Στρατιωτική Ιατρική

anastasia90

Νεοφερμένος

Η αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια σπουδαζω στρατιωτικη κτηνιατρικη οποιος θελει να μαθει πραγματικα τι γινεται μεσα στο στρατοπεδο ας μου στειλει μηνυμα ,επισης οποιος θελει να μαθει τι παιζει στην κτηνιατρικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirka

Νεοφερμένος

Η mirka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια σπουδαζω στρατιωτικη κτηνιατρικη οποιος θελει να μαθει πραγματικα τι γινεται μεσα στο στρατοπεδο ας μου στειλει μηνυμα ,επισης οποιος θελει να μαθει τι παιζει στην κτηνιατρικη..
εμενα με ενδιαφερει το τι γινεται στο στρατοπεδο.ποσο αυστηρα ειναι και τι ακριβως κανετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia90

Νεοφερμένος

Η αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
λοιπον,καταρχας να ξερεις οτι το στρατοποεδο εχει 4 λοχους και δεν ειναι το ιδιο αυστηρα για ολους.εγω ειμαι σε θαλαμο με αλλα 9 ατομα.η βασικη εκπαιδευση ειναι λιγο ζορικη αλλα περναει σχετικα γρηγορα.εμεις καναμε βασικη απο 16/09 μεχρι 28/10,περιπου τοσο ειναι σε ολους.κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης δεν μπορουν να σασ τιμωρησουν ομως κανετε συνεχεια καμψεις και σας φωναζουν.εχει συνεχεια παρελαση,ασκησεις με το οπλο.φωναζετε συνθηματα και γενικα πρεπει να αναφερεστε πολυ δυνατα.το ποσο θα σας ''πρηξουν'' εξαρταται απο τους αξιωματικους και απο τους 6ετης γιατρους.η πρωτη ταξη μονο τρεχει και δεν περπαταει αλλα με τον καιρο ολοι περπατανε.γενικα στην αρχη τα πραγματα ειναι λιγο τραγικα αλλα πολυ καλυτερα απο αλλες στρατιωτικες σχολες..μολις αρχισουν τα μαθηματα στα πανεπιστημια οι πρωτοετης βγαινουν και καπως παλευεται η κατασταση.αυτο που πρεπει να ξερουν ολοι ειναι οτι δυσκολα ειναι στο πρωτο ετος κ λιγακι στο 2ο μετα ειναι πολυ καλα..το λεω αυτο αν και δεν μου αρεσει καθολου ο στρατος.γενικα για τη σσας ισχυει 6 το πρωι εγερτηριο κ μετα μεχρι 6.30 γυμναστικη.υπαρχει αδικια μεσα στο στρατοπεδο και δεν εχουν ολοι την ιδια αντιμετωπιση καθως και πολλα παραλογα..αλλα στα 22-24 εχεις δουλεια:) οχι πως ειναι το σημαντικοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirka

Νεοφερμένος

Η mirka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
λοιπον,καταρχας να ξερεις οτι το στρατοποεδο εχει 4 λοχους και δεν ειναι το ιδιο αυστηρα για ολους.εγω ειμαι σε θαλαμο με αλλα 9 ατομα.η βασικη εκπαιδευση ειναι λιγο ζορικη αλλα περναει σχετικα γρηγορα.εμεις καναμε βασικη απο 16/09 μεχρι 28/10,περιπου τοσο ειναι σε ολους.κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης δεν μπορουν να σασ τιμωρησουν ομως κανετε συνεχεια καμψεις και σας φωναζουν.εχει συνεχεια παρελαση,ασκησεις με το οπλο.φωναζετε συνθηματα και γενικα πρεπει να αναφερεστε πολυ δυνατα.το ποσο θα σας ''πρηξουν'' εξαρταται απο τους αξιωματικους και απο τους 6ετης γιατρους.η πρωτη ταξη μονο τρεχει και δεν περπαταει αλλα με τον καιρο ολοι περπατανε.γενικα στην αρχη τα πραγματα ειναι λιγο τραγικα αλλα πολυ καλυτερα απο αλλες στρατιωτικες σχολες..μολις αρχισουν τα μαθηματα στα πανεπιστημια οι πρωτοετης βγαινουν και καπως παλευεται η κατασταση.αυτο που πρεπει να ξερουν ολοι ειναι οτι δυσκολα ειναι στο πρωτο ετος κ λιγακι στο 2ο μετα ειναι πολυ καλα..το λεω αυτο αν και δεν μου αρεσει καθολου ο στρατος.γενικα για τη σσας ισχυει 6 το πρωι εγερτηριο κ μετα μεχρι 6.30 γυμναστικη.υπαρχει αδικια μεσα στο στρατοπεδο και δεν εχουν ολοι την ιδια αντιμετωπιση καθως και πολλα παραλογα..αλλα στα 22-24 εχεις δουλεια:) οχι πως ειναι το σημαντικοτερο.
ευχαριστω πολυ .κατι τελευταιο. ατομα που ειναι εκει με το 10 % ξεχωριζουν απο τους υπολοιπους?εχουν διαφορετικη μεταχειριση ή απαξ και μπουν αντιμετωπίζονται το ιδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia90

Νεοφερμένος

Η αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το ιδιο ακριβως,διαφορες υπαρχουν μονο μεταξυ των ταξεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Υπαρχει διαφορετικη μεταχειριση στις γυναικες απ οτι στους αντρες;
Και μετα εχω ακουσει οτι προωθουν τους φοιτητες για ερευνα και μεταπτυχιακα...
Καλα και ολη αυτη η γυμναστικη ειναι απαραιτητη σε ενα γιατρο;
Απ οτι μου λενε οι δικοι μου δεν ειναι τοσο αυστηρα τα πραγματα εκει και ειναι η καλυτερη επιλογη οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση, ασε που πληρωνεσαι κιολας απ τη στιγμη που μπαινεις μεσα.. Ειναι αληθεια ολα αυτα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
κοιταξε μεταχειριση υπαρχει ιση στους ανδρες και γυναικες.η γυμναστικη αυτη και βεβαια ειναι αποραιτητη σε εναν στρατιωτικο(γιατρο).σε σχεσει με αλλες στρατιωτικες σχολες(ευελπιδων)ειναι οντως λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα σιγουρα ομως ειναι στρατος οποτε υπαρχουν καποια ζορια.μολις μπεις ναι παιρνεισ περιπου 150Ε το μηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Παιζει τιποτα με ερευνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
αυτο δν το εχω ακουσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erifili

Νεοφερμένος

Η erifili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια σπουδαζω στρατιωτικη κτηνιατρικη οποιος θελει να μαθει πραγματικα τι γινεται μεσα στο στρατοπεδο ας μου στειλει μηνυμα ,επισης οποιος θελει να μαθει τι παιζει στην κτηνιατρικη..
Θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος πρωτοετής φαρμακευτικής, κτηνιατρικής ή οδοντιατρικής ΣΣΑΣ, να ξαναδώσει εξετάσεις με το 10% για να μπει στην ιατρική ΣΣΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
παιδια σπουδαζω στρατιωτικη κτηνιατρικη οποιος θελει να μαθει πραγματικα τι γινεται μεσα στο στρατοπεδο ας μου στειλει μηνυμα ,επισης οποιος θελει να μαθει τι παιζει στην κτηνιατρικη..

εχει ζωα ο στρατος?? αυτο βεβαια μπορει καποιος να το παρεξηγησει που λεω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

martha

Νεοφερμένος

Η martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
anastasia90 προσφερεται η κτηνιατρικη για γυναικες?εχει επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia90

Νεοφερμένος

Η αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος πρωτοετής φαρμακευτικής, κτηνιατρικής ή οδοντιατρικής ΣΣΑΣ, να ξαναδώσει εξετάσεις με το 10% για να μπει στην ιατρική ΣΣΑΣ.

εννοειται απλα πρεπει να ξαναδωσεις ψυχομετρικα,αθληματα και τετοια
-----------------------------------------
εχει ζωα ο στρατος?? αυτο βεβαια μπορει καποιος να το παρεξηγησει που λεω..:P
οι κτηνιατροι του στρατου ελεγχουν τα τροφιμα
-----------------------------------------
anastasia90 προσφερεται η κτηνιατρικη για γυναικες?εχει επαγγελματικη αποκατασταση?

η κτηνιατρικη προσφερεται για ολους εχει πολλους δρομους αποκαταστασης και δεν ειναι κορεσμενο το επαγγελμα..σιγουρα θα πρεπει να προσπαθησεις αλλα τα πραγματα ειναι αρκετα καλα
-----------------------------------------
Υπαρχει διαφορετικη μεταχειριση στις γυναικες απ οτι στους αντρες;
Και μετα εχω ακουσει οτι προωθουν τους φοιτητες για ερευνα και μεταπτυχιακα...
Καλα και ολη αυτη η γυμναστικη ειναι απαραιτητη σε ενα γιατρο;
Απ οτι μου λενε οι δικοι μου δεν ειναι τοσο αυστηρα τα πραγματα εκει και ειναι η καλυτερη επιλογη οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση, ασε που πληρωνεσαι κιολας απ τη στιγμη που μπαινεις μεσα.. Ειναι αληθεια ολα αυτα;;;

ανδρες και γυναικες πρεπει να κανουν τα ιδια αλλα αυτο δεν γινεται παντοτε..ας πουμε περισσοτερες αγγαρειες κανουν τα αγορια λογω μυικης δυναμης.αυστηρα..αναλογα πως εχει μαθει κανεις..αν μπορεις να συνηθισεις λιγο υπνο,πρηξιμο και διαβασμα μαζι εισαι οκ,τα χρηματα ειναι 145 κ κατι,ειναι απλα ενα χαρτζιλικι αλλα να ξερεις οτι δεν στα χαριζουν κανεις σκοπιες ακομα και στην εξεταστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μπορεις να συνεχισεις για μεταπτυχιακο ή για ερευνα ή πρεπει να πιασεις κατευθειαν δουλεια σε νοσοκομειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
λοιπον,καταρχας να ξερεις οτι το στρατοποεδο εχει 4 λοχους και δεν ειναι το ιδιο αυστηρα για ολους.εγω ειμαι σε θαλαμο με αλλα 9 ατομα.η βασικη εκπαιδευση ειναι λιγο ζορικη αλλα περναει σχετικα γρηγορα.εμεις καναμε βασικη απο 16/09 μεχρι 28/10,περιπου τοσο ειναι σε ολους.κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης δεν μπορουν να σασ τιμωρησουν ομως κανετε συνεχεια καμψεις και σας φωναζουν.εχει συνεχεια παρελαση,ασκησεις με το οπλο.φωναζετε συνθηματα και γενικα πρεπει να αναφερεστε πολυ δυνατα.το ποσο θα σας ''πρηξουν'' εξαρταται απο τους αξιωματικους και απο τους 6ετης γιατρους.η πρωτη ταξη μονο τρεχει και δεν περπαταει αλλα με τον καιρο ολοι περπατανε.γενικα στην αρχη τα πραγματα ειναι λιγο τραγικα αλλα πολυ καλυτερα απο αλλες στρατιωτικες σχολες..μολις αρχισουν τα μαθηματα στα πανεπιστημια οι πρωτοετης βγαινουν και καπως παλευεται η κατασταση.αυτο που πρεπει να ξερουν ολοι ειναι οτι δυσκολα ειναι στο πρωτο ετος κ λιγακι στο 2ο μετα ειναι πολυ καλα..το λεω αυτο αν και δεν μου αρεσει καθολου ο στρατος.γενικα για τη σσας ισχυει 6 το πρωι εγερτηριο κ μετα μεχρι 6.30 γυμναστικη.υπαρχει αδικια μεσα στο στρατοπεδο και δεν εχουν ολοι την ιδια αντιμετωπιση καθως και πολλα παραλογα..αλλα στα 22-24 εχεις δουλεια:) οχι πως ειναι το σημαντικοτερο.



Καλά τα λεφτά και η επαγγελματική αποκατάσταση, αλλά όχι, εγώ δε μπορώ να το αντέξω αυτό... Θα προτιμήσω την πολιτική ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FiLiPpOsXg7

Νεοφερμένος

Ο FiLiPpOsXg7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τιποτα για σσασ οδοντιατρικο κ φαρμακευτικο ξερετε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλά τα λεφτά και η επαγγελματική αποκατάσταση, αλλά όχι, εγώ δε μπορώ να το αντέξω αυτό... Θα προτιμήσω την πολιτική ιατρική.

κι εγω μαζι σου...αν και το σκεφτομουν καποια περιοδο..πολιτικη ιατρικη εν τελει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Πάντως για τις ΠΚΕ (προκαταρκτικές εξετάσεις) μπορώ πλέον να μιλήσω και εγώ, μια και τις πέρασα, αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whisper

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πάντως για τις ΠΚΕ (προκαταρκτικές εξετάσεις) μπορώ πλέον να μιλήσω και εγώ, μια και τις πέρασα, αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.
Πόσες φορές την εβδομάδα έκανες προπόνηση? Εμένα μου είπαν για 3 φορές αλλά δεν ξέρω αν θα προλαβαίνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
παιδια και εγω σκεφτομαι σοβαρα στρατιωτικη ιατρικη....ομως δε γνωριζω και πολλα πραγματα..βεβαια διαβασα τι λετε παραπανω but i still have worries...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top