Στις 29 Αυγούστου οι Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Φίλοι μου μην αγχώνεστε,λογικά οι εγγραφές είτε θα αρχίσουν αργότερα είτε θα δωθεί παράταση.Βέβαια αυτό θα έχει ως συνέπεια να καθυστερήσει η έναρξη του εξαμήνου και μετά τα παίρνει όλα η μπάλα...Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δρουν έτσι,γιατί ακόμα κι αν καθυστέρησαν τα αγωνίσματα για τις στρατιωτικές 10 ημέρες,δε δικαιολογείται τέτοια καθυστέρηση..Δεν είναι ότι τα βγάζουν μόνοι τους τα αποτελέσματα..είχα την εντύπωση ότι τα έβγαζαν υπολογιστές.Τελοσπάντων,σε μια διαδικασία όπως οι πανελλήνιες με χρόνο ζωής μέχρι τώρα 11 χρόνων,δεν περίμενε κανείς τέτοια έλλειψη οργάνωσης (φαντάσου τι θα δουν τα παιδιά με το "νέο σχολείο")..Αλλά όπως είπε και ένας φίλος,αυτό είναι μόνο η εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.Καλά αποτελέσματα παιδιά και υπομονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Είναι ντροπή να μας ταλαιπωρούν τόσο πολύ για επικοινωνιακούς λόγους. Κατά μεγάλη σύμπτωση 2 πράγματα εκτυλίσσονται την ημέρα ανακοίνωσης βάσεων και λίγο αργότερα.
1) Ψήφιση του νομοσχεδίου, υποχρεωτικά για να υπάρξει ένα είδος ισορροπίας σε αυτό το κακό, μας πετανε της βάσεις εισαγωγής που αντιστοιχεί σε μεγάλο αριθμό ανθρώπων, μαζί με της οικογένειες τους. Μαμ για τα ΜΜΕ
2) Απεργίες ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΔΣ-Λύκεια κτλ.
Τυχαίο? Δεν νομίζω..
Δεν νομίζω ότι η υφυπουργός, η ο ΓΓ. Δεν γνώριζαν αν είναι έτοιμες οι βάσεις η όχι και αν μας κορόιδευαν. Απλά ζύγισαν τα πράγματα και αποφάσισαν, ναι μεν να μας ταλαιπωρήσουν παραπάνω, αλλά πρέπει να ισορροπήσουν το κακό που φέρνουν και έρχεται.
Μπαρούφες ότι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα μηχανογραφικά, μην τα χάφτετε γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τυχαίο? Δεν νομίζω..
Δεν νομίζω ότι η υφυπουργός, η ο ΓΓ. Δεν γνώριζαν αν είναι έτοιμες οι βάσεις η όχι και αν μας κορόιδευαν. Απλά ζύγισαν τα πράγματα και αποφάσισαν, ναι μεν να μας ταλαιπωρήσουν παραπάνω, αλλά πρέπει να ισορροπήσουν το κακό που φέρνουν και έρχεται.
Μπαρούφες ότι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα μηχανογραφικά, μην τα χάφτετε γενικότερα.

Θεωρία συνομωσίας και έτσι; Μπα δεν νομίζω ότι είναι έτσι τα πράγματα φίλε μου. Απλά είναι ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ που έκαναν και άλλα λάθη με τις ειδικές κατηγορίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Θεωρία συνομωσίας και έτσι; Μπα δεν νομίζω ότι είναι έτσι τα πράγματα φίλε μου. Απλά είναι ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ που έκαναν και άλλα λάθη με τις ειδικές κατηγορίες. :P

Μα είναι κανόνας αυτό σε πολλές επιστήμες, δεν είναι συνομωσία, το σύστημα αυτό το έχουν κάνει και επιστήμες.. λολ Άμα θες να πιάσουμε συνομωσίες, σου έχω πολύ πραμα.. :clapup:
Θα μπορούσα να σου φέρω πολλά παραδείγματα, ακόμη και με σκάνδαλα.. Πως δημιουργούν ακόμη και τεχνητά ειδήσεις για να εξισορροπούν, διαστρεβλώνουν και περνά απαρατήρητα η είδηση.. δεν είναι κάτι το καινούργιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Πώς να έγινε λάθος ρε παιδιά; Όλα τα δεδομένα είναι περασμένα στο σύστημα κι έχουν προγράμματα γι'αυτή τη δουλειά, αλλιώς οι βάσεις θα έκαναν ΧΡΟΝΙΑ να βγούν. Απλώς θέλουν να εξισορροπήσουν την κατάσταση με το νέο νομοσχέδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παιδια, τελικα το νομοσχεδιο θα ψηφιστει την αλλη Τεταρτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πώς να έγινε λάθος ρε παιδιά; Όλα τα δεδομένα είναι περασμένα στο σύστημα κι έχουν προγράμματα γι'αυτή τη δουλειά, αλλιώς οι βάσεις θα έκαναν ΧΡΟΝΙΑ να βγούν. Απλώς θέλουν να εξισορροπήσουν την κατάσταση με το νέο νομοσχέδιο

Tα προγράμματα όμως άνθρωποι τα χειρίζονται. :P Και εκτός αυτού, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να εξισορροπηθεί καμιά κατάσταση εξαιτίας του νομοσχεδίου. Τι θα καταφέρουν με το να πετάξουν το τυράκι των βάσεων σε μας και τις οικογένειες μας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Tα προγράμματα όμως άνθρωποι τα χειρίζονται. :P Και εκτός αυτού, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να εξισορροπηθεί καμιά κατάσταση εξαιτίας του νομοσχεδίου. Τι θα καταφέρουν με το να πετάξουν το τυράκι των βάσεων σε μας και τις οικογένειες μας; :hmm:

Μην σου πω ότι ανάλογα πως θα εξελιχτούν τα πράγματα μέσα στα ΑΕΙ-ΤΕΙ τον Σεπτέμβρη, θα βγάλουν και την ημερομηνία εγγραφής των υποψηφίων.. Όσοι πάνε ΜΜΕ, journalists, marketing, etc.. μάνες γίνονται σε αυτά.. ένα θα σου πω.. οι 80000 θέσεις στα ΑΕΙ-ΤΕΙ, πάνω κάτω αντιστοιχούν περίπου σε 500000-600000 κόσμο μεσαίας - μικρομεσαίας τάξης, χώρια συγγενείς και φίλες - φίλοι. +- πάμε στο 10% του πληθυσμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Το λεει και στο in.gr
Την ερχόμενη εβδομάδα ο νέος νόμος-πλαίσιο

Την ερχόμενη Τετάρτη ψηφίζεται στη Βουλή, όπως έγινε γνωστό σήμερα, ο νέος Νόμος Πλαίσιο για τα πανεπιστήμια και τα ΤΕΙ.

Η επόμενη εβδομάδα επομένως θα είναι πλήρης εξελίξεων, καθώς δίνουν συνέντευξη την Δευτέρα 22 του μήνα οι εκπρόσωποι της Ομοσπονδία των καθηγητών ΑΕΙ (ΠΟΣΔΕΠ) καθώς και η κίνηση των 900 πανεπιστημιακών που τάσσονται κατά του σχεδίου Νόμου («Υπεράσπιση του δωρεάν και δημοσίου πανεπιστημίου).

Ακόμη συνάντηση έχουν την Δευτέρα για να καθορίσουν την στάση τους και οι εκπρόσωποι της Συνόδου πρυτάνεων ΑΕΙ.

Αρα, δεν ψηφιζεται στις 29...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όχι, όχι, είναι οι Αμερικάνοι από πίσω....
Ρε μαζευτείτε που βλέπετε παντού φαντάσματα...ΕΛΕΟΣ!
Απλά είναι ανοργάνωτοι και όλες οι δημόσιες υπηρεσίες τον Αύγουστο διαλύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το ίδιο είναι δεν αλλάζει κάτι.. Αντιθέτως, εγώ, εσύ και όποιος έγραψε, θα είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα στο αν περάσαμε και που περάσαμε.. δεν αλλάζει κάτι.. Αν ξέραμε τα αποτελέσματα θα ασχολιόμασταν περισσότερο με το νέο νομοσχέδιο. Πως και άλλαξαν την ημερομηνία.. Μήπως πάει στην βουλή για συζήτηση και μετά για ψήφισμα?? https://m.alfavita.gr/artro.php?id=42507
Μέχρι προχθές έγραφαν για 29.. το ίδιο είναι όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν αναιρώ την αγωνία σας. Ίσα ίσα!!!!
Αλλά μην λέτε κουταμάρες σαν τις γιαγιάδες μας που πίσω από τα πάντα βλέπουν μυστικά του κράτους και σχέδια εξόντωσης. Εδώ ούτε οι ίδιοι οι Πρυτάνεις δεν ξέρουν τι θα κάνουν με το νομοσχέδιο, λες να δώσουν οι πρωτοετείς φοιτητές σημασία; Και πάνω από όλα, λες να μην το ξέρει το υπουργείο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μα τι λες, οι γιαγιάδες μας δεν ασχολούνταν καν με τέτοια πράγματα, αλλά με την επιβίωση. Τα μοντέλα εξαπάτησης δεν είναι καν ελληνικού χαρακτήρα. Όσο για τα πανεπιστήμια, την δευτέρα 22 του μηνός, θα αποφασίσουν οριστικά για το τι θα κάνουν. Αν και οι πανεπιστημιακοί επιμένουν ότι θα παραμείνουν κλειστά τα ΑΕΙ. Στην προηγούμενη σελίδα έχω ένα λινκ, το οποίο αναφέρετε σε αυτό το πράγμα. Γιαυτο το έβγαλα, σε πρόλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
(προφανώς και οι γιαγιάδες δεν ήταν κυριολεκτικές αλλά για έμφαση. Τα μοντέλα εξαπάτησης χρησιμοποιούνται για δύο εξίσου σοβαρά θέματα. Οι βάσεις, όσο σοβαρές και αν είναι στον μικρόκοσμο των υποψηφίων-και είναι πολύ- δεν επηρεάζουν το σύνολο της κοινωνίας).

Ήδη ο Πρύτανης του ΑΠΘ είπε ότι πάνω θα λειτουργήσουν κανονικά. Αν δεν δείτε ανακοίνωση από κάθε σχολή ξεχωριστά, μην πιστεύετε τίποτα. Αυτό και κλείνω γιατί είμαστε οφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Άσε μωρέ... Δε φτάνει που δεν περνάω στη σχολή που θέλω, έχασα και το 50άρικο... Όλα στημένα!!!!!!! :pfff:
μη λες ότι το έχασες !!!!!
κατσε πρωτα να δεις ποτε θα βγούν.....
γιατι μας υπογραψε η Διαμαντοπούλου συμβόλαιο?????
ποιος σου λέει οτι δεν θα υπάρξει και αλλο πρόβλημα και τελικά βγουν Σεπτέμβρη.........:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
ΟΟΟΟχι!! είχα βάλει στοίχημα πως θα βγαίναν στις 22....
Γρρρρρρ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Έχασα 50ευρώ στοίχημα ότι τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν το Σεπτέμβρη. Ε όχι! :wall:

μην ανησυχείς τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμα :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
έλεος πια... Μας έχουν αφήσει να περιμένουμε σαν τα βλαμμένα. Ευτυχώς δε δίνω εγώ αλλά ο αδερφός μου που το καημένο κάθεται στα κάρβουνα. Κι αυτά τα παιδιά πότε θα βρουν σπίτι, πότε θα το επιπλώσουν, πότε θα γραφτούν στη σχολή ένας Θεός ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Δηλαδή αν οι πανελλήνιες δεν ξεκινούσαν νωρίτερα και τα μηχανογραφικά δεν γινόταν ηλεκτρονικά πότε θα ανακοινωνόταν; Μετά τη προθεσμία εγγραφής στα πανεπιστήμια; Μπράβο! για άλλη μια φορά διέπρεψε το ελληνικό κράτος στη σοβαρότητά του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Δηλαδή αν οι πανελλήνιες δεν ξεκινούσαν νωρίτερα και τα μηχανογραφικά δεν γινόταν ηλεκτρονικά πότε θα ανακοινωνόταν; Μετά τη προθεσμία εγγραφής στα πανεπιστήμια; Μπράβο! για άλλη μια φορά διέπρεψε το ελληνικό κράτος στη σοβαρότητά του..

too much of τραγικο το υπουργειο..too much ομως...σαν να μη τους ενδιαφερει καθολου η αγωνια χιλιαδων παιδιων και των οικογενειων τους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top