερμένος

Ο patcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δηλαδη αν παω ΗΜΜΥ θα εχω προβλημα μετα?οπως εχω καταλαβει με αυτα που εχω βρει τα μαθηματα του πολυτεχνειου ειναι κοντα σε αυτο που θελω αλλα εχει κ αλλα πραγματα με αρκετο ζουμι κ ενδιαφεροντα που θα με βοηθουσαν αργοτερα.Για το επιστημης Η/Υ υπολογιστων το σκεφτομουν πριν τα αποτελεσματα αλλα τωρα που πιανω ΑΠΘ κ Μακεδωνιας δν ξερω τι ειναι καλυτερο να βαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos21

Νεοφερμένος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πιστευετε οτι αξιζει ομως σαν σχολη ε?κ εγω σε ενα τετοιο διλημμα ειμαι...Μου λενε ολοι καλα λογια αλλα δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν αναφέρεσαι στο ΗΜΜΥ στα Χανιά, ναι είναι καλή σχολή με καλούς, πρόθυμους και (πολύ σημαντικό) νέους καθηγητές με όρεξη για δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos21

Νεοφερμένος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ξερει κανεις τιποτα για ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Κ ΤΗΛ/ΩΝ?

τι ειναι καλυτερο ομως...Πολυτεχνειο Χανια αντε κ μηχανολογια στην Πατρα{δεν πιανω παραπανω τπτ} η μια καλη οικονομικη σχολη...?{Δεν εχω και τρελα με πολυτεχνεια και γι αυτο δεν ξερω αν αξιζει να φυγω επαρχια.}Απο τις οικονομικες δεν μ παν και τα καλυτερα λογια για το Διοικητικης Επιστημης κ Τεχνολογιας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλύτερο για σένα είναι αυτό που σου αρέσει περισσότερο. Αν δεν έχεις τρελά με τα πολυτεχνεία, μην πας. Θέλουν δουλειά, μεράκι και όρεξη για να βγάλεις τη σχολή στην κανονική της διάρκεια και με αξιοπρεπή βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
επειδή είμαι στην εφαρμοσμένη στο μακεδονίας θα σου έλεγα ότι δεν είναι ότι καλύτερο αν θέλεις να ασχοληθείς με game development...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Α επίσης, επειδή νομίζω οτι δεν αναφέρθηκε, αν θες να δουλέψεις ως game developer θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να δουλέψεις στο εξωτερικό. Στην Ελλάδα είναι ελάχιστες έως ανύπαρκτες τέτοιες δουλειές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
True. Καλύτερα να πας από τώρα Αγγλία βασικά, υπάρχουν σχολές με pre-graduate σπουδές που αφορούν αποκλειστικά στο game development.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top