Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ξερει κανεις για την ειδικη τηλεφωνικη γραμμη που εκανε το υπουργειο για να ρωταμε για το μηχανογραφικο? Παιρνω απο το πρωι και δεν κανει καν κληση...τωρα που καταφερε να κανει κανονικη κληση δεν το σηκωνει κανεις....
(κέντρο τηλεφωνικής υποστήριξης: 210.3443993)
αυτή δν είναι;;; αλλά δεν ξέρω γιατί δν το σηκώνουν... και εγώ θέλω να ρωτήσω για τον αριθμό πρωτοκόλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
(κέντρο τηλεφωνικής υποστήριξης: 210.3443993)
αυτή δν είναι;;; αλλά δεν ξέρω γιατί δν το σηκώνουν... και εγώ θέλω να ρωτήσω για τον αριθμό πρωτοκόλλου

Βρε αυτη ειναι αλλα δεν μου κανουν την τιμη... :p ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Βρε αυτη ειναι αλλα δεν μου κανουν την τιμη... :p ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ???
όταν περάσεις, στην σχολή σ στην γραμματεία δλδ...από όσο ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρέτος

Νεοφερμένος

Ο Σπυρέτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχει κανείς να μου προτείνει καμιά καλή σχολή με κάτω από 15.000 μόρια στην Αθήνα?χημικο-φυσικο-μαθηματικής κατεύθυνσης? Οποιαδήποτε πρόταση,2ο,3ο ή 4ο πεδίο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στειλε ε-μαιλ αντι για τηλεφωνο.Εμενα με απαντησαν σε 30 λεπτα.

Γιατι να το εκτυπωσουμε το μηχανογραφικο?Γιατι χρειαζετε?

Επισης εμας στο σχολειο μας εδωσαν τον κωδικο ΥΠΔΒΜΔ και τον κωδικο ασφαλειας
Και μας ειπαν μπειτε στην σχολικη μοναδα,βαλτε τους κωδικους και δημιουργηστε μονοι σας απο το σπιτι σας τους προσωπικους κωδικους σας.

Οταν μπανεις ομως,σου βγαζει μια λιστα με ολα τα ονοματα των παιδιων του σχολειου μου,οποτε μπορω αν θελω να παω και να βαλω εναν κωδικο σε εναν αλλον μαθητη και αυτος να μην μπορει να κανει μηχανογραφικο μετα γιατι δεν θα τον ξερει.Ποσο κουλο ειναι αυτο

Εγω πηγα στο ονομα μου,εκει που λεει κωδικος,πατησα,και μου εβγαλε τρια κενα.Στο πρωτο εβαζες τον κωδικο ασφαλειας που μας εδωσαν και απο κατω 2 φορες τον δικο σου προσωπικο κωδικο.Πατησα αποθηκευση και μου εβγαλε οτι ο κωδικος εχει αποθηκευτει.Μετα αμα ξανακανω την ιδια διαδικασια παλι εχει κενα.Μαλλον αυριο που ληγει η προθεσμια δεν θα μπορεις να τον ξανααλλαξεις.Θα ξαναβαλλω τον ιδιο κωδικο ξανα το βραδυ εγω,μπας και μου τον εχει αλλαξει κανενας αλλος και μετα αντε να δουμε

Εχω πολυ αγχος για αυτον τον κωδικο γιατι το βραδυ τελιωνει η προθεσμια.Εκανα σωστα την διαδικασια?Παντως πηρε τηλεφωνο στο σχολειο τους εξηγησα τι εκανα και με λενε σωστα τα εκανες και ενας συμμαθητης που πηγε στο σχολειο αν τον δημιουργησει μου λεει ετσι το εκανε

Παντως,ποσο ΑΧΡΗΣΤΟ,ΑΝΙΚΑΝΟ και ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ειναι το σχολειο μου?Βαριοντουσαν να πηγαινουμε εμεις εκει και μας εδωσαν τους κωδικους αυτους που λογικα δεν πρεπει να τους εχουμε

Υ.Σ.Επισης δωστε ενα λινκ με ολες τις σχολες που υπαρχουν.Τις εχει μεσα το μηχανογραφικο αλλα ενας χωρις τους κωδικους δεν μπορει αν τους δει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgos_p

Νεοφερμένος

Ο giwrgos_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας έδινα και εγώ φέτος πανελλήνιες και δεν τα πήγα και τόσο καλά. Τέλος πάντων έχω βγάλει στο 5ο πεδίο 15338 μόρια.
Η πρώτη επιλογή μου στο μηχανογραφικό θα είναι η αστυνομία αλλά επειδή τίποτα δεν είναι σίγουρο θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις υπόλοιπες.
Άλλες σχολές που σκέφτομαι είναι μάρκετινγκ (έχει Έδεσσα, Αθήνα δεν πιάνουμε με τίποτα) καθώς και διοίκηση επιχειρήσεων.
Ποια πιστεύεται ότι είναι καλύτερη, (επαγγελματική αποκατάσταση, αλλά και ως πανεπιστήμιο κτλ) ?
Μπορείτε να προτείνετε και καμιά άλλη να την έχω υπόψιν μου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Νομίζω πως το έκανα. (Πάτησα να οριστικοποιηθεί και μου βγάζει μια σελίδα με την ημερομηνία που το κανα, τις επιλογές μου και ένα τίτλο κάπως έτσι: "ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ μπλα μπλα". Αυτή είναι η οριστική σελίδα, ε; Το κανα και δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο, right;
Άλλη μια ερώτηση: Πρέπει να το εκτυπώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
. . . εμας στο σχολειο μας εδωσαν τον κωδικο ΥΠΔΒΜΔ και τον κωδικο ασφαλειας
Και μας ειπαν μπειτε στην σχολικη μοναδα,βαλτε τους κωδικους και δημιουργηστε μονοι σας απο το σπιτι σας τους προσωπικους κωδικους σας.
Οταν μπανεις ομως,σου βγαζει μια λιστα με ολα τα ονοματα των παιδιων του σχολειου μου,οποτε μπορω αν θελω να παω και να βαλω εναν κωδικο σε εναν αλλον μαθητη και αυτος να μην μπορει να κανει μηχανογραφικο μετα γιατι δεν θα τον ξερει.Ποσο κουλο ειναι αυτο.
Παντως,ποσο ΑΧΡΗΣΤΟ,ΑΝΙΚΑΝΟ και ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ειναι το σχολειο μου?Βαριοντουσαν να πηγαινουμε εμεις εκει και μας εδωσαν τους κωδικους αυτους που λογικα δεν πρεπει να τους εχουμε
Έλεος!!!! Μπορεί να συμβούν πολύ χειρότερα!!!! Μπαίνει κάποιος και κάνει οριστικό μηχανογραφικό για κάποιον άλλον με 19000 μορια με 1η προτίμηση ΤΕΙ βαφής αυγών Καστελόριζου. Στο σχολείο σου διέπραξαν χοντρή παρανομία που για την ασφάλεια σας πρέπει να την καταγγείλετε άμεσα!!! Ο διευθυντής σου με αυτό μάλλον πηγαίνει για χρόνια στη φυλακή.


Υ.Σ.Επισης δωστε ενα λινκ με ολες τις σχολες που υπαρχουν.Τις εχει μεσα το μηχανογραφικο αλλα ενας χωρις τους κωδικους δεν μπορει αν τους δει
Στη σελίδα του υπουργείου υπάρχει χειροκίνητο μηχανογραφικό: https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/mhxanografiko_gel_epalb_110614.pdf

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Έλεος!!!! Μπορεί να συμβούν πολύ χειρότερα!!!! Μπαίνει κάποιος και κάνει οριστικό μηχανογραφικό για κάποιον άλλον με 19000 μορια με 1η προτίμηση ΤΕΙ βαφής αυγών Καστελόριζου. Στο σχολείο σου διέπραξαν χοντρή παρανομία που για την ασφάλεια σας πρέπει να την καταγγείλετε άμεσα!!! Ο διευθυντής σου με αυτό μάλλον πηγαίνει για χρόνια στη φυλακή.
Καλα θα στειλω ενα ε-μαιλ στο υπουργειο να τους πω τι παιχτηκε,απλα αλλο ειναι το θεμα που με καει

Αν τελικα εγινε σωστα η διαδικασια και τελικα καταχωρηθηκε ο προσωπικος μου κωδικος,γιατι η προθεσμια εχει περασει.Παντως οταν παω στον κωδικο παλι μου βγαζει 3 κενα παροτι η Πεμπτη εχει περασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αφου βγουν οι βαθμοι, οι υποψηφιοι θα καταθεσουν το μηχανογραφικο τους. Λιγο καιρο μετα, το υπουργειο θα παρει τα μηχανογραφικα των 10 υποψηφιων και θα ακολουθησει την εξης διαδικασια:

- Πρωτον, θα τα βαλει με την σειρα: Ο υποψηφιος με τα περισσοτερα μορια θα ειναι πρωτος, και αυτος με τα λιγοτερα μορια τελευταιος.
-Μετα, θα παρει στα χερια του το μηχανογραφικου του πρωτου. Τι δηλωσε σαν πρωτη επιλογη το παλικαρι μας; Την Α σχολη. Ωραια, βαλτον, πλεον οι θεσεις της Α ειναι 4.
-Ο δευτερος υποψηφιος τι δηλωσε σαν πρωτη επιλογη; Την Β σχολη. Ωραια, βαλτον, πλεον οι θεσεις της Β ειναι 2.
-Ο τριτος τι δηλωσε; Την Α. Ωραια, βαλτον, πλεον οι θεσεις της Α ειναι 3.
-Ο τεταρτος τι δηλωσε; Κι αυτος την Α. Τον βαζουμε, πλεον οι θεσεις της Α ειναι 2.
-Ο πεμπτος δηλωνει την Β σχολη, αρα μενει μια θεση κενη για την Β σχολη.
-Εστω οτι ο εκτος και ο εβδομος δηλωνουν την Α σχολη. Τους βαζουμε, και πλεον η Α σχολη εχει κλεισει.
..... ... ....
Ο τροπος επιλογης των υποψιφιων για το πως μπορουν να μπουν στην σχολη παραμενει ο ιδιος ;
Εχω ακουσει πολλα οτι αλλαξε ο τροπος επιλογης και οτι πλεον ρολο παιζει περισσοτερο το τι εχεις δηλωσει πρωτη σου επιλογη και κατι τετοια, αλλα ακουγεται πολυ βλακεια δεν νομιζω να εχει αλλαξει τιποτα, γνωριζει καποιος περισσοτερα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εκανα ενα προχειρο μηχανογραφικο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ο τροπος επιλογης των υποψιφιων για το πως μπορουν να μπουν στην σχολη παραμενει ο ιδιος ;
Εχω ακουσει πολλα οτι αλλαξε ο τροπος επιλογης και οτι πλεον ρολο παιζει περισσοτερο το τι εχεις δηλωσει πρωτη σου επιλογη και κατι τετοια, αλλα ακουγεται πολυ βλακεια δεν νομιζω να εχει αλλαξει τιποτα, γνωριζει καποιος περισσοτερα ;

O τρόπος παραμένει ίδιος. Η σειρά προτίμησης φυσικά και παίζει ρόλο, γιατί θα μπεις στην πρώτη σχολή στην οποία "χωράς". Δεν έχεις κανέναν μπόνους συγκεκριμένα για την πρώτη επιλογή. Για οποιαδήποτε άλλη ερώτηση, μην διστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
σε περιπτωση που μια σχολη βρισκεται σε 2 πεδια, την δηλωνουμε 2 φορες στο μηχανογραφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
σε περιπτωση που μια σχολη βρισκεται σε 2 πεδια, την δηλωνουμε 2 φορες στο μηχανογραφικο?
Και να θες δεν σου το επιτρεπει το συστημα.Σου βγαζει καταλληλο μυνημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
στο τελος στο μηχανογραφικο μολις το καταθεσεις σου λεει για εκτυπωση εχεις να κανεις μετα κατι? μου εδωσε τον αριθμο πρωτοκολου αυτο ηταν ολο?και το εβγαλα εκτυπωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
στο τελος στο μηχανογραφικο μολις το καταθεσεις σου λεει για εκτυπωση εχεις να κανεις μετα κατι? μου εδωσε τον αριθμο πρωτοκολου αυτο ηταν ολο?και το εβγαλα εκτυπωση

Και γω αυτό ρωτάω...
Το να το εκτυπώσεις είναι must;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathen

Νεοφερμένος

Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδιά ο κωδικός δελτίου που χρειάζεται για αν θέλουμε να τροποποιήσουμε το μηχανογραφικό είναι αυτός που βάλαμε στο σχολείο έτσι; Επειδή τον πληκτρολογώ και μου τον βγάζει λάθος (ενδεχομένως από δικιά μου βλακεία) τί μπορώ να κάνω τώρα; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Παιδιά ο κωδικός δελτίου που χρειάζεται για αν θέλουμε να τροποποιήσουμε το μηχανογραφικό είναι αυτός που βάλαμε στο σχολείο έτσι; Επειδή τον πληκτρολογώ και μου τον βγάζει λάθος (ενδεχομένως από δικιά μου βλακεία) τί μπορώ να κάνω τώρα; :/
όχι είναι ο αριθμός του μηχανογραφικού...
δλδ εκεί που λέει κωδικός δελτίου βάζεις αυτόν που σου δώσανε όταν έκανες και υπέβαλες το πρόχειρο...
Το είχε με κοκκινα γράμματα... αλλά και αν το εκτύπωσες το γράφει:worry:
Ο κωδικός από το σχολείο είναι για να το οριστικοποιήσεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top