Στρατιωτική Ιατρική

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
offtopic:ολγα..συγγνωμη αλλα ουτε τα πμ δεν σου ερχονται..μα γτ??κριμα..facebook εχεις μπας και συνεννοηθουμε?:)-συγγνωμη για το offtopic..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whisper

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
offtopic:ολγα..συγγνωμη αλλα ουτε τα πμ δεν σου ερχονται..μα γτ??κριμα..facebook εχεις μπας και συνεννοηθουμε?:)-συγγνωμη για το offtopic..
Οχι Χριστινα, δεν εχω facebook. Τα εχει φτυσει ο υπολογιστης μου
Θα σου στειλω αυριο:no1::bye:

Υ.Γ παιδια και εγω χιλιa σyγγνωμη για το off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
να ρωτήσω δυο πραγματάκια? ενδιαφέρομαι για την σαν και μάλλον την έπιασα εφόσων πέρασα και τα αθληματα.θα ήθελα να μαθω εαν πρωτα μέσα απο την πρωινη γυμναστική για 4 χρόνια φτιαχνεις ενα καλουτσικο σωμα και δευτερο και πιο σημαντικο εαν οι γιατροι αυτοι συνεργαζονται με αυτουσ απο την σαν και πιεσ οι μεταξυ τουσ σχεσεις.......ευχαριστω εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia87

Νεοφερμένος

Η Sofia87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δν ξερω τι να πω...διαβασα τοσα σχολια κ απογοητευτηκα λιγο....:(σκεφτομαι για στρατιωτικη ιατρικη αλλα ολο μειονεκτηματα ακουω....μπορει καποιος απο μεσα να δωσει καποιες πληροφοριες?οπως ποιες ειναι οι ειδεικοτητες που μπορεις να παρεις,πως ειναι γενικα η καθιμερινη ζωη στο στρατο,αν τα μαθηματα ειναι με αυτους που σπουδαζουν ιατρικη εκτος στρατου,αν τα αθληματα ειναι κατι δυσκολο....η καθε πληροφορια θα ειναι χρησιμη....ευχαριστω κ σορρυ που ειμαι λιγο ασχετη αλλα τωρα το ψαχνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ειδικοτητα απ' οτι ξερω δεν επιλεγεις εσυ, σε στελνουν αναλογα με το σε ποια υπαρχουν κενες θεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
δν ξερω τι να πω...διαβασα τοσα σχολια κ απογοητευτηκα λιγο....:(σκεφτομαι για στρατιωτικη ιατρικη αλλα ολο μειονεκτηματα ακουω....μπορει καποιος απο μεσα να δωσει καποιες πληροφοριες?οπως ποιες ειναι οι ειδεικοτητες που μπορεις να παρεις,πως ειναι γενικα η καθιμερινη ζωη στο στρατο,αν τα μαθηματα ειναι με αυτους που σπουδαζουν ιατρικη εκτος στρατου,αν τα αθληματα ειναι κατι δυσκολο....η καθε πληροφορια θα ειναι χρησιμη....ευχαριστω κ σορρυ που ειμαι λιγο ασχετη αλλα τωρα το ψαχνω....

Για τα άσχημα σχόλια που γράφονται ένα έχω να πω...
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.:) Αν το θες πολύ, κυνήγα το γιατί πραγματικά αξίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Προωθουν κανεναν για ερευνα ή ειναι υποχρεωτικη η εργασια σε στρατιωτικο νοσοκομειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SSAS-I

Νεοφερμένος

Ο SSAS-I αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ειδικοτητα απ' οτι ξερω δεν επιλεγεις εσυ, σε στελνουν αναλογα με το σε ποια υπαρχουν κενες θεσεις.
Δεν είναι αλήθεια αυτό. Στη βάση ενός μεσοβραχυπρόθεσμου σχεδιασμού βγαίνει διαταγή με τισ ειδικότητες και το αριθμό θέσεων που υπολογίζεται ότι θα χρειαστστούν. Κάθε χρόνο οι ειδικότητες και οι θέσεισ τουσ επικαιροποιούνται. Στην περίπτωση που αυτοί που θέλουν μια ειδικότητα είναι περισσότροι από τις θέσεις που έχουν προβλεφθεί τότε διανεργούνται εξετάσεις γραπτές και προφορικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whisper

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος τι γινεται στη θερινη διαβιωση στο ποσειδι; Ειναι μονο για πρωτοετεις ή και για μεγαλυτερους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος τι γινεται στη θερινη διαβιωση στο ποσειδι; Ειναι μονο για πρωτοετεις ή και για μεγαλυτερους;

Kοίτα στο site: www.ssas.gr. Στα τελευταία νέα έχει για τη θερινή εκπαίδευση μαθητών της ΣΣΑΣ στο Ποσείδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whisper

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
α ευχαριστω! Παω συχνα στο site αλλα δεν το ειχα δει αυτο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
α ευχαριστω! Παω συχνα στο site αλλα δεν το ειχα δει αυτο:no1:

Παρακαλώ!:) Κ γω χθες το είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Είδα το site και έπαθα ένα σοκ, για να πω την αλήθεια... Καταρχάς είμαι λίγο κοντη και δε νομίζω να με πάρουν... (1.66 παίρνουν?)
Και μετά διάβασα αυτό και τα είδα όλα...
"Σε αντιδιαστολή, οι μαθητές της Σ.Σ.Α.Σ. είναι υποχρεωμένοι να παρακολουθούν μια σειρά στρατιωτικών μαθημάτων, βάσει προγράμματος που καθορίζεται ετήσια. Κύριος στόχος των μαθημάτων αυτών είναι αφ’ ενός μεν η ομαλή ένταξη των μαθητών στο πνεύμα των Ενόπλων Δυνάμεων, αφ’ εταίρου δε η παροχή ειδικών γνώσεων σε εξειδικευμένα αντικείμενα (Στρατιωτικό Ποινικό Δίκαιο, Θέματα Διοικητικής μέριμνας, Οργάνωση του Υγειονομικού σε συνθήκες εκστρατείας, προστασία από Πυρηνικά-Βιολογικά-Χημικά Όπλα, Θέματα Ηγεσίας κ.ά.)."

Τρέχοντας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Είδα το site και έπαθα ένα σοκ, για να πω την αλήθεια... Καταρχάς είμαι λίγο κοντη και δε νομίζω να με πάρουν... (1.66 παίρνουν?)
Και μετά διάβασα αυτό και τα είδα όλα...
"Σε αντιδιαστολή, οι μαθητές της Σ.Σ.Α.Σ. είναι υποχρεωμένοι να παρακολουθούν μια σειρά στρατιωτικών μαθημάτων, βάσει προγράμματος που καθορίζεται ετήσια. Κύριος στόχος των μαθημάτων αυτών είναι αφ’ ενός μεν η ομαλή ένταξη των μαθητών στο πνεύμα των Ενόπλων Δυνάμεων, αφ’ εταίρου δε η παροχή ειδικών γνώσεων σε εξειδικευμένα αντικείμενα (Στρατιωτικό Ποινικό Δίκαιο, Θέματα Διοικητικής μέριμνας, Οργάνωση του Υγειονομικού σε συνθήκες εκστρατείας, προστασία από Πυρηνικά-Βιολογικά-Χημικά Όπλα, Θέματα Ηγεσίας κ.ά.)."

Τρέχοντας....

Πάντως,για το ύψος μη φοβάσαι! Κ γω 1.66 είμαι κ με πέρασαν,αφού το όριο είναι 1.65.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
1)οι ηλεκτρολογοι μηχανικοι δεν διορθωνουν φωτιστικα
2)Τι αλλο ειναι η Ιατρικη?
οπως και να εχει θεωρω πατατα να σπουδαζεις 10 χρονια(τοσο ειναι συνολικα) ιατρικη και στο τελος να πιασεις δουλεια σε νοσοκομειο ως δημοσιος υπαλληλος και να εχεις συναδελφους ασχετους που σπουδασαν στη βουλγαρια
Ασχετους που σπουδασαν στη Βουλγαρια.Σωστα τα λες!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πάντως,για το ύψος μη φοβάσαι! Κ γω 1.66 είμαι κ με πέρασαν,αφού το όριο είναι 1.65.


Αλήθεια? Είχα την εντύπωση ότι ήταν 1.70....
Α, μπα, δε νομίζω να ταιριάξω στο περιβάλλον εκεί πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει για τις συνθήκες μέσα στην ΣΣΑΣ. Π.χ. πόσα άτομα είναι στο δωμάτιο ποιο το πρόγραμμα κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nancy111

Νεοφερμένος

Η nancy111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας παιδια!:bye:
λοιπον,θα ηθελα να ρωτησω κατι σε σχεση με τη σσασ,αληθευει οτι δν επιτρεπονται τ κινητα ή οτι δν εχει σημα στις εγκαταστασεις?
και ακομα,για τον πρωτο χρονο διαβασα απο αρκετους οτι ειναι πολυ "ζορικος" σε σχεση με τ επομενα ετη,γιατι αυτο?ως προς τι καλυτερευνουν τ πραγματα?
και κατι τελευταιο,υπαρχει μεγαλη τυπικοτητα στις εξοδους?δν υπαρχει περιπτωση δηλ να βγει καποιος και 1 τριτη για παραδειγμα?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γεια σας!!
Έχω μια απορία!
Είναι αληθεια οτι τα αγορια με τρύπα για σκουλαρικι δεν γινονται δεκτα στην Στρατιωτική Ιατρικη?
Γιατι θέλο πολυ να κάνω αλλα δεν μπορω να το διακινδυνευσω!
Ας μου απαντήσει οποιος ξέρει στα σιγουρα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paontinos

Νεοφερμένος

Ο paontinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καταρχην να σας πω οτι ειμαι στη σσασ ιατρικη 3 χρονια και φετος για 4 χρονο. Μετα θα ηθελα να απαντησω σε εναν τυπο που εχει γραψει τα χειροτερα για τη σχολη μου στο φορουμ και ειναι στις πρωτες σελιδες.Που λεει οτι οι σσασιτες ειναι οι χειροτεροι φοιτητες κτλ.Πρωτον τις αρχικες μερες που ολοι οι πολιτες φοιτητες ειναι ξεκουραστοι οι πρωτοετεις απο τη σσασ(μονο για αυτους μιλαμε) εχουν περασει μια ολοκληρη βασικη εκπαιδευση και ακομα δεν εχουν συνηθ να ξυπνανε τοσο νωρις επομενως τουσ φαινεται βουνο να μενουν αγρυπνοι φρουροι στα αφιθεατρα(στα οποια τουσ αναγκαζουν στην αρχη να πηγαινουν ακομα και αν ειναι τοσο κουρασμενη).Μετα καθως περνανε τα χρονια ουσιαστικα και αναλογικα παντα οι κανενας δεν παταει στα αμφιθεατρα δηλαδη αν οι πολιτες ειναι 5 προς 1 ε τουσ σσασιτεσ περιπου η ιδια αναλογια διατηρ και τα επομενα χρονια(θελω να δειξω πως και οι πολιτες αποφευγουν τα αμφιθεατρα αναλογως)εξαλου τα περισσοτερα αμφιθεατρα της ιατρικης βοηθανε λιγους στο διαβασμα τους(αλλο μεγαλο θεμα και αυτο).
Δευτερον, ειναι σε πολλους γνωστο οτι οι στρατιωτικοι ειναι απο τουσ καλυτερουσ γιατρους στη χωρα μας και εγω προσωπικα το ακουω παντου.Αυτο δεν σημαινει ομως πως ολοι ειναι καλοι παντου υπαρχουν οι εξαιρεσεις.
Ενα μονο θα σας πω επειδη εχω τον αδερφο της μανας μου που ειναι γιατρος αξιωματικος.Η βοηθεια και η εμπειρια που αποκτα ο στρατιωτικος γιατρος δουλευοντασ και εξασκώντας την ιατρικη(την ειδικοτητα του) επιπλεον σε τοσες περιπτωσεις στο στρατιωτικο νοσοκομειο ειναι ζηλευτη απο τους περισσοτερους γιατρους που ειναι εκτος στρατου.Ενα μονο θα πω ο στρατιωτικος ορθοπεδικος εχει 5 φορες περισσοτερες περιπτωσεις χειρουργειου απο αυτον που ειναι εξω και αυτο ισχυει στις περισσοτερες ειδικοτητες. Αυτο δεν ειναι προσον? η ιατρικη ειναι γνωση και πανω απ'ολα εξασκηση και πειρα.....ελπιζω να γινομαι αντιληπτος.
βεβαια υπαρχει ενα μειονεκτημα εδω πως οι στρατιωτικοι γιατροι οσο εχουν το νοσοκομειο και το ιατρειο ταυτοχρονα εχουν πολλες ωρες εκτοσ σπιτιου.Αυτο επισησ ειναι κατι που τι θυσιαζεις για καποιο διαστημα στη ζωη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top