Στρατιωτικές Σχολές

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
οχι φιλε μου δεν υπαρχει θεμα..

οταν δινεις αθληματα,ψυχολογικα κλπ μπαρουφες φυσικα δεν θα το φορας...
οταν θα εισαι με την αδεια , για καφε,για ψωνια κλπ κανονικα..ουτε θα σου κανουν "ελεγχο" αν εχεις τρυπα στο αυτι


τωρα το θεμα ειναι κατα ποσο θα υφισταται οικονομικη στρατιωτικη σχολη (ΣΣΑΣ Οικονομικο εννοεις λογικα) γιατι ακουσα οτι το καλοκαιρι ανακοινωθηκε πως πλεον στην ΣΣΑΣ μονο αφου παρεις το πτυχιο της αντιστοιχης σχολης θα μπορεις να μπεις,και μονο αφου σε κανουν δεκτο κατοπιν αντιστοιχων εξετασεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doublepn

Νεοφερμένος

Ο doublepn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι τριτη λυκειου τωρα και το κοβω να πηγαινω προς ΣΤΥΑ για οπλουργος εχετε ακουσει τι φαση ειναι εκει περιπου μισθους,απασχοληση και τα λοιπα?Κοιταξα και το site αλλα δεν βρηκα κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleannaEf

Νεοφερμένος

Η EleannaEf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι βρε παιδια?? Ξερει κανεις αν παιρνουμε μορια απο τα αθληματα που δινουμεεε...?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι βρε παιδια?? Ξερει κανεις αν παιρνουμε μορια απο τα αθληματα που δινουμεεε...?? :confused:

όχι, φυσικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleannaEf

Νεοφερμένος

Η EleannaEf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αληθεια..?? κι εγω ετσι νομιζα αλλα μ ειπε ενα παιδι οτι ενας φιλος του πηρε.. λογικα 8α εκανε λα8ος...:P ευχαριστω πολυ!! εχεις δωσει εσυ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
αληθεια..?? κι εγω ετσι νομιζα αλλα μ ειπε ενα παιδι οτι ενας φιλος του πηρε.. λογικα 8α εκανε λα8ος...:P ευχαριστω πολυ!! εχεις δωσει εσυ???

έχω ακούσει πως βαθμολογούν όταν πας για τεφαα...αλλά άλλο μόρια κι άλλο βαθμολογία στα αθλήματα...στις στρατιωτικές-αστυνομικές δν συμβαίνει κάτι τέτοιο..απλά υπάρχει κάποιο όριο και πρέπει να το ξεπεράσουν οι διαγωνιζόμενοι...όχι, εγώ δν έχω δώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleannaEf

Νεοφερμένος

Η EleannaEf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
έχω ακούσει πως βαθμολογούν όταν πας για τεφαα...αλλά άλλο μόρια κι άλλο βαθμολογία στα αθλήματα...στις στρατιωτικές-αστυνομικές δν συμβαίνει κάτι τέτοιο..απλά υπάρχει κάποιο όριο και πρέπει να το ξεπεράσουν οι διαγωνιζόμενοι...όχι, εγώ δν έχω δώσει



ναι... ετσι οπως τα λες ειναι... εγω 8ελω να δωσω για ΣΣΑΣ και ΣΑΝ.. αυτες που μπορω δλδ απο το πεδιο μ... ειναι πολυ υψηλα τα μορια βεβαια.. ασε που εχω ακουσει οτι 8α εχουμε και περιορισμενες εξοδους... :confused: εσυ εδινες περσυ πανελληνιες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ναι... ετσι οπως τα λες ειναι... εγω 8ελω να δωσω για ΣΣΑΣ και ΣΑΝ.. αυτες που μπορω δλδ απο το πεδιο μ... ειναι πολυ υψηλα τα μορια βεβαια.. ασε που εχω ακουσει οτι 8α εχουμε και περιορισμενες εξοδους... :confused: εσυ εδινες περσυ πανελληνιες??

ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raf765

Νεοφερμένος

Ο raf765 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας! Μπορει καποιος να μου πει ποσο ειναι η βαση για τριτεκνους στην σχολη Μονιμων Υπαξιωματικων Στρατου Οπλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για στρατιωτικές σχολές συγκεκριμένα ΣΣΑΣ ιατρική ή οδοντιατρική. Ακόμη βέβαια απλα το σκέφτομαι δεν ξέρω τι θα κανω τελικα.
Εχω μια απορία: Πρέπει να δώσω οπωσδήποτε Μαθηματικά γενικής παιδείας για να έχω πρόσβαση στη ΣΣΑΣ αν τελικά αποφασίσω να τη δηλωσω ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ποια η διαφορά μορίων μεταξύ ΣΣΕ Σώματα και ΣΣΕ Όπλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για στρατιωτικές σχολές συγκεκριμένα ΣΣΑΣ ιατρική ή οδοντιατρική. Ακόμη βέβαια απλα το σκέφτομαι δεν ξέρω τι θα κανω τελικα.
Εχω μια απορία: Πρέπει να δώσω οπωσδήποτε Μαθηματικά γενικής παιδείας για να έχω πρόσβαση στη ΣΣΑΣ αν τελικά αποφασίσω να τη δηλωσω ??

όχι μπορείς να δώσεις οποιοδήποτε μάθημα επιλογής...η στατιστική είναι απαραίτητη για το 5ο πεδίο στο οποίο ανήκει το ΣΣΑΣ οικονομικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
όχι μπορείς να δώσεις οποιοδήποτε μάθημα επιλογής...η στατιστική είναι απαραίτητη για το 5ο πεδίο στο οποίο ανήκει το ΣΣΑΣ οικονομικό...

Οκ σευχαριστώ για την πληροφορία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria3773

Νεοφερμένος

Η maria3773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Συγνωμη μπορει καποιος να μου πει τι πλεονεκτηματα εχει το να εισαι τεκνα πολυτεκνου απο το να εισαι τεκνα τριτακνου ή τιποτα για να μπεις σε μια τετοια σχολη??? ευχαριστω!:):confused::hmm:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria3773

Νεοφερμένος

Η maria3773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
συγχαρητηρια φιλη μου για την προσπαθεια σου!!!!!!!!!εγω περασα τα πκε και με 19301 περιμενω να δω αν περναω στρατιωτικη ιατρικη!βεβαια για μενα τα πραγματα ειναι απλουστερα καθως εχω την ειδικη κατηγορια των πολυτεκνων!οποτε ποτε δεν ξερεις....μπορει να βρεθουμε στον ιδιο λοχο......!!!!!!!!
Και εγω ειμαι στην κατηγορια των πολυτεκνων και θα ηθελα να σε ρωτησω τι διαφορα εχει ? ειναι πιο κατω οι βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biou tsiou

Νεοφερμένος

Η biou tsiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μέχρι περυσι τίποτα απολύτως, από φέτος ενδέχεται να μην ισχύει η πιο χαμηλή βαθμολογία για τους τρίτεκνους παρά μόνο για τους πολύτεκνους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX2

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Για να μαζευομαστε... Σε ποιες στρατιωτικες σχολες θα ειστε υποψιφιοι...???:):) Να γνωριστουμε βρε παιδι μου...:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή θα είναι ΣΤΥΑ από εκεί και πέρα αν δεν πιάσω τα μόρια ΣΜΥ και ΣΜΥΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis69

Νεοφερμένος

Ο fotis69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα και απο μένα.Επειδή είμαι απόφοιτος εδω και 3 χρόνια μήπως γνωρίζεται πότε περίπου βγαινουν οι προκυρήξεις για να καταθέσουμε τα χαρτιά μας στις στρατιωτικές? Όταν έδινα εγώ το 2008 βγήκανε περιπου Απρίλιο! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Δεν είχα το κουράγιο να διαβάσω όλες τις παραπάνω σελίδες για να δω αν ξανασυζητήθηκε το θέμα μου...Ήθελα να ρωτήσω...Ποιά η γνώμη σας για τις στρατιωτικές σχολές?Οι δοκιμασίες εισαγωγής είναι δύσκολες?Ισχύει ότι δεν καταλαβαίνεις φοιτητική ζωή καθώς είσαι συνέχεια στη σχολή και είναι κατά κάποιον τρόπο σαν 4ετής στρατός(για την Ευελπίδων τουλάχιστον που με ενδιαφέρει)...Επίσης ισχύει ότι κάνουν γερή πλύση εγκεφάλου στη σχολή και φανατίζουν τους υποψήφιους?(Μπορεί μερικά να ακούγονται κάπως τραβηγμένα,αλλά τα 'χω ακούσει όλα όσα προανέφερα..):confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top