Στις 29 Αυγούστου οι Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
OK το δεχομαστε, δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά, αλλά εγω εχω αγχωθεί!!! Φετος έδωσα δευτερη φορά και πριν πάω να γραφτω στη νέα μου σχολή πρέπει να διαγραφω από την παλιά μου! Θα προλάβω? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
επειδη μολις ξυπνησα, και ως γνωστον εχουμε περισσοτερα νευρα εκεινο το διαστημα, θα προτιμουσα να μη γραψω αυτα που σκεφτεται το κεφαλι μου γιατι θα φαω μπαν στο επιτοπιον.
αγανακτηση. μονο αγανακτηση για την ξεφτιλα του συστηματος και γενικοτερα του ελλαδισταν. κριμα.

παντως ο φοκος και ο αξιοπιστος θα πρεπε να ταν ετσι οταν ειδαν το τοπικ :pc: !!

OK το δεχομαστε, δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά, αλλά εγω εχω αγχωθεί!!! Φετος έδωσα δευτερη φορά και πριν πάω να γραφτω στη νέα μου σχολή πρέπει να διαγραφω από την παλιά μου! Θα προλάβω? :(

και εγω ειμαι γραμμενη. ε, λογικα δε θα προλαβουμε αν με το καλο περασουμε? την ημερομηνια των εγγραφων δεν κανουμε τη διαγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Μην στέλνετε mail στο υπουργείο :) στειλτε κανάλια και φυλλάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ λέω να ενώσουμε το παρόν thread με το "Πότε θα βγούν οι βάσεις" αφού έτσι κι αλλιώς τι οι δικές μας εικασίες, τι της Αννούλας, λες και δεν έχει κάνει μαντεψιές παλιότερα για ημερομηνίες (όπως για παράδειγμα της έναρξης των εξετάσεων). :whistle:

Μπορεί να φτάναμε και τις 200σελ. εν τέλει.

Σοβαρά τώρα μετά από αυτό ε.. μας αποτελείωσαν για φέτος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Να λέμε δηλαδή πάλι καλά που ξεκίνησαν οι Πανελλήνιες μια εβδομάδα νωρίτερα και έγινε η ηλεκτρονική υποβολή του Μηχανογραφικού, γιατί αν δεν γινόταν και αυτό οι βάσεις θα βγαίναν αφού ξεκινούσαν τα εξάμηνα των Πανεπιστημίων, εκεί γύρω στον Οκτώβρη...

Παρεμπιπτόντως, υπάρχει μεγάλος φόβος να βγουν οι βάσεις, να πάνε τα παιδιά στις πόλεις και στις σχολές που πέρασαν και να βρουν κλειστά πανεπιστήμια. Γιατί εντάξει, οι εγγραφές δεν είναι ακόμη σίγουρο πότε θα γίνουν, πέρσι ας πούμε έγιναν μέσα στον Σεπτέμβριο, φέτος όμως;;; Και άντε και γίνουν οι εγγραφές εγκαίρως, τα εξάμηνα πότε θα αρχίσουν;;;

Αν σε όλα αυτά προσθέσουμε και όλες τις γκάφες του Υπουργείου Παιδείας τους τελευταίους 14 μήνες (για να γελάσει και η ψυχή σας ή να κλάψετε με μαύρο δάκρυ, διαβάστε εδώ τα κατορθώματα: https://sourotiri.blogspot.com/2011/05/blog-post_23.html ), σε συνδυασμό με την διαφαινόμενη καθυστερημένη διανομή των σχολικών βιβλίων και το τραγικά μικρότερο πλήθος εκπαιδευτικών που θα έχουμε φέτος, το ηθικό δίδαγμα είναι ένα:

Είναι δύσκολη εποχή να εμπλέκεσαι με οποιονδήποτε τρόπο με την δημόσια Παιδεία στην Ελλάδα.

Μπουρδέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
είμαι θεά!!!! στο άλλο τοπικ είπα οτι θα βγαιναν 29 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Επειδή η ανικανότητα αλλά και η κοροϊδία έχουν τα όρια τους θέλω να κάνω μία πρόταση.
Να γίνει μαζική αποστολή μηνυμάτων προς το υπουργείο μπας και καταλάβουν ότι σε αυτήν τη χώρα δεν ζουν χαϊβάνια.
Αν στείλουμε όλοι μαζί ένα απλό e-mail (χωρίς βρισιές και χαρακτηρισμούς) ίσως καταλάβουν ότι δεν μπορούν να παίζουν άλλο με τα νεύρα μας.
Σε τελική ανάλυση το να καθόμαστε παθητικά και να περιμένουμε το τι θα μας σερβίρουν είναι πολύ χειρότερο.
Όχι κομματικές κορώνες, όχι βρισιές απλά μηνύματα αγανάκτησης.
Επειδή το φοβερό υπουργείο δεν έχει επίσημο e-mail εγώ ήδη έστειλα εδώ :
https://www.minedu.gov.gr/contact-forms.html
(στο τέλος της σελίδας θα βρείτε την φόρμα επικοινωνίας)
Παραθέτω παρακάτω το δικό μου μήνυμα που τους έστειλα και ελπίζω να κινηθούν όλοι μαζικά :
Το γεγονός ότι θα ανακοινώσετε τις βάσεις εισαγωγής την 29/8/2011 τουλάχιστον σας καθιστά αστείους. Η υφυπουργός είχε ανακοινώσει επίσημα στα ΜΜΕ τέλη Ιουλίου, ο Γενικός γραμματέας μίλησε επίσης για την 25/8 και η Υπουργός τελικά λέει για 29/8. Είναι κρίμα σε μια χρονιά που όλα κινήθηκαν πολύ ποιο γρήγορα να βγάζετε τα αποτελέσματα τόσο αργά παίζοντας με τα νεύρα χιλιάδων υποψήφιων και γονέων. Ειλικρινά δεν ξέρω αν έχει μείνει ίχνος ευθιξίας σε αυτόν τον τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
την ημερομηνια των εγγραφων δεν κανουμε τη διαγραφη?

γίνεται και έτσι αλλά αν δεν περάσω στην πολη μου έχω ταξίδι!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
δε θελω να φανω 'εξυπνη' η οτιδηποτε, αλλα πιστευω οτι δεν τους καιγεται καρφακι. και να διαβασουν τα μηνυματα(που αμφιβαλλω τρελα) δε νομιζω οτι θα τους νοιαξει ιδιαιτερα. δεν εχουν να κερδισουν τιποτα, μονο να χασουν χρονο απτο ξυστ@@λικι, τη φραπεδια, και το μπλα μπλα. τωρα αν συνεννοηθουμε να κανουμε καμια μαζωξη εξω απο το υπουργειο, ισως ειναι καλυτερα, αν και το απαισιοδοξο και ματαιοδοξο μυαλο μου παλι τα βλαπει ολα σκουρα. οπως μερικοι μπορει να εχετε ακουσει/διαβασει, δυστυχως τα συμφεροντα ειναι βαθυτερα και οι πραγματικοι διακυβερνοντες αγνωστοι σε ολους μας.
αφου λοιπον αξιωθηκαν να πουνε μια ημερομηνια, θα μπορεσω να παω διακοπες αταραχη. (και καλα).


να μας εκνευρισω κι αλλο??? https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=4720 > αποσπασμα αιτιολογησης καθυστερησης>
<[.....Αναφέραμε πως η αιτία είναι, οι καθυστερήσεις που είχαμε με τις εξετάσεις της Αστυνομίας και κάποια προβλήματα που προέκυψαν στη διαδικασία αντιπαραβολής με τις πολλαπλές ειδικές κατηγορίες που είχαμε φέτος (για κάθε τμήμα φέτος θα βγούν 5 διαφορετικές βάσεις). Μάλιστα η πληροφόρησή μας είναι πως, θα πρέπει να γίνει "αγώνας" για να προλάβουν να βγάλουν τα αποτελέσματα στις 29 και με δεδομένο πως δεν θα προκύψουν άλλα απρόοπτα!]>


γελαστε αφοβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
σταμάτησες τον μαιο...γτ είχαμε και συνέχεια...:P

Έχεις δίκιο, απλά τότε γράφτηκε το κείμενο με τις γκάφες, έτσι, να είναι επετειακό για τον έναν χρόνο της Αννούλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
γίνεται και έτσι αλλά αν δεν περάσω στην πολη μου έχω ταξίδι!:/:
καταλαβα...οι γραμματιες ειναι ανοιχτες τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
και εγω ειμαι γραμμενη. ε, λογικα δε θα προλαβουμε αν με το καλο περασουμε? την ημερομηνια των εγγραφων δεν κανουμε τη διαγραφη?
Γιατί να μη προλάβετε ρε παιδιά?Μπορείτε διαγραφή και εγγραφή να τις κάνετε μέσα σε 2 διαδοχικές μέρες:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
"Η αργοπορημένη ανακοίνωση των βάσεων τη φετινή χρονιά επιβεβαιώνει την τραγική κατάσταση που επικρατεί στο υπουργείο σας. Συρροή λαθών και ασυνεννοησίας ήταν τα χαρακτηριστικά της φετινής χρονιάς. Πρώτα η ημερομηνία έναρξης των πανελλαδικών, μετά τα αποτελέσματα με αποκορύφωμα την ανακοίνωση των βάσεων όπου τρία διαφορετικά στελέχη του δήθεν υπουργείου σας ανακοίνωσαν τρεις διαφορετικές ημερομηνίες. Έχετε αναλογιστεί το αντίκτυπο αυτό στον προγραμματισμό των οικογενειών εν όψει οικονομικής κρίσης ή σας διαφεύγει ότι δεν είναι καθόλου εύκολο να ενοικιασθεί σπίτι και να τακτοποιηθούν οι υποχρεώσεις σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα; Έχετε παντελώς χάσει την αίσθηση του χρόνου. Έχετε φτάσει στο χαμηλότερο επίπεδο στα μάτια των πολιτών και αν τουλάχιστον δεν σας νοιάζουνε αυτοί, ας νοιαστείτε γι’ αυτό. Απορώ με τις τακτικές σας και αμφιβάλλω αν υπάρχει ίχνος ορθολογικής σκέψης στα πλαίσια του φορέα που αρέσκεστε να αποκαλείται υπουργείο (αγνοούμενης) παιδείας."

Να το στείλω ή είναι too much και τους δίνω πολύ αξία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην στέλνετε mail ρε παιδιά.Μετά θα λένε δεν προλαβαμε επειδή το σύστημα κόλλησε από τα πολλαπλά παράπονα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
καταλαβα...οι γραμματιες ειναι ανοιχτες τωρα?
δεν έχω ιδέα! θα ρωτησω... αλλά νομίζω ότι υπερβάλω λιγάκι... από το αγχος...:redface: soz...

στις 22 ανοιγουνν οι γραμματειες..
ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
"Η αργοπορημένη ανακοίνωση των βάσεων τη φετινή χρονιά επιβεβαιώνει την τραγική κατάσταση που επικρατεί στο υπουργείο σας. Συρροή λαθών και ασυνεννοησίας ήταν τα χαρακτηριστικά της φετινής χρονιάς. Πρώτα η ημερομηνία έναρξης των πανελλαδικών, μετά τα αποτελέσματα με αποκορύφωμα την ανακοίνωση των βάσεων όπου τρία διαφορετικά στελέχη του δήθεν υπουργείου σας ανακοίνωσαν τρεις διαφορετικές ημερομηνίες. Έχετε αναλογιστεί το αντίκτυπο αυτό στον προγραμματισμό των οικογενειών εν όψει οικονομικής κρίσης ή σας διαφεύγει ότι δεν είναι καθόλου εύκολο να ενοικιασθεί σπίτι και να τακτοποιηθούν οι υποχρεώσεις σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα; Έχετε παντελώς χάσει την αίσθηση του χρόνου. Έχετε φτάσει στο χαμηλότερο επίπεδο στα μάτια των πολιτών και αν τουλάχιστον δεν σας νοιάζουνε αυτοί, ας νοιαστείτε γι’ αυτό. Απορώ με τις τακτικές σας και αμφιβάλλω αν υπάρχει ίχνος ορθολογικής σκέψης στα πλαίσια του φορέα που αρέσκεστε να αποκαλείται υπουργείο (αγνοούμενης) παιδείας."

Να το στείλω ή είναι too much και τους δίνω πολύ αξία;

θέλεις και απάντηση;;; τόσες θετικές πήρες αρά σου έχουν δώσει την έγκριση (και εγώ μαζί)
όσοι λένε να μην στείλουμε μάλλον είναι του καναπέ και της κλάψας εξ' αποστάσεως .....
όποιος θέλει στέλνει πάντα κρατώντας το επίπεδο χωρίς πολιτικές σκοπιμότητες και αηδίες, όποιος δεν θέλει ας συνεχίσει να κοπανάει τον υπολογιστή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
να πανε να χεστουν απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Έχασα 50ευρώ στοίχημα ότι τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν το Σεπτέμβρη. Ε όχι! :wall:

Μην είσαι τόσο σίγουρη από τώρα!!! Μέχρι τις 29, μπορεί να το ξαναλλάξουν κ να πάει 1η Σεπτέμβρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Τη διαμαντοπουλου να τη βριζω στη σελιδα της στο fcbk ή στο twitter? ακους γνωμες... λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top