Σχετικά με το ECCE/ECPE-Michigan

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Δεν συμψηφίζεται το ακουστικό με το CGVR :nono: Αν περάσεις το ακουστικό, αλλά κοπείς στο CGVR, κόπηκες...:'(
-----------------------------------------
Δοκίμασα και κάτι άλλο στα κείμενα: Παρατήρησα οτι (συνήθως), κάθε ερώτηση αντιστοιχεί σε μία παράγραφο. Έτσι, διάβαζα την ερώτηση και τις πιθανές απαντήσεις, και μετά έψαχνα στην αντίστοιχη παράγραφο την απάντηση! Πιάνει!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
-----------------------------------------
Δοκίμασα και κάτι άλλο στα κείμενα: Παρατήρησα οτι (συνήθως), κάθε ερώτηση αντιστοιχεί σε μία παράγραφο. Έτσι, διάβαζα την ερώτηση και τις πιθανές απαντήσεις, και μετά έψαχνα στην αντίστοιχη παράγραφο την απάντηση! Πιάνει!:jumpy:

Aαα εγω δεν το πρόσεξα οτι είναι ετσι οι απαντησεις παραγραφο-παραγραφο.;)
Εγω παντως κανω scan το text for keywords και συνηθως πιάνει.
Αν και μπορεί να σε παραπλανησει αν δεις μια λεξη ιδια και στο κείμενο και στις ερωτησεις εγω πιστεύω οτι αυτο με βοηθάει για να εντοπίσω στο περίπου την απάντηση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Στο fce παντως ειναι συμψηφισμος σε ολα ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι στο FCE ισχύει συμψηφισμος και καθε παρτ της εξετασης έχει 20 μοναδες.
5 παρτ x 20 p.=100 μοναδες!:)

Και πρεπει να χτυπήσεις 60!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Φυσικα και οχι!
Η βαση ειναι 65% και εφαρμοζεται και συμψηφισμός!
Σπανια στο μισιγκαν. Στο καιμπριτζ το κανουν αυτο, σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
65 σε κάθε παρτ . . .
-----------------------------------------
Λίγο άσχετο αλλά στο CPE 60 είναι η βάση ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω διαβαζα παραγραφο παραγραφο και κοιταζα αν αντιστοιχουσε καμια ερωτηση.ετσι τα ειχα φρεσκα και δεν χρειαζοταν να ξαναδιαβαζω το κομματι που νομιζω οτι ειδα την απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι στο CPE 60% ειναι η βαση.

Σπανια στο μισιγκαν. Στο καιμπριτζ το κανουν αυτο, σιγουρα

Στο Μισιγκαν ECCE αν κοπείς οριακα σε ενα παρτ και περάσεις ολα τα υπολοιπα με αρκετα καλους βαθμούς μπορείς να περάσεις την εξέταση.
Στο ECPE ναι δεν γινεται συμψηφισμος.
Στο Cambridge όπως ειπες γινεται παντού συμψηφισμός!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
εγω διαβαζα παραγραφο παραγραφο και κοιταζα αν αντιστοιχουσε καμια ερωτηση.ετσι τα ειχα φρεσκα και δεν χρειαζοταν να ξαναδιαβαζω το κομματι που νομιζω οτι ειδα την απαντηση

Το δοκίμασα και καπως ετσι στο ecce.Αλλα αν μια απαντηση κρινεται με πληροφορίες που στηρίζονται σε δυο παραγραφους και συ δεν εχεις διαβάσει την παρακάτω παραγραφο, τι κανεις?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
ΡΕ παιδια πως γινεται η καθηγητρια στα αγγλικα μου να λεει οτι η βαση στο ecce ειναι το 12(60%)και εσεις να λετε το 13(65%)??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Εμένα πάντως η δική μου καθηγήτρια στο φροντιστήριο μου είπε ότι είναι 65%......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδιά η βάση 65% ειναι!
Αφου το λεει και στο επίσημο site του Michigan ELI!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Βασικα ειναι 60-65% και αναλογα τη δυσκολια των θεματων κυμεται αυτο το ποσοστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμείς θα το εκλάβουμε ως 65% ασχετα το τι λενε αυτοί.
Λεμε 65% για να μαστε μεσα..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εγω διαβαζα παραγραφο παραγραφο και κοιταζα αν αντιστοιχουσε καμια ερωτηση.ετσι τα ειχα φρεσκα και δεν χρειαζοταν να ξαναδιαβαζω το κομματι που νομιζω οτι ειδα την απαντηση



και εγώ έτσι κάνω καμιά φορά...αλλά πρώτα διαβάζω όλο το κείμενο μια φορά γιατί έχει τύχει η πρώτη ερώτηση να αντιστοιχεί στην τελευταία παράγραφο!!:jumpy: τέλοσπάντων εγώ στα κείμενα είμαι αρκετά καλή (18-19/20) αλλά το πρόβλημά μου είναι το λεξιλόγιο... Δίνω την άλλη εβδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω για να το καλυτερέψω!!!!!!!:'(Έχετε μήπως καμιά ιδέα;;; το θέμα είναι ότι είμαι σχετικά καλή στα υπόλοιπα μέρη του gcvr, αλλά με 20/40 στο λεξιλόγιο ή και λιγότερα, μπορεί να μην περάσω....:( εννοείται πως δεν με ενδιαφέρουν οι βαθμοί που θα πιάσω, αρκεί να το πάρω!!! βοηθήστε με!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Θα σου πω εγώ τι θα κάνεις!Τον σταυρό σου!

Πέρα από την πλάκα!Ποτε κανεις δεν μπορει να πιασει πανω απο 80 στο vocabulary(μπορει αλλά δύσκολα)!Ετσι τα άλλα μέρη που είναι πιο εύκολα,προσπάθησε να διαβάσεις αυτά!Ετσι και 70 να πιασεις στα άλλα parts,εχεις περάσει!

Εγώ προσωπικά βγάζω 65 κειμενα,78 γραμματική,85 close και 70-80 κειμενα!Αυτο που με ανησυχεί είναι η έκθεση :mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το voc μπορεις να το σωσεις αν πας καλα στα υπολοιπα μέρη του GCVR ή/και αν διαβάσεις βιβλία που κυκλοφορούν και εχουν αρκετες λέξεις απο το voc του ECCE!
Μια πολύ καλή ιδέα ειναι το book ECPE SKILLS BUILDER και τα βιβλία με τις λεξεις τις Σύλβια Καρ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Το voc μπορεις να το σωσεις αν πας καλα στα υπολοιπα μέρη του GCVR ή/και αν διαβάσεις βιβλία που κυκλοφορούν και εχουν αρκετες λέξεις απο το voc του ECCE!
Μια πολύ καλή ιδέα ειναι το book ECPE SKILLS BUILDER και τα βιβλία με τις λεξεις τις Σύλβια Καρ!:)

Πολύ ψαγμένος είσαι εσύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eιδες εε?:P
Αnyway,το SKILLS BUILDER ειναι πολυ ΣΟΣ βιβλίο γιατι 15-20 λεξεις καθε χρονο στην εξεταση του ecpe παντα πεφτουν απο κει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ στο φροντηστίριο οπού κάνω αγγλικά την Sylvia Kar κάνω,παιδιά το λεξιλόγιο είναι τρομακτικό αλλά τα παιδιά που έδωσαν τον Δεκέμβρη μου είπαν οτι έπεσαν πολλά απο εκεί οπότε σωστά τα λέει ο απο πάνω μου!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top