Γενικό -  Συμπεριφορά προς τους απουσιολόγους

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Οκ αφού δεν αξίζουν τότε δεν έχει νόημα, άρα μην δίνεις σημασία και στα λεγόμενά τους (όσο δύσκολο και αν είναι). Οπότε προσπάθησε από την κατεύθυνση να κάνεις νέες παρέες που θα ταιριάζετε, ώστε να λυθεί κι αυτό το πρόβλημα. Πάντως δεν αξίζει για τέτοια άτομα όπως λες να στενοχωριέσαι και να τα αφήνεις να σε πιάνουν κορόιδο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxarina

Νεοφερμένος

Η zaxarina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δεν πρεπει να στενοχωριεσαι για βλακειες!εγω ειμαι απουσιολογος 1 χρονο.στην αρχη τα παιδια με κοροιδευαν αλλα οταν μου ζητουσαν βοηθεια δεν τους εδεινα σημασια.αυτοι που με κοροιδευαν τι καταφεραν να μεινουν στην ιδια ταξη.τελικα ποιος ειναι βλακας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
nelly + zaxarina κ ολους βεβαια σας καραευχαριστω!δε θα εκνευριζομαι, αλλα δε θ'αφησω κανενα να με κοροιδευει κ να με θιγει.κανενας δεν εχει αυτο το δικαιωμα.πρεπει να τελειωνουν πια.ενα απ'τα θεματα που δε θελω με τιποτα να αναφερω για να μιλησω ασχημα για καποιον, ειναι η οικογενεια.αλλα πραγματικα..τι αγωγη ειν'αυτη?ξερουν τι σημαινει σεβασμος κ ηθος...?.τους λυπαμαι γιατι ειμαι σιγουρη οτι αυτη η συμπεριφορα τους δεν ειναι θεμα ανωριμοτητας, αλλα "καφροτητας".......ετσι θα'ναι στη ζωη τους κ σιγουρα καποια στιγμη απο καπου θα τη βρουν.!ειναι μια παρηγορια η φαντασιωση.........!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
στην ιδια ακριβως θεση εχω ερθει απειρες φορες...ελεγα πριν λιγο καιρο τωρα που βγηκα παλι πγωτη να το αφησω...αλλα ενας φιλος μου με επεισε οτι αφου το κερδισα με την αξια μου γιατι να το δωσω...εχω καθυστερησει απειρες φορες να βαζω απουσιες το πρωι και πολλες φορες δεν τρωνε απουσια...και μετα με κοροιδευουν αλλα οχι μονο για το απουσιολογιο...α!με ειχε κοροιδεψει και ενα ατομο που αγαπουσα πολυ λεγοντας μου οτι προσπαθω να κανω επιδειξη με αυτο επειδη το κραταω πολλες φορες στο διαλειμα για να μην πηγαινω εκατο φορες στο γραφειο να το παιρνω...δεν ξερεις ποσο πονεσε αυτο...γιατι δεν ισχυει...τωρα οσον αφορα το "φυτο" αγνοεισε τους.δηλ ελεος πια...οποιος διαβαζει να τον κοροιδευουν...ΖΗΛΕΥΟΥΝ γι αυτο τα κανουν αυτα...!!!
αυτα απο μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
στην ιδια ακριβως θεση εχω ερθει απειρες φορες...ελεγα πριν λιγο καιρο τωρα που βγηκα παλι πγωτη να το αφησω...αλλα ενας φιλος μου με επεισε οτι αφου το κερδισα με την αξια μου γιατι να το δωσω...εχω καθυστερησει απειρες φορες να βαζω απουσιες το πρωι και πολλες φορες δεν τρωνε απουσια...και μετα με κοροιδευουν αλλα οχι μονο για το απουσιολογιο...α!με ειχε κοροιδεψει και ενα ατομο που αγαπουσα πολυ λεγοντας μου οτι προσπαθω να κανω επιδειξη με αυτο επειδη το κραταω πολλες φορες στο διαλειμα για να μην πηγαινω εκατο φορες στο γραφειο να το παιρνω...δεν ξερεις ποσο πονεσε αυτο...γιατι δεν ισχυει...τωρα οσον αφορα το "φυτο" αγνοεισε τους.δηλ ελεος πια...οποιος διαβαζει να τον κοροιδευουν...ΖΗΛΕΥΟΥΝ γι αυτο τα κανουν αυτα...!!!
αυτα απο μενα!
απλα.....εχεις δικαιο.θα τους αγνοησω πληρως.δεν αξιζει να δινουμε σημασια σε ατομα που το μονο που αξιζουν ειναικαθαρη περιφρονηση.σευχαριστω πολυ gossip μου..ειλικρινα....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εγώ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τί θα πει "φυτό"; Επειδή διαβάζει; Επειδή είναι πιο έξυπνος/έξυπνη; Εγώ πάντως ξέρω πολλούς "σπασίκλες" και πολλά "φυτά" που έγιναν επιτυχημένοι στη ζωή τους.
Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι του αρέσει όσο του αρέσει. Ενός μπορεί να του αρέσει να λιώνει στο διάβασμα, και ενός άλλου να λιώνει στις καφετέριες. Δεν δίνει αναφορά σε κανέναν.
Το τί είναι σωστό και τί λάθος το ξέρουμε όλοι. Τώρα το τί θα διαλέξει ο καθένας είναι δική του υπόθεση και θα έχει και τις ανάλογες συνέπειες (θετικές ή αρνητικές αναλόγως). Προς θεού όμως... δεν μπορεί να πει σε κανέναν τί να κάνει...
Grabeel Lucas, αγνόησε τους και μη δίνεις σημασία στις "ταμπέλες"¨που σου βάζουν. Μόνο εσύ ξέρεις τί πραγματικά είσαι...:) Σύντομα θα γνωρίσεις αρκετά άτομα που θα σε δεχτούν για αυτό που είσαι. Εσύ μείνε πιστή στις αρχές σου!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το τι είναι σωστό και τι λάθος είναι απολύτως σχετικά και προσωπική υπόθεση καθενός. Κι αν ο καθένας τα ήξερε για τον εαυτό του, δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Το τι ειναι σωστό και το τι ειναι λάθος δεν μπορεί να το ξέρει ουδείς, γιατί όσα "φυτά" κι όσοι "σπασίκλες" πέτυχαν στη ζωή τους, άλλα τόσα "αλάνια" και "μαγκάκια" πέτυχαν επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Το σωστό και το λάθος δεν είναι υποκειμενικά. Δεν είναι λάθος για εμένα και σωστό για εσένα.
Και βέβαια υπάρχει περίπτωση να ξέρεις το σωστό αλλά να μην το κάνεις. Γιατί πολύ απλά σου είναι δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υποκειμενικότατα είναι...Δεν ειναι κόπιες οι άνθρωποι για μπορείς να θεωρήσεις ως πανάκεια το διάβασμα για ένα επιτυχημένο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι τέτοιο... παρεξήγηση αν κατάλαβες κάτι τέτοιο... Η ουσία είναι ότι κανείς δε μπορεί να σου πει τίποτα για το τί να κάνεις (από τη στιγμη που δεν τον ενοχλείς βέβαια...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, όπως επίσης πως το σωστό και το λάθος αφορά τον καθένα ξεχωριστά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
evris7 + miv με πολυ ενδιαφερον διαβασα τα μνμτα σας.Εσενα miv, πρεπει να σου πω οτι μ'αρεσει πολυ ο τροπος που γραφεις+οι σκεψεις σου γενικοτερα επειδη εχω διαβασει πολλα θεματα που λες την αποψη σου+φανταζομαι οτι εισαι πολυ ενδιαφερον τυπος.βεβαια, ολα τα μελη τα θεωρω "φιλους" μου, απλα ετυχε να διαβαζω θεματα που γραφεις περισσοτερο εσυ.Οσον αφορα, τα.........περι λαθους+σωστου...,εχω να πω οτι αυτο το θεμα ειναι μπερδεψιαρικο, γιατι ο 1 μπορει να πιστευει οτι υπαρχουν κατα γενικη ομολογια standart πραγματα που'ναι σωστα, κι ο 2 να θεωρει πως τα σωστα+τα λαθος δεν ειναι καθορισμενα.......Εγω, δεν εχω "καθαρη" αποψη περι αυτου του θεματος.....Απλα, τιποτα στη ζωη δεν ειναι σιγουρο κ γι'αυτο δεν πρεπει να'μαστε απολυτοι..Ο καθενας βαζει τους δικους του στοχους, κ κινειται συμφωνα με τα δικα του πιστευω....Δν ειναι standareee οτι αυτος που διαβαζει τρελα θα περασει, κι αυτος που διαβαζει λιγοτερο οχι..Μν τρελαθουμε....Απλα, στα ματια της κοινωνιας αυτο ισχυει.....Το καλο+το κακο ειναι personnal υποθεσεις του καθενος, οταν αντιστοιχα κανει αυτο το καλο+αυτο το κακο στον εαυτο του...Γιατι αν πεφτει κ στον αλλον, τοτε αφορα+τον αλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
α!και μην τους κανεις τις χαρες πια....και γω το ιδιο θα κανω απο φετος......μου χει τυχει να με κοροιδευει ενα παιδι στην ταξη μου την ωρα που καθομουν σαν την ηλίθια να λυνω ασκ στη βιολ γι αυτους που δεν ηξεραν την τυφλα τους(και ημουν η μονη που αν και δεν ημουν σιγουρη για την ασκηση πηρα το θαρρος και σηκωσα το χερι μου)και μετα επειδη θα εμενε με παρακαλουσε να μην του βαζω απουσιες......ε οχι!!!!τετοια αναισθησια πια;;; δεν με ενδιαφερει πια αν με λενε φυτο...στις πανελλαδικες θα ξεκαθαρισουν ολα...εκει θα αποδειξεις και εσυ και εγω οτι εμεις ειμασταν οι μαγκες ολα αυτα τα χρονια....


και μην σε στεναχωρει αν δεν εχεις πολλους φιλους...εγω εχω λιγους και καλους....εμαθα πια....δεν ξερεις ποσοι μου καναν τους φιλους και μετα να δει ςτι λεγαν για μενα...τους στρεφαν ολους εναντιον μου.ομως εμεινε μια χρονια και μετα μη με ειδατε!!!!!!!!!!δεν θελω ουτε καλημερα να μου λενε....και ας φαινεται εγωιστικο αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ημουν απουσιολογος στη τριτη γυμνασιου
απ'οσο θυμαμαι δεν ημουν και το υποδειγμα μαθητη και δε με θεωρουσαν φυτο.
μια φορα παντως πηγα να φαω αποβολη επειδη καλυψα ενα παιδι...
δεν πιστευω παντως οτι αξιζει
και αν θελεις μπορεις να κανεις το εξης
ζητα απο τον καθηγητη να βαζει αυτος τις απουσιες και οχι εσυ. Θα τους βουλωσεις τα στοματα ετσι.
ετσι και αλλιως παντως μην πολυασχολησε γιατι μετα απο ενα χρονο ενδεχεται να μη τους ξαναδεις ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Άτομα που κρίνουν τους άλλους από ένα μπλοκάκι δεν αξίζουν να είναι φίλοι σου, ούτε καν να χαίρουν της παραμικρής εκτίμησης από σένα. Και μην τους καλύπτεις με τις απουσίες. Ο νόμος είναι νόμος. Φυτό; Τί κι αν είσαι φυτό; Οι άλλοι είναι ζώα... Γάιδαροι και μαϊμούδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Σας ευχαριστω τον καθενα ξεχωριστα για ολο αυτο το θαρρος που μου δινετε.υποσχομαι,πρωτα για τον εαυτο μου κι υστερα για ολους εσας που ενδιαφερθηκατε για την περιπτωση μ και με γεμισατε δυναμη κι αυτοπεποιθηση,να μην αφησω ουτε αυτη τη χρονια, ουτε ποτε αλλοτε κανενα βουρλο να με ριχνει ψυχολογικα.ειμαι ετσι οπως ειμαι,εχω αυτογνωσια και δεν θ'ανεχτω τις προσβολες του καθε βληματος.σκεφτομαι παιδια της ηλικιας μ που ζουν σε αθλιες συνθηκες,αντιμετωπιζουν ρατσισμο απ'τ'αλλα παιδια,εχουν σοβαρα προβληματα υγειας, κι εγω καθομαι και ασχολουμε μ'αυτο το θεμα λες κ ειναι το πιο τραγικο πραγμα του κοσμου, απ'τη στιγμη που γυρω μας ανθρωποι παθαινουν τοσα+τοσα........δεν θελω να'μαι αχαριστη.....τα πραγματα μπορω να τα διορθωσω ή μπορω να δειξω αδιαφορια......πιστευω πλεον οτι ειναι τουλαχιστον τραγελαφικα αστειο μπροστα σε τοσα αλλα που συμβαινουν γυρω μας.....
σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολα ομως..τον καθενα ξεχωριστα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Τιποτα!ολοι τα εχουμε περασει αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όντως, νομίζω πως όλοι μας έχουμε περάσει κάτι παρόμοιο, κι εγώ σκέφτηκα μια φορά να το αφήσω αλλά αν το έκανα το τμήμα μου θα ήταν μετά άδειο πολλές ώρες της ημέρας και έτσι το κράτησα. Νιώθεις πως βοηθάς και τους άλλους να μην παραπέσουν στο παράπτωμα της κοπάνας!

Και μην ξεχνάς: Αν σε λένε φυτό, λέγε τους ότι καλύτερα φυτό παρά ζώο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Όντως, νομίζω πως όλοι μας έχουμε περάσει κάτι παρόμοιο, κι εγώ σκέφτηκα μια φορά να το αφήσω αλλά αν το έκανα το τμήμα μου θα ήταν μετά άδειο πολλές ώρες της ημέρας και έτσι το κράτησα. Νιώθεις πως βοηθάς και τους άλλους να μην παραπέσουν στο παράπτωμα της κοπάνας!

Και μην ξεχνάς: Αν σε λένε φυτό, λέγε τους ότι καλύτερα φυτό παρά ζώο.:)
κοιτα, εχεις δικαιο, αλλα δε ξερω...δε νοιωθω πως βοηθαω. βεβαια, καταλαβαινω απολυτως τι εννοεις.παντως, ζωο αποκλειεται να τους πω, γιατι ειμαι πααααααρα πολυ ζωοφιλη......αλλα κατι αποστομοτικο θα'χω προετοιμασει να πω εαν μου πουν βλακεια.......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοίτα, κι εμένα μ' αρέσουν πολύ τα ζώα, ειδικά οι γάτες... Τα μόνα ζώα που ίσως αντιπαθώ είναι οι σκύλοι που με ξυπνάνε στις 5 το πρωί :'(. Anw, προσβάλλεις τα ζώα (ακόμα και τους γορίλες και τις σαρανταποδαρούσες) αν τους χαρακτηρίσεις έτσι, οπότε πράγματι ας μην τους λέμε ζώα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top