Σχολή Αστυφυλάκων

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπερα! Φετος δινω πανελληνιες και θελω να περασω αστυφυλακων. Επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη πιστευετε οτι φετος που περνει πανω απο 1000 ατομα και δεδομενου οτι τις προηγουμενες χρονιες πηρε επισης πολλα θα καταφερω να παω θεσσαλονικη με το που βγω απο τη σχολη ή η Αθηνα ειναι κατι δεδομενο που πρεπει απλος να το παρω αποφαση οτι τουλαχισυον 10 χρονια θα ειμαι εκει? Ρωταω γιατι εχω μια ελπιδα οτι αφου οι προηγουμενες σειρες απο μενα(αν περασω)οπως του 23 του 22 και του 20 ειναι πανω απο 700 ισως καταφερουν να συμπληρωσουν τις οργανικες αναγκες της Αττικης και αρα να μπορεσω εγω να παω στο τοπο μου(θεσσαλονικη). Ευχαριστω εκ των προτερων και καλη σταδιοδρομια σε οσους καταφεραν να εισαχθουν φετος.
Καλησπέρα, και καλή επιτυχία στον αγώνα σου!
Θεωρώ ότι πρέπει να συμβιβαστείς με το γεγονός ότι θα είσαι τουλάχιστον 10 χρόνια Αθήνα. Τώρα αν στα επόμενα 4 χρόνια που έρχονται αλλάξει κάτι κανείς δεν το γνωρίζει
 

Aggelos23

Νεοφερμένος

Ο Aggelos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, και καλή επιτυχία στον αγώνα σου!
Θεωρώ ότι πρέπει να συμβιβαστείς με το γεγονός ότι θα είσαι τουλάχιστον 10 χρόνια Αθήνα. Τώρα αν στα επόμενα 4 χρόνια που έρχονται αλλάξει κάτι κανείς δεν το γνωρίζει
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση
Να εισαι καλα!
 

Μέτα2005

Νεοφερμένος

Η Μέτα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

marry.pp

Νεοφερμένος

Η marry.pp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Τι έγινε Κομοτηνή ρε παιδιά άκουσα κάτι σοβαρό είναι
 

παναγος

Νεοφερμένος

Ο παναγος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ρε παιδιά η ορκωμοσία είναι 1 Δεκεμβρίου και οι επιλαχόντες πάνε 3...δεν ορκίζονται αυτοί;
 

sofs

Νεοφερμένος

Η sofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

IDK3

Νεοφερμένος

Ο IDK3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Φέτος δινω πανελλήνιες και στόχος μου είναι αστυφυλάκων. Πιο πάνω στην συζήτηση διάβασα ότι στην Αθηνα ξοδεύεις τουλάχιστον 10 χρόνια. Καθώς είμαι απο επαρχια και θα ηθελα να μεγαλωσω σχετικα νεος οικογενεια εκτος Αθηνας διοτι η σημερινη της κατασταση ειναι επικινδυνη ωστε να μεγαλωσεις παιδια θα ηθελα να μαθω αν οντως ισχυει το γεγονος οτι περνας τοσα χρονια εκει ή οτι η Αθηνα ως αστυνομικος δεν ειναι τοσο κακη πολη. Ευχαριστω
 

Kostas_21

Νεοφερμένος

Ο Kostas_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Στην Αθήνα θα "φας" μπόλικα χρόνια από τη ζωή σου. Αν είσαι παντρεμένος και έχεις παιδιά βοηθά στην μετάθεση σου.
 

Γιώργος Ζ

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Ζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
επικινδυνη ωστε να μεγαλωσεις παιδια
Μάγκα ηρέμησε τι να πουν οι Αθηναίοι δηλαδή 😂,
Το πιο δύσκολο κατά τη γνώμη μου είναι οι οικονομικές συνθήκες. Ενοίκιο διατροφή μεταφορά ,δηλαδή θα είναι απαραίτητο να οδηγείς ώστε να μην τρως πολύ χρόνο για τις μετακινήσεις. Συνάμα οι τιμές των ενοικίων είναι τέτοιες, που σε αναγκάζουν να συγκατοικήσεις, αν θες να σου μένει κάτι στην άκρη. (Κοινός 300€ σόλο το νοίκι είναι βαρύ πλήγμα)

Υπάρχει όμως πρόβλεψη για κάτι τέτοιο όπως αστυνομικές εστίες για διατροφή (διορθώστεμε με για το όνομα). Ασφαλιστικές εταιρείες , μαγαζιά , πάροχοι internet που κάνουν για τα σώματα ασφαλείας καλύτερες τιμές ώστε να τα βγάζουν πέρα.

Αυτά θα είναι κατά τη γνώμη μου τα πράγματα που θα σε απασχολήσουν άμεσα και οχι η εγκληματικότητα , υπόκοσμος κλπ

Αν πάντως έχουμε εδώ κάποιον/α αστυνομικό που ζει στην Αθήνα,ας μας μιλήσει για τις συνθήκες διαβίωσης στη πρωτεύουσα θα ήταν χρήσιμο. Σύντομα και περιληπτικά εννοείται
 

IDK3

Νεοφερμένος

Ο IDK3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μάγκα ηρέμησε τι να πουν οι Αθηναίοι δηλαδή 😂,
Το πιο δύσκολο κατά τη γνώμη μου είναι οι οικονομικές συνθήκες. Ενοίκιο διατροφή μεταφορά ,δηλαδή θα είναι απαραίτητο να οδηγείς ώστε να μην τρως πολύ χρόνο για τις μετακινήσεις. Συνάμα οι τιμές των ενοικίων είναι τέτοιες, που σε αναγκάζουν να συγκατοικήσεις, αν θες να σου μένει κάτι στην άκρη. (Κοινός 300€ σόλο το νοίκι είναι βαρύ πλήγμα)

Υπάρχει όμως πρόβλεψη για κάτι τέτοιο όπως αστυνομικές εστίες για διατροφή (διορθώστεμε με για το όνομα). Ασφαλιστικές εταιρείες , μαγαζιά , πάροχοι internet που κάνουν για τα σώματα ασφαλείας καλύτερες τιμές ώστε να τα βγάζουν πέρα.

Αυτά θα είναι κατά τη γνώμη μου τα πράγματα που θα σε απασχολήσουν άμεσα και οχι η εγκληματικότητα , υπόκοσμος κλπ

Αν πάντως έχουμε εδώ κάποιον/α αστυνομικό που ζει στην Αθήνα,ας μας μιλήσει για τις συνθήκες διαβίωσης στη πρωτεύουσα θα ήταν χρήσιμο. Σύντομα και περιληπτικά εννοείται
Στην Αθήνα θα "φας" μπόλικα χρόνια από τη ζωή σου. Αν είσαι παντρεμένος και έχεις παιδιά βοηθά στην μετάθεση σου.
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Επειδη το ονειρο της αστυνομιας νιωθω να απομακρυνεται για παντα (δυστυχως η μανουλα μου δε με εκανε 1,80), θα ηθελα να ρωτησω εαν -κατα την προσωπικη σας εκτιμηση- υπαρχει καποια πιθανοτητα να εισαχθω στην Πυροσβεστων, εχοντας 16.050 μορια, μεσω του 10%. Δε νομιζω βεβαια, αλλα κουβεντα να γινεται.
 

Kostas_21

Νεοφερμένος

Ο Kostas_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Επειδη το ονειρο της αστυνομιας νιωθω να απομακρυνεται για παντα (δυστυχως η μανουλα μου δε με εκανε 1,80), θα ηθελα να ρωτησω εαν -κατα την προσωπικη σας εκτιμηση- υπαρχει καποια πιθανοτητα να εισαχθω στην Πυροσβεστων, εχοντας 16.050 μορια, μεσω του 10%. Δε νομιζω βεβαια, αλλα κουβεντα να γινεται.
Ουδεμία...
 

elenh33

Νεοφερμένος

Η elenh33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Επειδη το ονειρο της αστυνομιας νιωθω να απομακρυνεται για παντα (δυστυχως η μανουλα μου δε με εκανε 1,80), θα ηθελα να ρωτησω εαν -κατα την προσωπικη σας εκτιμηση- υπαρχει καποια πιθανοτητα να εισαχθω στην Πυροσβεστων, εχοντας 16.050 μορια, μεσω του 10%. Δε νομιζω βεβαια, αλλα κουβεντα να γινεται.
Να δώσεις για αστυνομία με 10% και να πας να δώσεις στρατό τα αθλήματα για να μπορείς να δηλωσεις και στρατιωτικές σχολές
 

marry.pp

Νεοφερμένος

Η marry.pp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ρε παιδιά μας είπαν από την σχολή να κάνουμε δήλωση πόθεν έσχες στον λογιστή αλλά ο λογιστής μου είπε οτι το πόθεν έσχες δεν το κάνουμε οι αστυνομικοί αλλά ε9 τι γίνεται τώρα?
 

Marios2020

Νεοφερμένος

Ο Marios2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους ! Γνωρίζω από την πρώτη φορά που πέρασα γιατρούς για ΑΕΝ πως έχω δυσχρωματοψία .Τώρα το κυνηγάω για Αξιωματικών και Αστυφυλάκων. Η δυσχρωματοψία υπάρχει περίπτωση να με βγάλει ακατάλληλο ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top