Στρατιωτικές Σχολές

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
συγγνωμη αλλα δεν σπουδαζεις "στρατιωτης¨. μπορεις να γινεις ιατρος, νομικος, κτηνιατρος μηχανικος πιλοτος που χειριζεται εξοπλισμο εκατομμυριων ευρω και υψηλης τεχνολογιας, να χειριζεσαι συγχρονα οπλικα συστηματα πανω σε ενα πλοιο. δεν ειναι απλα στρατιωτες ακομα και οι χαμηλοβαθμοι;)

δεν το είπα υποτιμητικά...προς θεού...ξέρω τι κατάρτηση μπορεί να αποκτήσει κανένας ! για αυτό και το έβαλα σε εισαγωγικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_xD

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρε παιδια και εγω θελω ΣΣΑΣ ψυχολογιας...φετος δινω πανελληνιες ...
αλλα εχω αγχωθει με το τι γινεται μεσα στη σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
έχω την εντύπωση, χωρίς όμως να είμαι 100% σίγουρος οτι άν πας σσασ και δέν σε αρέσει μπορείς να παραιτηθείς και να πάς κατευθείαν στην επόμενη χολή του μηχανογραφικού χωρίς εξετάσεις. πάντως εγώ θα σε συμβούλευα να πάς μόνο άν πραγματικά σε αρέσει ο στρατός, αλλιώς άστο. οι έξοδοι είναι απο παρασκευή μεσημέρη μέχρι κυριακή βράδυ +τετάρτη απόγευμα.
άν σκέφτεσαι φοιτητική ζωή και τέτοια, δυστηχώς στον στρατό δέν υπάρχουν. η φοιτητική ζωή όμως κάποτε τελειώνει ενώ η σταθερή εργασία κρατάει για πάντα. άν δέν γουστάρεις τρελά τον στρατό μήν το κάνεις καθόλου.
Ισχυει και για αστυνομια και για Ναυτικο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Στη σσας όλη μέρα έξω είσαι.Δεν είναι πολύ αυστηρή σαν στρατιωτική σχολή,ειδικά σε σχέση με τις άλλες δεν είναι τίποτα.Τα μαθήματα γίνονται στο απθ οπότε και να θελες δεν μπορείς να είσαι μέσα όλη τη βδομάδα.Και ναι θα σε συμβούλευα να τη προτιμήσεις από το απλό οικονομικό.Τα χρήματα είναι πολύ καλά,έχεις πολλά προνόμια ως στρατιωτικός(δωρεάν συνδέσεις,αεροπορικά εισιτήρια και πολλά αλλά) και δεν υπάρχει το αυστηρό στρατιωτικό κλίμα που υπάρχει πχ στους ευελπιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ναι πας στην επομενη σχολη που δηλωσες και την επιανες..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas210

Νεοφερμένος

Ο kostas210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στο οικονομικο θέμα (αποδοχές) είναι καλύτερα στη σσασ (οικονομικό) απο τ απλό οικονομικό θες να πεις? Παιρνεις κατι παραπάνω,δηλαδή, εκτός απο το μισθο του στρατιωτικού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
γεια,με λενε Νικο και ειμαι στη α'τξη του 3ου λυκειου Αγιου Δημητριου !θελω να επιλεξω θετικη κατευθηνση για να παω ΣΣΕ!τι λετε?

Στρατιωτικες σχολες τις επιλεγεις μονο εφοσον ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το στρατιωτιλικι.αλλιως αν το κανεις μονο και μονο επειδη εχει αμεση επ.αποκατασταση ,θα περασεις μαρτυρτιο.
σκεψου να δουλευεις καμια 30 χρονια σε κατι που δεν σου αρεσει.
Μονο που το σκεφτομαι ,εφιαλτης.
οταν ημουν φανταρακι ενας υψηλοβαθμος αξιωματικος μας ειχε πει κατα λεξη οτι τους "τσακιζουν" οι μεταθεσεις.
Πραγματικα αθλιοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
έχω την εντύπωση, χωρίς όμως να είμαι 100% σίγουρος οτι άν πας σσασ και δέν σε αρέσει μπορείς να παραιτηθείς και να πάς κατευθείαν στην επόμενη χολή του μηχανογραφικού χωρίς εξετάσεις. πάντως εγώ θα σε συμβούλευα να πάς μόνο άν πραγματικά σε αρέσει ο στρατός, αλλιώς άστο. οι έξοδοι είναι απο παρασκευή μεσημέρη μέχρι κυριακή βράδυ +τετάρτη απόγευμα.
άν σκέφτεσαι φοιτητική ζωή και τέτοια, δυστηχώς στον στρατό δέν υπάρχουν. η φοιτητική ζωή όμως κάποτε τελειώνει ενώ η σταθερή εργασία κρατάει για πάντα. άν δέν γουστάρεις τρελά τον στρατό μήν το κάνεις καθόλου.


και αυτο συμβαινει μονο αν παραιτηθεις νωρις. αλλιως χανεις μια ολοκληρη χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgepaphmty

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαστούνη (Ηλεία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια οταν διαλεξετε στρατιωτικη σχολη(οτι και να ναι)...ο ορισμος τησ φοιτιτησ ζωης εχει διαγραφει!!!παρα τα πολλα θετικα που εχουν σε σχεση με τα πανεπιστημια!!!οσο και να λεμε τη δυσκολι ατων σχολων δεν παυουν να ναι στρατιωτικες αρα...:P!!!ευχομαι καλη επιτυχια σε οσους ενδιαφερονται!!!μιλαω εμπειρικα(ηταν η κοπελα μου συδ,οσο και αν φαινεται ευκολη σχολη σε σχεση με τις αλλες στρατιωτικες παει η σκοπια,παρατηρητησ,υπηρεσια και καψωνια συννεφο):jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
παιδιά ξέρετε να μου πείτε ποια μαθήματα πρέπει να επιλέξω για να μπορέσω να περάσω σε στρατιωτική σχολή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ειναι στο 2ο και 5ο πεδιο(μαθ γεν + αοθ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ειναι στο 2ο και 5ο πεδιο(μαθ γεν + αοθ)
Και στο 1ο πεδίο έχει στρατιωτικές σχολές(σσας ψυχολογία και στρατολογικο).Αν πας 2ο-4ο πεδίο τα αυξημένης βαρύτητας είναι μαθηματικά-φυσική κατεθυνσης.Αν πας 5ο πεδίο αυξημένης είναι το μαθηματικά γενικής και αοθ.Στο 1ο δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
αν θες να δωσεις σε στρατιωτικες σχολες πρεπει να κανεις προετοιμασια απο πριν σε καποια αθληματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
αν θες να δωσεις σε στρατιωτικες σχολες πρεπει να κανεις προετοιμασια απο πριν σε καποια αθληματα?

Δεν υπάρχει "πρέπει". Απλά στο τέλος δίνεις κάποια αθλήματα και αν δεν είσαι σε θέση να τα περάσεις, τότε ίσως χρειάζεται προετοιμασία. Αν, όμως, δεις ότι τα όρια που έχει κάθε άθλημα τα περνάς με ευκολία τότε δε χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
δεν ξερω παιδια εγω παντως θα ηθελα να παω σε καποια στρατιωτικη σχολη.....γι αυτο θα σου ελεγα να πας αρκει να το αντεχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
ωραια καταλαβα σε ευχαριστω πολυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου εξηγήσετε πόσο είναι η διαφορά στα τμήματα των υπαξιωματικών στρατού και του αξιωματικού ... ποία είναι η διαφορά στα μόρια ?

ποιες σχολές μου προτείνετε ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε αρκετές σχολές είναι μεταξύ 1000 και 3000 μορίων, ξέρω γω, αλλά για μένα δεν αξίζει να πας υπαξιωματικών γιατί φτάνεις νομίζω μέχρι λοχαγός ή κάτι τέτοιο που σημαίνει πρακτικά οτι θα εισαι μια ζωή ένας medium-rank γαλονάς που θα σε πρήζουν οι ανώτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top