Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

GoGosss

Νεοφερμένος

Ο GoGosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι σε καποιον που ξερει να μου απαντησει(παιδι μεσα απο την σχολη).
Το καλοκαιρι πως εχει η κατασταση?Μερες αδειας κτλ....
Επισης σε αυτη η πρακτικη που λετε τι ακριβως γινεται???
Περιμενω απαντηση..ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mzew

Νεοφερμένος

Η mzew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λοιπόν θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κάνω κάποιες ερωτήσεις...
Στις υγειονομικές και ψυχοτεχνικές εξετάσεις μπαίνουμε ανά ομάδες ή ένας-ένας?Επίσης: στις υγειονομικές τι ακριβώς γίνεται με τις γυναίκες?τις τα βγάζουν όλα ή μενουν τουλάχιστον με τα εσώρουχα?τις στέλνουν και σε γυναικολόιγο ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο?Μήπως υπάρχει καμία που να έχει περάσει από τις υγειονομικές να μας πει τι ακριβώς γίνεται?...και μία τελευταία ερώτηση...γενικά οι προκαταρκτικές εξετάσεις είναι κοινές για αστυφυλάκων-αξιωματικών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λοιπόν θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κάνω κάποιες ερωτήσεις...
Στις υγειονομικές και ψυχοτεχνικές εξετάσεις μπαίνουμε ανά ομάδες ή ένας-ένας?Επίσης: στις υγειονομικές τι ακριβώς γίνεται με τις γυναίκες?τις τα βγάζουν όλα ή μενουν τουλάχιστον με τα εσώρουχα?τις στέλνουν και σε γυναικολόιγο ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο?Μήπως υπάρχει καμία που να έχει περάσει από τις υγειονομικές να μας πει τι ακριβώς γίνεται?...και μία τελευταία ερώτηση...γενικά οι προκαταρκτικές εξετάσεις είναι κοινές για αστυφυλάκων-αξιωματικών?
μπαινουμε 10 10..στα υγειονομικα φοραμε μονο το κατω εσωρουχο και δεν περναμε απο γυναικολογο.ελεοσ τι αλλο θα κανουν;;;.οι εξετασεισ ειναι κοινεσ.αν πασ για αξιωματικων προσεχε..κοβουν μαχαιρι..ξερω τι σου λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
μειωθηκαν τα ατομα κατα 30...αναμενομενο....που να τουσ πληρωσουν....α ρε η βαση θα φτασει την ιατρικη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mzew

Νεοφερμένος

Η mzew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μπαινουμε 10 10..στα υγειονομικα φοραμε μονο το κατω εσωρουχο και δεν περναμε απο γυναικολογο.ελεοσ τι αλλο θα κανουν;;;.οι εξετασεισ ειναι κοινεσ.αν πασ για αξιωματικων προσεχε..κοβουν μαχαιρι..ξερω τι σου λεω...

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Οταν λες κόβουν μαχαίρι εννοείς στις ψυχοτεχνικές ε? Ελπίζω πάντως να μην ανέβουν κι άλλο οι βάσεις,ήδη είναι πολύ ψηλά!...Θα δούμε...

Α! και κάτι ακόμα να ρωτήσω και όποιος γνωρίζει απαντάει... Είχε αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες πως όσοι τελειώνουν αξιωματικών και μπούνε σε υπηρεσία του εγκληματολογικού θα διευθύνουν για τις συλλήψεις κ.τ.λ.Δηλαδή δεν παίρνουν καθόλου μέρος στη δράση?Μόνο εντολές θα δίνουν?Αν είναι έτσι... Αστυφυλάκων με 1000!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Οταν λες κόβουν μαχαίρι εννοείς στις ψυχοτεχνικές ε? Ελπίζω πάντως να μην ανέβουν κι άλλο οι βάσεις,ήδη είναι πολύ ψηλά!...Θα δούμε...
στα αθληματα κοβουν μαχαιρι...οχι οτι τα καταφερνουν πολλα κοριτσια και απο τη μια μερια καλα κανουν και τισ κοβουν οσες δεν μπορουν...ομως οταν αυτη που εδωσε στην Αθηνα αθληματα και την περναν στο 1000αρι με 6λεπτα χρονο:mad: γκουρλωνει τα ματια οταν της λες οτι εκανες προπονησεις για να περασεις επειδη ειχες την ατυχια να δινεις στη Θεσσαλονικη τοτε γινεσαι σχιζοφρενης...:angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mzew

Νεοφερμένος

Η mzew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλά κάνουν και τις κόβουν αν δεν μπορούν να περάσουν τα αθλήματα..Αλλά δεν ανησυχώ 2 χρόνα έχω μπροστά μου για προπόνηση...Θα σπάσω τα ρεκόρ :P !! Kαλά τώρα είναι δυνατόν να δίνουν για αστυνομικές ενώ δεν μπορούν να περάσουν τα αθλήματα?Ποια είναι η λογική τους? "Πάω και αν με περάσουν καλώς,εξάλλου ούτε προπόνηση έκανα ούτε τίποτα" ?Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
σε ευχαριστω eco-warrior για την γρηγορη απαντηση. κατι ακομα: ποσο ειναι η αμοιβη των δοκιμων μεικτα και ποτε παιρνεις την 1η; απο εξοδα μεσα στην σχολη τι παιζει; τελος γινεται απο σχολη πληροφορικης να παει καποιος στη διωξη οικονομικου εγκληματων, και αν ναι πως;
ρε παιδια εμενα θα μου απαντησει κανεις; ελεος 2 βδομαδες περιμενω για μια απαντηση!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
λοιπον στα λεω με επιφυλαξη απ οσα εχω ακουσει...καθαρα παιρνουν γυρω στα 400 γυρω στον μαρτιο...οσο για την σχολη πληροφορικης διαβαζα εχθες μια προκηρυξη για την εισαγωγη πτυχιουχων οικονομικων και πληροφορικησ στη σχολη αξιωματικων..για τα εξοδα μεσα δεν ξερω αλλα με τη κοινη λογικη ειναι μηδαμινα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
λοιπον στα λεω με επιφυλαξη απ οσα εχω ακουσει...καθαρα παιρνουν γυρω στα 400 γυρω στον μαρτιο...οσο για την σχολη πληροφορικης διαβαζα εχθες μια προκηρυξη για την εισαγωγη πτυχιουχων οικονομικων και πληροφορικησ στη σχολη αξιωματικων..για τα εξοδα μεσα δεν ξερω αλλα με τη κοινη λογικη ειναι μηδαμινα....

σε ευχαριστω dgar5. καιρος ηταν να μου απαντησει καποιος... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
κατι ακομα... μπορεις καποιος να μου εξηγησει λεπτομερειακα πως γινεται να πας για αξιωματικων μεσω αστυφυλακων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ρε παιδια εμενα θα μου απαντησει κανεις; ελεος 2 βδομαδες περιμενω για μια απαντηση!:/:

σε ευχαριστω dgar5. καιρος ηταν να μου απαντησει καποιος... :worry:


υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην ήξεραν γι'αυτό και να μην σου απάντησαν.....λέω εγώ τώρα.....:read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
κατι ακομα... μπορεις καποιος να μου εξηγησει λεπτομερειακα πως γινεται να πας για αξιωματικων μεσω αστυφυλακων;
τελειωνεις την αστυφυλακων,σε 5 εξαμηνα που διαρκει η φοιτηση(παιρνεις το πτυχιο σου)και μετα δινεις πανελληνιες για την αξιωματικων με χαμηλοτερη βαση απο αυτην που θα χρειαζοσουν αν πηγαινες απευθειας στην αξιωματικων(πχ περσι η βαση ηταν 17400κατι για τουσ αστυφυλακεσ ενω 18553 γι αυτους που εδιναν κατευθειαν για την αξιωματικων.)..και το πλεονεκτημα ειναι οτι μπαινεις στο δευτερο ετοσ της αξιωματικων και αμοιβησαι,αν δεν κανω λαθος,με τον βασικο μισθο κατα τη διαρκεια της φοιτησης σου,800Επεριπου...αν πας κατευθειαν στην αξιωματικων παιρνεις 500Ε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos arv

Νεοφερμένος

Ο xristos arv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ε.Κ.Α.Μ μπαινεις και απο σχολη αξιωματικων ή μονο απο σχολη αστυφυλάκων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoGosss

Νεοφερμένος

Ο GoGosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια τι πιστευετε θα ανεβουν οι βασεις αξιωματικων??Αν ναι ποσο λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παιδια τι πιστευετε θα ανεβουν οι βασεις αξιωματικων??Αν ναι ποσο λετε??
με τη κοινη λογικη ναι....κριση εχουμε,τα ατομα μειωθηκαν....απ την αλλη και το δημοσιο πλεον πασχει κι αυτο...μισθοι μειωθηκαν,δωρα κοπηκαν....δικη μου γνωμη,αν και ειναι νωρις,η βαση δεν θα ειναι λιγοτερο απο 18700....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoGosss

Νεοφερμένος

Ο GoGosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ειναι πολλα νομιζω τα 18700 που λες(ελπιζω!)
αλλα σκεψου οτι φετος ολα τα μαθηματα ειχαν δυσκολιες και παρα πολλες σε μερικα μαθηματα...
δηλαδη ηταν πολυ δυσκολη χρονια..ακομα και μαθ γεν. που παντα βαζανε παρα πολυ βατα για να γραψει και η θεωρητικη φετος ηταν απαιτητικα..Να φανταστεις το 3ο θεμα ηταν 4ο με ενα λιγοτερο ερωτημα σε επαναληπτικες του 2006 νμζ που εκει βαζουν πιο τσιμπημενα..Δεν ξερω εγω περιμενω να ειναι στα ιδια επιπεδα αν οχι μεχρι 18.600-18.630
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
κι επισης αν επαυαν με ενα μαγικο τροπο τα βισματα και δεν περνουσαν οι 1.60 και οι ανικανοι να πηδηξουν ενα μετρο η βαση και στην αξιωματικων και στην αστυφυλακων πιστευω θα ηταν διαφορετικη.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ειναι πολλα νομιζω τα 18700 που λες(ελπιζω!)
αλλα σκεψου οτι φετος ολα τα μαθηματα ειχαν δυσκολιες και παρα πολλες σε μερικα μαθηματα...
δηλαδη ηταν πολυ δυσκολη χρονια..ακομα και μαθ γεν. που παντα βαζανε παρα πολυ βατα για να γραψει και η θεωρητικη φετος ηταν απαιτητικα..Να φανταστεις το 3ο θεμα ηταν 4ο με ενα λιγοτερο ερωτημα σε επαναληπτικες του 2006 νμζ που εκει βαζουν πιο τσιμπημενα..Δεν ξερω εγω περιμενω να ειναι στα ιδια επιπεδα αν οχι μεχρι 18.600-18.630

νομιζω οτι η βαση θα ανεβει και πανω απο τα 18700. απο οτι ακουσα στην TV φετος θα παρουν λιγοτερα ατομα στις σχολες αξιωματικων και αστυφυλακων και ως αποτελεσμα θα ανεβουν αρκετα οι βασεις... ελπιζω να κανω λαθος...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoGosss

Νεοφερμένος

Ο GoGosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κοιτα μετα τα γελοια θεματα του αοθ θα ανεβει σιγουρα...θα ειναι απο τις λιγες σχολες που θα ανεβει...αλλα υπολογισε οτι ηταν και δυσκολη χρονια οποτε δν γραψανε καλα αρκετοι..δεν θα ανεβει πολυ πιστευω!...μεχρι 18.650
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top