Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Συμφωνείτε με το να χαρακτηρίζονται οι αριστούχοι μαθητές ως "φυτά";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Ναι, συμφωνώ, γιατί αυτό είναι!

    Ψήφοι: 13 20.3%
  • Όχι, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 49 76.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.1%

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Φυτό και μεγάλο κιόλας είναι αυτός/αυτή που θα διαβάσει για τις ενδοσχολικές μετά τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Φυτό και μεγάλο κιόλας είναι αυτός/αυτή που θα διαβάσει για τις ενδοσχολικές μετά τις πανελλήνιες.
:P Αυτός που θα διάβαζε τα μαθήματα των Πανελλαδικών ακόμα κι αν δεν υπήρχαν Πανελλαδικές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την άποψη μου. :)
Καταρχάς διαφωνώ με την ονομασία φυτό. Μου φαίνεται λίγο υποτιμητική. Ωστόσο συμφωνώ για την ύπαρξη κάποιων μαθητών που εμφανίζουν ορισμένα χαρακτηριστικά όπως η βαθμοθηρία, το "γλείψιμο", η έλλειψη άλλων ενδιαφερόντων, και ο υπέρμετρος και άκρατος ανταγωνισμός. Ναι, αυτοί οι μαθητές δεν μου προκαλούν την καλύτερη εντύπωση. Όμως δεν μπορώ να βάλω στο ίδιο "τσουβάλι" και εκείνους που ναι μεν βγάζουν σε όλη την μαθητική πορεία τους 20άρια αλλά αρέσκονται σε αυτό που κάνουν,το διάβασμα, το οποίο τους γεμίζει.
Εγώ προσωπικά από το δημοτικό θυμάμαι διάβαζα πολύ και πολλές ώρες της ημέρας, κυρίως όμως εξωσχολικά βιβλία λογοτεχνικά στην αρχή , επιστημονικά άρθρα και βιβλία θετικών επιστημών στη συνέχεια. Πάντα ήμουν αυτό που λέμε "του 20" όμως με αρκετές ώρες διάβασμα εφόσον δεν περιοριζόμουν στη σχολική ύλη αλλά εμβάθυνα σε ειδικές λεπτομέρειες στα βασικά μαθήματα. Ήμουν αγαπημένο παιδί καθηγητών χωρίς να γλύφω, να κλαίγομαι κ.ο.κ ( κυρίως λόγω των γνώσεών μου και της άριστης συμπεριφοράς μου )αλλά είχα και άριστες σχέσεις με τους συμμαθητές μου. Εννοείται πως βοήθαγα στα διαγωνίσματα (ο λόγος που έχω κάποιες μηδενισμένες κόλλες στη συλλογή μου :) ), έκρυβα απουσίες όταν μπορούσα ,παρότι λανθασμένη κίνηση εφόσον ήμουν υπεύθυνη κ.λ.π Δεν ήμουν ποτέ η μαθήτρια που άρχιζε σταδιακά να διαβάζει στο Λύκειο ή στις Πανελλαδικές καθώς αυτό το έκανα σε όλη μου τη ζωή. Είχα πάντα όμως χρόνο για δραστηριότητες όπως μουσική(κιθάρα) , κολύμβηση , σκάκι, και αργότερα γυμναστήριο. Οι γονείς μου πάντα ανησυχούσαν και με πίεζαν να σταματήσω ή να περιορίσω το διάβασμα ( οι φίλοι μου χαρακτηριστικά με δούλευαν και έλεγαν πως ήθελαν τους γονείς μου ! ), ενώ εγώ ποτέ δεν μετάνιωσα για αυτή μου την μαθητική λειτουργία. Ίσως να έκοβα κάποιες ώρες από περιττά μαθήματα και να τις αφιέρωνα στη φυσική αν γυρνούσα πίσω το χρόνο.
Συμπερασματικά θεωρώ πως ουδέποτε ήμουν φυτό, καθώς μου άρεσε ότι έκανα, δεν κυνηγούσα βαθμούς ( απλά αυτοί ήταν λογικό επακόλουθο . Μάλιστα είμαι κατά της βαθμολογίας με τον τρόπο που αυτή επιβάλλεται σήμερα), και είχα και πολλά άλλα ενδιαφέροντα.
Συγγνώμη αν κούρασα,:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
... θα γλείφει τους καθηγητές σαν Εβραίος τοκογλυφος ...
Πραγματικά ατυχέστατη παρομοίωση. Εκτός κι αν διαβάζεις τον Έμπορο της Βενετίας αυτόν τον καιρό και έχεις επηρεαστεί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ήμουν αγαπημένο παιδί καθηγητών χωρίς να γλύφω, να κλαίγομαι κ.ο.κ ( κυρίως λόγω των γνώσεών μου και της άριστης συμπεριφοράς μου )αλλά είχα και άριστες σχέσεις με τους συμμαθητές μου. Εννοείται πως βοήθαγα στα διαγωνίσματα (ο λόγος που έχω κάποιες μηδενισμένες κόλλες στη συλλογή μου :) ), έκρυβα απουσίες όταν μπορούσα ,παρότι λανθασμένη κίνηση εφόσον ήμουν υπεύθυνη κ.λ.π Δεν ήμουν ποτέ η μαθήτρια που άρχιζε σταδιακά να διαβάζει στο Λύκειο ή στις Πανελλαδικές καθώς αυτό το έκανα σε όλη μου τη ζωή. Είχα πάντα όμως χρόνο για δραστηριότητες όπως μουσική(κιθάρα) , κολύμβηση , σκάκι, και αργότερα γυμναστήριο. Οι γονείς μου πάντα ανησυχούσαν και με πίεζαν να σταματήσω ή να περιορίσω το διάβασμα ( οι φίλοι μου χαρακτηριστικά με δούλευαν και έλεγαν πως ήθελαν τους γονείς μου ! ), ενώ εγώ ποτέ δεν μετάνιωσα για αυτή μου την μαθητική λειτουργία. Ίσως να έκοβα κάποιες ώρες από περιττά μαθήματα και να τις αφιέρωνα στη φυσική αν γυρνούσα πίσω το χρόνο.
Συμπερασματικά θεωρώ πως ουδέποτε ήμουν φυτό, καθώς μου άρεσε ότι έκανα, δεν κυνηγούσα βαθμούς ( απλά αυτοί ήταν λογικό επακόλουθο . Μάλιστα είμαι κατά της βαθμολογίας με τον τρόπο που αυτή επιβάλλεται σήμερα), και είχα και πολλά άλλα ενδιαφέροντα.
Συγγνώμη αν κούρασα,:)

Δεν είσαι φυτό είσαι απλά καλή μαθήτρια και μπράβο σου!!!! Ο λόγος που χρησιμοποίηαα τι λέξη φυτό ήταν για να αναφέρω μια συγκερκιμένη ομάδα μαθητών κ φοιτητών που έχουν ως αυτοσκοπό το σχολείο ή την σχολή τους και να πάρουν βαθμό σε αυτή θυσιάζοντας όλο τον ελεύθερο χρόνο τους (εξωσχολικές δραστηριότητες)
Πολλοί μαθητές αποκαλούνε φυτά τους καλούς μαθητές (Αυτό είναι λάθος και οποιοι το λενε αυτό ειναι κομπλεξικοι).

Μπορουσα να χρησιμοποιήσω και την λέξη σπασίκλας αλλά θεώρησα στο νήμα πιο κατάλληλη την λέξη φυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν σου αρεσει το διαβασμα, διαβασε εφημεριδες, ειδησεις, λογοτεχνια, πολιτικη, ιστορια, αθλητισμο κλπ. Το μαθημα για τον Ισααααααακ στα θρησκευτικα δν θα σε κανει καλυτερο ανθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ολοι λιγο πολυ σε αυτο το φορουμ φυτουκλακια ειναι.Μαζι με εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πραγματικά ατυχέστατη παρομοίωση. Εκτός κι αν διαβάζεις τον Έμπορο της Βενετίας αυτόν τον καιρό και έχεις επηρεαστεί.:P

Δε μπορώ να πω πως έχεις άδικο όταν το γράφα θυμήθηκα την θεατρική παράσταση του βιβλίου που είπες αλλά τι ήθελες να βάλω? Ήμουν ανάμεσα σε γυμνοσαλιακα και τον φιδογλωσσο με το Θεοντεν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Κατά την άποψη μου πάντως "φυτό" δεν είναι πάντα ο καλύτερος μαθητής μιας τάξης .Δεν είναι του 20 αλλά μπορεί να είναι του 16-17.

Αυτά:
1) Κάνουν τις περισσότερες και τις πιο ανούσιες ερωτήσεις σε ένα μάθημα με σκοπό να δείξουν την "εξυπνάδα" τους.
2) γλείφουν τους καθηγητές όσο μπορούν (δείχνουν ότι τους συμπαθούν ,αλλά από πίσω τους τα χάνουν άγρια)
3) συκοφαντούν όποιο μαθητή τολμήσει να τους περάσει στη βαθμολογία.(το κλασσικό :πήγαινες ιδιαίτερα σε αυτόν τον καθηγητή οπότε σου λέει τα θέματα και γράφεις καλύτερα.)
4) Είναι οι πρώτοι που θα σε ρωτήσουν πόσο πήρες στο διαγώνισμα ,αφού βεβαιωθούν ότι έγραψαν καλύτερα.
5) Δεν έχει πραγματικούς φίλους .

Φυτό δεν είναι αυτός που διαβάζει επειδή του αρέσει.

ΥΓ. Όσοι διαβάζουν για τις ενδοσχολικές για τις πανελλήνιες δέν είναι φυτά,διότι πολλά παιδιά έχουν βλέψεις για σπουδές στο εξωτερικό,οπότε είναι πολύ σημαντικό για αυτά ένας αξιοπρεπής βαθμός απολυτηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
φυτο ειναι αυτος που δεν εχει να πει τιποτα εκτος απο τα μαθηματα ,αφου δεν εχει αλλα ενδιαφεροντα.ξερω παιδια που βγαλαν πανω απο 18.5, ολη την χρονια μιλουσαν μονο για βοηθηματα,βιβλια φροντιστηρια και βαθμους .φυτο επισης ειναι αυτος που δεν βγαι νει εξω στο διαλειμμα και λυνει ασκησεις ,αλλα και αυτος που διαβαζε τα γενικης στη γ λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
φυτο ειναι αυτος που δεν εχει να πει τιποτα εκτος απο τα μαθηματα ,αφου δεν εχει αλλα ενδιαφεροντα.ξερω παιδια που βγαλαν πανω απο 18.5, ολη την χρονια μιλουσαν μονο για βοηθηματα,βιβλια φροντιστηρια και βαθμους .φυτο επισης ειναι αυτος που δεν βγαι νει εξω στο διαλειμμα και λυνει ασκησεις ,αλλα και αυτος που διαβαζε τα γενικης στη γ λυκειου
ο μπαμπινιωτης πρεπει να σε παρει απο κοντα εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Συχνά τέτοια παιδιά έχουν ανάγκη την προσοχή και την αναγνώριση από καθηγητές και συμμαθητές. Ακόμα και αν δν μπορούμε να δώσουμε ακριβή ορισμό όλοι καταλαβαίνουμε λίγο πολύ για ποιες συμπεριφορές μιλάμε... Δυστυχώς σπάνια τα παιδιά αυτά έχουν υγιή σχολική ζωή και πολλά απαυτα από τη δική μου εμπειρία δεν έχουν την αναμενόμενη επιτυχία... Η δύναμη είναι στο να καταφέρνουμε να είμαστε μέσα σε όλα παρέα σχολείο προσωπική ζωή. Δεν σημαίνει ότι επειδή κάποια μαθήματα είναι εύκολα πρέπει να γράφουμε 5! Αντίθετα εφόσον είναι τόσο εύκολα ας παει και το πάλιαμπελο ρίξε μια ματιά στα θρησκευτικά στις ενδοσχολικες!! Οσο είμασταν στο σχολείο γιατί στο παν/μιο είναι πια αργά να βρούμε τροπο να διαβάζουμε επαρκώς χωρίς να τρώμε μερόνυχτα στα βιβλία... Προς οποία παιδιά έχουν τέτοια τάση θα πρότεινα να ξεκολλήσουν απτό διάβασμα λίγο γιατί χάνουν την πρώτη επαφή με τον έξω κόσμο τα πιο ανέμελα χρόνια :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Φυτό κατ' εμε δεν είναι, ο μαθητής ο γλείφτης που γράφει σε όλα άριστα και παπαγαλίζει..Αυτός απλά είναι ο τύπος του "Geek " του "nerd" λεγόμενος και ως σπασίκλας ..:spasiklas: Για μένα φυτό θεωρώ το άκρως αντίθετο, τους ανθρώπους που δεν έχουν αναπτύξει καθόλου την νοητική και πνευματική υπόσταση..Έχουν μείνει αμόρφωτοι και αποβλακώμενοι επικροτώντας οτιδήποτε ακαλαίσθητο, ρηχό και ανόητο..Όπως και τα φυτά έτσι και αυτοί μεγαλώνουν σωματικά αλλά πνευματικά μένουν "νεκροί"..Δεν μπορείς να συζητήσεις μαζί τους γιατί πολύ απλά δεν ασχολούνται με τίποτα άλλο εκτός από tv και games (ή ποια γκόμενα/ γκόμενο θα πηδήξει σήμερα το βράδυ)- ή μια ή δυο δραστηριότητες, που ασχολουνται ολη της την ζωή, ποικίλουν ανάλογα για τα κορίτσια και τα αγόρια (εκτός από το μαμ, πιπι κακα και νανι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βάλτε ταμπέλες,μπορείτε κι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Χαχαχα.

Δεκαδες ποστς με ορισμους προσωπικους για το τι εστι φυτο,βγαλμενοι μεσα απο τα κομπλεξ της μαθητικης καθημερινοτητας.

Καποιος μεγαλος καποτε ειχε δηλωσει οτι αν πραγματικα δεν σε νοιαζει κατι,το προσπερνας.Το να μπεις σε αυτο το θεμα,να γραψεις,να κραξεις δειχνει το αντιθετο.Μηπως αραγε ησουν και εσυ φυτο ή ενιωθες διακαη ζηλεια για ενα φυτο της ταξης σου;Οποιο απο τα δυο και να ισχυει,ολο το θεμα ειναι βασισμενο στο διαλογο του παραλογου.
Δεκαδες ποστς που δειχνουν την αντιθεση τους στη νοοτροπια του φυτου και πασχιζουν να αποδειξουν σε αγνωστους μεσω νετ οτι δεν ηταν οι ιδιοι φυτα αλλα αντανακλασεις μαθητικης γαματοσυνης.Χαχαχαχα.

Λες και υποβαθμιζοντας τον αλλον,κερδιζεις ποντους εσυ.

Σε μια εφηβικη στερεοτυπικη κριση,πιθανοτατα και γω κοροιδεψα ενα ατομο ως φυτο.Και οχι πιθανοτατα αλλα σιγουρα καποιος αλλος κοροιδεψε εμενα λεγοντας με φυτο.Βλεπεις το να βαζεις ταμπελες ειναι κατι σαν την ηρωινη.Εθιστικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Φυτό και μεγάλο κιόλας είναι αυτός/αυτή που θα διαβάσει για τις ενδοσχολικές μετά τις πανελλήνιες.

Τσάκωσα ήδη 3 φυτά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Οι βαθμοί της 1ης και 2ας Γυμνασίου δεν θα βοηθήσουν πουθενά. Είναι η τέλεια ευκαιρία για να ασχοληθείς με αντικείμενα εξωσχολικά (λογοτεχνία, αθλητισμό, μουσική κ.λ.π.), που τα επόμενα χρόνια, χωρίς να λείπουν, ίσως να γίνονται υπό πίεση.
Διαβάζεις βεβαίως για το σχολείο, όμως για να κατανοήσεις, χωρίς βαθμοθηρίες και το απόλυτο κυνήγι του άριστα χωρίς πραγματικό λόγο, παρά μόνο για την επίδειξη τη δική σου και των γονιών σου στον περίγυρο.

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για το εξωτερικό, δεν ετοιμάζεις το βιογραφικό σου για πανεπιστήμια έξω, τα παραπάνω μπορούν να συνεχιστούν μέχρι την Β' Λυκείου. Από κει και πέρα αρχίζει το διάβασμα για τις πανελλήνιες, οπότε η ένταση του διαβάσματος έχει να κάνει με τους στόχους που βάζεις, εδώ ή έξω.

Αν ενδιαφέρεσαι για το εξωτερικό, και μάλιστα για την είσοδό σου σε κορυφαία πανεπιστήμια, θέλεις βαθμούς από το απολυτήριο Γυμνασίου και μετά, οπότε πράττεις ανάλογα, δηλαδή διαβάζεις μαθήματα, που υπό άλλες συνθήκες δε θα σε ενδιέφεραν ιδιαίτερα.

Πάντα όμως πρέπει να λειτουργείς μέσα στα πλαίσια του σεβασμού των καθηγητών και των συμμαθητών, χωρίς γλυψίματα, πιέσεις και μανιοκαταθλιπτικές συμπεριφορές. Είναι μια καθαρά προσωπική σου υπόθεση, σέβεσαι τους άλλους και εξηγείς τη δική σου θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ειμαι στην επιδαυρο κ περιμενω να αρχισει το εργο αλλα βαριεμαι κ ποσταρω στο ischool. Ειμαι πολυ φυτο τελικσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ειμαι στην επιδαυρο κ περιμενω να αρχισει το εργο αλλα βαριεμαι κ ποσταρω στο ischool. Ειμαι πολυ φυτο τελικσ
Ποιά παράσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Χαχαχα.

Δεκαδες ποστς με ορισμους προσωπικους για το τι εστι φυτο,βγαλμενοι μεσα απο τα κομπλεξ της μαθητικης καθημερινοτητας.

Καποιος μεγαλος καποτε ειχε δηλωσει οτι αν πραγματικα δεν σε νοιαζει κατι,το προσπερνας.Το να μπεις σε αυτο το θεμα,να γραψεις,να κραξεις δειχνει το αντιθετο.Μηπως αραγε ησουν και εσυ φυτο ή ενιωθες διακαη ζηλεια για ενα φυτο της ταξης σου;Οποιο απο τα δυο και να ισχυει,ολο το θεμα ειναι βασισμενο στο διαλογο του παραλογου.
Δεκαδες ποστς που δειχνουν την αντιθεση τους στη νοοτροπια του φυτου και πασχιζουν να αποδειξουν σε αγνωστους μεσω νετ οτι δεν ηταν οι ιδιοι φυτα αλλα αντανακλασεις μαθητικης γαματοσυνης.Χαχαχαχα.

Λες και υποβαθμιζοντας τον αλλον,κερδιζεις ποντους εσυ.

Σε μια εφηβικη στερεοτυπικη κριση,πιθανοτατα και γω κοροιδεψα ενα ατομο ως φυτο.Και οχι πιθανοτατα αλλα σιγουρα καποιος αλλος κοροιδεψε εμενα λεγοντας με φυτο.Βλεπεις το να βαζεις ταμπελες ειναι κατι σαν την ηρωινη.Εθιστικο.

Καταρχήν, το γεγονός ότι μπήκες στο θέμα και αποκάλεσες όλους που έγραψαν ότι διακατέχονται από θέματα κομπλεξισμού, βάζεις από μόνος σου ταμπέλες..Clearly..

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη με το ποστ μου, προσωπικά ανέφερα σε τι μορφή ανθρώπου θα μπορούσα να κάνω συσχέτιση με την έννοια φυτό..Με αφήνει το θέμα αδιάφορη και ποτέ δεν μπήκα στον κόπο να αποκαλέσω κανέναν έτσι..Όσο για τα υπόλοιπα, όπως για παράδειγμα την μικροπρέπεια του θεματοθέτη να ανεβάσει τέτοιο thread και τα τοιαύτα συμφωνώ μαζί σου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top