Σχέση χωρίς σεξ, γίνεται;

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Και εσυ μελος του φορουμ εισαι οποτε δε δυναται να θεωρησεις ειδικη ταξη λογω της ''εμπειριας σου'' ή της ''ηλικιας σου''.

Φυσικά και να μην ακούει συμβουλές του φόρουμ, και αν θέλει ούτε τις δικές μου. Ας ρωτήσει τους γονείς της καλύτερα, και θα της πουν αυτά που λέω εγώ πάνω κάτω. Αλλά οτιδήποτε γίνει, ας ακούσει τους γονείς της, όχι εμάς. Αυτό είναι το σωστό.

''Οοοοοοχι εκει να σαπισεις σκουλικι αντρα. Το γεννητικο σου οργανο θα με περιμενει μεχρι να σαπισει και μεχρι ΕΓΩ να επιλεξω ποτε θα ολοκληρωθει τουτη η σχεση!''
Δεν το λέω τιμωρητικά, εξάλλου άντρας είμαι, λες να με συμφέρει αυτό που λέω; Δηλαδή λες και είσαι εσύ άντρας και εγώ γυναίκα είναι τα επιχειρήματα που λες.
Χαλάρωσε, μιλάς σε έναν με τον οποίο αν είχες ποτέ σχέση, θα έκλαιγες. Ανήκω στην κατηγορία αντρών που βρίζουν όλες οι γυναίκες. Άντρες χωρίς ηθική που λένε ψέματα μέχρι να βάλουν το πουλί τους και μετά κάνουν την κοπέλα απόρριψή στο κινητό και μπλοκ στο facebook. Τέτοιος ήμουν πάντα. Λες να με συμφέρουν λοιπόν αυτά που λέω; Αλλά ξέρω, ότι επειδή σκεφτόμουν έτσι, και επειδή υπάρχουν άντρες έξω που σκέφτονται έτσι, ο μόνος τρόπος να προστατευτεί από τέτοιους είναι να κάνει ότι της λέω. Το ίδιο θα της πουν και οι γονείς της αν τους ρωτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Φυσικά και να μην ακούει συμβουλές του φόρουμ, και αν θέλει ούτε τις δικές μου. Ας ρωτήσει τους γονείς της καλύτερα, και θα της πουν αυτά που λέω εγώ πάνω κάτω. Αλλά οτιδήποτε γίνει, ας ακούσει τους γονείς της, όχι εμάς. Αυτό είναι το σωστό.


Δεν το λέω τιμωρητικά, εξάλλου άντρας είμαι, λες να με συμφέρει αυτό που λέω; Δηλαδή λες και είσαι εσύ άντρας και εγώ γυναίκα είναι τα επιχειρήματα που λες.
Χαλάρωσε, μιλάς σε έναν με τον οποίο αν είχες ποτέ σχέση, θα έκλαιγες. Ανήκω στην κατηγορία αντρών που βρίζουν όλες οι γυναίκες. Άντρες χωρίς ηθική που λένε ψέματα μέχρι να βάλουν το πουλί τους και μετά κάνουν την κοπέλα απόρριψή στο κινητό και μπλοκ στο facebook. Τέτοιος ήμουν πάντα. Λες να με συμφέρουν λοιπόν αυτά που λέω; Αλλά ξέρω, ότι επειδή σκεφτόμουν έτσι, και επειδή υπάρχουν άντρες έξω που σκέφτονται έτσι, ο μόνος τρόπος να προστατευτεί από τέτοιους είναι να κάνει ότι της λέω. Το ίδιο θα της πουν και οι γονείς της αν τους ρωτήσει.

1. Δεν υπαρχει περιπτωση να της πουν τετοιο πραγμα οι γονεις της αλλα ακομη και σε ενα τετοιο ενδεχομενο, καλο ειναι να αμτιμετωπιζει καθενας τα λεγομενα οποιουδηποτε (ναι, ακομη και των γονιων του που δεν ειναι ουτε θεοι ουτε αλαθητοι) κριτικα.

2. Επειδη εσυ ετυχε να σαι γουρουνι δε σημαινει πως ολος ο ανδρικος πληθυσμος ειναι και σκεφτεται ετσι και νομιζω πολυ ευκολα μπορει να ξεχωρισει ο αντρας-playboy απο το αντρα που θελει σχεση και αντιμετωπιζει σοβαρα τις σχεσεις του. Αν πετυχει καποιον σαν εσενα , οπως περιγραφεις τουλαχιστον τον εαυτο σου, δεν υπαρχει καν λογος να μπει σε αυτο τον κοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Χαλάρωσε, μιλάς σε έναν με τον οποίο αν είχες ποτέ σχέση, θα έκλαιγες. Ανήκω στην κατηγορία αντρών που βρίζουν όλες οι γυναίκες. Άντρες χωρίς ηθική που λένε ψέματα μέχρι να βάλουν το πουλί τους και μετά κάνουν την κοπέλα απόρριψή στο κινητό και μπλοκ στο facebook. Τέτοιος ήμουν πάντα...
Αν πράγματι είσαι αυτό που γράφεις, τι έγινε τώρα; Σε έπιασε κρίση αυτοκριτικής;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
1. Δεν υπαρχει περιπτωση να της πουν τετοιο πραγμα οι γονεις της αλλα ακομη και σε ενα τετοιο ενδεχομενο, καλο ειναι να αμτιμετωπιζει καθενας τα λεγομενα οποιουδηποτε (ναι, ακομη και των γονιων του που δεν ειναι ουτε θεοι ουτε αλαθητοι) κριτικα.
Δηλαδή να μην ακούει τους γονείς της και να ακούει εσένα στο φόρουμ. :/:

2. Επειδη εσυ ετυχε να σαι γουρουνι δε σημαινει πως ολος ο ανδρικος πληθυσμος ειναι και σκεφτεται ετσι και νομιζω πολυ ευκολα μπορει να ξεχωρισει ο αντρας-playboy απο το αντρα που θελει σχεση και αντιμετωπιζει σοβαρα τις σχεσεις του. Αν πετυχει καποιον σαν εσενα , οπως περιγραφεις τουλαχιστον τον εαυτο σου, δεν υπαρχει καν λογος να μπει σε αυτο τον κοπο.

Πολύ εύκολα να ξεχωρίσει ο άντρας-playboy;
Πόσα λίγα ξέρεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι έτσι. Αυτοί που θέλουν να κάνουν χαρακτηρισμούς, σεξιστικούς(μυξοπαρθένα από την μία μεριά-πουτάνα από την άλλη) ή οτιδήποτε, πάντα θα τους κάνουν και πάντα θα πρέπει να είναι καταδικαστέοι από τον πολιτισμένο κόσμο. Αυτό που κατά τη γνώμη μου διακρίνει την πρόοδο από την συντήρηση στο συγκεκριμένο ζήτημα είναι η στάση ως προς την σεξουαλική αφύπνιση στην εφηβεία και ως προς την αυτοδιάθεση του σώματος. Το κράτος συνεχίζει να κρύβει το πραγματικό πρόβλημα του ελλείμματος σεξουαλικής παιδείας κάτω από το χαλάκι για να μην θίξει τον καθωσπρεπισμό ενός, κυρίως θρησκόληπτου, τμήματος της κοινωνίας με δραματικές συνέπεις και στην ψυχολογία του εφήβου αλλά και σε υγειονομικά ζητήματα. Από την στιγμή που εξασφαλιστεί προς όλους υποχρεωτική επαρκής ενημέρωση απο ειδικούς, είναι ζήτημα αυτοδιάθεσης του σώματος του εφήβου και κατ' επέκταση και του ενηλικου πότε θα ολοκληρώσει πρώτη φορά, τι είδους και με τι περιεχόμενο ,σεξουαλικές και μη, σχέσεις θα συνάψει κ.λπ.

Δεν αμφιβάλλει κανείς πως κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να διαθέσει το σώμα του όπως αυτός θέλει καθώς αποτελεί ιδιοκτησία του. Αυτό που λέω εγώ είναι πως στην προσπάθεια μας για πρόοδο και εκσυγχρονισμό καταλήξαμε χειρότερα από πριν. Ένα κλασσικό παράδειγμα είναι ένας άνθρωπος που έχει εγκαταλείψει το χριστιανισμό για να γίνει άθεος. Πολλές φορές ένας τέτοιος άνθρωπος θα πετάξει στα σκουπίδια όλες τις παλιές του πεποιθήσεις και αρχές για να ενστερνιστεί τις καινούργιες χωρίς να τις έχει όμως μελετήσει εις βάθος, καταλήγοντας έτσι στον ηθικό σκοταδισμό και το μηδενισμό. Επί του θέματος, αιώνες τώρα κυριαρχούσε η άποψη πως η γυναίκα πρέπει να είναι παρθένα πριν το γάμο της και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τη βίαιη επιβολή του από τη θρησκεία, την πολιτεία και την κοινωνία γενικότερα. Μετά την απελευθέρωση των γυναικών αυτό το κατεστημένο ανατράπηκε τελείως στο όνομα της προόδου και του εκσυγχρονισμού, χωρίς αυτό όμως να φέρει τα θετικά αποτελέσματα που περιμέναμε.

Πάνω στην προσπάθειά μας να αποτινάξουμε βάρβαρες και οπισθοδρομικές συμπεριφορές, όπως ξυλοδαρμούς και εξευτελισμούς γυναικών που είχαν προγαμιαίες σχέσεις, κοινωνικούς εξοστρακισμούς τους κτλ πετάξαμε και την αρχή πως είναι καλύτερο για την γυναίκα και την κοινωνία σαν σύνολο να μην έχει πολλές προγαμιαίες σχέσεις. Στατιστικές έρευνες επιβεβαιώνουν πως όσο περισσότερους ερωτικούς συντρόφους έχει μια γυναίκα πριν το γάμο της τόσο λιγότερες πιθανότητες έχει να κάνει έναν επιτυχημένο γάμο με ότι προεκτάσεις έχει αυτό για τα παιδιά της και κατ επέκταση για την κοινωνία. Αντί δηλαδή να πάμε από το ένα άκρο στην μέση φτάσαμε στο άλλο.

2. Επειδη εσυ ετυχε να σαι γουρουνι δε σημαινει πως ολος ο ανδρικος πληθυσμος ειναι και σκεφτεται ετσι και νομιζω πολυ ευκολα μπορει να ξεχωρισει ο αντρας-playboy απο το αντρα που θελει σχεση και αντιμετωπιζει σοβαρα τις σχεσεις του. Αν πετυχει καποιον σαν εσενα , οπως περιγραφεις τουλαχιστον τον εαυτο σου, δεν υπαρχει καν λογος να μπει σε αυτο τον κοπο.

Δηλαδή ένας άντρας - playboy που δεν αντιμετωπίζει σοβαρά τις σχέσεις του είναι γουρούνι? :hmm: Ξέρεις αν οι γυναίκες που ήθελαν σοβαρές σχέσεις σταματούσαν να πηγαίνουν από το πρώτο ή το τρίτο βράδυ με τους άντρες που αποκαλείς γουρούνια, τότε ίσως να έβρισκαν τους υπόλοιπους άντρες που θέλουν σοβαρές σχέσεις, πρωτού τα ψυχολογικά τους τραύματα τις καταστήσουν ανίκανες να αγαπήσουν και να αφοσιωθούν στους άντρες αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δηλαδή να μην ακούει τους γονείς της και να ακούει εσένα στο φόρουμ. :/:

Ουτε το ενα ουτε το αλλο. Καταρχας, απο τη στιγμη που γραφει καποιος σε ενα φορουμ ζητωντας συμβουλες δε βλεπω γιατι δεν πρεπει να απαντησουμε. Δηλαδη καθε φορα που θα γραφει καποιος θα λεμε '' Αχ ειμαι ανωνυμος μην με ακους παρολο που ζητησες τη συμβουλη μου αναγνωριζοντας πως εδω ειναι το ιντερνετ και ειμαστε ολοι (;) ανωνυμοι''. Το τι θα πουμε εμεις και πως θα το εκλαβει και αξιοποιησει ο αρχικος γραφων δεν ειναι δικο μας προβλημα. Αυτο βεβαια δε σημαινει πως πρεπει να γραφουμε επιπολαια, απλως εκφραζουμε την αποψη μας ή τουλαχιστον ετσι το εκλαμβανω τοσα χρονια. Δεν εχω την αξιωση αυτα που λεω να τα ακολουθησει κανεις ως κανονα απαραβατο σε αντιθεση ισως με εναν γονεα που ηθελημενα ή οχι τα λογια του εχουν βαρυνουσα σημασια λογω της θεσης που κατεχει στη ζωη του παιδιου του.

Αυτο ομως δε σημαινει πως αυτοματως οταν μας λενε οι γονεις μας τι να κανουμε εχουν παντα δικιο. Και ναι, υπαρχουν παμπολλες περιπτωσεις που μπορει ενα ατομο να ζητα συμβουλες για το ιδιο θεμα τοσο απ' τους γονεις του οσο και απο ενα φορουμ (και μαλιστα συχνα μπορει να παραλειψει τους γονεις λογω ντροπης, επειδη γνωριζει τι θα πουν, επειδη ισως ειναι οπισθοδρομικοι/συντηρητικοι) και ειτε συνταιριαζει τα δυο για να βγαλει πορισμα ειτε ακολουθει τις συμβουλες των ανθρωπων στο φορουμ ειτε τιποτα. Το οτι προκειται για απολυτως ανωνυμα και αγνωστα ατομα εχει τα ασχημα του αλλα εχει και πολλα καλα ξερεις. Επισης, στο επιχειρημα γνωμη των γονιων > πολλων αλλων μπορω να σου βρω παμπολλα επιχειρηματα γιατι αυτο δεν ευσταθει αλλα ας αναφερουμε ενα. Οι γονεις σου ειναι κατα των προγαμιαιων σχεσεων και εσυ θελεις συμβουλες για το σεξ χωρις να εχεις παντρευτεις ακομη. Πας στους γονεις σου για να σε βαλουν στο σωστο δρομο; Ή το συζητας με αδερφια/φιλους/σκυλους;

Πολύ εύκολα να ξεχωρίσει ο άντρας-playboy;
Πόσα λίγα ξέρεις....

Διαφωτισε με μεγαλε γκουρου των σχεσεων εμενα που ειμαι παρα μονο μια νεαρα, διχως επαρκεις εμπειριεςμ διχως γνωση!

Κοινως, ναι το καταλαβαμε πως εισαι γνωστης του ειδους αλλα δε σημαινει πως πρεπει αυτοματως να απορριπτεις τις αποψεις ολων των αλλων. Αν ειναι ετσι, κακως μας απαντας κιολας χανεις το χρονο σου.

Συνηθως, ο αντρας που δε θελει πολλα πολλα ξεχωριζει απο καποιες κινησεις του χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι πανευκολο να καταστει αυτο αντιληπτο. Εξαρταται και απο τον ανθρωπο. Αναλογως τις ανασφαλειες μας, τις προτιμησεις στην εξωτερικη εμφανιση, απωθημενα και και και μπορει να παραλειψουμε καποια σημαδια που μας χτυπουν το καμπανακι οτι το ταδε αγορακι ισως μας θελει γι'αυτο που βρισκεται στο βρακακι μας αλλα εμεις ηθελημενα ή αθελα, δεν ακουμε το καμπανακι. Νομιζω ειναι αρκετα συχνο φαινομενο να πληγωνονται κοπελες απο αντρες ενω απο την αρχη ισως ειχαν καποιες αμφιβολιες οι οποιες ειτε ηταν καθαρα προσωπικες ειτε προεκυψαν σε συζητησεις με αλλους.

Ωστοσο, στις περισοτερες περιπτωσεις δε νομιζω οτι φταιει μονο ο αντρας-γουρουνι, για να κρατησουμε τους προηγουμενους ορους. Σε μια σχεση και οι δυο εχουν ευθυνη. Εαν εγω για παραδειγμα εξαρχης ειχα αμφιβολιες για σενα και παρολα αυτα πηγα μαζι σου, φταις κι εσυ αλλα τα ηθελε κι εμενα ο πωπος μου. Υπαρχουν ωστοσο και καποια πραγματα που παραειναι ασχημα αλλα αλλο αυτο.

Δηλαδή ένας άντρας - playboy που δεν αντιμετωπίζει σοβαρά τις σχέσεις του είναι γουρούνι? :hmm: Ξέρεις αν οι γυναίκες που ήθελαν σοβαρές σχέσεις σταματούσαν να πηγαίνουν από το πρώτο ή το τρίτο βράδυ με τους άντρες που αποκαλείς γουρούνια, τότε ίσως να έβρισκαν τους υπόλοιπους άντρες που θέλουν σοβαρές σχέσεις, πρωτού τα ψυχολογικά τους τραύματα τις καταστήσουν ανίκανες να αγαπήσουν και να αφοσιωθούν στους άντρες αυτούς.

Οχι δεν ειπα αυτο. Αντρα-γουρουνι αποκαλεσα τον τυπο που αντρα που περιεγραψε ο kluader αναφερομενος στον εαυτο του και δεν περιοριζοταν μονο στο ''δεν αντιμετωπιζει σοβαρα τις σχεσεις του''. Επισης, το αντρας-γουρουνι ειναι πιο πολυ αποτυχημενο αστειο παρα σοβαρος αξιολογικος χαρακτηρισμος αν και ενεχει αξιολογησεως αφου τουλαχιστον εγω δε θα τον προτιμουσα.

Δε θελω λοιπον να πω πως οποιοδηποτε ατομο δεν αντιμετωπιζει σοβαρα τις σχεσεις του, να παει να πεσει απο τον Καιαδα. Επισης, νομιζω πως συχνα το ''σοβαρα'' οταν παει μαζι με τη λεξη ''σχεση'' παρεξηγειται πολυ, τουλαχιστον στην Ελλαδα. Οταν λεω ''σοβαρα'' για μια σχεση δεν εννοω ουτε το παμε για παντρεια, ουτε συμπεθερια ουτε τιποτα. Αντιθετως, το γεγονος και μονο οτι καποιος τα 'χει 10 χρονια με καποιον αλλο ή οτι ετοιμαζονται να παντρευτουν και γνωριζονται τα συμπεθερια δινει μεν ενα κυρος στη σχεση (περισσοτερο για τη διαρκεια της) αλλα μπορει να υπαρχουν παραγοντες που αγννοουμε οπως ο αντρας να φερεται πολυ υποτιμητικα στην κοπελα και εκεινη για λογους ανασφαλειας να το δεχεται. Βεβαια μπορει να της φερεται υποτιμητικα σε εναν τομεα αλλα γενικοτερα να ειναι τρυφερο ζευγαρι, οποτε να μη μπορουμε να πουμε πως ο αντρας γενικοτερα δεν αντιμετωπιζει σοβαρα τη γυναικα. Γενικα, οπως καταλαβατε δεν ειναι απλο πραμα να οριστει η ''σοβαρη σχεση''. Ισως ειναι προτιμοτερος ο ορος ''σοβαρη αντιμετωπιση στη σχεση'';

Εννοω απλα να αντιμετωπιζεις τον αλλο σοβαρα και οχι σαν παιχνιδι, σα σκουπιδι, σα μεσο εκμεταλλευσης για δικη σου ευχαριστηση/ για να δειχτεις σε φιλους και η λιστα συνεχιζεται. Σοβαρα μπορεις να αντιμετωπισεις και ενα ατομο με το οποιο δε συναπτεις συμβατικη σχεση παρα μονο βρισκεστε για λογους σεξουαλικης ανακουφισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
μη τσακωνεστε και με στεναχωρείτε!!! λοιπον, για αλλη μια φορα θελω να σας ευχαριστησω για τις συμβουλες σας τις διαβασα ολες με προσοχη κι ας αργισα να απαντησω! αρχικα, να πω πως το τεστακι του "περιμενε δεν ειμαι ετοιμη" με βρισκει συμφωνη, γιατι οπως και να το κανουμε οι αντρες λειτουργουν πολυ λιγοτερο με το συναισθημα και περισσοτερο με το σωμα ενω οι γυναικες το αντιθετο. Αρα, αν καποια θελει σοβαρη σχεση -δηλ. να μην την εχει ο αλλος μονο για το σεξ- του κανει αυτο το τεστ για λιγο καιρο (δεν ειπαμε να περιμενει και μεχρι το γαμο!) κι αφου σιγουρευτει οτι ειναι ενταξει απεναντι της ο τυπος, προχωρα. Νομιζω το οφειλουμε στον εαυτο μας, εκτος αν ειμαστε απο εκεινες τις περιπτωσεις γυναικων που τα κανουν μανταρα για να κλαιγονται στις φιλες!
Δευτερον, το θεοκρατικο προτυπο ειχε μεγαλη επιπτωση στις σχεσεις. Κι αν οχι το θεοκρατικο τοτε σιγουρα το κοινωνικο, που ηθελε (και θελει) τους αντρες με εμπειριες να τους κανει θεους ενω τις γυναικες να τις χαρακτηριζει ξερετε πώς! Ο σεξισμος σε ολο του το μεγαλειο!!! Βεβαια κι αυτο το απελευθερωμενο που γινεται στις μερες μας ειναι το αλλο πραγμα! Δεν αναφερομαι μονο στο σεξ, απλα παρατηρω οτι απο γενια σε γενια ή καλυτερα απο χρονια σε χρονια οι αλλαγες ειναι τεραστιες. πχ μου κανει πολυ ασχημο να βλεπω κοριτσι γυμνασιου με βαμμενο μαλλι και πριν προλαβετε να με πειτε συντηρητικη, το λεω αυτο για τον απλουστατο λογο οτι βιαζομαστε να μεγαλωσουμε κι αφηνουμε ολοκληρες ηλικιακες μοναδες να περασουν ετσι.
Οσον αφορα τους γονεις, εννοειται οτι το βρισκω πολυ δυσκολο να μιλησω για τετοια θεματα. Μονο με υπονοουμενα, πεταω πού και πού σπιθες αλλα ειλικρινα ποιος γονιος μπορει να πει την αντικειμενικη του αποψη απεναντι στο παιδι του, που τον ρωτα για την πρωτη του φορα; Στα ματια των γονιων μας -κι αυτο το λενε οι ψυχολογοι- ειδικα τα κοριτσια μενουμε παντα παρθενες!
Και για να μην μακρυγορω, νομιζω την βρηκα την λυση στο προβλημα μου. Απλα με το παιδι δεν ειχαμε χημεια, οποτε ειχα πειστει πριν φτασουμε στο παρασυνθημα -που δεν φτασαμε ποτε- οτι δεν ηθελα να κανω κατι με αυτον. Ειμαι σιγουρη πως οταν βρεθει ο καταλληλος ολα αυτα τα αγχη θα αποβληθουν (αφου κιολας τα προφυλακτικα ειναι ασφαλη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@ Χαρά

Νομίζω πως καθε γυναικα με τη στοιχιωδη λογικη μπορει να καταλαβει αν ενας αντρας τη βλεπει σοβαρα η οχι. Και το "σοβαρα" ειναι ευκολο να το ορισεις. Σοβαρα βλεπει ενας αντρας μια γυναικα μονο οταν ειναι διατεθημενος να την παντρευτει και να κανει παιδια μαζι της, καθως αντρας χανει πολυ περισσοτερα απο τη γυναικα στην περιπτωση ενος κακου γαμου. Τωρα ο πιο απλος τροπος για μια γυναικα να ξεχωρησει αυτους τους αντρες ειναι να μην τους δινει σεξ. Ενας αντρας που ψαχνει για γαμο δεν τον ενδιαφερει να σε πηδηξει γιατι θα το κανει σε ολη του τη ζωη, οποτε δεν εχει θεμα να περιμενει και ενα εξαμηνο αν λαχει. Ο αντρας που θελει μονο σεξ δε προκειτε να σε κυνηγαει κανενα χρονο. Οποτε οταν βλεπω γυναικες να το παιζουν θυματα κακ να λενε οι αντρες θελουν μονο σεξ ενω με οσους βγουν πανω στη βδομαδα το εχουν κανει δεν μπορω να τις λυπηθω συγγνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Και για να μην μακρυγορω, νομιζω την βρηκα την λυση στο προβλημα μου. Απλα με το παιδι δεν ειχαμε χημεια, οποτε ειχα πειστει πριν φτασουμε στο παρασυνθημα -που δεν φτασαμε ποτε- οτι δεν ηθελα να κανω κατι με αυτον. Ειμαι σιγουρη πως οταν βρεθει ο καταλληλος ολα αυτα τα αγχη θα αποβληθουν (αφου κιολας τα προφυλακτικα ειναι ασφαλη!)

Σωστή σε όσα είπες. Δες τι είπα πάνω στο μήνυμα μου: Να αναρωτηθείς αν θες τον τύπο. Έπεσα μέσα.
Καλύτερα να μην κάνεις σχέση από ανάγκη, για να χεις απλά κάποιον. Θα περάσεις άσχημα και θα του φερθείς και άσχημα, αργά η γρήγορα. Να σαι σίγουρη για αυτόν που θέλεις.

Διαφωτισε με μεγαλε γκουρου των σχεσεων

πω το κοριτσάκι, αμέσως την ειρωνία.
Κάτι γυναίκες σαν και σένα, έχουν μαγνήτη στα "γουρούνια". Το τραβάει το δούλεμα ο οργανισμός σας.

@ Χαρά
Τωρα ο πιο απλος τροπος για μια γυναικα να ξεχωρησει αυτους τους αντρες ειναι να μην τους δινει σεξ.

Μα δεν κατάλαβες. Τύπισες σαν την Χαρά ξέρουν να ξεχωρίζουν τους άντρες.
1. Άμα της πει από το πρώτο ραντεβού "θέλω να σε πηδήξω", τον παρατάει γιατί την θέλει μόνο για σεξ.
2. Άμα κάνει μαζί της σχέση χωρίς σεξ και δεν την πηδήξει, τον χωρίζει γιατί είναι γκέι.
3. Άμα το παίξει μάγκας, της πει μερικά ψεματάκια και υποσχέσεις, του κάτσει και την παρατήσει μετά, θα κλαίει όλη μέρα για το "γουρούνι".
Ξέρει η Χαρά να ξεχωρίζει τους άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Χαρά!


Ναι, για όλα φταίνε οι άντρες που είναι κατα τα κλασσικά γουρούνια, αναισθητοι και σεξομανείς:hehe:
Δεν υπάρχει ούτε μια γυναίκα πουτάνα την σήμερον εποχή...Τα ξέκωλα που βάφονται ακόμη και όταν ξυπνάνε για να πάνε στο περίπτερο είναι σενάριο επιστημονικης φαντασίας.....Έχω ακούσει για κορίτσι μικρότερης τάξης που αποφάσισε να κάνει στοματικό στον γκομενο της επειδη έκλεισαν δύο μηνες σχέση, τι μας λες τώρα;;; Όσοι άντρες γουρούνια υπάρχουν άλλες τόσες γυναίκες πουτάνες υπάρχουν, μην δουλευομαστε τώρα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πω ρε φίλε. Εγώ βαρεθεί αυτη τη συζήτηση πραγματικα.
Οπως εσεις οι αντρες εχετε το δικαίωμα να γουστάρετε το σεξ και να μην θελετε να κανετε σχέσεις, παρα μονο να περνάτε καλα, το ιδιο μπορει να κανει και μια γυναίκα. Αλλα οοοχι, αυτη ειναι πουτανα. Και εννοείται πως αν πεσουμε σε μαλακα; Εμεις φταίμε! Σας πλήγωσε εσας ομως καποια; Οοοχι,και εκει εμεις φταίμε! Γιατι ολες ίδιες ειμαστε! Fuck logic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πω ρε φίλε. Εγώ βαρεθεί αυτη τη συζήτηση πραγματικα.
Οπως εσεις οι αντρες εχετε το δικαίωμα να γουστάρετε το σεξ και να μην θελετε να κανετε σχέσεις, παρα μονο να περνάτε καλα, το ιδιο μπορει να κανει και μια γυναίκα. Αλλα οοοχι, αυτη ειναι πουτανα. Και εννοείται πως αν πεσουμε σε μαλακα; Εμεις φταίμε! Σας πλήγωσε εσας ομως καποια; Οοοχι,και εκει εμεις φταίμε! Γιατι ολες ίδιες ειμαστε! Fuck logic.

Πόσες αλήθειες σε ένα μήνυμα τεσσάρων, μόλις, σειρών. Εύγε παιδί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πω ρε φίλε. Εγώ βαρεθεί αυτη τη συζήτηση πραγματικα.
Οπως εσεις οι αντρες εχετε το δικαίωμα να γουστάρετε το σεξ και να μην θελετε να κανετε σχέσεις, παρα μονο να περνάτε καλα, το ιδιο μπορει να κανει και μια γυναίκα. Αλλα οοοχι, αυτη ειναι πουτανα. Και εννοείται πως αν πεσουμε σε μαλακα; Εμεις φταίμε! Σας πλήγωσε εσας ομως καποια; Οοοχι,και εκει εμεις φταίμε! Γιατι ολες ίδιες ειμαστε! Fuck logic.

Περιεκτική και υπεροχότατη. Ήμουν έτοιμη να γράψω ένα από τα γνωστά κατεβατά, αλλά με υπερκάλυψες. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Πω ρε φίλε. Εγώ βαρεθεί αυτη τη συζήτηση πραγματικα.
Οπως εσεις οι αντρες εχετε το δικαίωμα να γουστάρετε το σεξ και να μην θελετε να κανετε σχέσεις, παρα μονο να περνάτε καλα, το ιδιο μπορει να κανει και μια γυναίκα. Αλλα οοοχι, αυτη ειναι πουτανα. Και εννοείται πως αν πεσουμε σε μαλακα; Εμεις φταίμε! Σας πλήγωσε εσας ομως καποια; Οοοχι,και εκει εμεις φταίμε! Γιατι ολες ίδιες ειμαστε! Fuck logic.
ναι ναι ναι!!! εχεις σε ολα δικιο!!! γι'αυτο κι εγω εγραψα σε προηγουμενο post οτι εμεις οι γυναικες βιωνουμε τον απολυτο σεξισμο ακομα και τωρα! αυτο ειδικα που χωριζεις και μετα το αγορι σου τα φτιαχνει με αλλη, κι οταν αυτη τον ρωταει γιατι χωρισε απο την προηγουμενη, αυτος το παιζει θυμα και κλαιγεται για να τον λυπηθει η νυν και να αρχισει να στολιζει την ακαρδη πρωην, ενω μπορει να εχουν γινει τελειως διαφορετικα τα πραγματα, γιατι ως γνωστον το αγορι ΠΟΤΕ του δεν εχει κανει μαλακια και παντα φταινε οι αλλες :mad: (βεβαια εδω να προσθεσω οτι κι εμεις θελουμε να μας παρουσιασουν εναν λογο που δεν φταινε αυτοι για να μην ξενερωσουμε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πω ρε φίλε. Εγώ βαρεθεί αυτη τη συζήτηση πραγματικα.
Οπως εσεις οι αντρες εχετε το δικαίωμα να γουστάρετε το σεξ και να μην θελετε να κανετε σχέσεις, παρα μονο να περνάτε καλα, το ιδιο μπορει να κανει και μια γυναίκα. Αλλα οοοχι, αυτη ειναι πουτανα. Και εννοείται πως αν πεσουμε σε μαλακα; Εμεις φταίμε! Σας πλήγωσε εσας ομως καποια; Οοοχι,και εκει εμεις φταίμε! Γιατι ολες ίδιες ειμαστε! Fuck logic.

H συζητηση ειχε θεμα το πως μπορει μια γυναικα να φιλτραρει τους αντρες που θελουν μονο σεξ και οχι σχεση, οποτε το μυνημα σου ειναι τουλαχιστο σε λαθος μερος. Και ναι οταν πεφτεις σε μαλακες οπως τους χαρακτηριζεις και τα εχεις κανενα χρονο μαζι τους φταις κι εσυ. Αν θελετε οι αντρες να σας συμπεριφερονται σας ισους τοτε θα πρεπει να αρχισετε να κρινετε το φυλο σας με τα ιδια κριτηρια που κρινετε τους αντρες. Δυστχως το κριτηριο της προσωπικης ευθυνης το εχιες μονο για τον αντρικο πληθυσμο και φυσικα αυτο δεν ειναι σεξισμος. Αν ενας αντρας λεει δεν βρισκω σωστη γυναικα για σπιτι γιατι ολες κοιτανε το σεξ, ενω το βασικο του κριτηριο ειναι τα βυζια τους, τοτε φταιει αυτος που δε βρισκει σωστη γυναικα. Αν βεβαια μια γυναικα λεει τα ιδια για τους αντρες αλλα τους καθετε στο πρωτο ρσντεβου τοτε απλα εχει το μαλακομαγνητη, και αλλα τετοια, δηλαδη δεν εχει καμια προσωπικη ευθυνη για τα ατομα που επιλεγει. Κρατα λοιπον το φεμινιστικο tandrum σου για οταν σε πει καποιος πουτανα, που δεν νομιζω να εκανε κανεις μας.

ναι ναι ναι!!! εχεις σε ολα δικιο!!! γι'αυτο κι εγω εγραψα σε προηγουμενο post οτι εμεις οι γυναικες βιωνουμε τον απολυτο σεξισμο ακομα και τωρα! αυτο ειδικα που χωριζεις και μετα το αγορι σου τα φτιαχνει με αλλη, κι οταν αυτη τον ρωταει γιατι χωρισε απο την προηγουμενη, αυτος το παιζει θυμα και κλαιγεται για να τον λυπηθει η νυν και να αρχισει να στολιζει την ακαρδη πρωην, ενω μπορει να εχουν γινει τελειως διαφορετικα τα πραγματα, γιατι ως γνωστον το αγορι ΠΟΤΕ του δεν εχει κανει μαλακια και παντα φταινε οι αλλες :mad: (βεβαια εδω να προσθεσω οτι κι εμεις θελουμε να μας παρουσιασουν εναν λογο που δεν φταινε αυτοι για να μην ξενερωσουμε...)

Αν στο ποστ σου εκανα αντιμετεθεση τη λεξη αγορι και κοριτσι θα ημουν μισογυνης σεξιστης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αυτα τα ειπα επειδη ειδα οτι αναφέρθηκαν στα προηγούμενα μηνυματα, πρώτον. Δεύτερον,δεν ειναι θεμα φεμινισμού,ειναι θεμα κοινής λογικής. Οχι πες μου δηλαδη, αυτα που ειπα δεν ειναι λογικα; Θέλει πολυ κόπο για να τα σκεφτεί καποιος; Τελος,δεν ειπα πουθενα οτι εμεις δεν κανουμε λάθη απλα αναφέρω την συνήθη συμπεριφορά μερικών αντρών (επειδη Σ'ΑΥΤΟ αναφέρθηκαν παραπανω,αν εκαναν αναφορα σε κατι αλλο,δεν θα μιλούσα γι'αυτο) που βρίζουν και αποκαλούν πουτάνες όσες δεν τους κάθονται και όσους τους πληγώνουν και την ιδια στιγμη, οταν εμεις πέσουμε σε καποιον μαλακα,οοοχι δεν εχουμε το δικαίωμα να τον βάλουμε στο στόμα μας γιατι μονο εμεις φταίμε για ολα. Εδω βλέπεις άτομα που σε περιπτωσεις ενδοοικογενειακής βίας,ρίχνουν το φταίξιμο στο θύμα αντι για το θύτη. Μην λεμε βλακείες. Δεν το συνεχίζω αλλο,εχω βαρεθει αυτη την συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Εσύ γαμιά άλλαζε γκόμενα κάθε εβδομάδα!

Βλέπω το "φενιμιστικό" πνεύμα το επικαλούμαστε όποτε μας καπνίσει:lol:
Αν πχ εγώ έλεγα σε κάποια γυναίκα <<εσύ π@@... πήγαινε με διαφορετικό γκόμενο κάθε βδομάδα>> θα ήμουν το ολιγοτερο αναχρονιστικός, σεξιστής και μισογύνης...
https://www.athensvoice.gr/article/σ...-–-μπούλινγκ-τρεις-λέξεις-που-βαρέθηκα-ν’ακού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
η τοπικ σταρτερ μας είπε οτι διστάζει να κάνει σεξ και δεν νοιώθει έτοιμη, εμείς της είπαμε οτι καλά κάνει γιατί οι άντρες θα το εκτιμήσουν αν δεν είναι εύκολη και το παει σοβαρά,
μετα μας είπανε οτι είμαστε σεξιστές γιατί και οι γυναίκες έχουν δικαίωμα στο να γουστάρουν το σέξ.
η τόπικ σταρτερ συμφώνησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
η τοπικ σταρτερ μας είπε οτι διστάζει να κάνει σεξ και δεν νοιώθει έτοιμη, εμείς της είπαμε οτι καλά κάνει γιατί οι άντρες θα το εκτιμήσουν αν δεν είναι εύκολη και το παει σοβαρά,
μετα μας είπανε οτι είμαστε σεξιστές γιατί και οι γυναίκες έχουν δικαίωμα στο να γουστάρουν το σέξ.
η τόπικ σταρτερ συμφώνησε.
δεν ειπα ακριβως αυτο! λοιπον αφενος ναι, δεν ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κανω κατι με καποιον αν δεν νιωσω δυνατα συναισθηματα, αφετερου αν αλλες κοπελες θελουν να πηγαινουν με τον καθενα δικαιωμα τους και δεν τις κρινω. ΟΜΩΣ αυτο που ειπα ειναι πως αυτες τις κοπελες ο κοσμος θα τις πει πουτανες ενω αν μιλουσαμε για αντρες δεν θα υπηρχε κριτικη αλλα θαυμασμος. Αυτο εννοω οταν αναφερομαι στον σεξισμο και μην θιγεστε οι αντρες γιατι ετσι ειναι καλως ή κακως. Η κοινωνια μας ειναι ακομα πατριαρχικη, κι ας εχουν οι γυναικες φαινομενικα ισα δικαιωματα με τους αντρες...σκεφτειτε μονο πως αν μια γυναικα μεινει εγκυος -αν μπει στην διαδικασια να το αποφασισει τετοιους καιρους- μπορει να χασει την δουλεια της, ενω οι αντρες οχι.

Αν στο ποστ σου εκανα αντιμετεθεση τη λεξη αγορι και κοριτσι θα ημουν μισογυνης σεξιστης?
ομολογω οτι το σκεφτηκα αυτο που ειπες λιγο αφου ανεβασα το ποστ αρα οφειλω να ανακαλεσω! Κι εμεις το κανουμε αυτο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
ΟΜΩΣ αυτο που ειπα ειναι πως αυτες τις κοπελες ο κοσμος θα τις πει πουτανες ενω αν μιλουσαμε για αντρες δεν θα υπηρχε κριτικη αλλα θαυμασμος. Αυτο εννοω οταν αναφερομαι στον σεξισμο και μην θιγεστε οι αντρες γιατι ετσι ειναι καλως ή κακως.
Ευτυχώς ή δυστυχώς οι άντρες και οι γυναίκες είναι διαφορετικοί σε κάποια πράγματα, είτε το δεις από την πλευρά της ανθρώπινης φύσης είτε από την κοινωνική πλευρά. Ακόμα και στην σημερινή εποχή σε όποια χώρα και να πας οι γυναίκες βλεπουν το σεξ διαφορετικά από τους άντρες. Μια γυναίκα, ακόμα και κάτω του μετρίου εμφανισιακά, αν πάει ενα βράδυ και γυρίσει τα μπαρ, κλαμπ κτλ της πόλης της ζητώντας από άγνωστους (μετά από λίγα λεπτά συζήτησης) να κάνουν σεξ πολλοί θα ανταποκριθούν. Αυτοί που θα διστάσουν είναι όσοι φοβούνται ότι υπάρχει κάποια πιθανή παγίδα πίσω απ'αυτό, αλλιώς κι αυτοί θα δεχόντουσαν. Σίγουρα πάντως η συγκεκριμένη γυναίκα δεν θα έτρωγε ούτε μήνυση ούτε χαστούκι από τους άντρες που πλησίασε. Αντίθετα αν ένας άντρας έκανε το ίδιο, ακόμα κι όμορφος να ήταν και πήγαινε ζητώντας από άγνωστες να τους κάτσουν το πιθανότερο είναι ότι θα έτρωγε βρισίδι, χαστούκι, μπουνιά, κανα ποτήρι στο κεφάλι και πολύ πιθανόν καμιά μήνυση με την αιτιολογία ότι ένας ανώμαλος γυρνά και παρενοχλεί γυναίκες. Μια γυναίκα μπορεί σχετικά να κάνει σεξ σχεδόν οπότε θέλει χωρίς να καταβάλλει ιδιαίτερη προσπάθεια για να το πετύχει . Δεν υπάρχει νόημα να πεις σε μια κοπέλα "Μπράβο που κατάφερες να πας με τόσους μέσα σε ενα μήνα ! "Για τον άντρα δεν είναι το ίδιο. Γι'αυτό υπάρχει και ο τυχόν "θαυμασμός" από τους άλλους για κάποιον που τα καταφέρνει με τις γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top