Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
3 ιδεογράμματα που στην ουσία είναι το όνομα ενός δικού μου ανθρώπου!!!
Αφου τελειώσει κανείς την σχολή γίνεται?!?!?!

Η αφαίρεση είναι εύκολη??? Μου έχουν πει πως μετά ίσως μείνει ουλή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ναι μετά την σχολή μπορείς ... ναι μένει ουλή , εγώ από ότι το βλέπω τώρα ναί θα μου αφήσει σίγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ρε παιδια,νομιζω πως η σχολη εχει πεσει λιγο...βεβαια θα ξανα ανεβει,αυτο ειναι σιγουρο...
ωστοσο,επειδη βλεπω οτι παρα πολλα παιδια θα δηλωσουν...αν πληρουν ολοι τις προυποθεσεις,τι στο καλο θα γινει? με ποιο κριτηριο θα μειωσουν τους υποψηφιους ετσι ωστε να μεινει αυτο το μικρο ποσοστο? ως παιδι πολυτεκνης οικογενειας εχω ελπιδες ή το ποσοστο εισακτεων θα ειναι απειροελαχιστο?
επισης,ναι,η σχολη ειναι μια..στην αθηνα. αμυγδαλεζα αττικης.
τελος,ξερει κανεις κατι σχετικα με την εκπαιδευση των γυναικων εκει? ειναι δυσκολα τα πραγματα?
το στρατιωτικη εκπαιδευση με τρομαζει λιγο............... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoleta_arid

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_arid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριδαία (Πέλλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια μηπως μπορει να μου πει καποιος αν επιτρεπονται τα λαπτοπ στην σχολη αξιωματικων??? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μετα απο ενα χρονικο διαστημα θα μπορεισ να εχεισ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoleta_arid

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_arid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριδαία (Πέλλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μετα απο ποσο δλδ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
δν ειναι στανταρ το χρονικο διαστημα [ποικιλει απο χρονια σε χρονια]

κοιτα να περασεισ φιλε μου και υστερα το λαπτοπ ειναι ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoleta_arid

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_arid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριδαία (Πέλλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φιλη ειμαι αλλα οκ! Ευχαριστω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
κατα τη διαρκεια της φοιτησης οι δοκιμοι αστυφυλακες αμοιβονται το ιδιο με τους δοκιμους υπαστυνομους;παιδια απο την αστυφυλακων Κομοτηνης μου ειπαν οτι παιρνουν 500Ε μεικτα.εγω νομιζα οτι παιρνουν καπου στα 280..τι ισχυει τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
με ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιφυλαξη[η πηγη μου ειναι λογια δοκιμων]νομιζω οτι οι δοκιμοι αστυφυλακεσ περνουν λιγοτερα απο τουσ δοκιμουσ υπαστυνομουσ.ποσα ακριβωσ δν γνωριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magnet

Νεοφερμένος

Ο magnet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κατα τη διαρκεια της φοιτησης οι δοκιμοι αστυφυλακες αμοιβονται το ιδιο με τους δοκιμους υπαστυνομους;παιδια απο την αστυφυλακων Κομοτηνης μου ειπαν οτι παιρνουν 500Ε μεικτα.εγω νομιζα οτι παιρνουν καπου στα 280..τι ισχυει τελικα;

λοιπόν,για να ξεκαθαρίζουμε μερικά πράγματα,τα χρήματα που παίρνουν οι δόκιμοι υπαστυνόμοι είναι 520 περίπου κ κάθε έτος αυξάνονται 20ευρώ.οι δόκιμοι αστυφύλακες παίρνουν 280.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ρε παιδια,νομιζω πως η σχολη εχει πεσει λιγο...βεβαια θα ξανα ανεβει,αυτο ειναι σιγουρο...
ωστοσο,επειδη βλεπω οτι παρα πολλα παιδια θα δηλωσουν...αν πληρουν ολοι τις προυποθεσεις,τι στο καλο θα γινει? με ποιο κριτηριο θα μειωσουν τους υποψηφιους ετσι ωστε να μεινει αυτο το μικρο ποσοστο? ως παιδι πολυτεκνης οικογενειας εχω ελπιδες ή το ποσοστο εισακτεων θα ειναι απειροελαχιστο?
επισης,ναι,η σχολη ειναι μια..στην αθηνα. αμυγδαλεζα αττικης.
τελος,ξερει κανεις κατι σχετικα με την εκπαιδευση των γυναικων εκει? ειναι δυσκολα τα πραγματα?
το στρατιωτικη εκπαιδευση με τρομαζει λιγο............... :worry:
να σου απαντήσω, το οτι υπάρχει οικονομικό πρόβλημα στην χώρα μας είναι ένας παράγοντας ( βασικός !!!!! ) που μειώνουν τις θέσεις εισαχθέντων , διότι σαν κράτος δεν θα έχουμε την ικανότητα να πληρώνουμε δόκιμους αστυφύλακες. Η σχολή που αναφέρεις για την αμυγδαλέζα αττικής είναι η σχολή αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας.Οσο για την εκπαίδευση των γυναικών, δεν διαφέρει από των αντρών , οπότε είναι λίγο δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
τελος,ξερει κανεις κατι σχετικα με την εκπαιδευση των γυναικων εκει? ειναι δυσκολα τα πραγματα?
το στρατιωτικη εκπαιδευση με τρομαζει λιγο............... :worry:

Kοίτα ξυλό δεν θα φας... είναι το μόνο σίγουρο!:tongue:
Πάντως, δεν είναι τίποτα το φοβερό! Τέσσερα χρόνια είναι, θα περάσουν:) Αν αγαπάς αυτό που κάνεις πρέπει να είσαι έτοιμος να θυσιάσεις κάποια πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλά μην τρελαθόύμε κιόλας , αν σου αρέσει δεν πάει να είναι και 15 :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepi123

Νεοφερμένος

Η pepi123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 14 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια ειμαι ηδη αστυφύλακας και φετος δινω πανελληνιες για αξιωματικων ο καιρος πλησιαζει κ εμαθα οτι παιρνει 1 στους 3 η 1 στους 4 ειναι καλο ποσοστο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Παρακολουθουσα για αρκετο καιρο αυτο το thread και θελω καποιος να μου λυσει μερικες αποριες...
1) Τι μαθηματα περιπου εχουν οι 1ετεις;
2) Στις εξοδους πρεπει να φορας την στολη της σχολης ή μπορεις να φορας και πολιτικα;
3) Πως μπορουν αυτοι που εχουν περασει αστυφυλακων να μπουν στην σχολη αξιωματικων;
4) Τελικα τα λαπτοπ επιτρεπονται;;;

Ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Παρακολουθουσα για αρκετο καιρο αυτο το thread και θελω καποιος να μου λυσει μερικες αποριες...
1) Τι μαθηματα περιπου εχουν οι 1ετεις;
2) Στις εξοδους πρεπει να φορας την στολη της σχολης ή μπορεις να φορας και πολιτικα;
3) Πως μπορουν αυτοι που εχουν περασει αστυφυλακων να μπουν στην σχολη αξιωματικων;
4) Τελικα τα λαπτοπ επιτρεπονται;;;

Ευχαριστω εκ των προτερων...

1)

[FONT=BookmanOldStyle,Bold][FONT=BookmanOldStyle,Bold]Α/ΑΜΑΘΗΜΑΤΑ
Αʼ ΕΤΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ


1.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ 2.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΙΝΙΚΗΣ ΔΙΚΟΝΟΜΙΑΣ 3.ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ 4.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ 5.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΑΚΡΙΤΙΚΗΣ 6.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ 7.ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ 8.ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ 9.ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ – ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Β' ΕΤΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ

1.ΠΟΙΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ 2.ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΚΟΝΟΜΙΑ 3.ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ 4.ΑΣΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ (Γεν. Αρχές –Ενοχ. Οικογ. )5.ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ6.ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ 7.ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ 8.ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΤΕΡΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 9.ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ: Αγγλική – Γαλλική 10.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 11.ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ 12.ΧΟΡΟΣ 13.ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ 14.ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ - ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ



2) Στις εξόδους δεν είσαι υποχρεωμένος να φοράς τη στολή! Ντροπή, πάντως, δεν είναι:whistle:

3) Μέσω πανελλαδικών εξετάσεων. Αφού, αποφοιτήσει κανείς απο τη σχολή αστυφυλάκων διεκδικεί μια θέση στη σχολή αξιωματικών, με λιγότερα μορια απο τους ιδιώτες. Επίσης, μπορεί να εισαχθεί κανείς χωρίς πανελλαδικές στην περίπτωση που αποφοιτήσει με βαθμό που τον τοποθετεί στους πέντε καλύτερους σ'όλη την Ελλάδα.
4) Επιτρέπονται...αλλά δεν νομίζω να το πολυ χρησιμοποιείς​

Ελπίζω να βοήθησα.:)
[/FONT]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
σε ευχαριστω eco-warrior για την γρηγορη απαντηση. κατι ακομα: ποσο ειναι η αμοιβη των δοκιμων μεικτα και ποτε παιρνεις την 1η; απο εξοδα μεσα στην σχολη τι παιζει; τελος γινεται απο σχολη πληροφορικης να παει καποιος στη διωξη οικονομικου εγκληματων, και αν ναι πως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
γεια σας παιδια! θελω να ρωτησω καποια πραγματα γιατι το σκεφτομαι να περασω αξιωματικων: ποσο ειναι η αμοιβη των δοκιμων μεικτα και ποτε παιρνεις την 1η; απο εξοδα μεσα στην σχολη τι παιζει; τελος γινεται απο σχολη πληροφορικης να παει καποιος στη διωξη οικονομικου εγκληματων, και αν ναι πως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
σε ευχαριστω eco-warrior για την γρηγορη απαντηση. κατι ακομα: ποσο ειναι η αμοιβη των δοκιμων μεικτα και ποτε παιρνεις την 1η; απο εξοδα μεσα στην σχολη τι παιζει; τελος γινεται απο σχολη πληροφορικης να παει καποιος στη διωξη οικονομικου εγκληματων, και αν ναι πως;
θα μου απαντησει κανεις;:(
lol και πανω που ελεγα "ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top