Στις 3 αποβολές, η μία δώρο: νόμιμο;

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
:lol::lol::lol:καλή είσαι εσύ. το ίδιο έγινε και με μία φίλη μου. από τις 21 απουσίες που έκανε όλη την χρονιά, της πέρασαν μόνο τις 14 που είχε κάνει στο πρώτο τετράμηνο. μόνο που τις υπόλοιπες, δεν τις μοίρασαν στους υπόλοιπους.:P


εμας ισχυει ο νομος του Ρομπεν των Δασων:παιρνουμε απο τους πλουσιους και μοιραζουμε στους φτωχους! :P :lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgos23

Νεοφερμένος

Ο giwrgos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ σήμερα έφαγα ωριαία αποβολή, οχι για κατι σημαντικό, απλά μιλούσα με τον διπλανό μου ενώ την ίδια στιγμή άλλα παιδιά φόναζαν μεσα στη τάξη. έτσι βγήκα έξω από το μάθημα. όταν χτήπησε το κουδούνι ο καθηγητής πήρε το απουσιολόγιο και πήγε στο γραφείο... έτσι ήθελα να ρωτήσω... ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να με έγραψαν στο ποινολόγιο :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
εγώ σήμερα έφαγα ωριαία αποβολή, οχι για κατι σημαντικό, απλά μιλούσα με τον διπλανό μου ενώ την ίδια στιγμή άλλα παιδιά φόναζαν μεσα στη τάξη. έτσι βγήκα έξω από το μάθημα. όταν χτήπησε το κουδούνι ο καθηγητής πήρε το απουσιολόγιο και πήγε στο γραφείο... έτσι ήθελα να ρωτήσω... ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να με έγραψαν στο ποινολόγιο :


Δες αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
μπα εμας ωριες αποβολες.Απο κανονικες απουσιες δν ξερουν ;).Μονο αν λειπεις και δν ερθεις βαζουν κανονηκες.(βλεπεις ο σπασηκλας κορακι φυτο γλαστρο δεντρο απουσιολογος μας δν χανει ευκαιρια να βαλει απουσια σε αλλους(και δι ωριεες).Δν εχεςι κανει ουτε ε1 απουσια.Αφου ρε σι ητανε νοσοκομιο με σκοληκοιδιτη και εβαλε την καθηγητρια να του δειχνει το μαθημα με Live camera συστημα.(ε αν και μετα απο αυτο τον θεωρητε καλο ανθρωπο και καθοουλου φυτο εισται γελασμενοι).Ξερω ξερω πολυ off-topic αλλα τελοσπα. ;)
Νταξ, νομίζω εδώ το παρατράβηξες. Ποιος θα έχει λάπτοπ κ κάμερα μέσα στην τάξη για να δείξει στον απουσιολόγο την τάξη? Επίσης, σιγά, δεν μπορεί να βάλει η καθηγήτρια μόνη της νομίζεις? (βέβαια όταν ελειπαν οι απουσιολόγοι μας, έπαιρνα εγώ το απουσιολόγιο και έγραφα λιγότερους από τους μισούς :P)

Τέσπα και σε μας το έλεγαν κάθε χρόνο για τις μπόνους απουσίες αλλά ποτέ δεν έβαζαν...Εγώ πάντως όταν έγινα απουσιολόγος στο τέλος της χρονιάς, το έκανα μόνο για να βοηθάω τους συμμαθητές μου, κρύβοντας πάνω από μισές απουσίες...έβαζα μόνο σε αυτούς που δεν χώνευα...στην κολλητή μου ειδικά δεν έβαλα ούτε μία! Οι καθηγητές απλά υπέγραφαν, μόνο η αγγλικού τα κοίταγε αλλά όταν είχε αδειασει η τάξη (πάντα τελευταία ώρα) και της επιβεβαίωνα ότι μόνο αυτοί έλειπαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris mitsos

Νεοφερμένος

Ο dimitris mitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κι εγώ είμαι απουσιολόγος αλλά όλοι το κοιτάνε το απουσιολόγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε παιδια, κατατοπίστε με λίγο γιατί εχω μπερδευτεί, τελικά είναι νομιμο η οχι??? Εγω ηξερα ότι δεν είναι συμφωνα με τους schooligans,
Eίναι τελείως παράνομο (και παράλογο) το να υπάρχει μπόνους στις τιμωρίες. Nα ξέρετε ότι για κάθε αποβολή που παίρνετε, πρέπει να υπάρχει πλήρης γραπτή αιτιολόγηση (Π.Δ. 104/1979, Άρθρο 28, Παρ. 2). Kαι η αιτιολόγηση για μια ημερήσια αποβολή δεν μπορεί να είναι ότι φτάσατε τις 3 ωριαίες! Zητήστε, λοιπόν, με τους γονείς σας από τον Διευθυντή φωτοτυπία από το Ποινολόγιο (είναι δημόσιο έγρραφο που σας αφορά και είναι υποχρεωμένος να σας το δώσει) και πηγαίνετε με αυτό στην Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Eκπαίδευσης Xανίων να διαμαρτυρηθείτε [Φ.353.1/324/105657/Δ1/8.10.02 ΥΠΕΠΘ, Άρθρο 32, Παρ. 3, Κώδικας Κατάστασης Δημ. Υπαλλήλων, Μέρος Ε’, Κεφ. Α’, Αρ. 107, παρ. β και ιβ).

...αλλά από την άλλη ισχύει σε όλα τα σχολεία και οι μισοι εδω λενε οτι ειναι νομιμο! :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Τι σας νοιάζει ρε αν είναι νόμιμο ή παράνομο?
Κάντε καμιά κατάληψη ή καμιά μαζική αποχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Βασικά χτες εμαθα ότι είναι παρανομο γιατι καθε ποινή πρέπει να αντιστοιχει σε ενα καινουργιο παραπτρωμα, δεν μπορεις για κατι να τιμωρηθείς 2 φορές, με μία ωριαία και μία ημερήσια αποβολή. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βασικά χτες εμαθα ότι είναι παρανομο γιατι καθε ποινή πρέπει να αντιστοιχει σε ενα καινουργιο παραπτρωμα, δεν μπορεις για κατι να τιμωρηθείς 2 φορές, με μία ωριαία και μία ημερήσια αποβολή.
Λάθος. Είναι απόλυτα νόμιμο. Πολύ απλά όταν κάνεις το 3ο σου παράπτωμα, λόγω του βεβαρημένου σου παρελθόντος, τιμωρείσαι με ποιο αυστηρή ποινή.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και σε εμάς έτσι λέει ο "κανονισμός του σχολείου".

Αλλά δεν ισχύει. Ένα παιδί από την τάξη μου καταφέρνει να σπάζει τα νεύρα των καθηγητών και μαθητών και δεν του κάνουν τίποτα. O διευθυντής το παίζει αυστηρός με ΟΛΟΥΣ τους άλλους εκτός από αυτόν:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ναι, κι εμας ετσι λενε αλλά κανενας μέχρι τώρα δεν εχει αποβληθεί για αυτό τον λόγο. Ειναι παιδιά που κυκλοφορούν εξω ολη μερα με ωριαιες, αλλοι που εχουν δικο τους κεφάλαιο στο ποινολόγιο και δεν τους κάνουν τίποτα. Εγω εχω 5 ωριαίες μεχρι στιγμής (χτες εκανα τις 2) και με γραφουν στα @@ τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top