Σχολή Αστυφυλάκων

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπερα,
Πρωτα πρωτα θελω να πω πως μεχρι τωρα ο στοχος μου ειναι τα Οικονομικα για φετος...Αλλα οπως βλεπω αποφασισα να συμπεριλαβω και τις αστυνομικες σχολες.
Εδω να πω πως 2-3 μερες πριν οταν εκανα τα χαρτια για τις πανελληνιες δηλωσα οτι θελω να δωσω μονο ΑΟΘ και ΟΧΙ τα αθληματα για στρατιωτικες/αστυνομικες σχολες.Εμαθα ομως πως οταν θα ερθει η εγκυκλιος για τις στρατιωτικες/αστυνομικες σχολες(περιπου 15-30 Μαρτιου) θα μπορω να δηλωσω τα αθληματα,κανοντας καπου καποια χαρτια...(δεν χερω που).
Και εδω αρχιζουν οι προβληματισμοι μου και θελω βοηθεια.
Αρχικα,ειδα πως ειναι ωραια να γινει καποιος αστυφυλακας....ειναι ΜΟΝΟ 2 χρονια η σχολη,και οπως διαβασα το 2ο ετος εισαι εξω σε αστυνομικο τμημα και πληρωνεσαι(οσα παιρνεις τελος παντων...)Το θεμα ειναι πως θα ειναι ωραια στην αρχη οταν θα ειναι καποιος νεος(δηλαδη θα εχει ενεργεια κτλ)αλλα τι γινεται πιο μετα?Θα μπορουν οι αλλοι(δηλαδη οι ανωτεροι) να σε διαταζουν με εξωφρενικα πραγματα?Μηπως θα εισαι ο τελευταιος και θα κανεις ολες τις αγκαριες?
Για τους αξιωματικους δεν ξερω και πολλα...Το μονο που ξερω ειναι πως η σχολη ειναι 4 χρονια και πως αρχιζουν απο τον μεγιστο βαθμο που μπορει καποιος αστυφυλακας να φτασει.Δεν γνωριζω ουτε μισθους ουτε τιποτα αλλο...
Και ρωταω εγω τωρα...Τι ειναι καλυτερο να γινει καποιος?Αστυφυλακας ή Αξιωματικος?
Εδω να πως πιστευω οτι μπορω να πιασω και τις 2 βασεις,η μια θελει 15.200 και η αλλη 17.500 πανω κατω αλλα ειμαι σε ενα τεραστιο διλημμα.
Φυσικα και αξιωματικος ειναι καλυτερο να γινεις.
Με το εξωφρενικα πραγματα τι εννοεις?
Αν πχ σου που να εκτελεσεις καποιον, φυσικα και δεν θα το κανεις, εαν εχεις στο μυαλο σου τη διαταγη σαν κατι τετοιο.
Απο αγγαρειες ομως θα χορτασεις. Ακομα και μετα τη σχολη. Αναλογα φυσικα και σε ποιους αξιωματικους θα τυχεις στην Υπηρεσια.
Για μισθους κανεις δεν γνωριζει τιποτα, ολα με το ενιαιο μισθολογιο ανατρεπονται τωρα, προς το καλυτερο.

οι σχέσεις εξουσίας δέν είναι αυστηρές όπως στον στρατό, και μπορείς άνετα να γράψεις τον ανώτερο αν σου ζητήσει κάτι παράλογο ή γενικά άν είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Καλα, αυτο ειναι μυθος που επικρατει αναμεσα και σε εμας τους συναδελφους. Ολοι, με την ενοποιηση των σωματων, πιστεψαν οτι εφυγαν απο τη στρατικοποιηση της χωροφυλακης, ενω στην πραγματικοτητα εμειναν ολα ως ειχαν, με το ονομα απλα να αλλαζει.
Εχω γνωρισει στο στρατο αξιωματικους πολυ πιο λογικους και συζητησιμους απο κατι δικους μας κομπλεξικους "αστερατους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Θα σε συμβουλευα να ρωτησεις τον διευθυντη σου ή τον καθηγητη που σας κανει ΑΟΘ για αυτο. Σε εμας ο διευθυντης μας μας τονισε οτι καλο ειναι να δηλωσουμε και αστυνομικες και στρατιωτικες, ακομα και αν δεν σκοπευουμε να παμε και στις 2, γιατι "αμα δεν τα δηλωσετε τωρα, μετα δεν μπορειτε να πειτε: αντε ας δηλωσω και στρατιωτικες", οπως χαρακτηριστικα ειπε. Δεν ξερω αν ισχυει, αλλα καλυτερα να το τσεκαρεις.
H Αξιωματικών Ελλ. Αστυνομίας (Αστυνομικοί) ειναι για αστυφυλακες που ειναι ηδη στο τμημα και θελουν να περασουν στην Αξιωματικων μεσω πανελληνιων.
Η σφαιρα δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολη. Κυριως τα κοριτσια δυσκολευονται γιατι απαιτει μυικη δυναμη. Αλλα και βαρη να μην εχεις κανει, αμα μαθεις την τεχνικη μπορεις να φτασεις το επιθυμητο αποτελεσμα. Σαφως λιγη εξασκηση δεν βλαπετει.
Το θεμα στα αθληματα ειναι να περασεις τα ορια. Το πως θα το κανεις αυτο ειναι δικο σου θεμα. Οποτε ειτε μπρουμυτα περασεις το 1,05μ ειτε ανασκελα ειναι με τουμπα στον αερα ειναι το ιδιο. :D Πιστευω το υψος ειναι απο τα πιο γελεια, εγω το πηδαω και χωρις φορα.
Οσον αφορα το μηκος, αυτο που θελει ειναι καλη γνωση της τεχνικης. Πρεπει να μαθεις την λεγομενη "πεταλουδα" που κανεις ενω πηδας ωστε να μεγιστοποιησεις το μηκος που θα πηδηξεις, αλλα και να υπολογισεις τα βηματα, ωστε να ειναι εγκυρη η προσπαθεια. Γενικα τα αθληματα ειναι αρκετα ευκολα, εγω μονο στο 1000αρι δυσκολευομαι.
Εγω προσωπικα για Αξιωματικων δεν το βλεπω γιατι η βαση ειναι στον Θεο. Ελπιζω μονο σε μια πτωση της βασης ,ισως λογω του οτι με την κατασταση που επικρατει πολλοι παιρνουν συνταξη, οποτε μπορει να ζητησουν περισσοτερους. Απο την αλλη μπορει να περικοπουν οι θεσεις λογω του μνημονιου. Ετυχως εχω την εναλλακτικη να περασω Αστυφυλακων και να ξαναδωσω για Αξιωματικων με χαμηλοτερη βαση.
Εμας ο διευθυντης ειπε πως καλο ειναι να δωσεις αθληματα αλλα κι αν δεν το δηλωσεις τωρα,μπορεις μεχρι μεσα μαρτιου που θα ερθει το χαρτι σε ολα τα λυκεια για τα αθληματα.
Εγω γενικα θελω να περασω τωρα αστυφυλακων που ειναι 2 χρονια η σχολη,οταν θα περασουν τα 2 χρονια και θα βγω απο την σχολη,με το 10% απο τις πανελληνιες αν μπορεσω θα γραφτω σε μια οικονομικη σχολη που οταν θα βγαινεις θα εισαι ΚΑΙ οικονομολογος.Παραλληλα ειδα πως μετα απο 3 χρονια που θα εισαι αστυφυλακας,δινεις καποιες εξετασεις και γινεται αστυνομος,μετα απο 5 χρονια μπορεις να ξαναδωσεις καποιες εξετασεις και να γινεις αξιωματικος.Δεν ξερω τι θα κανω τωρα..απλα το σκεφτομαι πολυ αυτο...Το θεμα ειναι να αρχισω προπονηση...Ηδη αρχισα να κανω με 3κιλα βαρακια ασκησεις στο σπιτι και σε λιγο καιρο θα πηγαινω και εξω.
Οσο αναφορα το υψος που λες,δεν μπορεις αν το περασεις χωρις φορα....αλλιως θα εκανα μια βουτια οπως κανω στην πισινα και το περασα:P,οχι οτι δεν θα το περασω και ετσι με την φορα που θα εχω....Ειμαι 1000% σιγουρος γι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Νομιζω οτι το 10% απο τις πανελληνιες ισχυει μονο για τα επομενα 2 χρονια απο τις πανελληνιες. Τουλαχιστον ετσι μου εχουν πει.
Για τη σφαιρα οκ με τα βαρακια, αλλα πρεπει να βρεις και μια 7κιλη σφαιρα για να μαθεις και την τεχνικη. Το 50% στη σφαιρα ειναι η τεχνικη. Αμα κανεις μονος σου γυμανστικη και οχι με καποια σχολη, ρωτα τον γυμναστη σου αμα διαθετει σφαιρα το σχολειο.
Για το υψος εννοω οτι τα 1,05μ τα πηδαω και χωρις φορα. Ενα "χοπ" και τα περασα! :D Οποτε με φορα το περναω ανετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Νομιζω οτι το 10% απο τις πανελληνιες ισχυει μονο για τα επομενα 2 χρονια απο τις πανελληνιες. Τουλαχιστον ετσι μου εχουν πει.
Για τη σφαιρα οκ με τα βαρακια, αλλα πρεπει να βρεις και μια 7κιλη σφαιρα για να μαθεις και την τεχνικη. Το 50% στη σφαιρα ειναι η τεχνικη. Αμα κανεις μονος σου γυμανστικη και οχι με καποια σχολη, ρωτα τον γυμναστη σου αμα διαθετει σφαιρα το σχολειο.
Για το υψος εννοω οτι τα 1,05μ τα πηδαω και χωρις φορα. Ενα "χοπ" και τα περασα! :D Οποτε με φορα το περναω ανετα.
Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι δεν μπορώ και με φόρα.Βέβαια θα μου πεις είμαι μικρός αλλά και χωρίς φόρα μια χαρά ;)
Μήπως στα αθλήματα κάνεις και 100άρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι δεν μπορώ και με φόρα.Βέβαια θα μου πεις είμαι μικρός αλλά και χωρίς φόρα μια χαρά ;)
Μήπως στα αθλήματα κάνεις και 100άρι;
Τι εννοεις οταν λες μικρος?Δηλαδη εισαι 3η λυκειου και εισαι μικρος?ή μικρος στο υψος?ή γενικα εισαι γυμνασιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Τι εννοεις οταν λες μικρος?Δηλαδη εισαι 3η λυκειου και εισαι μικρος?ή μικρος στο υψος?ή γενικα εισαι γυμνασιο?
Εννοώ ότι πάω ακόμα γυμνάσιο και έχω χρόνια μπροστά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Εννοώ ότι πάω ακόμα γυμνάσιο και έχω χρόνια μπροστά μου
Τοτε να σου πω οτι η αστυφυλακων ειναι η τελευταια χρονια φετος που θα ειναι μεσω των πανελληνιων,ετσι ακουσα βασικα....δεν ειμαι και 100% σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Τοτε να σου πω οτι η αστυφυλακων ειναι η τελευταια χρονια φετος που θα ειναι μεσω των πανελληνιων,ετσι ακουσα βασικα....δεν ειμαι και 100% σιγουρος
Ναι,αλλά μετά πώς κάποιος θα μπορεί να μπει μέσα στη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ναι,αλλά μετά πώς κάποιος θα μπορεί να μπει μέσα στη σχολή;
Μαλλον ειδικος φρουρος θα λεγεται και θα μπορει να μπαινει καποιος μεσω προκυρηξεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzimisgr

Νεοφερμένος

Ο tzimisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κι εγω το ακουσα αυτο,επισης ακουσα οτι φετος θα παρουν μονο 200 ατομα στις σχολες αστυφυλακων οποτε αν ισχυει αυτο δεν αποκλειετε τα μορια να ξεπερασουν τις 17000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μέσω προκυρήξεων είναι πιο εύκολο ή πιο δύσκολο να μπεις; Γιατί δεν ξέρω τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Κι εγω το ακουσα αυτο,επισης ακουσα οτι φετος θα παρουν μονο 200 ατομα στις σχολες αστυφυλακων οποτε αν ισχυει αυτο δεν αποκλειετε τα μορια να ξεπερασουν τις 17000
οχι και 200 ατομα...εγω ακουσα στα 500-600...Μακαρι να περασω αστυφυλακων....Πρωτα κατα 90% θα παω για αξιωματικος μετα αστυφυλακων και μετα 2-3 οικονομικες σχολες...Το θεμα ειναι πως λογω οτι θα περασουν λιγοτεροι φοιτητες φετος οι βασεις μαλλον θα αυξηθουν.

Μέσω προκυρήξεων είναι πιο εύκολο ή πιο δύσκολο να μπεις; Γιατί δεν ξέρω τίποτα
Πιστευω θα γινεται ενας χαμος τοτε,οποιος θελει να εχει ενα οπλο στο χερι του θα δηλωνει και αν μπορει θα γραφεται:/:Οπως πχ γινεται και με την ΔΕΗ εδω που ειμαι....Οταν υπαρχει προκυρηξη ο ενας τρωει τον αλλον για μια θεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μακαρι να περασω αστυφυλακων....Πρωτα κατα 90% θα παω για αξιωματικος μετα αστυφυλακων και μετα 2-3 οικονομικες σχολες...Το θεμα ειναι πως λογω οτι θα περασουν λιγοτεροι φοιτητες φετος οι βασεις μαλλον θα αυξηθουν.

Πιστευω θα γινεται ενας χαμος τοτε,οποιος θελει να εχει ενα οπλο στο χερι του θα δηλωνει και αν μπορει θα γραφεται:/:Οπως πχ γινεται και με την ΔΕΗ εδω που ειμαι....Οταν υπαρχει προκυρηξη ο ενας τρωει τον αλλον για μια θεση!
Καλή επιτυχία και εύχομαι να περάσεις αξιωματικών


Δηλαδή με λίγα λόγια θα επικρατεί ένα μπάχαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Θα καταργηθεί η αστυφυλάκων;;;;;; Εγώ για την αξιωματικών είχα ακούσει κάτι ότι θα υπάρχει για τα τελευταία 2 χρόνια. Είστε σίγουροι πως ακούσατε αυτό για την αστυφυλάκων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μετά το τελευταίο περιστατικό και με τη διαφήμιση που της γίνεται η ζήτηση για την σχολή αστυφυλάκων θα αυξηθεί κατακόρυφα. Παιδιά που ούτε που σκεφτόντουσαν να δηλώσουν αστυφυλάκων τώρα θα τη δηλώσουν. Μην ακούσετε βασεολόγους που θα λένε ότι τα γεγονότα αυτά θα κάνουν τους υποψηφίους να μην δηλώσουν αστυνομία γιατί το ακριβώς το αντίθετο θα συμβεί επειδή αυτή τη στιγμή θεοποιείται η αστυνομία. Αν υπάρξει και μείωση θέσεων όπως είπε κάποιος παραπάνω σε αυτό το thread τότε η δυσκολία στο να μπει στη σχολή θα αυξηθεί αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Aκου να δεις... οτι θα παλευεις να βγαλεις 17.000 μορια για να περασεις αστυφυλακων, ε αυτο δεν το περιμενα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
παιδιά μήν ακούτε τις φήμες, το οτι θα καταργηθεί η αστυφυλάκων. το άκουσα απο εδώ πρώτη φορά και μάλλον πρόκειτε για μούφα.
δέν μπορείς να καταργήσεις μια σχολή με τόσα μόρια, αφήστε που το επίπεδο της αστυνομία έχει ανέβει λόγο των πανελληνίων την τελευταία 10ετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzimisgr

Νεοφερμένος

Ο tzimisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν ειπε κανεις οτι θα καταργηθει η σχολη αστυφυλακων, ακουστηκε οτι θα καταργηθει η εισοδος στις σχολες μεσω πανελλαδικων εξετασεων δηλαδη η εισοδος θα γινετε με προκυρηξεις οπως γινετε και με τους ειδικους φρουρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
θα είναι ένα τεράστιο βήμα πίσω..
κάποιοι θέλουν αν γυρίσουμε στην εποχή των βητάδων και τους τενεκέδες λάδι, άν το κάνουν τελικά.(το θεωρώ πολύ απίθανο να γίνει κάτι τέτοιο)
εδώ και χρόνια λένε οτι θα καταργηθεί και με παννελήνιες και η είσοδος ιδιωτων στην αξιωματικών, αλλα τόσα χρόνια τίποτα δέν άλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Μεγαλη ηττα εαν καταργηθουν οι Πανελληνιες για την αστυνομια.
Τη στιγμη που θα επρεπε ολος ο δημοσιος τομεας να αρχισει να διοριζεται με Πανελληνιες και να καταργηθει ο αδιαφανης ΑΣΕΠ που βαζει απο τα παραθυρακια επιτυχοντες, ξαναγυρναμε στις παλιες καλες εποχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top