Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aς στειλει καποιος ενα μνμ σε ενα Moderator και ας αλλάξει το ονομα τοπικ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vladimiros92

Νεοφερμένος

Ο Vladimiros92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειααα! Παιδες εγω αυριο δινω Προφωρικα Μισιγκαν κ ειχα λιγακι αγχωθει μεχρι που εμαθα οτι σε ολους οσους δωσανε τους ρωτισανε προσωπικες ερωτησεις και μετα τελος! Σε εναν φιλο μου μαλιστα του τυχε καμενος κ μιλαγανε για Λαινειτζ.... Στο τελος τον ρωτησαν πως θα κανουν ινσταλ το Λαιμγουαιερ! χ0αχ0α0χ0! Κανενα Τιπ για αυτιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδάκια μια παράκληση!!!!!!!!!!!!

Αύριο όσοι δίνουν το πρωί ας μας πούνε κανένα θεματάκι που έπεσε!
Εγώ δίνω στις 5 και τέταρτο.

PLEASE όποιος μπορεί ας μας βοηθήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Παιδάκια μια παράκληση!!!!!!!!!!!!

Αύριο όσοι δίνουν το πρωί ας μας πούνε κανένα θεματάκι που έπεσε!
Εγώ δίνω στις 5 και τέταρτο.

PLEASE όποιος μπορεί ας μας βοηθήσει!

Αν έχεις msn μπες στο djsotira@hotmail.com και θα σου πω τι είχαν ρωτήσει τον Νοέμβριο σε μας. Για να τα γράψω εδώ είναι πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όσοι δίνεται σας παρακαλώ να πείτε τι σας ρώτησαν να το πω στους φίλους μου. Και να μην αγχώνεστε για τα προφορικά, είναι εύκολα. Εμένα με ρώτησαν αν είμαι social person, how our perceptions around social life have changed over the last years και άλλα διάφορα. ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ. DON'T WORRY! BE HAPPY!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αν έχεις msn μπες στο djsotira@hotmail.com και θα σου πω τι είχαν ρωτήσει τον Νοέμβριο σε μας. Για να τα γράψω εδώ είναι πολλά

Δεν έχω msn :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον μερικά παιδια πρεπει αν έχουν ήδη δωσει ECPE Οral καθως τα προφορικά αρχισαν σημερα.Ειναι κανεις απο αυτούς απο εδώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aυτα να τα κανετε μεσω Pm!
Μην βγαινουμε και Off-topic.

Εγω εμαθα οτι χθες στο ECPE επεσε θεμα "Λογοκρισία"
Οποιος ξερει κατι παραπάνω να πει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Άσχετό αλλά το Lancashire αναγνωρίζεται πουθενά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι δεν εχει αναγνωριστεί ακομη απο το ΑΣΕΠ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastermind91

Νεοφερμένος

Η mastermind91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ έδινα χθες 4:45 προφορικά.Η εικόνα ήταν δύσκολη να καταλάβεις από τι είναι.Πάντως με λίγη βοήθεια από την εξετάστρια το βρήκα.Ήταν σχετικά με home-schooling και το θέμα γενικά είχε σχέση με το σχολείο από απόσταση,με τη μόρφωση των ενηλίκων,το σχολείο μέσω υπολογιστών,με καθηγητές από βίντεο κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
ξέρεις τίποτα άλλα θέματα;

Αν ξέρεις γράψτα please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mad1kas

Νεοφερμένος

Ο Mad1kas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ρε παιδία εσείς που το περάσατε το Μισιγκαν πόσες ώρες την ημέρα διαβάζατε;
Την δεύτερη χρονιά του Προφίσιενσι διαβάζετε συνέχεια;;Πόσες ώρες;;Πόσες την πρώτη χρονιά;

Ήταν αρκετό το διάβασμα για το φροντιστήριο ή διαβάζατε κι εξωσχολικά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα μονο τις ασκήσεις οι οποίες με έπαιρναν μια ώρα την ημέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο πάνω κάτω.. Δε μπορώ να πω πως διάβαζα πάρα πολύ, κι έκανα και πολύ λίγη προετοιμασία.. 2-3 μήνες μόνο κι έδωσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mad1kas

Νεοφερμένος

Ο Mad1kas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έγω πάλι κάνω τις ασκήσεις σε πολύ λίγο χρόνο, απο καμιά φορά διάβαζω κι λέξεις κι βλέπω πολλές αγγλικές ταινίες κι απο καμιά φορά χωρίς υπότιτλους..άσε που όλη μέρα ακούω αγγλικά τραγούδια κι σκέφτομαι όσο πιο πολύ μπορώ εις την αγγλιστί...

πιστεύω πως θα τα πάω καλά αν κι έχω ακόμα έναν χρόνο να προετοιμαστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ θα προτείνω αν επιτρέπετε ένα καλό λεξικο του Απόστολου Ευαγγελόπουλου, ιδιωματισμών, παροιμιών, ρητων. Νοηθάει πολύ στην έκθεση και στα προφορικά για να δείξεις ότι ξέρεις κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastermind91

Νεοφερμένος

Η mastermind91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ δε μπορώ να πω ότι διαβάζω ιδιαίτερα.Κάνω τις ασκήσεις για το σπίτι και εκθέσεις.Μας δίνουν λίγη ώρα για τόσο μεγάλη έκθεση:mad:! Το listening δεν είναι δύσκολο αλλά ανάλογα και την αίθουσα που δίνεις.Για παράδειγμα,στο lower,έδινα το Michigan στο Grand Hotel Palace στη Θεσ/νικη και άκουγα μια χαρά,πολύ καθαρά.Το edexel το είχα δώσει σε ένα σχολείο,ήμουν και πίσω και δεν άκουγα πολύ καθαρά.Ευτυχώς και το Proficiency Michigan θα το δώσω πάλι στο Grand Hotel Palace!!!:)

Άλλα θέματα στα προφορικά δεν ξέρω γιατί πήγα μισή ώρα νωρίτερα,με έβαλαν κατευθείαν μέσα και μετά έφυγα κατευθείαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μη φοβάσαι για την έκθεση.Τα θέματα είναι τετοια που γράφονται σε μισή ώρα. Εξάλλου αν θες να ξέρεις λίγο πιο πριν τα θέματα, όταν σου δώσουν το booklet πάτα το εξώφυλλο και θα φαίνονται (έστω και λίγο) τα θέματα της έκθεσης καθώς είναι στην πρώτη σελίδα ( γράφεις πρώτα την έκθεση). Α, να ξέρεις ότι σε αφήνουν και 4 λεπτά να τα διαβάσεις.

Πάντως μην φοβάσαι. Αν δεν τα πας καλά στην έκθεση το GCVR θα σε αποζημιώσει. To grammar, το close και το reading σε εμάς ήταν γελοία. Το vocabulary αρκετά βατό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top