Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μια χαζη ερωτηση..η ανακοινωση του υπουργειου παιδειας λεει οτι τα μηχανογραφικα πρεπει να κατατεθουν απο τις 17 εως τις 28 Ιουνιου..αυτο σημαινει οτι και στις 28 μπορουμε να το καταθεσουμε ή εννοει οτι αυτη η διαδικασια πρεπει να εχει ολοκληρωθει μεχρι τοτε,δηλαδη η τελευταια μερα ειναι η Δευτερα 27/6 ? θελω να το καταθεσω αυριο ,απλα το θεμα ειναι οτι θελω να παω την Τριτη στο σχολειο να μου επιβεβαιωσουν οτι οντως εχει οριστικοποιηθει και οτι δεν εχω κανει καποιο λαθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelisdomoko

Νεοφερμένος

Ο vaggelisdomoko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ....!!!
Το πρόβλημά μου είναι οτι δεν μπορώ να αποφασίσω....!!!Αλλά με βλέπω να βάζω οικονομικό....εκεί πάει η δουλειά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μια χαζη ερωτηση..η ανακοινωση του υπουργειου παιδειας λεει οτι τα μηχανογραφικα πρεπει να κατατεθουν απο τις 17 εως τις 28 Ιουνιου..αυτο σημαινει οτι και στις 28 μπορουμε να το καταθεσουμε ή εννοει οτι αυτη η διαδικασια πρεπει να εχει ολοκληρωθει μεχρι τοτε,δηλαδη η τελευταια μερα ειναι η Δευτερα 27/6 ? θελω να το καταθεσω αυριο ,απλα το θεμα ειναι οτι θελω να παω την Τριτη στο σχολειο να μου επιβεβαιωσουν οτι οντως εχει οριστικοποιηθει και οτι δεν εχω κανει καποιο λαθος..
Εννοείται ως ΚΑΙ τις 28 Ιουνίου (αν και μάλλον θα δοθεί παράταση ως ΚΑΙ την Παρασκευή 1/7). Την επιβεβαίωση μπορείς να την κάνεις μόνος σου με τον τρόπο που έγραψα στο αμέσως προηγούμενο από το δικό σου μήνυμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
100000000000000000% θα την κανω την πατατα μου!!!
δεν 3ερω τι να δηλωσω...ενω θελω παρα πολυ το βρεφονηπιοκομιας που τ πιανω αλλα στα Γιαννενα μονο και μονο για την πολη δεν 9ελω να το δηλωσω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
100000000000000000% θα την κανω την πατατα μου!!!
δεν 3ερω τι να δηλωσω...ενω θελω παρα πολυ το βρεφονηπιοκομιας που τ πιανω αλλα στα Γιαννενα μονο και μονο για την πολη δεν 9ελω να το δηλωσω.....
Μία χαρά πόλη είναι τα Γιάννενα. Εκτός κι αν υπάρχει οικονομικό θέμα, οπότε πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εννοείται ως ΚΑΙ τις 28 Ιουνίου (αν και μάλλον θα δοθεί παράταση ως ΚΑΙ την Παρασκευή 1/7). Την επιβεβαίωση μπορείς να την κάνεις μόνος σου με τον τρόπο που έγραψα στο αμέσως προηγούμενο από το δικό σου μήνυμα.


το μηχανογραφικο θα το οριστικοποιησω στο σπιτι ,απλα για να μαι 100% σιγουρη οτι δεν εχει γινει καποιο μπερδεμα θα παω και στο σχολειο για να μου πουν αν οντως εχει οριστικοποιηθει;) Αυτο που λες οτι μπορει να παρει παραταση το διαβασα κι εγω σε ενα site,αλλα ειναι ηδη 26 Ιουνιου και ακομα δεν το εχουν επιβεβαιωσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μία χαρά πόλη είναι τα Γιάννενα. Εκτός κι αν υπάρχει οικονομικό θέμα, οπότε πάσο.

Οχι ισα ισα οι δικοι μου το 9ελουν...
ειναι μια μιση ωρα απο Πτολεμαιδα (οσο και για Θεσσαλονικη)
ο δρομος ειναι καλος...
εχω περισσοτερους γνωστους στα Γιαννενα απο οτι σε αλλες πολεις..
ο παππους μου ολη μερα μουρμουραει για τα Γιαννενα και χαιρεται...
εγω ομως φοραω παρωπιδες και 9ελω Θεσσαλονικη ή Κρητη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εκει που μας ζητανε e-mail,ποιο βαζουμε?
Επισης,εαν κανω το μηχανογραφικο αυριο,λετε να μπλοκαρει η σελιδα του υπουργειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια ΣΟΣ .. τι να δηλωσω πρωτα κοινωνιολογια η νοσηλευτικη ??

Εκει που μας ζητανε e-mail,ποιο βαζουμε?
Επισης,εαν κανω το μηχανογραφικο αυριο,λετε να μπλοκαρει η σελιδα του υπουργειου?

ενα email βαλε σιγα... οποιο θες...
δεν νομιζω να μπλοκαρει αν και εγω σημερα θα το στειλω γιατι φοβαμαι λιγο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Παιζει καποιο ρολο το με ποια σειρα δηλωνω τις σχολες; Δηλαδη αμα π.χ. 2 υποψηφιοι ισοβαθμουν στα μορια και ο πρωτος εχει δηλωσει την σχολη 2η επιλογη ενω ο αλλος 4η, παιζει καποιο ρολο που ο 1ος την δηλωσε 2η;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αν ο πρώτος δεν περνάει στην 1η του επιλογή και περνάει στην 2η, και αν ο δεύτερος δεν περνάει στην 1η, την 2η και την 3η επιλογή και περνάει στην 4η και ισοβαθμούν, μπαίνουν και οι 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αν ο πρώτος δεν περνάει στην 1η του επιλογή και περνάει στην 2η, και αν ο δεύτερος δεν περνάει στην 1η, την 2η και την 3η επιλογή και περνάει στην 4η και ισοβαθμούν, μπαίνουν και οι 2.

Ναι, αυτο εννοουσα. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Επειδη θα υπαρχει απεργια στις 28/6,θα μπορουμε παρολα αυτα να καταθεσουμε ηλεκτρονικα το μηχανογραφικο μας?
Επισης,υπαρχει παντα η δυνατοτητα τροποποιησης του προχειρου μηχανογραφικου,σωστα?γιατι σκεφτομαι να κανω σημερα το προχειρο κι αυρο να το τροποποιησω,εαν χρειαστει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
λιγη βοηθεια.εστω οτι περναω σε μια σχολη, πως και ποτε το μαθαινω;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Επειδη θα υπαρχει απεργια στις 28/6,θα μπορουμε παρολα αυτα να καταθεσουμε ηλεκτρονικα το μηχανογραφικο μας?

:worry::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: :redface: :sorry:

θα γινεται! γιατι να μην γινεται? :P


λιγη βοηθεια.εστω οτι περναω σε μια σχολη, πως και ποτε το μαθαινω;;;;;;;;;;;;;

οταν βγουν αποτελεσματα? :worry:



νιωθω οτι απανταω σε τρολλ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Παιδιά στο μηχανογραφικό θα δηλώσω αρχικά και σχολές που δεν πιάνω με τις περσινές βάσεις ..(οι οποίες είναι 2000 μόρια πιο πάνω απο τα μόρια που συγκέντρωσα στο 5ο πεδίο, με την ελπίδα μήπως πέσουν τόσο,ποτέ δεν ξέρεις...) Αλλά έχω ενδοιασμούς ότι θα βάλω πολλές τέτοιες σχολές και ίσως περάσω στην 8η ή 9η επιλογή μου και συμπληρωθούν οι θέσεις στο αντίστοιχο πανεπιστήμιο και μην εισαχθώ... Με συμβουλεύετε να βάλω σχολές που θα πιάσω ευκολότερα ή οχι...?τις σχολες που βαχω στις πρωτες μου επιλογες ειναι αυτες που θελω πραγματικα αλλα λετε π.χ το οικονομικο βολου ή ιωαννινων να πεσει απο το 15780-15900 στο 14400?Να ζω με αυτη την ελπιδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
i know,(πολυ) χαζη η ερωτηση μου οπως και η προηγουμενη που εκανα για τα e-mail, απο το αγχος μου για το μηχανογραφικο λεω ασυναρτησιες:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ειμαι σε τεραστιο διλημμα

ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) VS ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ)

Εχω ακουσει οτι στην Σαμο ειναι πιο φτηνα σαν τροπος ζωης.Εχω ακουσει οτι οι Μηχανικοι βρισκουν πιο ευκολα δουλεια και κυκλοφορουν στην πιατσα παρα του οτι δεν εχουν τιποτα παραπανω απο αυτους που τελιωνουν απλες σχολες πληροφορικης

Εχω ακουσει οτι η σχολη της Κρητης ειναι καλυτερη απο αυτην της Σαμου και γενικα αρκετα καλη

Πραγματικα δεν ξερω τι να διαλεξω.Εγω ισως να προτιμαω Κρητη επειδη ειναι καλυτερη σχολη,αλλα αυτη η ταμπελα του Μηχανικου αλλαζει τα δεδομενα.

Τι προτινετε ή τι εχετε να πειτε εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
λιγη βοηθεια.εστω οτι περναω σε μια σχολη, πως και ποτε το μαθαινω;;;;;;;;;;;;;
Λενε οτι οι βασεις αρα κ το που μπαινει ο καθεις εξ ημων θα το μαθουμε τελη Ιουλιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Περνάς αυτόματα σε όποια έχεις τα αντίστοιχα μόρια, δεν πιάνονται θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top