Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γι' αυτό οι σχέσεις πάνε κατά διαόλου, γιατί ο ένας θεωρεί τον άλλο δεδομένο.

nPb, τι διάολο κάνεις με άλλο account;!

Όχι εντάξει. :P

Χαλάρωσε ρε, απλά θα 'χει φάση να ξέρει ήδη κάποιον άνθρωπο αν φύγει ποτέ ε, κι άμα τελικά εξελιχθεί σε κάτι άλλο good for him αφού γουστάρει σχέσεις και τέτοια. Στο πλαίσιο σοβαρού κι αστείου το μήνυμα, έτσι κι αλλιώς δε θα περίμενα να κοιτάξει πίσω της μετά απ' ό,τι θα δει εκεί που θα πάει. Και κακώς περιμένει κι αυτός για μένα, χάνει χρόνο και πλάκα.

Χωρίς να έχω το παραμικρό πρόβλημα με τις σχέσεις της εποχής μου θα έλεγα ότι οποιοδήποτε θέμα προκύπτει όχι επειδή οι άλλοι θεωρούνται δεδομένοι αλλά επειδή ο κόσμος κολλάει. Την έκανε για Αμερική, τελείωσε, κοίτα γύρω και προχώρα. Ούτε σχέσεις από απόσταση, ούτε συναισθηματισμοί ούτε τίποτα τέτοιο. Η επικοινωνία να κρατηθεί ΦΥΣΙΚΑ, όπως είπα πριν, πολύ καλή αυτή κι επιθυμητή. Αλλά βάρυνέ το με συναισθήματα κι απλά το 'χασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη νομίζω πως πρέπει να κρατήσεις φιλική σχέση μεταξύ της και να αφήσεις το ερωτικό part. Σκέψου και το μετά... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναρκίσσα

Νεοφερμένος

Η Ναρκίσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
κοίτα η σχεση εξ αποστάσεως είναι το χειρότερο πράγμα... ήμουν με ενα παλικάρι (ήταν λιγο μεγαλύτερος) μέναμε στην ιδια χωρα :p αλλά τεράστια απόσταση δλδ φαντάσου βρησκόμασταν 2-3 μέρες τον μήνα (μην βιαστείς να πεις πω πω τυχερή εγω εχω να τη δω...) στην αρχη ηταν οκ... μετα θελεις δε θελεις αρχίζει η ζήλια "ποιος ειναι αυτος; χμμμ.." "ποια ειναι αυτη; ααα ετσι πουλακι μου" ειτε εισαι ζηλίαρης (απο τ "φύση" σου) ειτε οχι θα γίνεις κ αυτο γτ δεν ξέρει ο ενας το περιβαλλον του αλλου τους φιλους, φιλες κτλ τεσπα οπως ελεγα το πρωτο καιρο ηταν ολα οκ "ναι ρε μωρακι μου θα περιμένουμε μεχρι να τελειωσεις το σχολειο και μετα θα ειμαστε οκ".. αργοτερα όμως ήρθαν οι ζήλιες, οι φωνές ακομα και για χαζους λογους, οοολο αυτο κράτησε 2,5 χρονια... αν σου τύχει και σε φαση να ειναι ο/η αλλος/η πιο... ξεσάλο! ασε αυτο ας μην το αναλύσουμε... λοιπον γνωμη μου ειναι φιλε μου καλε να κρατησεις επαφη αλλα για το αλλο.. αστο καλύτερα! αν παλι εισαι τοσο ερωτευμενος που δεν μπορεις να φανταστεις τ ζωη σου χωρις το κοριτσι τολμησε το! (αν και δεν νομιζω να ισχυει το δευτερο γτ δεν θα μας ρωτουσες). Καλη τυχη φιλε μου!
Έχεις δίκιο, οι σχέσεις εξ αποστάσεως είναι πολύ δύσκολο πράγμα και ελάχιστες από αυτές διατηρούνται στο χρόνο. Έχω, λοιπόν, την τύχη να έχω μια σχέση από απόσταση εδώ και χρόνια, οπότε μιλάω και γω βάσει προσωπικής εμπειρίας. Σίγουρα υπάρχουν νεύρα κάποιες φορές, σίγουρα υπάρχει ένταση κάποιες φορές, σίγουρα υπάρχει ζήλια κάποιες φορές-ακόμα κι αν ο άλλος δεν σου έχει δώσει ποτέ το δικαίωμα-, σίγουρα υπάρχουν υποσχέσεις για το μέλλον... Αλλά ακόμα πιο σίγουρο είναι το εξής:αν το θέλεις πραγματικά, θα μείνεις. Και στη δική μου περίπτωση πράγματι περιμέναμε μέχρι να τελειώσω το σχολείο και πράγματι είμαστε τώρα πια οκ! (και η απόσταση δεν ήταν το μόνο εμπόδιο, αλλά δεν χρειάζεται να βγω εκτός θέματος).

Ο Γιώργος έχει δίκιο. Κάποιοι άνθρωποι ζουν ευτυχισμένοι σε αυτές τις σχέσεις και γίνονται ακόμα πιο ευτυχισμένοι όταν συνειδητοποιούν ότι άξιζε να πηγαινοέρχονται τόσα χρόνια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, οι σχέσεις εξ αποστάσεως είναι πολύ δύσκολο πράγμα και ελάχιστες από αυτές διατηρούνται στο χρόνο. Έχω, λοιπόν, την τύχη να έχω μια σχέση από απόσταση εδώ και χρόνια, οπότε μιλάω και γω βάσει προσωπικής εμπειρίας. Σίγουρα υπάρχουν νεύρα κάποιες φορές, σίγουρα υπάρχει ένταση κάποιες φορές, σίγουρα υπάρχει ζήλια κάποιες φορές-ακόμα κι αν ο άλλος δεν σου έχει δώσει ποτέ το δικαίωμα-, σίγουρα υπάρχουν υποσχέσεις για το μέλλον... Αλλά ακόμα πιο σίγουρο είναι το εξής:αν το θέλεις πραγματικά, θα μείνεις. Και στη δική μου περίπτωση πράγματι περιμέναμε μέχρι να τελειώσω το σχολείο και πράγματι είμαστε τώρα πια οκ! (και η απόσταση δεν ήταν το μόνο εμπόδιο, αλλά δεν χρειάζεται να βγω εκτός θέματος).

Ο Γιώργος έχει δίκιο. Κάποιοι άνθρωποι ζουν ευτυχισμένοι σε αυτές τις σχέσεις και γίνονται ακόμα πιο ευτυχισμένοι όταν συνειδητοποιούν ότι άξιζε να πηγαινοέρχονται τόσα χρόνια.;)

συμφωνω σε ολα,θελω απλα να ρωτησω ποσο καιρο ησασταν απο αποσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναρκίσσα

Νεοφερμένος

Η Ναρκίσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γνωριζόμαστε τρία χρόνια και σχέση από απόσταση έχουμε 2.5 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γι' αυτό οι σχέσεις πάνε κατά διαόλου, γιατί ο ένας θεωρεί τον άλλο δεδομένο.


Επειδή σου έτυχε ένας ζηλιάρης, δεν σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι. Στον αντίποδα, υπάρχει κόσμος σε τέτοιες σχέσεις που ζει ευτυχισμένος.

ναι μπορεί... και ένα φιλαράκι μου είναι Βουλγαρία και η κοπέλα του Αθήνα και είναι οκ τα παιδιά! αλλά δεν ξέρω αν ο φίλος μας ή η κοπέλα από Αμερική είναι ζηλιάρα... τη γνώμη μου είπα για να ξέρει κ αυτή την άποψη τι να του έλεγα "ααα θα λέτε γλυκά λογάκια και θα σου λείπει και κάθε φορά που θα τ βλέπεις θα έχεις πεταλούδες στο στομάχι σου" τα αυτονόητα θα λέμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
εγώ πάλι δεν είχα αυτό το θέμα.Το μόνο θέμα που είχα ήταν ότι δεν τον έβλεπα πολύ και ψιλοξενέρωνα.

Γενικά είμαι κατά της σχέσης εξ αποστάσεως αλλά είναι και το μόνο είδος σχέσης που με βολεύει. Να τον έχω τον άλλον μες στα πόδια μου όλη μέρα...?ούτε εγώ θα τον άντεχα ουτε αυτός εμένα πράγμα που συνέβη.

:worry::confused::confused:
συγνώμη, για σχέση μιλάμε ή για αγγαρεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ισως το εννοει απο αποψη χωρου,οτι θελει χωρο για τον εαυτο της και για αλλαπραγματα και να μην ειναι συνεχεια με αυτο τον ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
αγγαρεία ?λολ

ο καθένας αποζητά διαφορετικά πράγματα στη ζωή του για τους δικούς του λόγους. Αν εσένα δεν σου αρέσει δικαίωμα σου.:)

παρεξήγησες, δεν το κατακρίνω...απλά δεν το καταλαβαίνω, αν σου είναι βάρος ο άλλος για ποιο λόγο να τον έχεις δίπλα σου?...

Ισως το εννοει απο αποψη χωρου,οτι θελει χωρο για τον εαυτο της και για αλλαπραγματα και να μην ειναι συνεχεια με αυτο τον ανθρωπο.

αυτό όμως είναι θέμα του τι όρια βάζεις στο σύντροφό σου εξ αρχής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αυτό όμως είναι θέμα του τι όρια βάζεις στο σύντροφό σου εξ αρχής...
ωστε στη συνεχεια να μην σου γινει φορτωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
ωστε στη συνεχεια να μην σου γινει φορτωμα?

βασικά για να ξέρεις ότι είσαι ξεκάθαρη απέναντί του και αυτός να γνωρίζει τι θέλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ελένη, δεν θα σε πείραζε αν στο μεσοδιάστημα της "απουσίας", ο άντρας ξενοκοιτάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
στον ανθρωπο ειναι,ειτε κοντα ειτε μακρυα,αν το εχει στο αιμα του θα ξενοπηδηξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
δεν τον θεωρώ ως βάρος αλλά πιστεύω ότι η καθημερινή επαφή φθείρει και ρουτινιάζει τη σχέση..

σχέση χωρίς συχνή(αν όχι καθημερινή) επαφή υπάρχει?αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο...τέσπα, διαφωνώ αλλά οκ...

γενικά σαν άνθρωπος θέλω το χώρο μου και ελευθερία κινήσεων και φυσικά σε περίπτωση που ο άλλος θα θέλει να φύγει να έχει το ελεύθερο

κατανοητό και παρεπιπτόντως συμφωνώ απόλυτα σ αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
σχέση χωρίς συχνή(αν όχι καθημερινή) επαφή υπάρχει?αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο...τέσπα, διαφωνώ αλλά οκ...
σωματικη ή γενικοτερα;

(επειδη το θεμα αφορα τις σχεσεις απο αποσταση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
γιατί, μια σχέση μόνο σωματική επαφή έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
σωματικη ή γενικοτερα;

(επειδη το θεμα αφορα τις σχεσεις απο αποσταση)

σωματική περισσότερο...(και δεν εννοώ μόνο το σεξ, αλλά τις καθημερινές στιγμές που ζεις με τον άλλο, τη συντροφικότητα...βασικά συστατικά μιας σχέσης τα οποία στην περίπτωση όπου υπάρχει απόσταση λείπουν, άρα......)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top