Στρατιωτική θητεία πριν το Πανεπιστήμιο

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Δεν χρειάζονται τέτοιοι χαρακτηρισμοί,όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω δεν αποδεικνύει τον ανδρισμό κάποιου η εκπλήρωση αναγκαστικής θητείας.
Με τη λέξη "ανδρισμός" δε χαρακτηρίζουμε ντε και καλά το να γουστάρεις και να μπαίνεις σε γυναίκες..."ανδρισμός" είναι και το να είσαι ντόμπρος, θαρραλέος, ν' αναλαμβάνεις ευθύνες, να παραδέχεσαι τα λάθη σου κ.λπ. κ.λπ.
Ένας άνθρωπος που κάθεται και τα ματώνει όλη μέρα κι αντί να πάει να υπηρετήσει μια θητεία της πλάκας να βγάλει την υποχρέωση αποφασίζει να φορτώσει με "πλάγιο" τρόπο τα δικά του σκοπέτα στο συμπολίτη του τι σόι άντρας είναι και σε τι πολίτη, εργαζόμενο, σύζυγο κ.λπ. θα εξελιχθεί;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Με τη λέξη "ανδρισμός" δε χαρακτηρίζουμε ντε και καλά το να γουστάρεις και να μπαίνεις σε γυναίκες..."ανδρισμός" είναι και το να είσαι ντόμπρος, ν' αναλαμβάνεις ευθύνες, να παραδέχεσαι τα λάθη σου κ.λπ. κ.λπ.
Ένας άνθρωπος που κάθεται και τα ματώνει όλη μέρα κι αντί να πάει να υπηρετήσει μια θητεία της πλάκας να βγάλει την υποχρέωση αποφασίζει να φορτώσει με "πλάγιο" τρόπο τα δικά του σκοπέτα στο συμπολίτη του τι σόι άντρας είναι και σε τι πολίτη, εργαζόμενο, σύζυγο κ.λπ. θα εξελιχθεί;
Ακριβώς επειδή είναι της πλάκας και δεν παρέχει κάτι ουσιαστικό πέρα από το να χάσεις το χρόνο σου, αν έχεις πολύ καλύτερα πράγματα να κάνεις δε βρίσκω λόγο να μην βγάλεις το Ι5 :)
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή είναι της πλάκας και δεν παρέχει κάτι ουσιαστικό πέρα από το να χάσεις το χρόνο σου, αν έχεις πολύ καλύτερα πράγματα να κάνεις δε βρίσκω λόγο να μην βγάλεις το Ι5 :)
Δηλαδη θεωρεις οτι η καριερα ενος ανθρωπου θα "χαλασει" απο τους 9 μηνες?
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή είναι της πλάκας και δεν παρέχει κάτι ουσιαστικό πέρα από το να χάσεις το χρόνο σου, αν έχεις πολύ καλύτερα πράγματα να κάνεις δε βρίσκω λόγο να μην βγάλεις το Ι5 :)
Ξαναλέω γιατί κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις...το 99% όσων παίρνουν μαϊμού Ι5 ψυχολογικό (εξαιρώ περιπτώσεις που απλώς ανέφεραν κάποιο πρόβλημα που όντως είχαν και οι γιατροί τους έδωσαν Ι5 αντί του Ι4 από φόβο μην χειροτερέψουν στο στρατό) ΔΕΝ έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν κι απλώς καταφεύγουν σε αυτή τη "λύση" (που είναι ούτως ή άλλως προβληματική, όπως και οι ίδιοι) γιατί πολύ απλά είναι τεμπέληδες, άχρηστοι και άνανδροι...

Υ.Γ. Το να προσφέρεις υπηρεσίες σε κάποιο ίδρυμα απόρων, σε κάποιο οίκο ευγηρίας η γενικότερα σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη από βοήθεια αποτελεί για σένα "κάτι ουσιαστικό" ή όχι;:rolleyes:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ξαναλέω γιατί κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις...το 99% όσων παίρνουν μαϊμού Ι5 ψυχολογικό (εξαιρώ περιπτώσεις που απλώς ανέφεραν κάποιο πρόβλημα που είχαν και οι γιατροί τους το έδωσαν από φόβο) ΔΕΝ έχουν καλύτερα πράγματα να κάνουν κι απλώς καταφεύγουν σε αυτή τη "λύση" (που είναι ούτως ή άλλως προβληματική, όπως και οι ίδιοι) γιατί πολύ απλά είναι τεμπέληδες, άχρηστοι και άνανδροι...
Άποψη σου :)

Δηλαδη θεωρεις οτι η καριερα ενος ανθρωπου θα "χαλασει" απο τους 9 μηνες?
Κάποιων ανθρώπων βεβαίως. Έχω γνωστό που αν δεν είχε πάρει το Ι5, την περίοδο που βρήκε την θέση εργασίας του θα έπρεπε να ήταν στο στρατό και θα έχανε αυτήν την εργασιακή ευκαιρία.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
1)Άποψη σου :)

2)Κάποιων ανθρώπων βεβαίως. Έχω γνωστό που αν δεν είχε πάρει το Ι5, την περίοδο που βρήκε την θέση εργασίας του θα έπρεπε να ήταν στο στρατό και θα έχανε αυτήν την εργασιακή ευκαιρία.
1)Ναι, άποψή μου και τη στηρίζω με επιχειρήματα...περιμένω και τα δικά σου, ΑΝ έχεις!

2)Αν ήταν πραγματικά άξιος και είχε την απαιτούμενη αυτοπεποίθηση, αυτοεκτίμηση και όλα όσα αρμόζουν σε έναν πραγματικό άντρα δε θα "κρεμόταν" από ΜΙΑ εργασιακή ευκαιρία, θα πήγαινε να κάνει το καθήκον του (απέναντι στους συμπολίτες του και στον ίδιο του τον εαυτό) και από ευκαιρίες μετά άλλο τίποτα!;)
Πήρε το Ι5 γιατί πολύ απλά φοβόταν ότι μετά δε θα τον έπαιρναν ούτε για delivery σε πιτσαρία στη Χαλκιδική...

Υ.Γ. Δε μας είπες, εσύ που υπηρέτησες;:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Άποψη σου :)


Κάποιων ανθρώπων βεβαίως. Έχω γνωστό που αν δεν είχε πάρει το Ι5, την περίοδο που βρήκε την θέση εργασίας του θα έπρεπε να ήταν στο στρατό και θα έχανε αυτήν την εργασιακή ευκαιρία.
Λες και δεν θα ξαναπαρουσιαστουν ευκαιριες.Ισα ισα μερικοι εργοδοτες κοιτανε αμα ησουνα Ι5 ή οχι.Και οχι δεν ειναι κομπλεξικοι.Το Ι5 πολλες φορες μπορει να ειναι δειγμα του χαρακτηρα ενος ανθρωπου, εφοσον το εχεις παρει στα "χαρτια".
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Με τη λέξη "ανδρισμός" δε χαρακτηρίζουμε ντε και καλά το να γουστάρεις και να μπαίνεις σε γυναίκες..."ανδρισμός" είναι και το να είσαι ντόμπρος, θαρραλέος, ν' αναλαμβάνεις ευθύνες, να παραδέχεσαι τα λάθη σου κ.λπ. κ.λπ.
Ένας άνθρωπος που κάθεται και τα ματώνει όλη μέρα κι αντί να πάει να υπηρετήσει μια θητεία της πλάκας να βγάλει την υποχρέωση αποφασίζει να φορτώσει με "πλάγιο" τρόπο τα δικά του σκοπέτα στο συμπολίτη του τι σόι άντρας είναι και σε τι πολίτη, εργαζόμενο, σύζυγο κ.λπ. θα εξελιχθεί;
Και πάλι,αυτά που αναφέρεις δεν αποτελούν έναν άνδρα. Μπορείς να είσαι όλα τα παραπάνω θετικά που αναφέρεις και να μη θες να σπαταλήσεις τον χρόνο σου σε κάτι τόσο ασήμαντο σαν την στρατιωτική θητεία.
Υπάρχουν,επίσης άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε και μία δουλειά ή οι σπουδές τους,είναι μία ευκαιρία που τους δίνεται να σταθούν στα πόδια τους. Ή θητεία είναι πολλά έξοδα. Τα μεταφορικά και το φαΐ πάνε τουλάχιστον 2000 κοντά. Αν έχεις και έξοδα στο σπίτι σου (οικογένεια και ενοίκιο) δεν συμφέρει να αποδείξεις σε κανέναν τίποτα.
Αυτός ο πολίτης που δεν γουστάρει να πάει στρατό γιατί διαλέγει να περάσει 9 μήνες παραγωγικά και να σχεδιάσει την ζωή του,τον προτιμώ περισσότερο από αυτόν που θα περάσει 9 μήνες να κάνει "σκοπιά" και θαλαμόσκυλο.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αν βγεις Ι5 δεν μπορείς να προσληφθείς σε πυροσβεστική, λιμενικό, αστυνομία, σώματα ασφαλείας. Δεν φαίνεται πουθενά το Ι5 και δε μπορεί να γνωρίζει ο άλλος τι βαθμό έχεις τελειώσει και απαγορεύεται να το ζητήσει κάποιος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λες και δεν θα ξαναπαρουσιαστουν ευκαιριες.Ισα ισα μερικοι εργοδοτες κοιτανε αμα ησουνα Ι5 ή οχι.Και οχι δεν ειναι κομπλεξικοι.Το Ι5 πολλες φορες μπορει να ειναι δειγμα του χαρακτηρα ενος ανθρωπου, εφοσον το εχεις παρει στα "χαρτια".
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Λες και δεν θα ξαναπαρουσιαστουν ευκαιριες.Ισα ισα μερικοι εργοδοτες κοιτανε αμα ησουνα Ι5 ή οχι.Και οχι δεν ειναι κομπλεξικοι.Το Ι5 πολλες φορες μπορει να ειναι δειγμα του χαρακτηρα ενος ανθρωπου, εφοσον το εχεις παρει στα "χαρτια".
Κανείς δεν το κοιτάει,εδώ ούτε τα πτυχία που αναφέρεις στα βιογραφικά δεν σου ζητάνε.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Αν βγεις Ι5 δεν μπορείς να προσληφθείς σε πυροσβεστική, λιμενικό, αστυνομία, σώματα ασφαλείας. Δεν φαίνεται πουθενά το Ι5 και δε μπορεί να γνωρίζει ο άλλος τι βαθμό έχεις τελειώσει και απαγορεύεται να το ζητήσει κάποιος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Σωστο, εχεις δικιο, λαθος μου.
Δεν πειράζει,για συζήτηση είμαστε εδώ 😉
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ρε παιδια το εχω απορια, μπορει να ειναι και βλακεια.Εαν υπηρετεις σε υπηρεσια στο κεντρο μιας πολης( π.χ στο στρατοδικειο στην αθηνα) σε αφηνουν καθολου να πας π.χ στο περιπτερο ή βλακειες λεω?
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Αν βγεις Ι5 δεν μπορείς να προσληφθείς σε πυροσβεστική, λιμενικό, αστυνομία, σώματα ασφαλείας. Δεν φαίνεται πουθενά το Ι5 και δε μπορεί να γνωρίζει ο άλλος τι βαθμό έχεις τελειώσει και απαγορεύεται να το ζητήσει κάποιος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Κανείς δεν το κοιτάει,εδώ ούτε τα πτυχία που αναφέρεις στα βιογραφικά δεν σου ζητάνε.
Κούνια που σας κούναγε στου καραβιού την πλώρη...
Λες και δεν θα ξαναπαρουσιαστουν ευκαιριες.Ισα ισα μερικοι εργοδοτες κοιτανε αμα ησουνα Ι5 ή οχι.Και οχι δεν ειναι κομπλεξικοι.Το Ι5 πολλες φορες μπορει να ειναι δειγμα του χαρακτηρα ενος ανθρωπου, εφοσον το εχεις παρει στα "χαρτια".
Αρκετοί είναι οι εργοδότες που ζητάνε απολυτήριο μαζί με όλα τα υπόλοιπα πιστοποιητικά του υποψήφιου εργαζόμενου, καθότι έχει καεί η γούνα τους από εργαζόμενους που ήταν υπόχρεοι στράτευσης το έκρυβαν και μετά αφού ερχόταν το χαρτί κατάταξης δε μπορούσαν να τους απολύσουν κι έπρεπε να τους πληρώνουν τα επιδόματα και να βρίσκουν αντικαταστάτες για όλο το διάστημα που έλειπαν!:lol:
Και πέρα από αυτό το βρίσκω απολύτως λογικό (παρά το ότι αποτελεί προσωπικό δεδομένο) να ζητούνται τέτοιες πληροφορίες...κι εγώ αν ήμουν εργοδότης θα ήθελα να ξέρω αν ο υποψήφιος για μια θέση έχει εκπληρώσει τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις ή πήρε απαλλαγή και αν πήρε για ποιο λόγο, δε θα ήθελα να προσλάβω ένα μανιακό σχιζοφρενή που ένας Θεός ξέρει τι μπορεί να κάνει στην εταιρία αύριο μεθαύριο!
Ακόμη και στο Δημόσιο που υποτίθεται ότι σέβεται τα "προσωπικά δεδομένα" ζητούνται αυτές οι πληροφορίες...π.χ. στη φόρμα πρόσληψης στα Ελληνικά Πετρέλαια που κοιτούσαμε μ' ένα συνάδελφο τις προάλλες (εταιρία στην οποία συμμετέχει και το Δημόσιο) υπάρχει πεδίο που συμπληρώνεις στις στρατιωτικές υποχρεώσεις αν τις εκπλήρωσες, αν απαλλάχθηκες και αν ναι να συμπληρώσεις για ποιο λόγο!
Το ότι υπάρχουν εργοδότες "καφενεία" που δε ζητάνε ούτε καν πτυχίο και δεν τους ενδιαφέρει καν να ερευνήσουν αν το βιογραφικό που έχουν στα χέρια τους είναι αληθινό ή ψεύτικο δεν αναιρεί όλα τα παραπάνω!;)
...και απαγορεύεται να το ζητήσει κάποιος...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Την επόμενη φορά που θα πας σε συνέντευξη για εργασία και θα σου ζητήσουν να προσκομίσεις απολυτήριο (το οποίο δεν έχεις ως Ι5) ή όταν πάει τελοσπάντων το θέμα στο στρατιωτικό πες τους "σας απαγορεύω να με ρωτάτε προσωπικά δεδομένα" κ.λπ. να είσαι σίγουρος ότι θα εκτιμηθεί δεόντως!:lol:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ρε παιδια το εχω απορια, μπορει να ειναι και βλακεια.Εαν υπηρετεις σε υπηρεσια στο κεντρο μιας πολης( π.χ στο στρατοδικειο στην αθηνα) σε αφηνουν καθολου να πας π.χ στο περιπτερο ή βλακειες λεω?
Ναι βρε Χαχα,έχεις άδειες και έξοδο δεν είσαι κλεισμένος μέσα.
Αν και έχει κψμ σε όλα τα στρατόπεδα. Έχει και κάτι ωραία κρουασάν Στεργίου χαχα
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Κούνια που σας κούναγε στου καραβιού την πλώρη...

Αρκετοί είναι οι εργοδότες που ζητάνε απολυτήριο μαζί με όλα τα υπόλοιπα πιστοποιητικά του υποψήφιου εργαζόμενου, καθότι έχει καεί η γούνα τους από εργαζόμενους που ήταν υπόχρεοι στράτευσης το έκρυβαν και μετά αφού ερχόταν το χαρτί κατάταξης δε μπορούσαν να τους απολύσουν κι έπρεπε να τους πληρώνουν τα επιδόματα και να βρίσκουν αντικαταστάτες για όλο το διάστημα που έλειπαν!:lol:
Και πέρα από αυτό το βρίσκω απολύτως λογικό (παρά το ότι αποτελεί προσωπικό δεδομένο) να ζητούνται τέτοιες πληροφορίες...κι εγώ αν ήμουν εργοδότης θα ήθελα να ξέρω αν ο υποψήφιος για μια θέση έχει εκπληρώσει τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις ή πήρε απαλλαγή και αν πήρε για ποιο λόγο, δε θα ήθελα να προσλάβω ένα μανιακό σχιζοφρενή που ένας Θεός ξέρει τι μπορεί να κάνει στην εταιρία αύριο μεθαύριο!
Ακόμη και στο Δημόσιο που υποτίθεται ότι σέβεται τα "προσωπικά δεδομένα" ζητούνται αυτές οι πληροφορίες...π.χ. στη φόρμα πρόσληψης στα Ελληνικά Πετρέλαια που κοιτούσαμε μ' ένα συνάδελφο τις προάλλες (εταιρία στην οποία συμμετέχει και το Δημόσιο) υπάρχει πεδίο που συμπληρώνεις στις στρατιωτικές υποχρεώσεις αν τις εκπλήρωσες, αν απαλλάχθηκες και αν ναι να συμπληρώσεις για ποιο λόγο!
Το ότι υπάρχουν εργοδότες "καφενεία" που δε ζητάνε ούτε καν πτυχίο και δεν τους ενδιαφέρει καν να ερευνήσουν αν το βιογραφικό που έχουν στα χέρια τους είναι αληθινό ή ψεύτικο δεν αναιρεί όλα τα παραπάνω!;)
Το χαρτί απόλυσης δεν αναφέρει το τι "Ι" ήσουν. Δεν έχω δει κανέναν,ειδικά στην Ελλάδα,που να χρειάστηκε να δώσει χαρτί στρατού για να αποδείξει ότι έκανε την θητεία του.
Δηλαδή,αν εγώ που έχω σοβαρή ασθένεια,και δεν γουστάρω να δώσω λογαριασμό για το medical record μου σε τρίτους,πρέπει να πάνε να το δει ο εργοδότης ενώ είναι και παράνομο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευτυχως!😅Εγω αλλο ηθελα να πω.Εαν σε αφηνουνε να πας στο περιπτερο για 5 λεπτακια και γυρνας παλι πισω, ουσιαστικα ατυπα.
Μα δεν χρειάζεται,γιατί το κψμ είναι πιο φθηνό από το περίπτερο και έχει ότι θες.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ευτυχως!😅Εγω αλλο ηθελα να πω.Εαν σε αφηνουνε να πας στο περιπτερο για 5 λεπτακια και γυρνας παλι πισω, ουσιαστικα ατυπα.
Είσαι μικρός ακόμα για στρατό μέχρι να πρέπει να αποφασίσεις αν θα πας ή όχι έχεις χρόνια ακόμα και να σε τρομάζουν τέτοια πράγματα. Πολλά αλλάζουν σε 10 χρόνια :)
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Μα δεν χρειάζεται,γιατί το κψμ είναι πιο φθηνό από το περίπτερο και έχει ότι θες.
Ναι οντως.Οι υπηρεσιες ειναι στο στρατοπεδο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είσαι μικρός ακόμα για στρατό μέχρι να πρέπει να αποφασίσεις αν θα πας ή όχι έχεις χρόνια ακόμα και να σε τρομάζουν τέτοια πράγματα. Πολλά αλλάζουν σε 10 χρόνια :)
Το εχω αποφασισει ηδη.Το θεωρω καθηκον μου προς την πατριδα.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ναι οντως.Οι υπηρεσιες ειναι στο στρατοπεδο?
Κάποιες είναι και εκτός στρατοπέδου,π.χ: στην Λέσχη (πας κάνεις τον καφετζή και μπάρμαν),στρατονομία (κάπως έτσι λεγόταν,κάναμε βόλτες με έναν αξιωματικό στην Ορεστιάδα,και καλά military police),κάνεις μεταφορές με τα οχήματα (σαν συνοδηγός) ή στα βυτιοφόρα (κάθεσαι και χαιρετάς τα οχήματα 😂) και πολλά άλλα χαχα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top