Στρατιωτικές Σχολές

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
μην περιμενεις σοβαρη απαντηση απο τον γιατρο γιατι πολλοι δεν ξερουν ολες τις παθησεις που σε αφηνουν απ'εξω. το καλυτερο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο την ιδια την σχολη και να ρωτησεις εναν αρμοδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris2403

Νεοφερμένος

Ο dimitris2403 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γειασ παιδια,ειμαι καινουργιος,περναω ή σμα ή στυα,κ θα ηθελα ν μου πει καποιος τν πρωτη μερα τι πρεπει ν εχουμε μαζι μας,τι μασ δινουν εκει,κ αν αληθευει οτι δινουν λαπτοπ στν σμα,α κ αν επιτρεπονται τ κινητα,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
γειασ παιδια,ειμαι καινουργιος,περναω ή σμα ή στυα,κ θα ηθελα ν μου πει καποιος τν πρωτη μερα τι πρεπει ν εχουμε μαζι μας,τι μασ δινουν εκει,κ αν αληθευει οτι δινουν λαπτοπ στν σμα,α κ αν επιτρεπονται τ κινητα,,

συνχαριτήρια και καλή υπομονή την πρώτη περίοδο.

πάρε μαζί σου τα απαραίτητα όπως εσώρουχα ξυριστικά κτλ.
φόρμες, στολές, αρβύλες τα δίνουν όλα εκεί. και να χρειαστείς κάτι επιπλέον στο κψμ θα πουλάνε.
για το λάπτοπ δέν γνωρίζω, άν ξέρει κάποιος άς πεί, αλλα δέν νομίζω να δίνουν.
τα κινιτά επιτρέπονται χωρίς κάμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι από σήμερα 12-8-09 θα είναι διαθέσιμα στο διαδίκτυο (https://www.ypepth.gr) τα στοιχεία των υποψηφίων που κρίθηκαν κατάλληλοι-ικανοί στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών, Αστυνομικών Σχολών, των Σχολών των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού ή της Πυροσβεστικής Ακαδημίας.

Όσοι περιλαμβάνονται στις καταστάσεις της Γενικής Σειράς ή των Ειδικών Κατηγοριών μπορούν να ενημερωθούν πληκτρολογώντας στην παραπάνω ηλεκτρονική διεύθυνση τον οκταψήφιο κωδικό τους αριθμό και τα τέσσερα πρώτα αρχικά γράμματα των ονομαστικών τους στοιχείων (Επώνυμο-Όνομα-Πατρώνυμο-Μητρώνυμο) με κεφαλαία.

Διευκρινίζεται ότι για κάθε υποψήφιο θα αναφέρονται μόνο οι Σχολές εκείνες για τις οποίες έχει κριθεί κατάλληλος-ικανός στις προκαταρκτικές εξετάσεις (υγειονομικές, ψυχοτεχνικές, αθλητικές δοκιμασίες κλπ).

Για τυχόν διευκρινίσεις σχετικά με τα αναφερόμενα στοιχεία οι υποψήφιοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις ώρες 9.30-14.00 στα τηλέφωνα: 210-34.42.654 και 210-34.42.691 το αργότερο μέχρι τις 19-8-09.


Σ αυτο μπειτε παιδια : https://www.ypepth.gr/efarmoges/katalliloi_mil.php

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris2403

Νεοφερμένος

Ο dimitris2403 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εισαι σιγουρος?θα μασ ενημερωσουν απο καπου??ευχαριστω παντωσ,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
χχσχ
-----------------------------------------
γεια σασ παιδια...ακουστε και οποιοσ μπορει να με βοηθησει..οταν εκανα τα χαρτια μου για τισ στρατιωτικεσ σχολεσ(φεβρουαριο νομιζω) δηλωσα 4 σχολεσ...ευελπιδων σωματα,στυα,σμυ και σωματα και οπλα..(το θυμαμαι παρα πολυ καλα).και τωρα που μπαινω στο υπουργειο παιδειασ που εχει τα ονοματα των επιτυχοντων απο τισ αθλητικεσ κτλπ δοκιμασιεσ γραφει μονο 3 σχολεσ,ευελπιδων,στυα και σμυ σωματα ενω επρεπε να γραφει και τισ 4...δηλαδη και σμυ οπλα..τι να κανω?μηπωσ εγινε καποιο λαθοσ?οποιοσ ξερει κατι ας με βοηθησει..σασ παρακαλω!!!
-----------------------------------------
ρε παιδιά οι υγειονομικές απαιτήσεις που πρέπει να έχεις για να μπείς στην πολεμική αεροπορία είναι παρα πολλές...τις διάβαζα στην προκήρυξη και κατέβενα κατέβενα και δέν τελείωνε....αλλα πάντως για την πλατυποδία διάβασα οτι αν δεν υπάρχει πρόβλημα και δέν πονάς κιόλας και βασικά να μην υπάρχει σοβαρό πρόβλημα δέν πιστεύω να είναι η αιτία για να μην μπώ....αλλα 8α ρωτήσω και σε γιατρό κιόλας....


δεν υπαρχει κανενα προβλημα...εγω τωρα τον ιουλιο που πηγα ηταν παρα πολλα ατομα με πλατυποδια...ισα ισα που ο γιατροσ εκανε και σχολια (για να γελασουμε)...μην ανησυχεισ..δεν προκειται να σε κοψουν για αυτο τον λογο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sok_sofos

Νεοφερμένος

Ο sok_sofos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
η σμυ πηγε απο το 4ο και 5ο μονο στο 4ο ...αφου εχει μαθηματα το 4ο πιο δυσκολα απο το 5ο λογικο δν ειναι να πεσουν οι βασεισ ?αν ναι ποσο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
χχσχ
-----------------------------------------
γεια σασ παιδια...ακουστε και οποιοσ μπορει να με βοηθησει..οταν εκανα τα χαρτια μου για τισ στρατιωτικεσ σχολεσ(φεβρουαριο νομιζω) δηλωσα 4 σχολεσ...ευελπιδων σωματα,στυα,σμυ και σωματα και οπλα..(το θυμαμαι παρα πολυ καλα).και τωρα που μπαινω στο υπουργειο παιδειασ που εχει τα ονοματα των επιτυχοντων απο τισ αθλητικεσ κτλπ δοκιμασιεσ γραφει μονο 3 σχολεσ,ευελπιδων,στυα και σμυ σωματα ενω επρεπε να γραφει και τισ 4...δηλαδη και σμυ οπλα..τι να κανω?μηπωσ εγινε καποιο λαθοσ?οποιοσ ξερει κατι ας με βοηθησει..σασ παρακαλω!!!

μαλλον οι επιδοσεις σου ηταν αρκετες μονο για τις τρεις σχολες οι οποιες θεωρουνται σχολες σωματων. μαλλον δεν καταφερες να πιασεις τα ορια για τις σχολες οπλων που ειναι η σμυ-οπλα και γι'αυτο σου εμφανιζει μονο τις τρεις απο τις τεσσερις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros1992

Νεοφερμένος

Ο alexandros1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια!
φετος ξεκιναω 3η λυκειου και θελω τρελα να μπω ευελπιδων.θα ηθελα καποιος που να γνωριζει να μου απαντησει σε μερικες αποριες.
-πεφτει πολυ καψωνι?μπορειτε να μου δωσετε ετσι μερικα παραδειγματα??
-ποσο τρεξιμο εχει η σχολη?παλευεται??
-πως πρεπει να συμπεριφερεσαι στους πιο "μεγαλους"?
αν μπορειτε να μου τα απαντησετε και για τη σμυ θα ημουν πολυ ευγνωμων:xixi:
ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
γεια σας παιδια!
φετος ξεκιναω 3η λυκειου και θελω τρελα να μπω ευελπιδων.θα ηθελα καποιος που να γνωριζει να μου απαντησει σε μερικες αποριες.
-πεφτει πολυ καψωνι?μπορειτε να μου δωσετε ετσι μερικα παραδειγματα??
-ποσο τρεξιμο εχει η σχολη?παλευεται??
-πως πρεπει να συμπεριφερεσαι στους πιο "μεγαλους"?
αν μπορειτε να μου τα απαντησετε και για τη σμυ θα ημουν πολυ ευγνωμων:xixi:
ευχαριστω πολυ.
Ναι έχει καψώνι και γίνεται για να μπεις στο στρατιωτικό κλίμα,να μάθεις να σέβεσαι τους ανωτέρους και να τους υπακούς πάντα.Φυσικά θα συναντήσεις και πολλούς κομπλεξικούς που μπορεί να σου κάνουν το βίο αβίωτο αλλά δεν θα ναι και για πάντα.Έχει πολύ γυμναστική η σχολή αλλά το δυσκολότερο είναι η ψυχική αντοχή που θα πρέπει να έχεις.Τους μεγάλους πρέπει να τους υπακούς και να μην τους αντιμιλάς,να φέρεσαι σωστά.Παιδιά που μπήκαν σε στρατιωτικές σχολές και το παίξαν μάγκες δεν τη βγάλαν καθαρή.Πρέπει να σου αρέσει πολύ ο στρατός για να τα καταφέρεις.Τα 2 πρώτα χρόνια είναι αρκετά δύσκολα.Εχει τελειώσε ένας φίλος μου ΣΣΕ.Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros1992

Νεοφερμένος

Ο alexandros1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ναι έχει καψώνι και γίνεται για να μπεις στο στρατιωτικό κλίμα,να μάθεις να σέβεσαι τους ανωτέρους και να τους υπακούς πάντα.Φυσικά θα συναντήσεις και πολλούς κομπλεξικούς που μπορεί να σου κάνουν το βίο αβίωτο αλλά δεν θα ναι και για πάντα.Έχει πολύ γυμναστική η σχολή αλλά το δυσκολότερο είναι η ψυχική αντοχή που θα πρέπει να έχεις.Τους μεγάλους πρέπει να τους υπακούς και να μην τους αντιμιλάς,να φέρεσαι σωστά.Παιδιά που μπήκαν σε στρατιωτικές σχολές και το παίξαν μάγκες δεν τη βγάλαν καθαρή.Πρέπει να σου αρέσει πολύ ο στρατός για να τα καταφέρεις.Τα 2 πρώτα χρόνια είναι αρκετά δύσκολα.Εχει τελειώσε ένας φίλος μου ΣΣΕ.Καλή επιτυχία.

φιλαρακι νασαι καλα μου εφτιαξες τη μερα.τετοια γουσταρω εγω!και παλι θενξ :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν υπαρχει τηλεφωνο!! πρεπει να περιμενεις!! αν και για να δωσεις αθληματα πρεπει να εχεις περασει ολα τα αλλα!! και για να δωσεις το επομενο αθλημα πρεπει καθε φορα να εχεις περασει το προηγουμενο. ετσι αν περασεις την σφαιρα που συνηθως ειναι τελευταιο αθλημα να εισαι σιγουρος πως τα εχεις περασει ολα.

η σφαιρα ειναι προ τελευταια και τελευταιο ειναι το 1000ρι...και δεν μπορεισ να ξερεισ αν περασεσ γιατι και στα 100 μετρα αλλα και στα 1000 δεν σου λενε τον χρονο που εκανεσ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
η σφαιρα ειναι προ τελευταια και τελευταιο ειναι το 1000ρι...και δεν μπορεισ να ξερεισ αν περασεσ γιατι και στα 100 μετρα αλλα και στα 1000 δεν σου λενε τον χρονο που εκανεσ!!!


εγω που εχω δωσει δυο φορες αθληματα παντα η σφαιρα ηταν τελευταια. και απο αλλους φιλους μου που δωσαν σε διαφορετικες σχολες παλι η σφαιρα ηταν τελευταια. και αν κοπεις και δεν πιασεις τον χρονο σε βαζουν και υπογραφεις ενα χαρτι που λεει οτι κοπηκες στα αθληματα οποτε μια χαρα ξερεις αν περασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω που εδωσα φετος ηταν προ τελευταια, και μια φιλη μου που εδωσε περυσι ηταν ακριβωσ με την ιδια σειρα.και οσο για το 1000ρι δεν μασ λεγανε τι χρονουσ καναμε οποτε μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα (το μεσημερι)δεν γνωριζαμε αν ειχαμε κοπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
που εδωσες εσυ; και σου λεω πως αν κοπεις στα αθληματα μονο, σε βαζουν να υπογραψεις χαρτι που λεει οτι κοπηκες και συμφωνεις με αυτο. αρα δεν χρειαζεται να περιμενεις μεχρι το μεσημερι. μπορει τον χρονο να μην σου το λενε αλλα αν κοπεις θα σου το πουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
που εδωσες εσυ; και σου λεω πως αν κοπεις στα αθληματα μονο, σε βαζουν να υπογραψεις χαρτι που λεει οτι κοπηκες και συμφωνεις με αυτο. αρα δεν χρειαζεται να περιμενεις μεχρι το μεσημερι. μπορει τον χρονο να μην σου το λενε αλλα αν κοπεις θα σου το πουν!!

Πάντως εγώ που έδωσα ΣΣΑΣ η σφαίρα ήταν τελευταία.. Και φυσικά ξέραμε αν είχαμε περάσει αφού όσοι κόβονταν δεν συνέχιζαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIKEVASI

Νεοφερμένος

Ο MIKEVASI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Λοιπον παιδια για να ξεκαθαρισω λιγο τν κατασταση
1ο Αθλημα 1000μ
2ο Αθλημα Αλμα εις υψος
3ο Αθλημα Αλμα εις μηκος
4ο Αθλημα 100μ
5ο Αθλημα Σφαιρα
Αυτο ισχυε για φετινες εξετασεις (2009) στο ΣΣΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Λοιπον παιδια για να ξεκαθαρισω λιγο τν κατασταση
1ο Αθλημα 1000μ
2ο Αθλημα Αλμα εις υψος
3ο Αθλημα Αλμα εις μηκος
4ο Αθλημα 100μ
5ο Αθλημα Σφαιρα
Αυτο ισχυε για φετινες εξετασεις (2009) στο ΣΣΑΣ

και αυτο ισχυε και περσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω εδωσα για στυα...και δεν μασ λεγανε αν εχουμε κοπει μεχρι το μεσημερι....λογικα καθε σχολη λειτουργει με διαφορετικο τροπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Η επιτροπή που δημιουργείται για τη διεξαγωγή των Προκαταρκτικών Εξετάσεων είναι διαφορετική για κάθε σχολή και για κάθε έτος, ενώ ίσως ο πρόεδρος ή κάποια μέλη να αλλάξουν και κατά τη διάρκεια των ΠΚΕ. Επομένως τυχόν διαφορές ως προς τη σειρά των αγωνισμάτων, ή τον τρόπο και το χρόνο ανακοινώσεως των αποτελεσμάτων οφείλεται σε αποφάσεις της εκάστοτε επιτροπής. Για παράδειγμα η σειρά εκτελέσεως των αγωνισμάτων μπορεί να ποικίλλει, λόγω των επικρατουσών καιρικών συνθηκών, κωλυμάτων λόγω τεχνικών προβλημάτων και πλείστα άλλα προβλήματα που ίσως προκύψουν.

Προσωπικά, δεν πιστεύω ότι κάποιος μέτρια προετοιμασμένος, αδυνατεί να φθάσει τα όρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top