Συμβουλές για φοιτητές

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος ποιος είναι τρολ πλέον
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πού βασιζεις τις απόψεις σου για τον Θεό; Στα λόγια και τις διδαχές των παππούδων μας;
Οι απόψεις μου για Τον Θεό Βασίζονται φυσικά στα γραπτά των Αγίων πατέρων της εκκλησίας. Φυσικά, θα μου πεις αυτά μπορεί να είχαν τέτοια δομή που προέβαλε και τα στερεότυπα της τότε εποχής. Αυτό δεν αλλάζει την ιερωσύνη των γραπτών αυτών
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είμαι σίγουρος ποιος είναι τρολ πλέον

Θα σου πω ποιος είναι τρολ για την ψεκασμένη πλειοψηφία: αυτόν που δεν μπορούμε να φτάσουμε ούτε να κατανοήσουμε
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Οι απόψεις μου για Τον Θεό Βασίζονται φυσικά στα γραπτά των Αγίων πατέρων της εκκλησίας. Φυσικά, θα μου πεις αυτά μπορεί να είχαν τέτοια δομή που προέβαλε και τα στερεότυπα της τότε εποχής. Αυτό δεν αλλάζει την ιερωσύνη των γραπτών αυτών

Και μιλούσαν αυτα τα γραπτά για τα κλαμπς και για τα παντελόνια; Να μιλάει για προκλητική ενδυμασία το δεχομαι.. αλλά για παντελόνια;
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Στέφανος-Ιάσωνας

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος-Ιάσωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μια συμβουλή από έναν μικρότερο σου. Σε ψεκασμένο να λες ότι θέλει να ακούσει, σε έναν με μεγάλο iq να κανεις σοβαρές συζητήσεις με επιχειρήματα κτλ. Θα το καταλάβεις κι μόνος σου αυτό με τα χρόνια διαφορετικά θα τρελαθείς με αυτούς εκεί έξω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι ναι έχεις δικιο έτσι είναι. Παίρνε μαθήματα φιλε

Καλά δεν συναναστρέφομαι και με τέτοιους ανθρώπους μην νομίζεις. Χάσιμο χρόνου είναι. Ντουβαρια που δεν μπορείς να τα μετακινήσεις.Πρώτη φορά κάνω εγγραφή σε φόρουμ. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν του Υπουργείο κάτι, όπως υπάρχει στο εξωτερικό για τους μαθητές. Φίλε χάρηκα που σε γνώρισα, εγω δεν έχω σκοπό να ξαναμπώ στο site. Γύρισα κάθε πέτρα δεν άλλαξε κάτι. Καλά να είσαι, καλή δύναμη με την σχολή, γρήγορα να τελειώσεις και καλό γιατρός! Είναι δύσκολη αλλά για αυτούς που την αγαπάνε αποδίδει πιστεύω η δουλειά.
Τα παντελόνια προκλητική ενδυμασία θεωρείται
Τίποτα δεν είναι από μόνο του προκλητικό. Το μυαλό μας είναι προκλητικό. Παλιά το να έβλεπες γυναικεία γάμπα θεωρούνταν ότι την έβλεπες γυμνή..
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά δεν συναναστρέφομαι και με τέτοιους ανθρώπους μην νομίζεις. Χάσιμο χρόνου είναι. Ντουβαρια που δεν μπορείς να τα μετακινήσεις.Πρώτη φορά κάνω εγγραφή σε φόρουμ. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν του Υπουργείο κάτι, όπως υπάρχει στο εξωτερικό για τους μαθητές. Φίλε χάρηκα που σε γνώρισα, εγω δεν έχω σκοπό να ξαναμπώ στο site. Γύρισα κάθε πέτρα δεν άλλαξε κάτι. Καλά να είσαι, καλή δύναμη με την σχολή, γρήγορα να τελειώσεις και καλό γιατρός! Είναι δύσκολη αλλά για αυτούς που την αγαπάνε αποδίδει πιστεύω η δουλειά.

Τίποτα δεν είναι από μόνο του προκλητικό. Το μυαλό μας είναι προκλητικό. Παλιά το να έβλεπες γυναικεία γάμπα θεωρούνταν ότι την έβλεπες γυμνή..
Τελως πάντων το ντύσιμο είναι το λιγότερο, εδώ πάνε με τον ένα και με τον άλλο κάθε μέρα στο ντύσιμο θα κολλήσουμε
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.

Στέφανος-Ιάσωνας

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος-Ιάσωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Τα παντελόνια προκλητική ενδυμασία θεωρείται
Προκλητικό είναι κάτι που διαγραφεί ή αποκαλύπτει κάποια συγκεκριμένα σημεία του σώματος. Αν μια γυναίκα φοράει μια παντελονα ας πούμε πού είναι το προκλητικό
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προκλητικό είναι κάτι που διαγραφεί ή αποκαλύπτει κάποια συγκεκριμένα σημεία του σώματος. Αν μια γυναίκα φοράει μια παντελονα ας πούμε πού είναι το προκλητικό
Συνήθως δεν φοράνε παντελόνα αλλά κολλητά τζιν
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος για κάποιο βίντεο ή κανάλι στο Yt που σχετίζεται με αντιπαραθέσεις και debate ορθόδοξων χριστιανών και άθεων; Στον δυτικό κόσμο υπάρχουν πολλά άτομα και οργανισμοί που διοργανώνουν ποιοτικά (και μη) debate μεταξύ άλλων κλάδων του Χριστιανισμού ή Ισλάμ αλλά για τον ορθόδοξο Χριστιανισμό δεν μπορώ να βρω αντίστοιχα.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Συνήθως δεν φοράνε παντελόνα αλλά κολλητά τζιν
Άρα το πρόβλημα σου δεν είναι με το παντελόνι αυτό καθ’αυτο αλλά με το κολλητό παντελονι. Όπως προκλητική μπορεί να θεωρηθεί και μια φούστα η οποία είναι κοντή και στενή. Γενικά όμως η φούστα είναι αποδεκτή. Άρα πού η διαφορά;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος για κάποιο βίντεο ή κανάλι στο Yt που σχετίζεται με αντιπαραθέσεις και debate ορθόδοξων χριστιανών και άθεων; Στον δυτικό κόσμο υπάρχουν πολλά άτομα και οργανισμοί που διοργανώνουν ποιοτικά (και μη) debate μεταξύ άλλων κλάδων του Χριστιανισμού ή Ισλάμ αλλά για τον ορθόδοξο Χριστιανισμό δεν μπορώ να βρω αντίστοιχα.
Δεν γνωρίζω αν σε βοηθάει απλώς αυτό μου ήρθε στο μυαλό και γνωρίζω,
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα το πρόβλημα σου δεν είναι με το παντελόνι αυτό καθ’αυτο αλλά με το κολλητό παντελονι. Όπως προκλητική μπορεί να θεωρηθεί και μια φούστα η οποία είναι κοντή και στενή. Γενικά όμως η φούστα είναι αποδεκτή. Άρα πού η διαφορά;
Αποδεκτή είναι η φούστα κάτω από το γόνατο
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Στέφανος-Ιάσωνας

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος-Ιάσωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αποδεκτό αλλά αντιαισθητικό
Ρε Νίκο και εσύ τώρα αλήθεια τα λες αυτά; Αν το πάρουμε από άποψη φύσης και ιατρικής που σπουδάζεις κιόλας το ανθρώπινο σώμα απλά ΕΙΝΑΙ. Τώρα το τι είναι. Το καθορίζουν οι κοινωνίες. Τα προϊστορικά χρόνια γυμνοί ήταν οι άνθρωποι αυτοί ήταν η φυσική κατάσταση. Με τα χρόνια άλλαξε αυτό, για τους λάθος λόγους, κυρίως για να καταπιέζουν τον κόσμο. Γιγαντώθηκε και η βιομηχανία του πορνό, και πλέον το ανθρώπινο σώμα έχει γίνεται σεξουαλικό αντικείμενο, γιατί βγάζουν χρήματα από αυτό. Σαν φοιτητής ιατρικής, δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε Νίκο και εσύ τώρα αλήθεια τα λες αυτά; Αν το πάρουμε από άποψη φύσης και ιατρικής που σπουδάζεις κιόλας το ανθρώπινο σώμα απλά ΕΙΝΑΙ. Τώρα το τι είναι. Το καθορίζουν οι κοινωνίες. Τα προϊστορικά χρόνια γυμνοί ήταν οι άνθρωποι αυτοί ήταν η φυσική κατάσταση. Με τα χρόνια άλλαξε αυτό, για τους λάθος λόγους, κυρίως για να καταπιέζουν τον κόσμο. Γιγαντώθηκε και η βιομηχανία του πορνό, και πλέον το ανθρώπινο σώμα έχει γίνεται σεξουαλικό αντικείμενο, γιατί βγάζουν χρήματα από αυτό. Σαν φοιτητής ιατρικής, δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα.

δεν έχω κανένα θέμα όπως το είπα. Αλλά το ντύσιμο μιας γυναίκας αντιπροσωπεύει την ηθική της και εν μέρη και την προσωπικότητα της. Τουλάχιστον στην δίκη μου γυναίκα έχω κάποια στάνταρ, για να κάνω σπίτι και όχι να το χαλάσω.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top