Σχέση χωρίς σεξ, γίνεται;

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πωπωπω, χαλαρώστε παίδες :D

Εάν κάποιος πιστεύει κάτι, δεν μπορείτε να του αλλάξετε γνώμη με τίποτα.

Εγώ προσωπικά εντάξει, κανένα πρόβλημα με την σεξουαλική ζωή του καθενός, αλλά όχι και να αλλάζεις συντρόφους συνέχεια. Και όχι, δεν είναι στους άντρες μαγκιά και στις γυναίκες ντροπή. Το να αλλάζεις συνέχεια χωρίς λόγο, δεν είναι και ότι καλύτερο.
Το να είχει ένας άντρας 5,000 (-.-) γυναίκες στις ζωή του, όχι, δεν είναι μαγκιά, ούτε αντρίλα. Το θέμα είναι πόσο καιρό ήταν μαζί του η κάθε μία. Εάν είχε μια γυναίκα για δύο μέρες, εε κάτι σημαίνει αυτό, κανένα κουσούρι θα έχει και δεν τον αντέχουν :D

Άρα ένας άντρας που είχε πολλές γυναίκες, δεν θεωρήτε το πρότυπο του ενός άντρα... Ένας άντρας που είχε μια γυναίκα για πολλά χρόνια, σημαίνει ότι κάτι καλό θα έχει, θα περνάνε καλά οι γυναίκες μαζί του ;) .Αντίστοιχα το ίδιο ισχύει και για μια γυναίκα. Δεν έχει σημασία πόσες και πόσους είχες, το θέμα είναι πόσο καιρό ήσασταν μαζί ;)

Τώρα γιατί τα είπα αυτά, δεν ξέρω. Με όσα διάβασα εδώ, είπα να τα πω :D . Και επειδή έχουμε λίγο ξεφύγει από το θέμα, νομίζω, να πούμε στην κοπέλα ότι πρέπει λίγο να τα ξανα σκεφτεί, να βρει το σωστό το παλικάρι να περάσει μια χαρά ^^ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Οκ, και εγώ βρήκα ιδέα για καινούργια υπογραφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Πραγματικά δε ξέρω τι να πρωτοαπαντήσω σ αυτό το θέμα . αρχικά να πω στην κοπέλα που ξεκίνησε το θέμα ότι σεξ πρέπει να κάνει όποτε θελήσει αυτή απλώς είναι κρίμα να βρει κάποιον, να είναι έτοιμη και να τον χάσει από ελλιπής ενημέρωση (δεν είναι ντροπή ουτε εγω εχω κανει ποτε σεξουαλική αγωγή στο σχολειο ουτε έχω και τους πιο ανοιχτούς γονείς σ αυτά τα θεματα) το καλυτερο που εχεις να κανεις είναι να πας σε μια γυναικολογο που εμπιστεύεσαι και να σου λυσει ολες τις απορίες .
Τώρα , παρα πολλοι σ αυτό το θρεντ θυμιζουν αυτους που λενε δεν είμαι ρατσιστή αλλα ..... Πολλές φορες γράφτηκε ότι το κάθε γυναικα εχει το δικαίωμα να κανει ότι θελει με το σωμα της αλλα αν παει με τοσους ανδρες θα είναι πουτανα αν βαφτει το πρωι για το περιπτερο το ιδιο κτλ . .γιατι βεβαια κάθε γυναικα εχει το δικαίωμα να κανει ότι θελει με το σωμα της αρκει να μη ξεφευγει από τα μυσογυνιστικα ορια που τις επιβαλλει μια ξεπεσμενη πατριαρχικη αντιληψη . Επισης δεν ξερω αν θα σοκαρω καποιους αλλα εδώ και χρονια εχει αποδειχτεί ότι οι γυναικες ευχαριστιούνται και αυτές το σεξ και εχουν κάθε δικαίωμα να το επιζητούνε ..Τωρα αν το σεξ από τα πρωτα ραντεβού καταστρεφει παντα τη σχεση όπως πιστευετε ,δε φταει μονο η γυναικα φταινε και οι δυο μαζι εκαναν ότι εκαναν . Καλά για το ότι σημα κατατεθεν για να χαρακτηριστεί μια γυναικα πουτανα είναι το ότι βαφεται το πρωι τι να πω ; ως γνωστων μια γυναικα δεν εχει το δικαίωμα να αισθανθεί όμορφη ακομη και το πρωι αφου το να περιποιήτε τον εαυτο της σημαινει ότι θελει να βρει γκομενο και αυτό βεβαια σημαινει μη ξεχνιόμαστε ότι είναι πουτανα.
Οσο γι αυτόν που είπε ότι αν η γυναικά πριν το γάμο (σοβαρη σχεση,συμφωνο συμβιωσης,συγκατοίκηση και ότι θεωρει ο καθενας κορύφωση στη σχεση) είχε πολλούς συντρόφους (παραπάνω από όσους θεωρεί ο ίδιος βέβαια επιτρεπτό) ο γάμος δε θα επιτύχει το μόνο που θα πω είναι ότι οι σχέσεις δεν πετυχαίνουν όταν δεν υπάρχει σεβασμός προς τον άλλον. σεβασμό βεβαια δε μπορεις να έχει όταν εισαι ''από αυτους που βριζουν τις γυναικες ''(δικα του λεγομενα ) αρα μην απορησεις αν εσυ δε μπορεις να κανεις σοβαρη σχεση αν και ότι το πιο πιθανον είναι να πεις και τότε ότι φταινε οι γυναικες -πουτανες που δεν προτιμουν τα καλα παιδια αλλα τους νοιαζει μονο το γυμνασμενο σωμα και το αυτοκινητο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα , παρα πολλοι σ αυτό το θρεντ θυμιζουν αυτους που λενε δεν είμαι ρατσιστή αλλα ..... Πολλές φορες γράφτηκε ότι το κάθε γυναικα εχει το δικαίωμα να κανει ότι θελει με το σωμα της αλλα αν παει με τοσους ανδρες θα είναι πουτανα αν βαφτει το πρωι για το περιπτερο το ιδιο κτλ .

Κάθε γυναίκα μπορεί να πάει με όσους άντρες θέλει και όποιος τη χαρακτηρίσει πουτάνα γι αυτό το λόγο είναι κατακριτέος οκ?
Και φυσικά μια γυναίκα δεν είναι πουτάνα αν βαφτεί για να πάει στο περίπτερο geez...

Τωρα αν το σεξ από τα πρωτα ραντεβού καταστρεφει παντα τη σχεση όπως πιστευετε ,δε φταει μονο η γυναικα φταινε και οι δυο μαζι εκαναν ότι εκαναν .

Μα υποτίθεται πως ο άντρας δεν ήθελε καν σχέση... Η όλη σκέψη ήταν πως οι γυναίκες που θέλουν σχέση μπορούν να φιλτράρουν τους άντρες που θέλουν μόνο σεξ απλά αν δεν τους κάθονται από το πρώτο ραντεβού.

Οσο γι αυτόν που είπε ότι αν η γυναικά πριν το γάμο (σοβαρη σχεση,συμφωνο συμβιωσης,συγκατοίκηση και ότι θεωρει ο καθενας κορύφωση στη σχεση) είχε πολλούς συντρόφους (παραπάνω από όσους θεωρεί ο ίδιος βέβαια επιτρεπτό) ο γάμος δε θα επιτύχει το μόνο που θα πω είναι ότι οι σχέσεις δεν πετυχαίνουν όταν δεν υπάρχει σεβασμός προς τον άλλον. σεβασμό βεβαια δε μπορεις να έχει όταν εισαι ''από αυτους που βριζουν τις γυναικες ''(δικα του λεγομενα ) αρα μην απορησεις αν εσυ δε μπορεις να κανεις σοβαρη σχεση αν και ότι το πιο πιθανον είναι να πεις και τότε ότι φταινε οι γυναικες -πουτανες που δεν προτιμουν τα καλα παιδια αλλα τους νοιαζει μονο το γυμνασμενο σωμα και το αυτοκινητο .

Ορίστε και η έρευνα https://cdn.freedomainradio.com/FDR_2899_Marriage_Partners_Study.pdf

Δεν θεώρησα κανένα αριθμό σχέσεων επιτρεπτό γιατί δεν με αφορά καθόλου με πόσους πάει ο καθένας και η καθεμία, ούτε και κρίνω κανέναν με βάση τις σεξουαλικές επιλογές του. Εγώ μιλούσα με βάση τα στατιστικά αποτελέσματα της παραπάνω έρευνας. Δεν γουστάρεις τα δεδομένα? No problem. Με ξέρεις και προσωπικά εσύ, κι γνωρίζεις αν εγώ μπορώ να κάνω σοβαρές σχέσεις και τι επίπεδα αυτογνωσίας έχω έτσι?

Περισσότερο απ'όλα ξέρεις τι με εκνευρίζει? Πως όταν λες μια άποψη πάνω σε ένα θέμα κανείς σχεδόν δεν στέκεται να σκεφτεί την ουσία της άποψης, να αναρωτηθεί αν ισχύει ή όχι, να σκεφτεί και να απαντήσει τι πιστεύει. Αντίθετα το πρώτο πράγμα που γίνεται είναι ο χαρακτηρισμός του άλλου, ρατσιστή, σεξιστή, μισογύνη κτλ. Νο problem again. Το μόνο που δείχνει αυτό είναι έλλειψη ικανότητας σκέψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Μάθαμε το μοσχολεμονο να το λέμε lime σε αυτην την χωρα....
Ναι, πουτάνες θεωρουνται!:P

Δεν έχει σημασία τι πιστεύουμε εμείς, σημασία έχει τι πιστευει το 99% του κοινωνικου συνολου:P

Κάτι τέτοια ξέκωλα του κερατα που περιγραψαμε συνοπτικά στα προηγουμενα μηνυματα γκαστρωνονται(γιατί οι πιο πολλές πάνω στις χαρες του ερωτα "ξεχνανε" τις προφυλαξεις) και έχουμε φτάσει στις 300.000 εκτρωσεις τον χρονο εκ των οποιων παραπανω οι μισες ειναι απο γυναικες κατω των 18....Μπορεί να είμαι υπέρ των εκτρωσεων αλλά το θεωρώ τερατούργημα το να γκαστρώνονται πουτανακια έτσι για την πλάκα τους και μετα απλά να πηγαινουν στον ειδικο για το ριξιμο....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Κάθε γυναίκα μπορεί να πάει με όσους άντρες θέλει και όποιος τη χαρακτηρίσει πουτάνα γι αυτό το λόγο είναι κατακριτέος οκ?
Και φυσικά μια γυναίκα δεν είναι πουτάνα αν βαφτεί για να πάει στο περίπτερο geez....[/QUOTE
] το μηνυμα μου δεν ηταν προσωπικα για εσενα .εσυ μπορει να μην το πιστευεις αλλα αμα πας λιγα μηνυματα πιο πισω θα το δεις



Μα υποτίθεται πως ο άντρας δεν ήθελε καν σχέση... Η όλη σκέψη ήταν πως οι γυναίκες που θέλουν σχέση μπορούν να φιλτράρουν τους άντρες που θέλουν μόνο σεξ απλά αν δεν τους κάθονται από το πρώτο ραντεβού
ναι μπορεις να το κανεις αυτό όπως και πολλα άλλα .η περιπτωση που λες εσυ είναι η περιπτωση που ο ενας θελει σχεση και ο άλλος όχι(δεν εχει σημασια ποιος ειναι ποιος).τοτε ότι και να κανεις σχεση δε μπορει να υπαρξει .εγω μιλησα για αυτους που λενε ότι αν ο ανδρας δει ότι η γυναικα παει μαζι του από τα πρωτα ραντεβού θα τη θεωρει της ξεπέτας και δε θα κανει σοβαρη σχεση μαζι της .και αυτό που λεω ειναι ότι ακομη και αν γινει αυτό δε φταει η γυναικα τν πραξη την κανανε μαζι και μπορει και η γυναικα να τον χωρησει γι αυτό που λεει ο λογος



Δεν θεώρησα κανένα αριθμό σχέσεων επιτρεπτό γιατί δεν με αφορά καθόλου με πόσους πάει ο καθένας και η καθεμία, ούτε και κρίνω κανέναν με βάση τις σεξουαλικές επιλογές του. Εγώ μιλούσα με βάση τα στατιστικά αποτελέσματα της παραπάνω έρευνας. Δεν γουστάρεις τα δεδομένα? No problem. Με ξέρεις και προσωπικά εσύ, κι γνωρίζεις αν εγώ μπορώ να κάνω σοβαρές σχέσεις και τι επίπεδα αυτογνωσίας έχω έτσι?
εδώ έκανα ένα λαθος γιατι νομιζα ότι το ιδιο ατομο που ειπε για την ερευνα ειπε και ότι βριζει τις γυναικες συγνωμη λοιπον γι αυτό αλλα οσα ειπα ισχυουν για το ατομο που ειπε ότι ειναι από αυτους που βριζουν τις γυναικες και όλα εκεινα τα ωραια
Περισσότερο απ'όλα ξέρεις τι με εκνευρίζει? Πως όταν λες μια άποψη πάνω σε ένα θέμα κανείς σχεδόν δεν στέκεται να σκεφτεί την ουσία της άποψης, να αναρωτηθεί αν ισχύει ή όχι, να σκεφτεί και να απαντήσει τι πιστεύει. Αντίθετα το πρώτο πράγμα που γίνεται είναι ο χαρακτηρισμός του άλλου, ρατσιστή, σεξιστή, μισογύνη κτλ. Νο problem again. Το μόνο που δείχνει αυτό είναι έλλειψη ικανότητας σκέψης.
λοιπον την αποψη σου όπως και πολλες άλλες τις σκεφτηκα μια χαρά και μαλιστα δεν απαντησα πιο νωρις στο θεμα αυτό γιατι ηθελα να δω πως θα παει η κουβεντα . δε χαρακτήρισα κανενα ουτε ρατσιστή ουτε σεξιστή ουτε μισογυνη (αν και καποιους θα επρεπε) και μαλιστα συμφωνω μαζι σου σε καποια θεματα όπως ότι ειναι καλυτερα να ξεκιναει μια σχεση σιγα σιγα και μετα να φτανεις στο σεξ .καλυτερα όχι απαραίτητα και σιγουρα όχι μετα από χρονια εκτος αν ειναι πολύ μικροι αλλα εκει πιθανως δεν ειναι και σοβαρη η σχεση. αυτό που εγραψα ηταν ότι δεν διαχειρίζεται ελευθερα μια γυναικα το σωμα της αν πρεπει να το κανει σε μια κοινωνια απολυτα κατακριτεα και με πολλα στανταρ(για λεπτομεριες κοιτα το μηνυμα 85) οσο και να συμφωνω σε καποια που λες διαφωνω εντελως για την πεποιθηση ότι εχουμε γινει χειροτερα από πριν .η ελευθερια σωματος κα εκφρασης ποτε δεν εκανε τα πραγματα χειροτερα οσο και αν δε θα καναμε εμεις πραξεις που κανουν καποιοι αλλοι είναι καλο ότι μπορουν να τις κανουν ελεύθερα εφόσον δε βλαπτουν κανεναν (αν και ειναι off topic γι αυτό δε θα πω πολλα ουτε ο αθεος πολλες φορες όπως λες οδηγητε στον ηθικο σκοταδισμο και στο μηδενισμο .σαυτο μπορει να οδηγηθεί κάθε ανθρωπος ανεξαρτητου θρησκευτικών πιστευω )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Μάθαμε το μοσχολεμονο να το λέμε lime σε αυτην την χωρα....
ναι το μοσχολεμονο το λεω lime και το βαζω και στη μαργαριτα που είναι το πρόβλημα ;
Ναι, πουτάνες θεωρουνται!:P
καταλαβένεις τώρα ξεχασμένε γιατί το μήνυμα μου δεν πήγαινε σ εσενα ;

Δεν έχει σημασία τι πιστεύουμε εμείς, σημασία έχει τι πιστευει το 99% του κοινωνικου συνολου:P
το 99% του συνόλου εχει αυτή την άποψη ; τι λες ρε παιδι μου ; και αντε για εμας στη θεσσαλονικη που βαφομαστε και για να πετάξουμε τα σκουπίδια να το καταλαβω εχουμε κλεισει ηδη θεση για την κολαση εξαιτιας αυτου του θανασιμου αμαρτήματος οι άλλες στην υπολοιπη Ελλαδα τι σας φταινε; (εκτός αν εννοείς ότι το 99% του παγκοσμιου κοινωνικου πληθυσμού έχει αυτή την άποψη ,εκεί αλλάζουν οι αναλογίες. δε δίνεις ακριβής στοιχεία ρε παιδι μου και εσυ)
Κάτι τέτοια ξέκωλα του κερατα που περιγραψαμε συνοπτικά στα προηγουμενα μηνυματα γκαστρωνονται(γιατί οι πιο πολλές πάνω στις χαρες του ερωτα "ξεχνανε" τις προφυλαξεις) και έχουμε φτάσει στις 300.000 εκτρωσεις τον χρονο εκ των οποιων παραπανω οι μισες ειναι απο γυναικες κατω των 18....Μπορεί να είμαι υπέρ των εκτρωσεων αλλά το θεωρώ τερατούργημα το να γκαστρώνονται πουτανακια έτσι για την πλάκα τους και μετα απλά να πηγαινουν στον ειδικο για το ριξιμο....;)
Πραγματικά είναι τέτοιο το επίπεδο του μηνύματος σου που και να θέλω δε μπορώ να απαντήσω σοβαρά .το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου θυμίσω γιατί μάλλον το έχεις ξεχάσει το προφυλακτικό (εκείνο το πράγμα που σε προστατεύει από τα ΣΜΝ και την εγκυμοσύνη) ο άνδρας το χρησιμοποιεί άρα μάλλον κάποιος άλλος παρασύρθηκε από τις χαρές του έρωτα .Δε μου αρέσει καθόλου βέβαια που για ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως οι ολο και αυξανόμενες εκτρωσεις στους ανηλικους δε μιλάω σοβαρά αλλά πραγματικά δε γίνεται κάτω από ένα τέτοιο μήνυμα . Τέλος στεναχωριέμαι και για την κοπέλα που ξεκίνησε το θέμα και η συζήτηση εξελίχθηκε έτσι αλλά το καλό είναι ότι με αυτό τον τρόπο φαίνεται πια είναι η πραγματική ελληνική κοινωνία αυτή τη στιγμή αλλα θα διαφωνίσω σε ένα μόνο πράγμα με το Δία και με το Χατζιδάκη υπαρχουν μηνύματα που δείχνουν ότι κάτι μπορεί ν αλλάξει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Έρευνες έχουν δείξει ότι οι κοπέλες αγοράζουν περισσότερα "μπαλονάκια" από ότι τα παλικάρια. (η έρευνα είχει γίνει, εάν θυμάμαι καλά, σε φαρμακεία).
Άρα, οι κοπέλες είναι πιο προσεκτικές. Άμα γίνει κάτι αυτή θα τρέχει περισσότερο, οπότε λογικό να προσέχει περισσότερο. :)

Το θέμα με την προφύλαξη, είναι θέμα και των δύο. Αν δεν προσέχουν, άρα δεν έχουν ενημερωθεί, και τις περισσότερες δεν φταίνει οι ίδιοι αλλά οι γονείς, μεγάλα αδέρφια ή το σχολείο που δεν τους τα έμαθε. Ένα παιδί από μόνο του, από που να το ξέρει, λίγα παιδιά ψάχνονται.

Εδώ για τα ΣΜΝ το σχολείο τα αναφαίρει στην γ' λυκείου :D

Αλλά εντάξει, το να ζητάς σεξουαλική ζωή στα 14... δεν πολυ συμφωνώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Έρευνες έχουν δείξει ότι οι κοπέλες αγοράζουν περισσότερα "μπαλονάκια" από ότι τα παλικάρια. (η έρευνα είχει γίνει, εάν θυμάμαι καλά, σε φαρμακεία).
Άρα, οι κοπέλες είναι πιο προσεκτικές. Άμα γίνει κάτι αυτή θα τρέχει περισσότερο, οπότε λογικό να προσέχει περισσότερο. :)

Το θέμα με την προφύλαξη, είναι θέμα και των δύο. Αν δεν προσέχουν, άρα δεν έχουν ενημερωθεί, και τις περισσότερες δεν φταίνει οι ίδιοι αλλά οι γονείς, μεγάλα αδέρφια ή το σχολείο που δεν τους τα έμαθε. Ένα παιδί από μόνο του, από που να το ξέρει, λίγα παιδιά ψάχνονται.

Εδώ για τα ΣΜΝ το σχολείο τα αναφαίρει στην γ' λυκείου :D

Αλλά εντάξει, το να ζητάς σεξουαλική ζωή στα 14... δεν πολυ συμφωνώ...
συμφωνώ απόλυτα γι αυτό ξεκαθάρισα ότι δεν απαντησα σοβαρά πριν. η σεξουαλική αγωγή και η θεσμοθετημένη και αυτή που αν είσαι τυχερός μπορεί να σου προσφέρει το περιβάλλον(γονείς ,μεγαλύτερα αδέρφια κτλ) είναι απαραίτητη . Δυστυχώς πολλοι πιστευουν οτι δε χρειαζεται γιατι υπαρχουν και σοβαροτερα προβλήματα όπως λενε ενώ αλλοι είναι και κατά . Χαρακτηριστικά, εμας στην τριτη λυκειου ηταν να μας κανει ενημερωση το ΕΣΥ και ακυρωθηκε γιατι υπηρξαν αντιδράσεις αν και το χειροτερο ηταν ότι υπαρξαν και μαθητες που αντέδρασαν γιατι δεν ηθελαν να συμμετέχουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Η σεξουαλική αγωγή έχει γίνει το αγαπημένο μας θέμα :D
Πόσες φορές βγαίνανε και λέγανε να βάλουν το μάθημα της σεξουαλικής αγωγής στα σχολεία κλπ. και έβγαινε ακόμα και η Εκκλησία και αντιδρούσε.

Όπως φαίνεται, το κράτος τελικά δεν είναι από πάνω, όπως έπρεπε να είναι, αλλά διάφορα όπως Εκκλησίες, Επιμελητήρια και Τράπεζες το έχουν καβαλήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δηλαδή σε περιόδους Σκοταδιμού και μη που το 99% (ακομη και οι ιδιες οι γυναικες) είχε για παραδειγμα την αποψη οτι οι γυναικες κανουν μοναχα για το σπιτι και την ανατοφη των παιδιων και δεν εχουν καμια δουλεια να μορφωνονται ειδαλλως ειναι μαγισες;
Το οτι το 99% πιστευει κατι δε το καθιστα σωστο ή αληθεια. Απλα κοινωνικη πραγματικοτητα.

Ετσι ακομη και εαν ισχυει οτι το 99% του πληθυσμου θεωρει τις κοπελες που περιγραφηκαν εξοφθαλμα πουτανακια, δε σημαινει πως εχουν δικιο. Ευτυχως δεν ισχυει. Εαν πηγαιναμε με το σκεπτικο σου πολλα πραγματα θα ειχανε μεινει ιδια. Δε θα υπηρχαν δικαιωματα των ανθρωπων εν γενει, δικαιωματα των γυναικων ειδικοτερα, δικαιωματα των ζωων, χωρισμος εκκλησιας-κρατους (σε καποια κρατη) κλπ. απλα και μονο επειδη το 99% δεν πιστευε σε αυτα και αρα δεν τα ειχε αναγκη. Κοινωνικη εξελιξη ειναι. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μάθαμε το μοσχολεμονο να το λέμε lime σε αυτην την χωρα....
Ναι, πουτάνες θεωρουνται!:P

Δεν έχει σημασία τι πιστεύουμε εμείς, σημασία έχει τι πιστευει το 99% του κοινωνικου συνολου:P

Κάτι τέτοια ξέκωλα του κερατα που περιγραψαμε συνοπτικά στα προηγουμενα μηνυματα γκαστρωνονται(γιατί οι πιο πολλές πάνω στις χαρες του ερωτα "ξεχνανε" τις προφυλαξεις) και έχουμε φτάσει στις 300.000 εκτρωσεις τον χρονο εκ των οποιων παραπανω οι μισες ειναι απο γυναικες κατω των 18....Μπορεί να είμαι υπέρ των εκτρωσεων αλλά το θεωρώ τερατούργημα το να γκαστρώνονται πουτανακια έτσι για την πλάκα τους και μετα απλά να πηγαινουν στον ειδικο για το ριξιμο....;)

Είσαι σίγουρα 17 χρονών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
να πω κι εγώ τι πιστεύω; εντάξει σίγουρα όσες βάφονται δεν είναι πουτανάκια αν είναι δυνατόν! απλά το όλο πρόβλημα προκύπτει από την υπερβολή (είμαι ένα βήμα πριν να quotάρω Αριστοτέλη!) Όταν βλέπουμε μια κοπέλα να ανεβάζει φώτο με κοντά φορέματα, ή αγκαλιά με μπουκάλια βότκας το μυαλό μας αυτομάτως θα πάει ότι μια τέτοια κοπέλα δεν είναι ότι πιο σοβαρό κυκλοφορεί εκεί έξω. Μπορεί όμως κάλλιστα, αυτή η κοπέλα να σπουδάζει νομική ή ψυχολογία (αναφέρω ενδεικτικά τις συγκεκριμένες σχολές επείδη η πρόσβαση είναι πιο δύσκολη), κι όταν σου μιλάει να ξεχυλίζει από μόρφωση. Την κρίναμε όμως ήδη αρνητικά λόγω του προφίλ που θέλει να προβάλει. Συνεπώς, είναι δικαίωμα της να κυκλοφορεί όπως θέλει, αφού όταν την γνωρίσει ο άλλος θα καταλάβει ποια είναι στην πραγματικότητα. ΟΜΩΣ είναι άλλο να κυκλοφορεί κάποιος όπως γουστάρει γιατί έτσι του αρέσει και άλλο να κυκλοφορεί καμουφλαρισμένος με μπογιές επείδη η μάζα το κάνει. Άρα το πρόβλημα που έχει γενικευτεί τόσο σε σημείο να χαρακτηρίζεται με στεροτυπικό τρόπο είτε το γυναικείο είτε το αντρικό φύλο, προκύπτει από την έλλειψη προσωπικών επιλογών. Φοβόμαστε την απόρριψη και μοιάζουμε σε ψεύτικα πρότυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μάθαμε το μοσχολεμονο να το λέμε lime σε αυτην την χωρα....
Ναι, πουτάνες θεωρουνται!:P

Δεν έχει σημασία τι πιστεύουμε εμείς, σημασία έχει τι πιστευει το 99% του κοινωνικου συνολου:P

Κάτι τέτοια ξέκωλα του κερατα που περιγραψαμε συνοπτικά στα προηγουμενα μηνυματα γκαστρωνονται(γιατί οι πιο πολλές πάνω στις χαρες του ερωτα "ξεχνανε" τις προφυλαξεις) και έχουμε φτάσει στις 300.000 εκτρωσεις τον χρονο εκ των οποιων παραπανω οι μισες ειναι απο γυναικες κατω των 18....Μπορεί να είμαι υπέρ των εκτρωσεων αλλά το θεωρώ τερατούργημα το να γκαστρώνονται πουτανακια έτσι για την πλάκα τους και μετα απλά να πηγαινουν στον ειδικο για το ριξιμο....;)
δεν σου κάθησε καμία και τα έχεις βάλει με τις κοπέλες που κάνουν σεξ όποτε θέλουν; Τέτοια μανία δεν εξηγείται. :| :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει σημασία τι πιστεύουμε εμείς, σημασία έχει τι πιστευει το 99% του κοινωνικου συνολου

Διαφωνώ,δεν έχει καμία σημασία τι πιστεύει το κοινωνικό σύνολο αλλα τι πιστεύεις εσύ. Αν κάποιο άτομο ζει και πράττει σύμφωνα με τις δικές του ηθικές αξίες και είναι εντάξει με την συνείδηση του δεν εχει κανένα λόγο να ετεροκαθορίζεται και να επηρεάζεται απο το τι θα πει ο κόσμος.Ελπιζω ο καθενας να εχει την ικανοτητα να διακρινει ποιες απο τις κοινωνικες νορμες ταιριαζουν στην ιδιοσυγκρασια του και ποιες οχι.
Και μιλαμε για 2 way street και για τις συμπεριφορές και για τα φύλα ,οπως δεν θα βρίσω εκείνη που βγήκε στο περίπτερο βαμμένη ,η οπως αλλιώς την περιέγραψες, δεν θα βρίσω και κάποια που ντύνεται συντηριτικά ή επιλέγει να διασκεδάζει διαφορετικά ή γενικά αντίκειται σε αυτό που θα είχα εγώ στο μυαλό μου ή το κοινωνικό σύνολο για εκείνη

Eλπιζω να βγαινει νοημα γιατι το εχω καψει απο την οικονομετρια :crazy:


Απλα κοινωνικη πραγματικοτητα
Kαι κάποιες φορές κοινωνική ψευδαίσθηση.. E pur si muove.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι μπορεις να το κανεις αυτό όπως και πολλα άλλα .η περιπτωση που λες εσυ είναι η περιπτωση που ο ενας θελει σχεση και ο άλλος όχι(δεν εχει σημασια ποιος ειναι ποιος).τοτε ότι και να κανεις σχεση δε μπορει να υπαρξει .

Σχέση ούτως ή άλλως δεν θα γίνει αφού δεν θέλει ο άντρας, απλά η γυναίκα αν δεν του κάτσει κατευθείαν γλιτώνει την όλη διαδικασία του να αναρωτιέται αν ο άλλος θέλει σοβαρή σχέση ή αν παριστάνει πως θέλει απλά για να κάνει σεξ μαζί της, με ότι αυτό συνεπάγεται. Υπάρχουν πάρα πολλοί ανήθικοι άντρες που θα πουλήσουν φούμαρα όπως "σε βλέπω σοβαρά", ή "είσαι η γυναίκα της ζωής μου" και αρκετές ανόητες γυναίκες που μόλις τα ακούσουν αυτά θα πέσουν κατευθείαν στο κρεβάτι, με αποτέλεσμα 2 μήνες μετά να αναρωτιούνται τι έφταιγε και γιατί οι άντρες είναι ψεύτες. Αυτό που λέω είναι πως οι πράξεις μιλάνε δυνατότερα από τα λόγια και πως οι γυναίκες μπορούν πολύ απλά να φιλτράρουν τους σωστούς άντρες με βάση τις πράξεις τους.

εγω μιλησα για αυτους που λενε ότι αν ο ανδρας δει ότι η γυναικα παει μαζι του από τα πρωτα ραντεβού θα τη θεωρει της ξεπέτας και δε θα κανει σοβαρη σχεση μαζι της .και αυτό που λεω ειναι ότι ακομη και αν γινει αυτό δε φταει η γυναικα τν πραξη την κανανε μαζι και μπορει και η γυναικα να τον χωρησει γι αυτό που λεει ο λογος

Η νοοτροπία του να θεωρείται μια γυναίκα της ξεπέτας όταν πάει με έναν άντρα από το πρώτο ραντεβού έχει τις ρίζες της σε παλαιότερες κοινωνίες, όπου η μόνη διέξοδος επιβίωσης μιας γυναίκας ήταν ή ο γάμος ή η πορνεία, οπότε μια τέτοια γυναίκα και οι άντρες αλλά περισσότερο οι υπόλοιπες γυναίκες θα τη θεωρούσαν φτηνιάρα. Σήμερα που η γυναίκα μπορεί να επιβιώσει μόνη της τέτοιοι χαρακτηρισμοί δεν στέκουν καθώς μπορεί να το κάνει γιατί δεν ψάχνει σχέση, απλά σεξ. Old habits die hard though. Και ο λόγος που θεωρείτε η γυναίκα φτηνή αν το κάνει αυτό αλλά ο άντρας όχι, είναι διότι εκ φύσεως η γυναίκα κρατά τα κλειδιά του σεξ και αυτή είναι που υπαγορεύει αν θα γίνει η πράξη. Είναι ο ίδιος λόγος που αν ένας άντρας δεν δουλεύει ή δεν παρέχει στην οικογένειά του θεωρείται τεμπέλης και κατακριτέος από την κοινωνία ενώ αν κάνει το ίδιο μια γυναίκα δεν θα κριθεί.

αυτό που εγραψα ηταν ότι δεν διαχειρίζεται ελευθερα μια γυναικα το σωμα της αν πρεπει να το κανει σε μια κοινωνια απολυτα κατακριτεα και με πολλα στανταρ(για λεπτομεριες κοιτα το μηνυμα 85) οσο και να συμφωνω σε καποια που λες διαφωνω εντελως για την πεποιθηση ότι εχουμε γινει χειροτερα από πριν .η ελευθερια σωματος κα εκφρασης ποτε δεν εκανε τα πραγματα χειροτερα οσο και αν δε θα καναμε εμεις πραξεις που κανουν καποιοι αλλοι είναι καλο ότι μπορουν να τις κανουν ελεύθερα εφόσον δε βλαπτουν κανεναν (αν και ειναι off topic γι αυτό δε θα πω πολλα ουτε ο αθεος πολλες φορες όπως λες οδηγητε στον ηθικο σκοταδισμο και στο μηδενισμο .σαυτο μπορει να οδηγηθεί κάθε ανθρωπος ανεξαρτητου θρησκευτικών πιστευω )

Δεν είμαστε χειρότερα επειδή έχουμε περισσότερη ελευθερία (θα ήταν υποκριτικό να το λέω εγώ αυτό δεδομένων των όσων έχω πει σε άλλα θρεντ περί κράτους) και πάντα μια κοινωνία με περισσότερη ελευθερία είναι καλύτερη. Είμαστε χειρότερα γιατί καταλύοντας τα παλιά χριστιανικά πιστεύω και τις ηθικές αρχές δεν φροντίσαμε να τις αντικαταστήσουμε από άλλες αρχές που θα βασίζονται στον ορθολογισμό και την αυτογνωσία, με πρωταρχικό θύμα την οικογένεια. Το γεγονός ότι τα διαζύγια έχουν εκτοξευτεί στα ύψη είναι στο 25% αν θυμάμαι καλά, δείχνει πόσο δυσλειτουργική έχει γίνει η κοινωνία μας και πόσο ανίκανοι πλέον είναι οι άνθρωποι πρώτον να επιλέξουν το σωστό σύντροφο και δεύτερον να χτίσουν τη σχέση τους.

Είμαι ο πρώτος που κατακρίνω τον κυκεώνα του παραλογισμού που λέγεται χριστιανική ηθική αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μέσα σε όλο αυτό το παράλογο δεν υπάρχουν και λογικά πράγματα, αν και είναι αρκετά λίγα. Ένα από αυτά τα σωστά στοιχεία είναι πως οι σχέσεις δεν στήνονται με βάση το σεξ αλλά με βάση άλλα πράγματα, και αυτό σήμερα έχει πραγματικά εκλείψει. Η σημερινή κοινωνία μου μοιάζει με ένα παιδί που οι γονείς του του απαγόρευαν να τρώει γλυκά μέχρι τα 20 για να μην πάθε ζάχαρο και μόλις αυτό απελευθερώθηκε από τους περιορισμούς άρχισε να τρώει μανιωδώς σοκολάτες και έγινε διαβητικό.

καταλαβένεις τώρα ξεχασμένε γιατί το μήνυμα μου δεν πήγαινε σ εσενα ;

Δεν χρειάζεται να του απαντήσεις. Σε όσα έχει πει μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ούτε ένα επιχείρημα, απλά πετάει χαρακτηρισμούς. Attention θέλει όχι να κάνει διάλογο, οπότε το να προσπαθείς να του απαντήσεις είναι ανώφελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
δεν σου κάθησε καμία και τα έχεις βάλει με τις κοπέλες που κάνουν σεξ όποτε θέλουν; Τέτοια μανία δεν εξηγείται. :| :worry:

Ας πούμε ότι σήμερα είμαι ευδιάθετος και δεν θα το συνεχίσω:P
Θα πω μοναχα το γνωστό γαλλικό ζαμανφου...

Είμαι γεννημένος το '98(σε πιο πανω ερωτηση), δεν νομίζω αυτό να έχει άμεση σχέση με τις απόψεις του καθενός....

Βεβαίως και κατατασω τους αντρες σαλτιμπαγκους που ξενοπηδανε με την πρωτη ευκαιρια στην ιδια κατηγορια με τις γυναικες "πουτανες", τα λεγομενα ζιγκολο, ίδια πάστα είναι....Μάλιστα σε ένα άλλο φόρουμ έχω προτείνει και τρόπο εξάλειψης του αυξημένου αριθμού εκτρώσεων στην χώρα μας μιά και καλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ας πούμε ότι σήμερα είμαι ευδιάθετος και δεν θα το συνεχίσω:P
Θα πω μοναχα το γνωστό γαλλικό ζαμανφου...

Είμαι γεννημένος το '98(σε πιο πανω ερωτηση), δεν νομίζω αυτό να έχει άμεση σχέση με τις απόψεις του καθενός....

Βεβαίως και κατατασω τους αντρες σαλτιμπαγκους που ξενοπηδανε με την πρωτη ευκαιρια στην ιδια κατηγορια με τις γυναικες "πουτανες", τα λεγομενα ζιγκολο, ίδια πάστα είναι....Μάλιστα σε ένα άλλο φόρουμ έχω προτείνει και τρόπο εξάλειψης του αυξημένου αριθμού εκτρώσεων στην χώρα μας μιά και καλή...

Honey, όταν οι απόψεις σου είναι απόψεις ενήλικα > 50y, δεν είναι και ακριβώς υπέρ σου η πραγματική σου ηλικία.

Από εκεί και πέρα το ότι θεωρείς και τα 2 φύλα έκλυτα και προσάπτεις τέτοιους βαρείς χαρακτηρισμούς επειδή υιοθετούν μια συμπεριφορά η οποία εσένα δεν σε εκφράζει (δικαίωμά σου να μην σε εκφράζει, ναι?), δεν αλλάζει κάτι στα επιχειρήματά σου. Απλά δεν είσαι σεξιστής σαν κερασάκι στην τούρτα.
Θέλω να πω, και οι gay κάνουν πρωκτικό το οποίο το ανέφερες σαν κάτι τόσο extreme παραπάνω (παίζει και στο ίδιο ποστ με το ότι είναι σοβαρότερο πρόβλημα να μην αντιμετωπίζουμε τους gay σαν παρίες). Αυτοί τι είναι για εσένα;

Αγάπη μόνο :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Βεβαίως και κατατασω τους αντρες σαλτιμπαγκους που ξενοπηδανε με την πρωτη ευκαιρια στην ιδια κατηγορια με τις γυναικες "πουτανες", τα λεγομενα ζιγκολο, ίδια πάστα είναι....Μάλιστα σε ένα άλλο φόρουμ έχω προτείνει και τρόπο εξάλειψης του αυξημένου αριθμού εκτρώσεων στην χώρα μας μιά και καλή...
Ζιγκολό είναι αυτός που πληρώνεται, μην τα μπερδεύεις.


Δεν είναι το ίδιο το να πηγαίνει μια γυναίκα με πολλούς με το να κάνει ένας άντρας το ίδιο. Η φύση του άντρα και της γυναίκας είναι διαφορετική. Ο άντρας ανέκαθεν κοίταζε να βάλει το πουλί του κάπου ενώ η γυναίκα να κάνει παιδιά και να εξασφαλιστεί ώστε να τα αναθρέψει. Αυτό προσπάθησαν να το περιορίσουν κατά κάποιο τόπο ηθικές νόρμες προερχόμενες από την Εκκλησία ή άλλες θρησκείες (ώστε ο άντρας να γίνει πιο μονογαμικός), αλλά σήμερα που η Εκκλησία έχει παραγκωνιστεί, η σεξουαλικότητα έχει αποχαλιναγωγηθεί ιδίως στο αντρικό φύλο. Αυτό φαίνεται άλλωστε και από το γεγονός ότι ενώ οι κοπέλες σήμερα είναι χωρίς ηθικές αρχές της Εκκλησίας, "απορρίπτουν" προτάσεις για σεξ από άντρες που τις πολιορκούν και συνήθως δίνονται σε έναν μόνο που γουστάρουν περισσότερο. Εάν κυνηγούσαν το σεξ όπως και οι άντρες τότε θα βλέπαμε γυναίκες να την πέφτουν χύμα σε αγόρια στον δρόμο και να κάνουν άσεμνες προτάσεις. Επίσης θα παρατηρούσαμε αντρικά μπουρδέλα που να ικανοποιούν γυναίκες. Όμως η φύση της γυναίκας είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ και δεν αποζητά το σεξ όπως ένας άντρας.
Άρα, συνοψίζοντας, ο χαρακτηρισμός πουτάνα η πορνίδιο σε μία εύκολη γυναίκα είναι σωστός καθώς οι γυναίκες εκ φύσεως είναι συγκρατημένες, ενώ έναν εύκολο άντρα δε μπορείς να τον χαρακτηρίσεις αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν είναι το ίδιο το να πηγαίνει μια γυναίκα με πολλούς με το να κάνει ένας άντρας το ίδιο. Η φύση του άντρα και της γυναίκας είναι διαφορετική. Ο άντρας ανέκαθεν κοίταζε να βάλει το πουλί του κάπου ενώ η γυναίκα να κάνει παιδιά και να εξασφαλιστεί ώστε να τα αναθρέψει. Αυτό προσπάθησαν να το περιορίσουν κατά κάποιο τόπο ηθικές νόρμες προερχόμενες από την Εκκλησία ή άλλες θρησκείες (ώστε ο άντρας να γίνει πιο μονογαμικός), αλλά σήμερα που η Εκκλησία έχει παραγκωνιστεί, η σεξουαλικότητα έχει αποχαλιναγωγηθεί ιδίως στο αντρικό φύλο. ........Όμως η φύση της γυναίκας είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ και δεν αποζητά το σεξ όπως ένας άντρας. Άρα, συνοψίζοντας, ο χαρακτηρισμός πουτάνα η πορνίδιο σε μία εύκολη γυναίκα είναι σωστός καθώς οι γυναίκες εκ φύσεως είναι συγκρατημένες, ενώ έναν εύκολο άντρα δε μπορείς να τον χαρακτηρίσεις αντίστοιχα.
(Δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω στο θέμα, όμως όταν διαβάζω φαλλοκρατικές τερατολογίες νοιώθω την ανάγκη να απαντήσω).
Αυτά με τη φύση του άντρα και τη φύση της γυναίκας είναι εντελώς εξωπραγματικά, τελείως αντίθετα με την αλήθεια και αποτελούν φτηνά άλλοθι για να δικαιολογούν κάποιοι τις πράξεις τους. Ας σκεφτούμε κάτι πολύ απλό: Πόσους οργασμούς μπορεί να έχει ένας άντρας σε ένα εικοσιτετράωρο; 3, 4, 5; Για μια γυναίκα όμως ο αριθμός είναι απεριόριστος. Αυτό αποδεικνύει σαφέστατα ότι η φύση έφτιαξε τη γυναίκα πολυγαμική και τον άντρα ολιγογαμικό. Αυτό είναι κάτι απολύτως λογικό, καθώς η φύση έτσι ήθελε να σιγουρέψει τη διαιώνιση του είδους. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και σε όλο το ζωικό βασίλειο. Οι ανδροκρατούμενες κοινωνίες που ακολούθησαν και οι θρησκείες, έκαναν τη γυναίκα ιδιοκτησία και θέσπισαν τους κανόνες που ακόμα και οι σημερινοί φαλλοκράτες επικαλούνται. Έτσι δημιούργησαν στη γυναίκα φοβίες και αναστολές. Δεν υπάρχει καμία απολύτως επιστημονική άποψη που να υποστηρίζει ότι η γυναίκα δεν αποζητά το σεξ όπως ο άντρας. Αυτά, καθώς και οι χυδαίοι χαρακτηρισμοί για τις γυναίκες, δεν είναι παρά ανοησίες κάποιων που θέλουν έτσι να το παίζουν αντρακλάδες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top