Σχολή Αστυφυλάκων

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Στις υγειονομικές εξετάσεις, η γυναικολογική εξέταση τι περιλαμβάνει;
Τίποτα το ιδιαίτερο, μη σε αγχώνει αυτό. Κάποιες ερωτήσεις θα σου κάνουν για το αν έχεις επαφές και ολοκληρωμένες σχέσεις, και θα σε βάλουν μάλλον να κάνεις και ένα τεστ εγκυμοσύνης. Μην αγχώνεσαι, τίποτα δεν είναι, σε εμένα δηλαδή ήταν πολύ χαλαρές και εντάξει η γιατρός και η νοσοκόμα.
Επίσης, τώρα στέλνουμε μόνο την αίτηση του υποψηφίου με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και το δελτίο ιατρικού ιστορικού και υγειονομικής κατάστασης τα παίρνουμε μαζί μας την ημέρα της υγειονομικής εξέτασης, σωστά;
Καλύτερα το δελτίο και τις εξετάσεις (που θα τα έχεις σε έναν φάκελο) να τα πας την πρώτη μέρα των ψυχομετρικών, επειδή τα μαζεύουν ώστε να ελέγξουν μήπως δεν έχεις κάτι, για να στο πουν και να στείλει μετά το εξεταστικό κέντρο ολωνών τις εξετάσεις στο 424. Γιατί και εγώ όταν πήγα στη ΣΣΑΣ έτσι την πάτησα και μετά είχα πάρα πολύ άγχος μην πάει κάτι στραβά. Οπότε πάρ' τα από την πρώτη μέρα των ΠΚΕ μαζί σου. Τα γράφει και η προκήρυξη νομίζω όμως, διάβασέ την προσεκτικά και μετά ρώτα εδώ γιατί όλο και άτι λάθος μπορεί να σου πούμε.
Τέλος, κατά την υγειονομική εξέταση, η υγειονομική επιτροπή απλά κοιτάει τις εξετάσεις που τους δίνουμε και μετά κρίνουν αν είμαστε κατάλληλοι/ακατάλληλοι, ή θα υποβληθούμε και σε άλλες εξετάσεις/διαδικασίες εκείνη την στιγμή;
Ναι, κοιτάνε τις εξετάσεις, και αν δουν κάτι που δεν τους "αρέσει" ή απλά έχουν όρεξη να σε δουν ξανά σου λένε ότι θα έχεις επανεξέταση. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι θα πας και την επόμενη μέρα στο νοσοκομείο για να σε εξετάσουν σε αυτό που δεν τους άρεσε που σου είπα, και μετά συνεχίζεις κανονικά τη διαδικασία. Ούτε αυτό χρειάζεται άγχος, δεν είναι κάτι νομίζω, αν και ευτυχώς εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Αν έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία καλύτερα να ακούσεις εκείνον.
Αα, όσον αφορά τις διαδικασίες που ανέφερες. Τα υγειονομικά είναι δύο μέρες, καθώς την πρώτη θα μπείτε σε ένα κοντέινερ και θα σας δει η επιτροπή, θα κάνετε κάτι ασκήσεις του τύπου καθίσματα, μύτες-φτέρνες, αλματάκια επί τόπου κλπ. Τη δεύτερη αν θες την ειλικρινή μου άποψη, που περνάς ΑΣΥΕ, κάθεσαι περιμένεις σαν μαλάκας πόσες ώρες αν δεν είσαι από τους πρώτους, απλά για να πεις ονοματεπώνυμο, τόπο καταγωγής και πατρώνυμο, άντε και να απαντήσεις γιατί θες στρατιωτικές σχολές (συνήθως και οι άνθρωποι εκεί πέρα βαριούνται που ζουν, σου κάνουν ένα νεύμα να φύγεις και ότι όλα είναι κομπλέ).
Δεν είναι κάτι πάντως, τόσοι και τόσοι τα έχουν περάσει. Απλές διαδικασίες είναι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Τι εκανε λεει? ..σε ρωτανε αν εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις?!
Α δεν ειναι καθολου πολιτισμενοι αυτοι .Ντουβαρια.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Τι εκανε λεει? ..σε ρωτανε αν εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις?!
Α δεν ειναι καθολου πολιτισμενοι αυτοι .Ντουβαρια.
Λογικό είναι όμως - αρχικά δεν μπορεί μια κοπέλα να συμμετάσχει στις ΠΚΕ αν είναι έγκυος, και κάνουμε και ακτίνες. Λογικά το τυπικό ακολουθούν, πρέπει να τα ρωτήσουν αυτά, εμένα δε μου φαίνεται και τίποτα τρομερό, ούτε τότε μου φάνηκε κάτι το ιδιαίτερο.
 

Eleni123-

Νεοφερμένος

Η Eleni123- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά δινω για αξιωματικών αστυνομίας θέλω μια πρόβλεψη μορίων για φέτος αν και είναι αρκετά νωρίς αλλά για πείτε 😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Λογικό είναι όμως - αρχικά δεν μπορεί μια κοπέλα να συμμετάσχει στις ΠΚΕ αν είναι έγκυος, και κάνουμε και ακτίνες. Λογικά το τυπικό ακολουθούν, πρέπει να τα ρωτήσουν αυτά, εμένα δε μου φαίνεται και τίποτα τρομερό, ούτε τότε μου φάνηκε κάτι το ιδιαίτερο.
ε τι ...αμα εισαι εγγυος σε διωχνουν?... τι η εγγυμοσυνη ειναι αρρωστια?
Αμα θελουν να δουν αν εισαι εγγυος..αιμα παιρνουν ας κανουν μια γοναδοτροπινη.
Τι να..πες πως παω εγω ( καλα δεν παω ..λέμε τωρα) και με ρωτανε απο εκεινο κανεις ? οχι δεν κανω..φυγε δεν μας κανεις δεν εισαι τολμηρος και μαχητης...
Ψυχολογικη κρυφοεξεταση εναι αυτη.... και εγω που νομιζα οτι στο στρατο ειναι ευγενεις?
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
ε τι ...αμα εισαι εγγυος σε διωχνουν?... τι η εγγυμοσυνη ειναι αρρωστια?
Αμα θελουν να δουν αν εισαι εγγυος..αιμα παιρνουν ας κανουν μια γοναδοτροπινη.
Τι να..πες πως παω εγω ( καλα δεν παω ..λέμε τωρα) και με ρωτανε απο εκεινο κανεις ? οχι δεν κανω..φυγε δεν μας κανεις δεν εισαι τολμηρος και μαχητης...
Ψυχολογικη κρυφοεξεταση εναι αυτη.... και εγω που νομιζα οτι στο στρατο ειναι ευγενεις?
Όχι στο 424 αυτά, στο νοσοκομείο έξω όταν πας, για τις υγειονομικές λέω από πριν. Και εμένα έτσι έκαναν, την πρώτη φορά που έδωσα δε με έβαλαν καν να κάνω φαντάσου. Και εντάξει είπαμε, δε σε ρωτάνε τι.. κάνεις και τι όχι :laugh: . Ερωτήσεις γυναικολογικής φύσεως κάνουν, φυσιολογικά πράγματα ρωτάνε. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Όσον αφορά την εγκυμοσύνη, νομίζω ότι το λέει και η προκήρυξη όμως. Αν μια κοπέλα είναι έγκυος δεν μπορεί να συμμετάσχει στις ΠΚΕ, και αν βρεθεί αργότερα στη σχολή ότι είναι, νομίζω τη διώχνουν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Όχι στο 424 αυτά, στο νοσοκομείο έξω όταν πας, για τις υγειονομικές λέω από πριν. Και εμένα έτσι έκαναν, την πρώτη φορά που έδωσα δε με έβαλαν καν να κάνω φαντάσου. Και εντάξει είπαμε, δε σε ρωτάνε τι.. κάνεις και τι όχι :laugh: . Ερωτήσεις γυναικολογικής φύσεως κάνουν, φυσιολογικά πράγματα ρωτάνε. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Όσον αφορά την εγκυμοσύνη, νομίζω ότι το λέει και η προκήρυξη όμως. Αν μια κοπέλα είναι έγκυος δεν μπορεί να συμμετάσχει στις ΠΚΕ, και αν βρεθεί αργότερα στη σχολή ότι είναι, νομίζω τη διώχνουν.
ε τι να πω..ειμαι πολυ αδυναμος να τα αλλαξω... ευχομαι να ερθουν καποτε στο 21ο αιωνα
Δεν μου λες ετσι κανει ο υπουργαρας του στρατου... αμα η γυναικα του ή η κορη του ειναι εγκυες τις διωχνει απο το σπιτι.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
ε τι ...αμα εισαι εγγυος σε διωχνουν?... τι η εγγυμοσυνη ειναι αρρωστια?
Αμα θελουν να δουν αν εισαι εγγυος..αιμα παιρνουν ας κανουν μια γοναδοτροπινη.
Τι να..πες πως παω εγω ( καλα δεν παω ..λέμε τωρα) και με ρωτανε απο εκεινο κανεις ? οχι δεν κανω..φυγε δεν μας κανεις δεν εισαι τολμηρος και μαχητης...
Ψυχολογικη κρυφοεξεταση εναι αυτη.... και εγω που νομιζα οτι στο στρατο ειναι ευγενεις?
Ναι όχι να σε κρατήσουν.

9 μήνες εγκυμοσύνη ελεύθερης υπηρεσίας ΣΥΝ 9 μήνες άδεια πατρότητας/μητρότητας που δίνουν στους ενστόλους -> 18 μήνες απουσία επί πληρωμή.

Και μετά σου λέει για ισότητα.

Άσε μας ρε Γιάννη.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
ε τι να πω..ειμαι πολυ αδυναμος να τα αλλαξω... ευχομαι να ερθουν καποτε στο 21ο αιωνα
Δεν μου λες ετσι κανει ο υπουργαρας του στρατου... αμα η γυναικα του ή η κορη του ειναι εγκυες τις διωχνει απο το σπιτι.
Μα δεν είναι κάτι το παράλογο αυτό. Σε αυτές τις σχολές θα κάνεις στρατιωτική εκπαίδευση έτσι και μπεις. Δε θα μπορεί να ανταπεξέλθει μια έγκυος κοπέλα εκεί μέσα - είναι φύσει αδύνατον. Πώς θα κάνει υπηρεσίες, πώς θα ολοκληρώσει τη βασική εκπαίδευση; Είναι πολλά.
Άλλο το τι θα κάνει μετά. Μετά μπορεί να κάνει ό,τι θέλει σε αυτό το θέμα, και ας κάνει δηλαδή, κανείς δεν την εμποδίζει. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που της προσφέρονται τόσες διευκολύνσεις από το στρατό, όπως σου είπε και ο @Panzerkampfwagen . Ξέρω πάρα πολλές τέτοιες περιπτώσεις - και αν με ρωτάς, καλά κάνουν και το εκμεταλλεύονται, αφού μπορούν.
Ωστόσο πίσω στο θέμα μας. Εάν κάποια είναι έγκυος δεν μπορεί να μπει σε σχολή, ούτε να συμμετάσχει στις ΠΚΕ. Επομένως, οι γυναικολογικές εξετάσεις που γίνονται πριν από αυτές, έχουν τη λογκή και τη χρησιμότητά τους νομίζω.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Μα δεν είναι κάτι το παράλογο αυτό. Σε αυτές τις σχολές θα κάνεις στρατιωτική εκπαίδευση έτσι και μπεις. Δε θα μπορεί να ανταπεξέλθει μια έγκυος κοπέλα εκεί μέσα - είναι φύσει αδύνατον. Πώς θα κάνει υπηρεσίες, πώς θα ολοκληρώσει τη βασική εκπαίδευση; Είναι πολλά.
Άλλο το τι θα κάνει μετά. Μετά μπορεί να κάνει ό,τι θέλει σε αυτό το θέμα, και ας κάνει δηλαδή, κανείς δεν την εμποδίζει. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που της προσφέρονται τόσες διευκολύνσεις από το στρατό, όπως σου είπε και ο @Panzerkampfwagen . Ξέρω πάρα πολλές τέτοιες περιπτώσεις - και αν με ρωτάς, καλά κάνουν και το εκμεταλλεύονται, αφού μπορούν.
Ωστόσο πίσω στο θέμα μας. Εάν κάποια είναι έγκυος δεν μπορεί να μπει σε σχολή, ούτε να συμμετάσχει στις ΠΚΕ. Επομένως, οι γυναικολογικές εξετάσεις που γίνονται πριν από αυτές, έχουν τη λογκή και τη χρησιμότητά τους νομίζω.
Υπηρέτησα έφεδρος αξιωματικός και έχω περάσει από τέσσερα στρατόπεδα σε όλη την παραμεθόριο.

Έχω συναναστραφεί με πάρα πολλές γυναίκες, κάποιες ανώτερες και οι περισσότερες κατώτερες σε βαθμό.

Δυστυχώς αν όχι όλες, το 95% μπαίνουν για να ζήσουν ζωή δημοσίου και χωρίς κανένα ενδιαφέρον για το αντικείμενο/κλάδο. Ιδίως κάτι ΕΠΟΠίνες πλήρωματα άρματος που κυριολεκτικά η δουλειά τους γίνεται 10 μέρες τον χρόνο και τις άλλες απλά κάθονται ή παίρνουν κάποιο γελοίο πόστο στο στρατόπεδο πχ. σιτιστής ίλης.

Ευτυχώς οι περισσότερες είχαν την ειλικρίνεια και μου το είπαν στα μούτρα: μπήκα στρατό για να παντρευτώ κανέναν αξιωματικό, να μείνω έγκυος και να είμαι 9 μήνες με άδεια μητρότητας επί πληρωμή.

Έχω και λαμπρά παραδείγματα από γυναίκες μάχιμες, που έμπαιναν στο δωμάτιο και όλη η ίλη βαρούσε προσοχή. Αλλά αριθμητικώς είναι λίγα.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ο στρατός δεν είναι παιχνίδι, ούτε δημόσιο. Όσοι και όσες μπαίνουν με την προοπτική να εκμεταλλευτούν τη νομοθεσία για να περάσουν ζάχαρη θα τα βρούνε --αν δεν τα έχουν ήδη βρει-- μπροστά τους.

Το να βαράς υπηρεσία υπαρχιφύλακας πύλης 02:00-06:00 τα ξημερώματα στα 40 σου, ΔΕΝ είναι εύκολο. Το να σε βάζουν βοηθό διαχείρισης υλικού και να κουβαλάς (ή έστω να προσπαθείς) όλμους 9 κιλών έκαστος ΔΕΝ είναι εύκολο.

Είναι σωματικώς μια πάρα πολύ καταπονητική δουλειά στο κλιμάκιο των ΕΠΟΠ και χαμηλών αξιωματικών. Πολύ κουβάλημα, πολύ τρέξιμο και αρκετό σεξιστικό bullying από τα άλλα στελέχη (δυστυχώς ή ευτυχώς).

Το ότι απορρίπτονται από τη Βασική Εκπαίδευση λόγω εγκυμοσύνης είναι πραγματικά το λιγότερο και πιο ασήμαντο.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Υπηρέτησα έφεδρος αξιωματικός και έχω περάσει από τέσσερα στρατόπεδα σε όλη την παραμεθόριο.

Έχω συναναστραφεί με πάρα πολλές γυναίκες, κάποιες ανώτερες και οι περισσότερες κατώτερες σε βαθμό.

Δυστυχώς αν όχι όλες, το 95% μπαίνουν για να ζήσουν ζωή δημοσίου και χωρίς κανένα ενδιαφέρον για το αντικείμενο/κλάδο. Ιδίως κάτι ΕΠΟΠίνες πλήρωματα άρματος που κυριολεκτικά η δουλειά τους γίνεται 10 μέρες τον χρόνο και τις άλλες απλά κάθονται ή παίρνουν κάποιο γελοίο πόστο στο στρατόπεδο πχ. σιτιστής ίλης.

Ευτυχώς οι περισσότερες είχαν την ειλικρίνεια και μου το είπαν στα μούτρα: μπήκα στρατό για να παντρευτώ κανέναν αξιωματικό, να μείνω έγκυος και να είμαι 9 μήνες με άδεια μητρότητας επί πληρωμή.

Έχω και λαμπρά παραδείγματα από γυναίκες μάχιμες, που έμπαιναν στο δωμάτιο και όλη η ίλη βαρούσε προσοχή. Αλλά αριθμητικώς είναι λίγα.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ο στρατός δεν είναι παιχνίδι, ούτε δημόσιο. Όσοι και όσες μπαίνουν με την προοπτική να εκμεταλλευτούν τη νομοθεσία για να περάσουν ζάχαρη θα τα βρούνε --αν δεν τα έχουν ήδη βρει-- μπροστά τους.

Το να βαράς υπηρεσία υπαρχιφύλακας πύλης 02:00-06:00 τα ξημερώματα στα 40 σου, ΔΕΝ είναι εύκολο. Το να σε βάζουν βοηθό διαχείρισης υλικού και να κουβαλάς (ή έστω να προσπαθείς) όλμους 9 κιλών έκαστος ΔΕΝ είναι εύκολο.

Είναι σωματικώς μια πάρα πολύ καταπονητική δουλειά στο κλιμάκιο των ΕΠΟΠ και χαμηλών αξιωματικών. Πολύ κουβάλημα, πολύ τρέξιμο και αρκετό σεξιστικό bullying από τα άλλα στελέχη (δυστυχώς ή ευτυχώς).

Το ότι απορρίπτονται από τη Βασική Εκπαίδευση λόγω εγκυμοσύνης είναι πραγματικά το λιγότερο και πιο ασήμαντο.
Ξέρω τι λες. Με πιστεύεις ή όχι, ξέρω πάρα πολύ καλά τι λες, έχω πολύ καλή ιδέα του τι συμβαίνει. Ασφαλώς δεν υπηρέτησα, ευτυχώς ή δυστυχώς δεν πέρασα στον στρατό όπως ήθελα, αλλά ξέρω πολύ καλά τι λες. Και ναι, έχεις δίκιο. Η πλειοψηφία αυτό κάνει και έτσι σκέφτεται.
Το αν είναι ασήμαντο ή όχι δε με ενδιαφέρει. Αυτό που εξηγώ είναι απλά ότι δεν είναι παράλογο να διώξουν κοπέλα αν είναι έγκυος. Είναι το μόνο λογικό. Δηλαδή εντάξει, για παραγωγικές σχολές μιλάμε.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Ξέρω τι λες. Με πιστεύεις ή όχι, ξέρω πάρα πολύ καλά τι λες, έχω πολύ καλή ιδέα του τι συμβαίνει. Ασφαλώς δεν υπηρέτησα, ευτυχώς ή δυστυχώς δεν πέρασα στον στρατό όπως ήθελα, αλλά ξέρω πολύ καλά τι λες. Και ναι, έχεις δίκιο. Η πλειοψηφία αυτό κάνει και έτσι σκέφτεται.
Το αν είναι ασήμαντο ή όχι δε με ενδιαφέρει. Αυτό που εξηγώ είναι απλά ότι δεν είναι παράλογο να διώξουν κοπέλα αν είναι έγκυος. Είναι το μόνο λογικό. Δηλαδή εντάξει, για παραγωγικές σχολές μιλάμε.
Ναι εντάξει συμφωνούμε!
 

Pepisann

Νεοφερμένος

Η Pepisann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΣΟΣ
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν μια δοκιμή μείνει έγκυος κατά τη διάρκεια της σχολής (2ο έτος) τι συμβαίνει σε αυτή την περίπτωση;
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Δε τη διώχνουν από τη σχολή, αλλά χάνει το έτος και το επαναλαμβάνει αφού γεννήσει. Αυτό ξέρω εγώ τουλάχιστον.
 

IDK3

Νεοφερμένος

Ο IDK3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας, έπαθα διπλό κάταγμα στον καρπό, προλαβαίνω τα αθλήματα??
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

VasoKour

Νεοφερμένος

Η VasoKour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Είμαι η μόνη που προσπαθώ να κάνω είσοδο στο σύστημα υποβολής αίτησης κατάταξης σε στρατιωτικές σχολές και ενώ έχω κάνει την εγγραφή, μου βγάζει να ελέγξω τα στοιχεία σύνδεσης;
 

Eleftheria2

Νεοφερμένος

Η Eleftheria2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

Μέτα2005

Νεοφερμένος

Η Μέτα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν μέσα στη σχολή κάνουν κ μαθήματα οδήγησης για αυτοκίνητο?
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Οχι, δεν γινονται μαθήματα οδήγησης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top